Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko nas lična imena određuju i da li slova u njima govore o našem karakteru  (Pročitano 23596 puta)
04. Maj 2010, 10:36:23
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Ime nas određuje po mnogo osnova i vrlo često trajno obeležava. Svako ga nosi, ono nas doživotno prati, to je prvo što izgovaramo kada se sa nekim upoznajemo. Dobijamo ga najčešće u zavisnosti od ukusa roditelja, nekada po njihovoj omiljenoj glumici ili sportisti, ponekad po precima, mesecu u kom smo rođeni, ili po svecu, zaštitniku porodice.
Ipak, stručnjaci koji se bave imenima tvrde da ono mnogo toga govori o karakteru svakog čoveka i da nimalo nije svejedno kako ćemo ime dati svom detetu. Dešifrovanje imena nije tako jednostavno kao što se, možda, na prvi pogled čini. Iako postoje spiskovi imena i crkveni kalendari koji nude objašnjenje za značenje gotovo svih srpskih imena, postoje i mnoge druge teorije, kojima se bave i naučnici i laici. Pojedini stručnjaci tvrde da zvuk slova ličnog imena proizvodi određene talasne dužine, koje utiču na karakter, sposobnosti, osobine, svakodnevicu, pa i to kakav će nam život biti. Drugi tvrde da svaki glas ima određeno značenje, a da je najupečatljiviji zvuk prvog slova imena, koje nas najviše određuje. Takođe, kažu da je važno i da li se neko slovo u imenu ponavlja, jer ako je tako, onda to slovo (najčešće samoglasnik) najviše govori o nama. Po staroj veštini tumačenja značenja imena slogovi označavaju i različite etape u našem životu, pa pobornici ove teorije tvrde da prvi slog označava detinjstvo i mladost, a poslednji zrelost i starost. Što je više slogova u imenu, kažu, biće i više promena tokom života. Stručnjaci za imena kažu da je važan i nadimak i to onaj kojim nas oslovljava najveći broj ljudi sa kojima smo u kontaktu. Evo šta stručnjaci za imena kažu o značenju slova u ličnim imenima.
* A - Ljudi čije ime počinje slovom “a” su vredni, radni, ali i željni komfora. Ana nikada neće sedeti skrštenih ruku, a Aleksandar će učiniti sve da ulepša svoju stvarnost. Obično rade dobro plaćene poslove, imaju potrebu da budu materijalno obezbeđeni i okruženi ljudima.
* B - Branke, Bojane i Branislavi su ljudi sa jakim osećanjima. Njihove ljubavi su fatalne i jake, a želje za putovanjima izražene. Stručnjaci za imena tvrde da slovo “b” u imenu “garantuje” i mnoge talente i sposobnosti, ali i često karakter naporan za okolinu.
* V - Vuk, Vesna ili Vid sve pažljivo planiraju, ali umeju da propuste detalje. Vole jako i čvrsto, teže ljubavi za ceo život i partneru se predaju u potpunosti.
* G -  Goran voli da je sve na svom mestu i ima “oko” za detalje, a Gordanina kuća uvek je čista i uredna. Ljudi sa slovom “g” u imenu teže novim saznanjima i priznatom društvenom položaju, ali nisu slavoljubivi. Vole da se osećaju sigurno i ne podnose disharmoniju.
* D/Đ - Ova slova u imenu označavaju želju za samostalnošću. Đurđa, Danka ili Danilo vole da imaju mir i omiljena deviza im je “moja kućica, moja slobodica”. Ljudi sa ovim slovima u imenima su jaki karakteri i lako dobijaju ono što žele.
* E - Ljudi koji imaju slovo “e” u imenu umeju da sagledaju stavri iz pravog ugla, duboko razmišljaju i vrlo su detaljni. Dobri su na poslu i uspešni u kontaktima sa ljudima.
* Ž — Željka ili Žika vole da znaju šta mogu da očekuju, ne vole neizvesnost niti iznenađenja. Praktičnost im je urođena osobina, u goste zovu samo bliske ljude, a pare će vam pozajmiti samo ako su sigurni da ćete im vratiti.
* Z — Ljudi sa slovom “z” u imenu su jako intuitivni, odgovorni, često zlovoljni. Zoran, Zvezdana ili Zorica su ljudi koji će vam pomoći kada vam je to potrebno, ali očekuju da budete zahvalni. Karakterni su, dubokoumni i zatvoreni.
* I — Osobe čije ime počinje slovom “i” ili se ono ponavlja nekoliko puta su saosećajne, dobre i praktične osobe. I u rutinskim stvarima su kreativne, dobre u crtanju, pisanju, komponovanju.
* J — Ljudi sa slovom “j” u imenu često su vođe, upečatljive pojave, dobrog, velikog srca. Sposobni su, dinamični, sa njima nikada nije dosadno. Ostaju deca i kada odrastu.
* K — To su ljudi koje nikada nećete potpuno upoznati. Imaju svoj svet, dozu tajanstvenosti i malo prijatelja. Ksenija, Karlo ili Kaja su zagonetka i za sebe i za druge.
* L/Lj — Umetnici koji vole da ugađaju sebi. Često su neprijatni i teški za komunikaciju. Na svet gledaju kroz sive naočare i teško im je udovoljiti. Preterano brinu, ali vole kvalitet i udobnost.
* M — Marko, Miloš ili Milena su odgovorni ljudi, nekada stidljivi i nemarni. Vole prirodu i uvek će pobeći od posla, kad god to mogu. Zbog toga ih često bije glas da su lenji.
* N/Nj — Slova koja označavaju bunt. Ovo su ljudi britkog uma, kritični i prema sebi i prema drugima. Ne vole rutinu, predani su poslu, čak i kada ga ne vole. Nemanja i Nada ne vole šefove i zato se često bave privatnim biznisom.
* O — Olivera i Ognjen su principijelne, konzervativne osobe, koje vole da budu voljene, trude se, perfekcionisti su i radoholici. Pažljivo čuvaju svoju porodicu, željni su poštovanja i priznanja.
* P — Petar i Pavle žive punim plućima, željni su slave, važnih ljudi i velikih dostignuća. Nemirnog su duha, često se sele, vole putovanja, uzbuđenja i ekstremne sporotve.
* R — Samouvereni, hrabri, odvažni ljudi, često u centru pažnje, čak i kada ćute. Sve postavljene ciljeve ostvaruju i sa njima se ne vredi raspravljati.
* S — Ljudi čija imena počinju na slovo “s” cene materijalne vrednosti, ambiciozni su i nepokolebljivi. U ljubavi su nesigurni, često i nesrećni.
* T — Tamara i Todor su intuitivni, osećajni, kreativni, principijelni... Skloni maštanju, vole egzotiku, modu...
* Ć - Ljudi sa slovom “ć” u imenu spremni su da se žrtvuju za prijatelje, samokritični su i poštuju pravila. Njima je lako rukovoditi, ali su često tužni i melanholočni.
* U — Velikodušne, lukave osove koje teže duhovnom razvitku. Teško ih je naterati na ono što ne vole. Tokom života puno putuju i doživljavaju razne avanture.
* F — Filip je individualac, odgovoran, sa izrazitim osećajem zahvalnosti. Ne duguje novac, ne zaboravlja usluge, neće se ogrešiti o druge ljude namerno, ali ume da štiti sopstvene interese.
* H — Hana ne voli kritiku, ali je spremna i da napravi glupost, samo da bi bila primećena. Snalazi se u mnogim situacijama i uvek će se dočekati “na noge”.
* C - Cveta ili Cvetko su nežni ljudi, spremni da sa vama podele tajne. Ali, dobri su manipulatori i često etiketirani kao “brbljivci” kojima je “jezik brži od pameti”.
* Č - Dostojanstevi ljudi, sa gotovo kraljevskim držanjem. Od rođenja deluju aristokratski, dobro su obrazovani, mirni i pedantni.
* Dž - Džoni voli da je uvek u pravu i voli da se raspravlja. Kategoričan je u odbrani stavova i ne podnosi da bude u drugom planu.
* Š — Skromne osobe, sa dobrim smislom za humor, detaljne i temeljne. Sa njima možete da budete u lošim odnosima danas, a već sutra da shvatite da bi mogli da vam budu najbolji prijatelji.

I BRAK ZAVISI OD IMENA

Boris Jurijević, ukrajinski psiholog, tvrdi da je ime jako važan parametar koji će odrediti naš život. Njegov savet je da detetu ne treba davati nadimke, već da ga treba zvati punim imenom, bez tepanja, kao i da devojčice ne treba da nose “muška” imena (na primer, Dejana, Milana...). Tvrdi i da imena pokazuju hoće li neki brak opstati, odnosno da će emotivna veza biti skladna samo ako se imena “slažu”. Tvrdi da su najseksepilnija ženska imena Natalija, Marina i Tatjana, a muška Mihajlo i Nikola. Jelena je, na primer, tvrdi Jurijević, vrlo seksualno ime i to je obično žena koja ne trpi nasilje, pa će se sigurno razvesti ako se uda za čoveka sa “agresivnim” imenom. Tvrdi da ime Vladimir gotovo uvek sa sobom nosi talenat za umetnost, Stanislavi su sjajni inženjeri, Natalija predivno igra, Irena je sjajan pedijatar, dok je za Kseniju najbolje da se bavi sportom...



Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
HTC Wildfire S
 Smile Smile

Pa brate kad zapičiš ovu egzaktnu prosto-proširenu nauku o imenima u kombinaciji sa zvezdama, tarotom, brisom iz guze... frikombinuješ sa svim mogućim zodijačkim znacima što kineskim što lokalpatriotskim... upariš sa romskim slavama podeliš sa zadnje dve decimale tekućeg računa jevreja rođenog u godini hipopotamusa, našteluješ sazvežđa, posrčeš sve kafe sa mirisom i ukusom malo pre nego što se Jupiter i Saturn poklope u istoj ravni, nakinđuriš se narukvicama od trtične kosti magičnog jednoroga othranjenog na drevnim Avalskim planinama...
... i nema brate... garantovano si ambiciozan. 

Dal' se ti Borise Kakimtiseudiplomu Jurijeviću zajebavaš?  Smile
« Poslednja izmena: 04. Maj 2010, 11:01:30 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
kolega, mislim da bi Vam prijao odlazak u prirodu, odnosno odmor bez tastature i misa Smile nesto ste mnogo neUrozni... opustite se... povremena zabava nije na odmet... ili... ukoliko zelite da budete duhoviti, odnosno u duhovitim stilovima povremeno pisete, izvin`te na pogresnom opazanju Smile

Edit:
evo jedan Smile za opustanje Smile
« Poslednja izmena: 04. Maj 2010, 11:45:35 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
HTC Wildfire S
U prirodi bio jutros. Pretrčao je pet puta. 
Smireniji nisam bio dugo vremena kao poslednjih nedelju dana. Dobio "blagoslov" od majke za neke gluposti koje sam napravio.

Jbg... možda da sam imao tu sreću da me pored karakteristika odgovornog, stidljivog i nemarnog ...
Citat
* M — Marko, Miloš ili Milena su odgovorni ljudi, nekada stidljivi i nemarni. Vole prirodu i uvek će pobeći od posla, kad god to mogu. Zbog toga ih često bije glas da su lenji.
... krasi i opušten, možda bi bila drugačija priča.
Ovako sam izgleda po urođenoj predispoziciji osuđen da budem nervozan samim tim što moje početno slovo imena ne poseduje tu vrlinu. Razumi me. Takva mi je sudba i kosmička priroda i ne mogu protiv nje.
Majka je kriva. Ona je davala imena.


Ne vredi... ovaj tekst mi stvarno vređa inteligenciju.
Nemam je puno... ali i ovo malo što je imam se oseća ugroženo dok čitam ovu nebulozu.


Evo cvetić.  Smile
Za dobru nameru. 
« Poslednja izmena: 04. Maj 2010, 12:04:18 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
nemoj se ti nama jediti Smile i mi cigani imamo dusu, mozemo se valjda malo i smejati, a da to ne bude zajedljivo Smile cika psiholog je rekao sta je imao... covek verovatno voli da seanseise uz bacakanje pasulja po stolu i piljenje u razna pomagala Smile prosto se rasplakah sto moje ime nije ime, vec se koristi prilikom tepanja Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Nomen est Omen...

I tu ima necega...
U nekim kulturama se i danas pridaje puno paznje izboru imene, pa se dodeljuju i po dva ili vise, zavisno od uzrasta... ili se imenovanje ostavlja za kasniji uzras...

Mi Zapadnjaci smo skloni da odmahnemo rukom i kazemo da je to praznoverje...

A zanimljivo je da svako ime ima neko znacenje... opisuje nesto... nije samo puki skup slova...
Imenom i izrazavamo zelju sta zelimo da to dete bude, a ne samo da lepo zvuci...

Izuzetak su, naravno, moderna vremena i moderni trendovi gde nije nikakvo cudo da u centru Beograda zivi Sven od majke i oca vrlo balkanskog porekla...

Sto se mog imena tice, Nikoline koje ja znam su uvek neki hellraiseri...
Tak'o nam je ime... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
HTC Wildfire S
nemoj se ti nama jediti Smile i mi cigani imamo dusu, mozemo se valjda malo i smejati, a da to ne bude zajedljivo Smile cika psiholog je rekao sta je imao... covek verovatno voli da seanseise uz bacakanje pasulja po stolu i piljenje u razna pomagala Smile prosto se rasplakah sto moje ime nije ime, vec se koristi prilikom tepanja Smile

A možemo li saznati tvoje cenjeno ime da znamo s kakvom osobom imamo čast da razgovaramo. Smile

Ti si pametna, pozitivna, romantična, nasmejana... i ono najvažnije gastronomski avanturista.  Smile
Pa ti si pola ove liste.  Smile 
Stvarno je teško pogoditi.  Smile

Citat
mozemo se valjda malo i smejati,

Da, pošteno sam se ismejao...  Smile što se da primetiti u prvom post-u...  a onda kad je prestalo da bude smešno... postalo je glupo.


Anea.
Jedno je kad izabereš neko ime i kad ono ima neko značenje koje bi volela da se ucrta u tvojem detetu i da ga krasi neka osobina. Kao motivacija maltene.
A sasvim je druga stvar kad pun samopouzdanja procenjuješ i izvlačiš zaključak o nekoj osobi nakon što ti se ona predstavi. Ništa drugo do prazvonerna predrasuda.
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Moguce da je predrasuda, ali mi toliko malo znamo o sopstvenom svetu, da je manje vise celokupna nauka jedna velika predrasuda. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
A možemo li saznati tvoje cenjeno ime da znamo s kakvom osobom imamo čast da razgovaramo. Smile

Kao sto rekoh, mog imena nema na ovoj listi... razmisljam da organizujem protest zbog toga Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
HTC Wildfire S
Moguce da je predrasuda, ali mi toliko malo znamo o sopstvenom svetu, da je manje vise celokupna nauka jedna velika predrasuda. Smiley

“Врхунски домет целокупне науке је да што више емпиријских чињеница обухвати логичким расуђивањем из што мањег броја хипотеза и аксиома.“
Алберт Ајнштајн


Da... ovo je sjajan način da joj se približimo.
Baš bodu u oči empirijske činjenice i logičko rasuđivanje.

A možemo li saznati tvoje cenjeno ime da znamo s kakvom osobom imamo čast da razgovaramo. Smile

Kao sto rekoh, mog imena nema na ovoj listi... razmisljam da organizujem protest zbog toga Smile

Pa nema ni mog imena... Smiley

... dovoljno je izgleda početno slovo da bismo te izvalili.  Smile
Možda baš u tebi čuči jedan serijski ubica... samo moramo prvo čuti početno slovo dođavola.

Osim ako nisi neki android i ime ti počinje nekim brojem. Teško da te nema.  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.