Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 07:06:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko traje ljubav  (Pročitano 11715 puta)
20. Feb 2006, 13:46:53
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
 Naučnici tvrde: strast traje dve godine, brak u krizi posle pete

Koliko traje ljubav


Ljubav na prvi pogled ili strast koja je naglo buknula unosi u naš život vatromet novih emocija i doživljaja.

Ispostavilo se da je strast pojava kratkog veka. Odnosi zasnovani na takvim osećanjima mogu da potraju najviše dve godine. Upravo toliko u ljudskom organizmu mogu da se sačuvaju belančevine neurotrofini.

Kuda odlazi ljubav

Kuda odlazi ljubav i da li je možemo povratiti? To pitanje su postavili nemački naučnici još 1984. godine, a njihovo istraživanje na tu temu trajalo je punih 16 godina. Još šest godina im je trebalo da analiziraju prikupljene podatke. Svoju studiju objavili su pod nazivom „Čini li brak ljude srećnim ili srećni ljudi stupaju u brak?“.

Istraživanje je potvrdilo staru istinu: bezbrižan život parova završava se rođenjem dece. Dete zahteva pažnju i supružnici ne mogu sve svoje slobodno vreme da budu zajedno.

Srećne i teške godine braka

Pored toga istraživači su napravili šemu srećnih i teških godina bračnog života. Svaki srećan brak dobija jak zamah od medenog meseca i blaženi period odnosa traje jednu do dve godine. Zatim počinje postepeno opadanje strasti, koje traje približno dve godine. Problem je u tome što ljudi shvataju sve radosti porodičnog života kao nešto što se podrazumeva. Osim toga, posle dve godine zajedničkog života kod žena počinje da opada interesovanje za seks. Muškarci se osećaju prevarenim i krivicu za nastalu situaciju svaljuju na ženu. Tek posle tri godine supružnici su se prilagodili i srećni su još nekoliko godina.

Posle pet godina u bračnom životu dolazi do novog zahlađenja, da bi sedma godina postala najkritičnija. Razočaranje čeka supružnike na svim frontovima. Međutim, u desetoj godini bračni odnosi postepeno izlaze iz teškoća, a stepen sreće gotovo je isti kao pre stupanja u brak.

Devet tipova ljubavi

Istovremeno s istraživanjem u Nemačkoj, naučnici iz Britanije su uspeli da sistematizuju vidove ovog osećanja. Analizirali su odnose između polova i došli do svojevrsne klasifikacije ljubavi, svrstavši naša uzvišena osećanja u devet kategorija.

1. Ukoliko vaša ljubav podrazumeva potpuno uzajamno poverenje kao i podršku to znači da ste odrasli. A takvi uzajamni odnosi mogu da traju dugo i budu veoma srećni.

2. „Kupidonova strela“ - javlja se iznenada i potpuno zaokuplja srca ljubavnika. Obuzeti slepom strašću, ljudi su sposobni na sve: da ostave porodicu, decu i prijatelje, ali se to ne završava ničim dobrim.

3. Ljubitelji kratkih avantura i novih osećanja, koji ne vole da se vezuju, savršeno dobro znaju šta da očekuju od slično nastrojenog predstavnika suprotnog pola.

4. Cveće, večere, romantika... I taj vid ljubavi ima svoje otrežnjujuće trenutke. Kad-tad neko mora da oljušti krompir, baci đubre ili opere sudove. Ukoliko jedna strana nije spremna na to, bolji je i rastanak od večnih svađa i prepucavanja šta je čija obaveza.

5. Razumna ljubav nije ispunjena strašću, ali obećava stabilnost i trajnost.

6. Postoje i ljubitelji emocionalnih avantura, ljudi koji žele nešto izuzetno i veliko, ali nakratko. Kad-tad „izletnici“ se vraćaju uobičajenom životnom ritmu, iako se dešava da takva ljubav preraste u nešto čvršće i pouzdanije.

7. Naučnici smatraju da i ljubav koja prelazi iz jednog vida u drugi takođe spada u zasebnu kategoriju.

8. Isto tako, strast koja je odjednom buknula može da se pretvori u prijateljstvo za ceo život.

9. Sreće se retko i izaziva zavist okoline. To je onaj tip odnosa kad dvoje ljudi postaju jedno. Njihovo uzajamno razumevanje i prodiranje u misli i osećanja partnera dostižu takav stepen da se često dešava da žena završava misao muža i obrnuto. I takav vid ljubavi se strpljivo gradi i ne dolazi sama od sebe, preko noći.


Izvor: Blic \ CDC/JS
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ako je zivot poklon onda ga cuvaj samo za sebe

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2192
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D900
ljubav traje dok se partneri svadjaju, a kad postanu ravnoidusni jedni prema drugima onda je gotovo.
IP sačuvana
social share
A tako sam ga volela

Edit by SerbianFighter: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k500i
"Kazu do-vecnosti,
Lazu-do beskraja!
Priznaj-ljubav je tuzna,lagana balada,
koja prija a koja se ne da zadrzati.
Takne te pa ode.
A posle ... tuga.
Da li je to ljubav?!!! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
... secam se nekog istrazivanja koje je pokusalo da da odgovore na pitanja koliko traje ljubav, kako proceniti kvalitet veze, koje su veze najtrajnije...
pa su na osnovu velikog broja parova dosli do zakljucka da je za trajan i kvalitetan odos najvaznije da ljudi imaju sto vise zajednickog. razlicitosti se privlace, ali se neminovno nakon nekog vremena i razmimoilaze.
evo pokusacu da se prisetim...


religija?
deca?
zivotinje?
seks?
vernost?
brak?
obrazovanje?
interesovanja?
porodica?
imovno stanje?
ishrana?
pice?
konstitucija?
godine?
novac?
karijera?

...evo koliko sam uspela, bilo je toga jos, bar 20 stavki, pa vi dopisite sta je jos vazno.
malo sam izmesala babe i zabe, ali poenta je bila da sto slicniji stav dvoje imaju prema navedenim stavkama, skladniji i uspesniji ce im biti odnos i/ili zajednicki zivot...
testirajte sebe i partnera (valjda se poznajete toliko da mozete da za njega/nju odgovorite na pitanja),
pa ocenite sami ima li i koliko smisla ovakvo tumacenje kvalitetne veze
« Poslednja izmena: 13. Mar 2006, 10:46:19 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ne znam koliko traje ljubav.
i ne znam koliko to zavisi od nas.
ljubav je iracionalna kategorija,pa se cesto desava da se javi i nestane bez nase volje.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.2
E, pa Sesircicu ne bih se slozio sa tobom. Mislim da smo mi vladari sebe samih i svojih osecanja. E sad', ima nas i mazohista koji se prepustamo "slucaju", ali i to je nasa odluka tako da...mislim da ipak sve zavisi od nas samih.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sta da ti kazem osim da je divno sto mozes sve u zivotu,a pogotovo emocije da kontrolises Smile
sad...mozda se i moze kontrolisati,ali pitanje je sta time dobijas? Smile
ali ja ti vjerujem da mozes.nema razloga da ti ne vjerujem.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.2
Drago mi je sto mi verujes. Naravno da covek moze sve sto hoce, pa i da vlada svojim emocijama. Mozda ce zvucati malo grubo, ali mislim da je zenama teze da upravljaju svojim osecanjima.
PS Da li to ima malkice sarkazma u tvom postu? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 48
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Siemens SL65
Ljubav je večna dok traje.
                                     Regnier
IP sačuvana
social share
In omnia paratus.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
... 
 
pitanje je zbog cega ljubav, medjusobna toplina, bliskost itd. nestane u vidu lastinog repa, ili pak opstane?
mogu li se tu ustanoviti neke zakonitosti ili neka svako iznalazi svoju poentu uvek i iskljucivo na svom primeru i na vlastitoj kozi?
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 07:06:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.