Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko naplatiti kompletnu izradu ovog sajta?  (Pročitano 5928 puta)
10. Okt 2007, 15:17:00
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Koliko naplatiti kompletnu izradu OVOG SAJTA?

Citao sam mnoge teme i postove na ovom forumu koji se ticu formiranja cene izrade web sajtova. One su svakako fleksibilne i tesko ih je odrediti.

Mene konkretno interesuje vasa procena realne cene kompletne izrade OVOG SAJTA (izrada je tek zapoceta, sto se moze videti).

Pod kompletnom izradom podrazumevam proces pocev od poslova oko odabira HOSTING-a, poslova oko kreiranja potrebnih domena i sl. preko konsultovanja sa klijentom o dizajnu web sajta, kompoziciji, funkcionalnosti,... preko kreiranja stranica, postavljanja elemenata,... do samog kraja realizacije projekta.

Napominjem da je dizajn primenjen na gore navedenom sajtu uradjen na zahtev klijenta, bez ikakvih izmena - bukvalno ideja klijenta je sa papira 100%-tno prenesena na web stranicu. O realnom kvalitetu dizajna, odabiru boja i sl. necu diskutovati. Ponavljam, to je odradjeno po zelji i ideji klijenta.

Sajt bi se sveobuhvatno sastojao iz 70-ak .html stranica (sve kategorije proizvoda bi se granale do stranica svakog proizvodjaca zasebno), jednog foruma (phpBB) i jedne foto galerije (Gallery 2), naravno, optimizovanog i prilagodjenog dizajna, tj. zasebno odradjenog template-a.

Uz sve to, na sajtu bi postojala mogucnost i prikaza od 1 do 3 live web kamere (IP ili obicne, nisam siguran), koje bi u gradu postavio moj klijent, jer se inace bave i video nadzorom, a one bi se kontrolisale i nadgledale putem java ili flash appleta postavljenih na zasebne stranice sajta uz prethodno konsultovanje o odabiru programa za komunikaciju i stalnu vezu izmedju kamera i servera na kome se nalazi sajt. U obzir dolaze programi tipa: webcamXP i sl.

Tekst za sajt ne dobijam potpuno obradjen, vec na meni ostaju kombinovanje, formatiranje i korekcija teksta.
Vecina fotografija ce mi biti dostavljena, dok cu sam praviti fotografije objekta na strani kontakti i sl.

Izrada sajta bi se svela na koriscenje HTML editora, CSS-a, Java Script-a, grafickih programa, mm flash-a.

Otprilike to su sve informacije koje treba uzeti u obzir pri formiranju cene izrade sajta...
Ostaje na vama da mi kazete okvirnu cenu, tipa: (od xxx e do xxx e), znaci neki cenovni rang. Ne bih zeleo da ostetim klijenta, ali ni sebe takodje. Zeleo bih da prodjem sa razumnom cenom i za klijenta i za mene.

Vi procenite... :-D


Unapred zahvalan na odgovorima.
« Poslednja izmena: 10. Okt 2007, 15:24:36 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Unapred zahvalan na odgovoru,
Separavelavicinaversalamitipik ovski
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Onoliko koliko mozes da dobijes...
To je uvek odgovor na takva pitanja...
Nije to neki bog zna kakav posao, html stranice ce sve biti iste samo copy paste sadrzaj, forum je gotova skripta, galerija isto, za webcam isto postoje gotova resenja...
Obzirom da je nasa firma recimo ~ 300-500 eura, mada je takve prognoze nezahvalno davati...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 6131

Vi procenite... :-D



Onoliko koliko mozes da dobijes...


Mislim da ovakva pitanja stvarno ne treba postavljati nikome... Posle ces da krivis druge za losu procenu, uvek mislis da je mozda mogle bolje... to se redovno tako desava...

Mada ti je SF rekao neku realnu cifru... I cinjenice koje je naveo su tacne:


Nije to neki bog zna kakav posao, html stranice ce sve biti iste samo copy paste sadrzaj, forum je gotova skripta, galerija isto, za webcam isto postoje gotova resenja...
Obzirom da je nasa firma recimo ~ 300-500 eura, mada je takve prognoze nezahvalno davati...


I ja se slazem sa cifrom, iako je raspon izmedju donje i gornje granice 200 eura, sto je i normalno i iz cega mozes i sam da zakljucis da web sajtovi uglavnom nemaju pisana pravila sto se cena tice...

TIP: Nevezano za cenu sajta... Popravi malo te HTML kodove, ima dosta gresaka... Ako ti je to bitno...
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Citat
...samo copy paste sadrzaj...
Tekst ne dobijam u digitalnom obliku vec ga prekucavam.

Citat
Onoliko koliko mozes da dobijes...
Da, to je svakako tacno.
Mene je interesovalaokvirno  samo ta donja, kao i gornja granica koliko bih mogao naplatiti izradu sajta. Dakle, interesovala me je realna cena.

Citat
Obzirom da je nasa firma recimo ~ 300-500 eura, mada je takve prognoze nezahvalno davati...
Upravo ovako neku "prognozu" sam trazio.

Citat
I ja se slazem sa cifrom, iako je raspon izmedju donje i gornje granice 200 eura, sto je i normalno i iz cega mozes i sam da zakljucis da web sajtovi uglavnom nemaju pisana pravila sto se cena tice...
Okay. :-D

Citat
TIP: Nevezano za cenu sajta... Popravi malo te HTML kodove, ima dosta gresaka... Ako ti je to bitno...

Sredicu.

IP sačuvana
social share
Unapred zahvalan na odgovoru,
Separavelavicinaversalamitipik ovski
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 452
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat
recimo ~ 300-500 eura
za ovakav sajt?
ja da imam firu pre bi napravio nesto sa 5 tabela i pozadinskom bojom nego ovo da stavljam.
Ako je firma ozbiljana sebi sigurno nebi dopustila ovako nesto.

Ovde se verovatno sve stranice prave posebno i isto tako se povezuju tako da ta firma koja ovo bude uzela treba da se igra sa povezivanjem i pravljenjen dodatnih stranica. Bolje im napravi nesto sto ce se preko admin panela popunjavati (dodavati stranice i sl.)

Ja licno da ne znam stacu sa parama i da mi 500e ne predstavlja nikakav problem mislim da nebi kupio ovo.

Moja procena za ovo je ~10e i to je mnogo
ima xx free template-a koje ne mogu da se porede sa ovim

ps. ovo je moje misljenje Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Svako ima pravo na misljenje...

To sto ti ne cenis neciji rad, kakav god on bio, ne znaci da je taj rad bezvredan za druge.

Sajt izgleda sasvim pristojno, obzirom na to cemu treba da sluzi. A ako se uzme u obzir sav posao koji tu sleduje cifra koju sam rekao je, obzirom na kvalitet, manje vise realna.

Jedino sto je bitno je da klijent bude zadovoljan, a sve drugo je potpuno sporedno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 452
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
To se slazem bitno je da je klijent zadovoljan.

PS. ne znam dal je ona "ponuda meseca" namerno izdvojena ili nesto nije uredu.
I copyright ti je pobego mnogo desno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Evo da se i ja ponovo javim :-D

Citat
recimo ~ 300-500 eura
za ovakav sajt?
ja da imam firu pre bi napravio nesto sa 5 tabela i pozadinskom bojom nego ovo da stavljam.
Ako je firma ozbiljana sebi sigurno nebi dopustila ovako nesto.

Ovde se verovatno sve stranice prave posebno i isto tako se povezuju tako da ta firma koja ovo bude uzela treba da se igra sa povezivanjem i pravljenjen dodatnih stranica. Bolje im napravi nesto sto ce se preko admin panela popunjavati (dodavati stranice i sl.)

Ja licno da ne znam stacu sa parama i da mi 500e ne predstavlja nikakav problem mislim da nebi kupio ovo.

Moja procena za ovo je ~10e i to je mnogo
ima xx free template-a koje ne mogu da se porede sa ovim

ps. ovo je moje misljenje Smile

U prvoj poruci sam naveo da klijent trazi bas ovakav sajt!
Nigde nisam naveo da nesto ne mogu da odradim mnogo kvalitetnije sve ovo, mogu.... ali klijent nece vizuelne efekte, nece cms.....
Nece bazu podataka, nece Joomlu, nece Flash,....
Hoce bas ovo! Hoce da sajt izgleda bas ovako kako sada izgleda. Hoce da bude razlicit od ostalih. Ne zeli da postuje forme izgleda web stranica koje svakodnevno srecemo, hoce na neki nacin da bude originalan.
Naravno da je dizajn u ovom primeru jako diskutabilna stvar, licno - nije neki - moze to mnogo, mnogo, mnogo.... bolje, ali jos jednom ponavljam - klijent takav hoce Smiley hehe...

Ta cifrica koju spominjes svakako nije realna. Bez obzira na dizajn, i njemu je trebalo posvetiti izvesno vreme, tacnije njegovoj izradi... o sadrzaju sajta da ne spominjem. Tvoj predlog svakako necu uvaziti Smiley

Svako ima pravo na misljenje...

To sto ti ne cenis neciji rad, kakav god on bio, ne znaci da je taj rad bezvredan za druge.

Sajt izgleda sasvim pristojno, obzirom na to cemu treba da sluzi. A ako se uzme u obzir sav posao koji tu sleduje cifra koju sam rekao je, obzirom na kvalitet, manje vise realna.

Jedino sto je bitno je da klijent bude zadovoljan, a sve drugo je potpuno sporedno.

I meni je ideja klijenta u pocetku delovala suludo, previse zastarelo,... itd...
ali sam shvatio da se to mene zapravo ne tice. Ja sam tu da tu ideju realizujem, pretocim u nesto, a ne da dajem sugestije...
Upravo tako sada prilazim svemu ovome.

To se slazem bitno je da je klijent zadovoljan.

PS. ne znam dal je ona "ponuda meseca" namerno izdvojena ili nesto nije uredu.

I copyright ti je pobego mnogo desno.

Da, i ponuda meseca je namerno izdvojena... i to je zelja klijenta!
E, copyright se slucajno "izvitoperio"..... to cu srediti :-D hehe

---
Ovako, naravno da vasi komentari nece biti presudni deo u formiranju moje cene, ali ce svakako pomoci. Svjo rad i vreme proizvedeno na izradi sajta... vreme koje sam proveo i koje cu provesto znam da cenim. Mislim da je vreme da klijentu iznesem cenu, da mu obrazlozim...
To ne treba svakako uciniti previse rano, a ni previse kasno. U pocetku ni on nije bio siguran za obim "projekta", tacniej sajta, te na taj nacin ni ja nisam mogao da formiram realnu  cenu svega toga. Sada su stvari vec mnogo jasnije, i mislim da bi cifra od 400e - 500e bila sasvim realna u ovom slucaju. To je cifra ispod koje svakako necu ici...

Jos jednom hvala svima na dosadasnjim odgovorima, sugestijama, ...  Smile


 

IP sačuvana
social share
Unapred zahvalan na odgovoru,
Separavelavicinaversalamitipik ovski
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Samsung S8
Iako se ne razumem u cene i ostalo,samo bih da kazem da mi se svidja kako si sve uradio!Svaka cast! Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 967
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla GranParadiso 3.0a
mob
Samsung 
Mislim da ti je malo losa navigacija. Recimo ako odes na kontakt, moras da ides ponovo na home da bi video kategorije. Dizajn je prilicno los, ali nisi ti kriv.
Sto se tice naplate, probaj da naplacujes na sat, tako ces i ti znati koliko si truda ulozio a klijent ce znati sta konkretno placa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.