Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko smo tolerantni? (zena koja psuje)...  (Pročitano 11072 puta)
11. Dec 2011, 23:31:12
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
Browser
Chrome 15.0.874.121
Sjedio je tako usamljen za svojim stolom i uvijek tako tih.Rekao bih imao je nesto svoje i cutao.
Uvijek bi jeo isto,uvijek bi pio isto,uvijek bi kao duh ulazio i izlazio.Nikada ga nisu doticale price za ostalim stolovima,nekako njega to nije zanimalo.
I ljudi nebi bili ljudi,pa dosadise iste price i pocese mjerkati tog stranca.Pozeljese nesto saznati,valjda tako bude lakse.Znate ono kada poluglasno prozivas nekoga...ali on je cutao.
Jednog dana usljed njegovog ignorisanja pridjose za stol,ponizise njegovo jelo,ponizise njega...rece samo oprosti,cutke je izasao i razbio noseve obojici.Zatim se vratio i platio svoj ceh.

Nakon ovoga upitah sebe pa i Vas,dali pucate na prvu uvredu i koliko mozete trpiti?
Koja je to psovka koja prelije casu i dali uopste koristite psovke?
Ono sto nemogu sebi objasniti je zena koja psuje,dali bi pozeljeli takvu zenu koja pic.... na svakom koraku?
Sa muskarcem je lako ili bubnuti samar ili ga primiti,ali sa zenom je druga prica...zar bi dignuli ruku na zenu?
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
mob
Nokia 
Prva rečenica me podsjeti na-'''Sedeo sam tako,sam za našim stolom..sve što iole vredi,palo je u vodu  Smile-da ne nastavljam  Smile

onda,rečenica iz nastavka mi je djelovala kao dio iz nekog starog filma sa usamljenim kaubojem,zanima me šta su mu rekli pa  mu je pao mrak?


!) pucam li na prvu uvredu? - o da.  pade mi na pamet jedna scena još iz osnovne škole: bila je neka priredba i greškom sam sjela na nečije mjesto. i lik umjesto da mi to fino objasni,kaže-je*** ti mater,ustani odatle  Smile  e tad mi je došlo da ga ubijem. jer ne možeš ološu majku da mi spominješ  Smile  i uglavnom,tu se pokačimo,onako na brzinu. godinama nisam mogla da mu to zaboravim,i sad mi stoji urezano.
mrzim takve psovke,napade na nekog.

2) koja psovka prelije čašu sam odg gore,uglavnom je to spominjanje porodice. koristim li psovke? do prije godinu,dvije...nisam 10 puta u životu opsovala. opsujem prvi put onako pred par ljudi-svi me gledaju i umiru od smijeha  Smile  a opet kažem sebi-tvoji su,istoleriši im,ubićeš ih kasnije  Smile
i boga mi,do dana današnjeg,dosta puta sam opsovala. opsovala na nepravdu,na skotove,na sistem raspali..
ali nema p****,k****,je*****... ne volim to. psujem uopšteno,generalno-odredjene ljude i pojave  Smile

e sad ovaj poslednji dio,vezan za žene. Lapsuse,da ti pravo kažem-lijepo je ono: drage žene,nije bitno samo izgledati kao dama,nego se tako i ponašati,ali... nije ološ,klošarka ili ne znam ni ja šta žena koja opsuje kad je baš nešto pomjeri s  mjesta.  svako nekad opsuje. ružno je toliko toga ,pljuvanje,mokrenje po ulicama,bacanje smeća..nasilje,terorisanje bez psovki.. na stotine načina neko može da nas povrijedi. kroz odredjene psovke udara se ispod pojasa i cilj je da te zaboli,pa ti posle odgovaraj ili ne,već si povrijedjen . i ako se uhvatiš u začaran krug,da oprosti tema-na*ebao si.

nema potrebe dijeliti na muške i ženske psovke. kao-on može jer mu leži,a ona neka trepće. svakom se desi i svi imamo jednaka prava. i mir u svijetu. i taako  Smile

« Poslednja izmena: 12. Dec 2011, 00:09:58 od Sofija 753 »
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mene psovke ne mogu da uvrede  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
Citat
Nakon ovoga upitah sebe pa i Vas,dali pucate na prvu uvredu i koliko mozete trpiti?
Dosta. Psovke me i ne pogadjaju. Pogadja me kada vidim da je neko namerno bezobrazan i maliciozan i da prica samo da bi te uvredio jer zeli da te spusti. To me pogadja jer mrzim malicioznost u bilo kakvom smislu, to sto ce mi neko reci "Bem li ti sve po spisku" moze da ima samo za slucaj da se kulturno okrenem i odem. Gospodski i bez ikakvih previranja ako bas ne krene i u nesto vise.

Citat
Koja je to psovka koja prelije casu i dali uopste koristite psovke?
Retko kada. Kazem neku put jbg ili tako nesto ali dosta retko. baka me je ucila da psujem kao mali, ali me je takodje ucila da ih ne upotrebljavam da budem prost vec iz zajebancije.  Smile

Citat
Ono sto nemogu sebi objasniti je zena koja psuje,dali bi pozeljeli takvu zenu koja pic.... na svakom koraku?
Tja, onu koja opsuje nekada i mogu da tolerisem, ali one sto su kao kocijasi ne mogu i nikada nisam mogao. Imam drugaricu, odlican student zavrsila sve u roku sa super prosekom i super je devojka, ali brate, mnogo je prosta. Ona je ovako fina, ali sa govorom je mnogo katastrofa. Daleko od toga da zena treba da bude neka kojoj g.... ne smrdi ali zaista je ruzna slika i za muskarca a posebno za zenu.  Smile

Citat
Sa muskarcem je lako ili bubnuti samar ili ga primiti,ali sa zenom je druga prica...zar bi dignuli ruku na zenu?
Ne bih mogao. Pokusao bih da je smirim ili bih se jednostavno okrenuo i otisao ali to se kosi sa nekim mojim principima i zaista to ne bih mogao da uje udarim ma koliko pretera. Razmisljao bas pre neku nedelju o tome sta uraditi ako ti npr. udari samar i opet se svodi na to da ne bih mogao da uzvratim zeni. Srecom pa kroz zivot nisam iskusio nista slicno. Bilo je svadja i svadja i smirivanja i smirivanja ali nikada nije doslo do toga da bude "krv i noz".  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia zvrr
Citat
Koja je to psovka koja prelije casu i dali uopste koristite psovke?

Koristim kad sam iznerviran. Smile Psovke su dobar ventil, njima se smanjuje psihička tenzija - naravno, samo ako nisu ih osoba ne koristi 24/7. Vrlo rijetko psovke koristim u pisanom obliku- na forumu, fejsbuku, u esemesovima - nekako smatram da nisu potrebne jer i čak kad me neko iznervira, mogu naći drugačiji modus da to i pokažem.

Citat
zar bi dignuli ruku na zenu?

Do sad nisam. A i psovka nije razlog da to uradim. Mada, neke žene saslužuju ponekad šamar.

Citat
dali pucate na prvu uvredu i koliko mozete trpiti?

Nisam ratoboran i agresivan, ali nisam ni blesav pa da dopuštam ljudima da me gaze. Dakle, kad uvidim da neko želi da me gazi, to je granica moje trpeljivosti. Smile

Šta mislim o ženama koje psuju? Pa samo da žena nema rečnik kočijaša, kao što rekoše prije mene. I po koja psovka je za ljude.
« Poslednja izmena: 12. Dec 2011, 01:16:05 od slavko_pg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
vredja me samo otvoreni bezobrazluk koji cilja na neku moju slabost koju je druga strana saznala..

psovke me ne doticu ni najmanje  Smile

ne postoji nista sto moze da me kompletno izvede iz takta, osim kada me neko otvoreno laze u lice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia zvrr
Naišao asm prije koji dan na ovaj tekst, pa mi liči da je prikladan za ovu temu. Smile Ako nije, brišite.  Smile
____________

Danilo Šipka: Niko ne psuje kao Srbi

Rečnik opscenih reči Danka Šipke iz upravo objavljenog drugog kola od šest knjiga Lingvističke edicije izdavačke kuće „Prometej” privukla je posebnu pažnju. Radi se o knjizi-riznici opscenih reči koje žive u narodu, i koje su sagledane iz sociološkog, antropološkog, psihološkog ugla. Knjiga sadrži i rečnički deo, kao i veliki spisak psovki i brojne tzv. masne viceve.

Danko Šipka živi i radi u Arizoni (SAD), a svoju poruku javnosti povodom pomenute knjige počeo je citatom iz drame „Sveti Georgije ubiva aždahu” Duška Kovačevića. Tačnije, replikom koju u tom komadu govori lik Aleksa, a koja glasi:

„Ja ne znam narod koji više psuje Sunce: Sunce žarko, Sunce kalaisano, Sunce neogrejano, Sunce lebovo, Sunce krvavo... Da sam ja Sunce, ne bi nas ni ovoliko grejalo. A uz Sunce psujemo Boga, hleb, majku...”

Danko Šipka potom dodaje: „Pa kad već toliko ozbiljno psujemo, onda je red da se psovkama i inim opscenostima ozbiljno pozabavimo.”

U delu knjige koji je svojevrsna socio-psiho-antropološka studija, Šipka piše na primer, da je opscenost prisutna samo dok je reč o ljudima. Odnosno, opscenost nestaje kad se udaljimo od ljudskog tela.

Jer, reč govno je opscena, a recimo balega ili brabonjak (životinjski izmet) nije. Slično je i sa glagolima „jebati” i „pariti”.

Autor napominje da je upravo glagol „jebati” dominantan u psovkama, a da je njegov kombinatorički potencijal direktan pokazatelj društvenih odnosa.

Po njegovim rečima, isključivo „on jebe nju”, ne postoji obrnuto, što odražava duboko neravnopravan položaj žena na Balkanu, za razliku od drugih jezika koji dozvoljavaju ženu u položaju aktanta (aktivni položaj), kakav je npr. engleski (She is fucking him).

Šipka, dalje, kaže da su daleko najzastupljenije psovke „jebem ti mater” i „jebem ti sestru” koje su namenjene da budu velika uvreda. Znatno manje koristi se „jebo te Bog” i „jebi se” , što ima i manje uvredljivu konotaciju, a najmanje „jebo ti sliku svoju” i „jebem ti miša” što ima najmanje uvredljivo značenje.

Tabui su posebna tema, te tako tabuizirana leksema „kurac“ ima eufemizam „muško spolovilo“, u redukciji je to „k….“, u transformaciji „arac“, a u signaliziranuju distance „da prostite: kurac“.

Ovaj rečnik Danka Šipke sadrži oko 3.000 opscenih reči, a na kraju je poglavlje u kome je navedena njihova višestruka primena. 

IzvorBlic
« Poslednja izmena: 12. Dec 2011, 01:25:10 od slavko_pg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 15.0.874.121
Evo procitah komentare pa da otvorim malo dusu...nikada nisam psovao,cak za nepovjerovati nisam sastavio jbg i ne zelim da neko drugi psuje kada to isto ne cinim.Nekada to povezem sa kucnim odgojem tj.ako roditelji psuju kao kocijasi i dijete izadje kocijas...Ako se moze nesto rijesiti na ljudski nacin ajde da to rijesimo,ako ne ajde da se posamaramo to stoji,ali vrijedjati porodicu ili bilo koga to ne, niti dozvoljavam.
@Sofija svasta se covjek nagleda kada dodje u situaciju da mora gledati.Kubojski izgleda ali pukne nekada film svakome bez obzira kakve zivce ima Smile
Stvarno ne razumijem zenu koja psuje...sutra ce biti majka i cemu da nauci tu djecu?
Ovo sto rekose Marko i Slavko potpuno stoji,ne vrijedjam me-ne vrijedjam te,ali ocito ljudi nekada uslijed nedostatka rijecnika ili argumenata pocnu j i b sastavljati kao da izgleda potpuna recenica...rekao bih maloumnici.
@Munka laz je nesto sto boli vise od bilo kakve psovke ili samarcine...mozda bolje je ne otvarati se nikome i ostati hermeticki zapakovan u sebe,jer ljudi vise puta zele prodrijeti u licnost da bi zatim poceli sr....

Edit: Taman Slavko ako Goa aminuje Smile
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Ne mogu mnogo da komentarisem jer su kurac i ppiicka potpuno nepoznate reci za mene.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Nokia 
Pa mogla bi da kazem da sam dosta tolerantna al desava mi se ponekad da
lako puknem i kazem svatsa. Ali taj stvarno mora da bude tezak seljak
da dodje do toga da kazem svasta.
Moji ne psuju i nisam imala prilike da ih cujem kako izgovaraju teske reci tj.psovke al
ja bih iskreno lagla kad bi rekla da ne psujem al pred nekim ljudima sam iskontrolisana i iz zajbeancije ne psujem.
To samo radim kad me neko iznrevira al recimo do pre godinu dana nisam psovala ,nesto sam se iskvarila u poslednje vreme  Smile
A sto se tice udaranja zenskog roda , ja to ne redim al recimo da znam par momaka i njihova filozofija je
devojku ne bih udario al kretena bih , mislim filozofija im je  Smiley 1
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.