Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Dakle,koliko vam je to vreme ostalo u secanju???Pamtite ga po dobrom ili losem???
Ne ponovilo se!!!
Pojma nemam,nisam siguran.
Nije lose bilo...
Odlicno,kada bi se samo ponovilo,bili smo srecni!!!
Ne zelim ni da komentarisem tog coveka!!!(-)
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko ste voleli TITOvo vreme i njega kao licnost???  (Pročitano 11326 puta)
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da Kolton, upravo sam mislila na one ljude koji su shvatili sta ih ceka, jer nemiri u Jugoslaviji pocinju jos sramnim ustavom iz 1974{ recimo kada je Radenko Mandic protestvovao i bio vecno uklonjen drug, Srbin takodje jer ustav je svima isao na ruku samo ne Srbiji} ti verovatno znas o tome da neduzim, pa Birionski plenum, kada je drug Stari pocistio celokupnu Srbijansku garnituru druga Marka druga  Cecu Stefanovica, dakle sve one likove koji su bili potencijalna opasnost za plan koji je Zagorac kovao o unistenju Srbijanske mreze, jednostavno smetala je sirenju Vatikanske propagande i umnobolnosti.....  Ipak ostalo je jos normalnih Srba koji su se tada povukli ili pak bili na silu povuceni sa scene koji su oni sto sam pomenula da su plakali nakon Zagorceve smrti,
A znas ti za onaj fazon kao Tito je umro, pa kako je smeo da umre pa on je veciti... mislim neki ljudi su bili ubedjeni da je on besmrtan, toliko o njihovoj svesti strasno.. Znas Kolton ja shvatam da je posle rata narod u Srbiji bio neuk, ali na koju foru su ga Titovi PR.{ mislim na Djilasa recimo koji je takodje svoje odsvirao} likovi ubedili da je komunisticka revolucija ok. stvarno nisam kadra da provalim.
Dobra ti je fora za Titanika..........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 228
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
              Ej stvarno, zanimljivo da je Ustav iz 1974., (inace stetan po Srbiju, slazem se),
tek sada pomenut. Ali, pre nego sto neko pocne Tita da i za to okrivljuje, neka se seti koliko je on imao tada godina. 82, ej! To vam je kao ono sto su komunisti optuzivali Kralja Petra da je pobegao i ostavio svoj narod, da je pravio teske politicke greske, da se ozenio u sred rata dok Srbi pate i sl. Sve je to tacno, ali 1941. on je imao 18 godina. Imati u tom
dobu posla sa likovima kao sto su Tito, Cercil, Ruzvelt i ostali, a da uspes da sprovedes svoje zelje je nemoguce.
               
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


ljubav,cvece,drvece...

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4109
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Nemam lepo misljenje o Titu,kao ni o bilo kom drugom diktatoru!
Bila sam mala da bih se secala tog vremena,pa samim tim i imala emocije oko toga,ali zato ,od kad znam za sebe,osecam negativne posledice njegove vladavine.
Da ne detaljisem sad,ali recite mi-kakvo je to *dobro* vreme kada 25 god. nakon 2.sv.rata ujutro mozes da kupis ogranicenu kolicinu mleka u prodavnici,odn. 1 ili u najboljem slucaju 2 l mleka?!
IP sačuvana
social share





Sve sto se jednom desi
ne mora se nikad vise desiti.
Sve sto se desi dva puta,
desice se sigurno i treci put!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zdravo Kolton, pa eto setih se tog sramnog ustava. Tacno je to da je Zagorac tada imao 82, ali on je bio taj koji je to morao da aminuje, bez njegovog uctivog klimanja glavom nista.... Kralj Petar jednostavno mala riba medju belosvetskim ajkulama..... definitivno  mlado dete.....

Milosava, pa da ti si potpuno upravu vidis a ja se cudim zasto moja baka stalno brine da li imamo mleka, zena je i danas pod stresom, uvek psuje to ogranicavanje mleka, a kao drzava cveta, blagostanje , super...!!!!! Uzas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1209
Zastava Nediceva Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 6030
 „Ослобођење Београда“, 20 октобра 1944

Маршал Толбухин, командант такозваног „Јужно- европског ослободилачког Корпуса“ је са Црвеноармејцима био у Београду још 19 октобра 1944 године, затим када је „ослободио“ Београд позвао је Тита и партизане да дођу у Београд, па да сад они наставе даљи посао. И Тито и партизани  упали су у Београд 20 октобра 1944 године и примили власт из руку совјетског маршала Толбухина. Тај дан су прогласили празником „Ослобођења Београда“, иако су га, уствари, дан раније бољшевици заузели.
Терор у Београду 20 октобра 1944 био је страшан. Комунисти су вршили масовну ликвидацију „србске буржоазије“. Најпре су побијени сви припадници београдске полиције на челу са пуковником Радуловићем, који је Совјетима предао Београд по свим прописима Међународног права.
Затим је стрељано особље Недићеве администрације, почев од осталих министара, па до последњих чиновника и пристава разних министарстава. Од виђених људи побијени су: др Чеда Марјановић, бивши Министар Правде; др Јово Мијушковић, бивши Министар Социјалне политике и народног здравља; инж. Добросав Веселиновић, Министар Пољопривреде; Душан Ђорђевић, Министар Финансија; и још многи други.
Такође је ликвидирано и особље Србског Црвеног Крста на челу са др Петром Зецом, који је у времену окупације најнесебичније служио србском народу, а нарочито несретним избеглицама.
Побијени су и представници србске штампе на челу са познатим београдским новинаром Јованом-Јоцом Тановићем.
А од свих, најгоре је прошла омладина.
Када је са својим пролетерима упао у Београд, безбожник Пеко Дапчевић је наредио, да се сакупи сва београдска омладина. Тада јој је, тако сакупљеној, специфичним партизанским речником одржао говор, називајући је најпогрднијим именима. Затим је ту младост, без икакве претходне обуке, упутио у пратњи комунистичких политичких комесара у сремску равницу, где су гинули као по наруџби. Слично је било поступљено и са србском омладином из осталих места у Србији. Рачуна се, да је тзв. „Сремски фронт“ коштао Србију најмање  120.000 (сто и двадесет хиљада!) НЕВИНЕ СРБСКЕ МЛАДОСТИ.

Само у Београду од „ослобођења“ 20. октобра 1944. године до краја рата убијено најмање 30.000 (тридесет хиљада!) Срба од којих је велики број учествовао у борби за ослобођење Београда, а међу њима око 60 цењених професора и другог особља београдског Универзитета.

„Ослобођењем Београда“, 20 октобра 1944, је окупиран Београд, започео је терор над часним и родољубивим Србима.
Не поновило се!
IP sačuvana
social share
На овоме свету могу да кажем што се дешава то није истина...мислим на овоме свету, што бих нагласио..да...пропаганда, што већина кажу, о овоме..није истина.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 228
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
              Vozi-misko:
              A koliko je pripadnika tog istog, srpskog naroda sprovodilo teror nad "casnim i
rodoljubivim Srbima" ?
              Terora je bilo, to niko ne spori. Ali Tito nije doveo Marsovce, vec pripadnike
svih naroda koji su ziveli u Kraljevini Jugoslaviji. Kazi mi, koja nacija je bila najvise zastupljena
u redovima Jugoslovenske Armije i Partizanskih odreda ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 310
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Tito nije mrzeo Srbe misko.Tiito je mrzeo cetnike, ali ti izjednacavas pojam Srbin sa pojmom cetnik i pojam patriotizam sa pojmom nacionalizam. Ptice na grani znaju ko su bili cetnici a ko partizani tako da su polemike suvisne. Tito nije valjao kriminalcima i nacionalistima bez obzira na veru i rasu. Jugoslavija je sagradjena iz pepela, a nisu je sagradili cetnici i ustase.  Da je zazivela Tiitova Jugoslavija, bili bi smo sigurno vodeca zemlja sveta, i boleo bi nas lakat za EU, NATO i ostala sranja, ali sve je to u onoj zoni sta bi bilo kad bi bilo... Nismo mi dovoljno bili savrseni za takav sistem i tesko da cemo ikada biti, jer smo mi Srbi narod Boziji i svi su se urotili protiv nas jer smo Srbi..
« Poslednja izmena: 05. Jun 2007, 21:58:20 od argent »
IP sačuvana
social share
"All beings tremble before violence. All fear death. All love life. See yourself in others. Then whom can you hurt? What harm can you do?'' izvor Sutta Nipata
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Nemam lepo misljenje o Titu,kao ni o bilo kom drugom diktatoru!
Bila sam mala da bih se secala tog vremena,pa samim tim i imala emocije oko toga,ali zato ,od kad znam za sebe,osecam negativne posledice njegove vladavine.
Da ne detaljisem sad,ali recite mi-kakvo je to *dobro* vreme kada 25 god. nakon 2.sv.rata ujutro mozes da kupis ogranicenu kolicinu mleka u prodavnici,odn. 1 ili u najboljem slucaju 2 l mleka?!

treba ti deset litara mleka
dosta ti je litra za dan
to je poenta komunizma,dobiješ kolko ti treba,a mi odma prokleti pa bi po pet litara mleka e zato je i propao komunizam zbog proklestva,zinulo dupe na pare što svi isto da imaju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Brat broj 666

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2806
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 6630
Tito nije mrzeo Srbe misko.Tiito je mrzeo cetnike, ali ti izjednacavas pojam Srbin sa pojmom cetnik i pojam patriotizam sa pojmom nacionalizam. Ptice na grani znaju ko su bili cetnici a ko partizani tako da su polemike suvisne. Tito nije valjao kriminalcima i nacionalistima bez obzira na veru i rasu. Jugoslavija je sagradjena iz pepela, a nisu je sagradili cetnici i ustase.  Da je zazivela Tiitova Jugoslavija, bili bi smo sigurno vodeca zemlja sveta, i boleo bi nas lakat za EU, NATO i ostala sranja, ali sve je to u onoj zoni sta bi bilo kad bi bilo... Nismo mi dovoljno bili savrseni za takav sistem i tesko da cemo ikada biti, jer smo mi Srbi narod Boziji i svi su se urotili protiv nas jer smo Srbi..

Nije on toliko mrzeo četnike , koliko su oni njemu bili potrebni da bi u posleratnom periodu Srbima nabacio nacističku komponentu , što nema nikakve veze , jer četnički pokret u II sv.ratu nije bio fašistički pokret .
To što pričaš o Titovim podanicima kriminalcima takođe pada u vodu , što opet je posledica neznanja . Poznat je veliki broj jugosslovenskih " lumpenproleterijat - radnika " koji je oslobođen iz francuskih zatvora , kao posledica kohabitacionog ugovora između Staljina i Hitlera , koga su se revnosno pridržavali tadašnji jugoslovenski komunisti .
Termin nacionalizam svako na različite načine doživljava i definiše , ali nikako se ne sme definisati sa fašizmom , mada je jedna od njegovih pojavnih manifestacija , isto i kao patriotizam . Sve danas građanske republike i monarhije nastale su po nacionalnom osnovu .
Što kažeš , svi su se urotili protiv Srba . Ima neke istine u tome . Kratkovid i neobrazovan čovek može a da ne primeti ponašanje međunarodne zajednice , pogotovo Amerike , koja je posle 90- tih i raspada suparničkog Varšavskog pakta , sa politike mirotvorstva i mirnog rešavanja konflikata , prešla na sila - diplomatiju . Razlog je jednostavan , nema niko da je kontroliše .
IP sačuvana
social share
Pol Pot , Idi Amin , Robert Mugabe , Avgusto Pinoče , Anastazio Somoza , Mao Cedung , Enver Hodža ...Svi se rađaju samo jednom al umiru mnogo puta .



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung S7
Citat
Nije on toliko mrzeo četnike , koliko su oni njemu bili potrebni da bi u posleratnom periodu Srbima nabacio nacističku komponentu , što nema nikakve veze , jer četnički pokret u II sv.ratu nije bio fašistički pokret .

A jel da?Ma jok bree...bili ljudi oslobodioci. Smile Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.