Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:16:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko vam politika "život znači" !?!  (Pročitano 703 puta)
18. Avg 2007, 22:22:58
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
POLITIKA KOJA ŽIVOT ZNAČI !!!

Tri pitanja za glumce koji su pozorišnu scenu zamenili za političku

1. Zašto ste ušli u politiku?

2. Ko je najbolji političar među glumcima?

3. Ko je najbolji glumac među političarima?


VELIMIR - BATA ŽIVOJINOVIĆ, SPS:
TADIĆ I KOŠTUNICA NAJBOLjI GLUMCI

1. NIJEDAN čovek nije ni svestan da kada bilo šta radi u životu - on se bavi politikom. Sve je u Srbiji politika, i svako danas vodi svoju politiku. Zato ni ja nisam svestan da li sam uopšte ušao u politiku ili je ona ušla u mene. U partiju sam, mislim, ušao samo zato što je to tada bilo interesantno vreme za bavljenje politikom. I nisam se pokajao. Nisam tražio ništa da dobijem, a nisam ništa ni izgubio, čak ni vreme.

2. Možda ne bi bilo loše da se napravi neki festival na kojem bi narod izabrao koji to glumac najbolje glumi u politici. Smatram da je kratak period iza nas da bi se neko od glumaca dokazao ili posebno istakao kao političar.

3. Političari su izvanredni glumci. Ma, svi glume! A ko su najjači? Sigurno su najbolji glumci - predsednik i premijer Srbije, jer su dobili glavne uloge u državi. To su za njih sada nove uloge, koje nikada do sada nisu igrali u životu. Ali, da nisu glumili tako dobro, nikada ne bi ni došli do tog vrha. Teže je pitanje - ko je režiser ove naše drame.


LIDIJA VUKIĆEVIĆ, SRS:
SRCE NE GREŠI

1. U politiku sam ušla čistog srca. Prosto, smatrala sam da je to dobra odluka, jer srce ne može da pogreši.

2. Meni je ubedljivo najbolji Aleksandar Berček. Čak ne znam ni u kojoj je partiji, ali znam da je Berček
sigurno jedan od naših najboljih glumaca.

3. U politici je neizbežno biti glumac. Politika je profesija u kojoj je možda najviše izražena gluma. A najbolji glumci u politici su gotovo svi političari iz vlasti, pošto su zarad sopstvenih interesa spremni da glume bilo koju ulogu, samo da bi sačuvali svoje fotelje.

VOJA BRAJOVIĆ, DS:
NEĆEMO MIMO SVETA

1. ŠTO niste pitali Ronalda Regana ili Arnolda Švarcenegera zašto su ušli u politiku? Zašto glumci u Srbiji ne bi imali pravo da budu u politici? Zašto bismo mi bili mimo sveta?

2. Ima dosta dobrih, školovanih glumaca u politici, tako da ne bih izdvajao nijednog. Uostalom, svakom političaru, kao i sudiji, na primer, potrebna je škola javnog govora, govorništva. A to najbolje znaju da rade upravo glumci.

3. Ne usuđujem se da presudim ko najbolje glumi od političara. Kao član vlade, više nisam u poziciji ocenjivača ili kritičara. Sada više vodim računa o kulturi, a mnogo manje o tome šta rade političari.

BRANISLAV LEČIĆ, LDP:
GLUMA NIJE LAŽ

1. POLITIKA je ušla u moj život, a ne ja u politiku. Ko je hteo da se politički obračuna sa takvim agresivcem kakav je bio Slobodan Milošević, taj je morao dobro da ga upozna. Zato je bilo prirodno biti u politici.

2. Ima dosta dobrih političara među glumcima. I ja to ne bih odvajao. Profesija nije preduslov za bavljenje politikom. Potpuno je svejedno da li je političar glumac, zubar ili apotekar. Bitno je da li stoji iza svojih reči.

3. Većina političara nosi razne glumačke maske kao paravan za ostvarivanje ličnih interesa. Bilo bi iluzorno nekoga izdvojiti. Mnogi ne shvataju da gluma nije laž.

IVAN BEKJAREV, PSS:
NISAM JA POLITIČAR?!

JA sam protiv glumaca u politici, odbrusio je kao iz topa Ivan Bekjarev, kada smo mu saopštili da pravimo temu o učešću glumaca u politici. Na našu opasku zašto je onda on ušao u politiku, ako je već protiv političkog angažmana glumaca, Bekjarev je samo kratko uzvratio: - Ja nisam u politici!

Bekjarev je, inače, funkcioner Karićevog Pokreta snaga Srbije, a i odbornik je te stranke u Skupštini Beograda.

RADMILA ŽIVKOVIĆ, SDP:
BEZ MEŠANjA

PRIPREME za pozorišnu premijeru ili izbegavanje da govori o životu na političkim daskama, tek ostali smo bez obrazloženja glumice Radmile Živković zašto je uplivala u političke vode.

Zatekli smo je, kako nam je rekla, u Banjaluci, nekoliko sati pre nastupa pred tamošnjom pozorišnom publikom.

Na našu molbu da nam samo kratko objasni zašto je ušla u politiku, Živkovićeva je prosto sa čuđenjem konstatovala: - Kako sam ja ušla u politiku? Kada smo je podsetili da je član Socijaldemokratske partije Nebojše Čovića, da je čak u samom vrhu, u Predsedništvu te stranke, popularna Gospođa Ministarka nam je rekla da, ipak, ne može da priča o tome.

SERGEJ TRIFUNOVIĆ:
SLOBODA UVEK BILA VAŽNA

GLUMAC Sergej Trifunović nema razumevanja za svoje kolege u politici.

- Glumci su budale od onog trenutka kada reše da se bave politikom, jer je to jedna od najprljavijih ljudskih delatnosti - ocenio je Trifunović svojevremeno za jedan beogradski magazin. - Iz nje ne možete da izađete čistog obraza. Naročito ne u ovakvoj, da ne kažemo banana-državi, jer kod nas ne rastu banane, ali šljiva-državi.

Trifunović je naglasio da glumci koji uđu u politiku moraju da prave gomilu kompromisa, navodeći da je njemu sloboda uvek bila važna.

- Meni je žao što su veliki glumci kao Bata Živojinović, Aleksandar Berček, Neda Arnerić ili Branislav Lečić ušli u to. Žao mi je što ih toliko pljuju po novinama. A uopšte im to nije trebalo - izjavio je Sergej Trifunović.

Novosti

* Šta vi mislite o ovoj temi, kako biste postupili da ste na njihovom mestu, da ste glumačka faca broj 1 u Srbiji !?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:16:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.