Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Dakle,koliko vam je to vreme ostalo u secanju???Pamtite ga po dobrom ili losem???
Ne ponovilo se!!!
Pojma nemam,nisam siguran.
Nije lose bilo...
Odlicno,kada bi se samo ponovilo,bili smo srecni!!!
Ne zelim ni da komentarisem tog coveka!!!(-)
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko ste voleli TITOvo vreme i njega kao licnost???  (Pročitano 11353 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


ljubav,cvece,drvece...

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4109
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Da je zazivela Tiitova Jugoslavija, bili bi smo sigurno vodeca zemlja sveta, i boleo bi nas lakat za EU, NATO i ostala sranja, ali sve je to u onoj zoni sta bi bilo kad bi bilo... Nismo mi dovoljno bili savrseni za takav sistem i tesko da cemo ikada biti, jer smo mi Srbi narod Boziji i svi su se urotili protiv nas jer smo Srbi..

Nije ni mogla ziveti doveka,kao sto se ne moze vecno ziveti na kredit. Da je bila stvarno prava tvorevina,ne bi se raspala cim se Glavni izgubio s scene. Da je to sve narod zeleo,narod bi i ostao skupa.
Pa,sva ova guzva i u 2.sv.r.,a i pre 15 god. i jeste nastala oko otimanja za fotelje i pozicije,a naivni narod je platio ceh nakljukan pricom o nacionalizmu.
Ti kazes da bi Jugoslavija bila vodeca zemlja,ali zaboravljas da glavni razlog zasto sigurno ne bi bilo tako je sto se u toj zemlji slabo radilo,zivelo se od kredita koje niko nije vracao,kralo se po firmama,a nerad i trosenje nezaradjenog ne moze doveka trajati,bez obzira kako se zove drzava i kojih je geografskih razmera.

Nemam lepo misljenje o Titu,kao ni o bilo kom drugom diktatoru!
Bila sam mala da bih se secala tog vremena,pa samim tim i imala emocije oko toga,ali zato ,od kad znam za sebe,osecam negativne posledice njegove vladavine.
Da ne detaljisem sad,ali recite mi-kakvo je to *dobro* vreme kada 25 god. nakon 2.sv.rata ujutro mozes da kupis ogranicenu kolicinu mleka u prodavnici,odn. 1 ili u najboljem slucaju 2 l mleka?!

treba ti deset litara mleka
dosta ti je litra za dan
to je poenta komunizma,dobiješ kolko ti treba,a mi odma prokleti pa bi po pet litara mleka e zato je i propao komunizam zbog proklestva,zinulo dupe na pare što svi isto da imaju

Prvo-nije ga bilo svaki dan,nego je islo na parne i neparne dane po prodavnicama,moglo se uzeti po 1 l ,a imam i brata godinu mladjeg,te nam je oboma trebalo mleko.
Posto su roditelji radili,nije bas bilo zgodno svako jutro,pre vodjenja u obdaniste i odlaska na posao ustajati 2h ranije da bi se doslo do mleka,uz sve cekanje u redu!
To sve ima logike da su ta desavanja nekoliko godina po svrsetku rata,ali od 2. sv r. je bilo proslo 25 godina,sto je vise nego dovoljno za oporavak privrede i normalnu ekonomiju,sto u bivsoj Jugoslaviji nije bio slucaj!
Zasto ne uporedis druge zemlje 25 god. nakon tog istog rata-ni u jednoj zemlji gde se radilo nisu imali takav slucaj,kao sto sam navela za mleko,a da ne pricam o drugim stvarima...

Drugo-parola komunizma je bila-radis po mogucnostima,a dobijes po potrebama,sto definitivno nije prirodno,jer ispada da oni bolji,sposobniji,pametniji treba da rade za one osrednje i po pameti i po vrednocji.
To je,prosto,protiv prirodnih zakona.

I trece-nije stvar prokletstva,vec realnosti-i u zivotinjskom carstvu opstaju najbolji,i ti biras najlepse devojke ili momke (e,sad,sta mozes da dobijes,to je druga prica),itd.

To sad sto ti,mozda,spadas u prosecne,pa ti se to ne svidja-to je sad tvoj problem,ali uvek imas opciju da pokusas i da se potrudis da napredujes,pa ces videti da se i to moze,ali valja dici dupe i potruditi se,a ne samo filozofirati kako je parazitiranje bilo bolje!

 
« Poslednja izmena: 06. Jun 2007, 16:55:05 od milosava »
IP sačuvana
social share





Sve sto se jednom desi
ne mora se nikad vise desiti.
Sve sto se desi dva puta,
desice se sigurno i treci put!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 310
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mleko smo svi dobijali koliko nam je bilo potrebno, a moglo se i nabaviti sa sela i to ti niko nije zabranjivao,  i meni uopste nije zasmetalo telesnom razvoju.. to za nerad uopste nije tacno, svi su bili vredniji pocev od male dece i ako se tada nije radilo danas se radi 20 puta manje, a za kredite do odredjene mere si u pravu, ali ceo svet danas zivi na kredit. ta kradja u firmama zasnivala se na uzimanje olovaka, gumica, cokolada, naguravanje preko reda za dobijanje stana, slanje ljubavnice na godisnji, vozanje sluzbenog auta u privatne svrhe(sve ovo postoji u velikoj meri i danas), ali danas se kradja svodi na pronevere multimilionskih iznosa i na raznorazne malverzacije. meni ta parola komunizma ne smeta, ali su mnogi od nas, kao sto sam vec rekao, nedovljno ''savrseni'' za takav vid altruizma. to sto se tice odabiranja partnera, ni tu se ne slazemo, ne bi tu poredio ljude sa zivotinjama, ljudi imaju nesto sto zivotinje nemaju, i  veza medju ljudima je mnogo vise od  pukog razmnozavanja i fizickog izgleda. no ocito tvoji pogledi na svet i sistem vrednosti su dijametralno razliciti od mojih(ne kazem da su losi, vec jednostavno drugaciji), tako da ne vredi ulaziti u dalju raspravu...
IP sačuvana
social share
"All beings tremble before violence. All fear death. All love life. See yourself in others. Then whom can you hurt? What harm can you do?'' izvor Sutta Nipata
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 192
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
BlackBerry 8800
Stara SFRJ je imala najvece dugovanje 1973 godine i bilo je negde oko 4 Milijardi dolara.E sad vreme inflacija,standard ....eto to bi danas bilo oko 12 Milijardi,a mi smo duzni preko 40 .
Ја тебе стално лепо питам за изворе а ти нем и даље. југославија је после рата добила 24 милијарде долара само од америке, на основу оног што је за целу западну Европу био "Маршалов план". А то се никако није могло вратити пошто је економија те државе била кула од карата.
Нпр. када су Срби требали да извозе своје производе, морали су то чинити преко Словенаца који су, наравно узимали провизију, и пазар је ишао у "заједничку" касу одакле се делило већином словенцима и хрватима.
Зар је то за носталгију?
Ja ne govorim o vremenu pre WWII ....jer je smesno porediti.Industrija,broj stanovnika itd ...je bio drukciji.I to mnogo.Pazi ni ja se ne bih slozio u to vreme da udjemo u zajednicu Srba,Hrvata i Slovenaca....ali eto papci smo ispali i to uradili.
А зашто се не може поредити? Зар се упоређују само данашњи периоди?

Иначе, нисмо ми Срби криви за стварање Краљевине СХС, већ западно лицемерје.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.