Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 30. Jul 2025, 20:01:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko me voliš  (Pročitano 1271 puta)
25. Dec 2007, 11:01:21
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 6s
Koliko me voliš

Žanr: romantična drama
Trajanje: 95 min.
Originalni naziv: How Much Do You Love Me? (2005)

Glavne uloge:   
Monika Beluči (Monica Belluci), Vinsent Nemet (Vincent Nemeth), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)

Scenario:   
Bertran Blije (Bertrand Blier)

Režija:   
Bertran Blije (Bertrand Blier)



SINOPSIS

Fransoa je tipičan Francuz. Samac je, ne preterano dobrog izgleda, nije harizmatičan i opsednut je Danijelom, italijanskom prostitutkom koja radi na Pigalu. Njene usluge koštaju 150 evra i bocu šampanjca. Posle dobitka na lutriji, Fransoa joj nudi 100.000 evra mesečno da živi s njim. Danijela pristaje. Međutim, Fransoa ima bolesno srce, što muči njegovog prijatelja, doktora. S druge strane, ona je zaljubljena u drugog - surovog kriminalca, kojeg glumi Žerar Depardje.

O FILMU

Od samog početka svoje karijere Bertran Blije ima tendenciju ka šokiranju publike. Najčešće, to mu i uspeva. Uspeva da napravi istinski originalan i uzbudljiv film. To je učinio i s filmom "Koliko me voliš". Situacija u kojoj neugledni mali čovek lošeg srca ispunjava svoj san - da živi s boginjom putenosti, izuzetno je zanimljiva, onoliko koliko su zanimljivi i ostali likovi koji se pojavljuju – doktor, kriminalac i komšinica, koja se u početku buni zbog čudnih zvukova koji dopiru iz stana u kojem živi Fransoa.

Prostitutka (Monika Beluči) je u ovom filmu obožavana, kao što su se nekada obožavale boginje poput Sofije Loren. Svaki put kada neki muškarac kaže Danijeli da je voli, ona se samozadovoljno smeška i govori da je to jedino moguće. To čine svi muškarci.

Fransoa, pariski radnik, naleće na nju na Pigalu, gde sedi na prozoru bordela, kao da šalje nemu pozivnicu svakom muškarcu koji prođe. On često prolazi tuda, ali nikada nema snage da da ponudu, sve do večeri kada naleti na nju u baru, kaže joj da je dobio na lutriji i da ima ponudu za nju. Plaćaće joj mesečno da živi s njim. Postavljaju osnovna pravila: može da spava s njom kad god poželi, ali je mora poštovati.

Dogovor umalo nije propao kada je Fransoa, zbog lošeg srca, kolabirao na putu kući. Njegov doktor je ubeđen da Fransoa neće preživeti sva ta uzbuđenja. Da je ovo holivudski film, Danijela bi našla odličnog hirurga i odrekla se prostitucije, posvetivši ostatak svog života njemu. Veza bi bila na probi zbog neslaganja njegove porodice i prijatelja, ali bi srećan završetak bio neminovan.

Ali, Blije ide dalje od toga. Ona se plaši da će život domaćice biti suviše dosadan, a istovremeno ne može da se otkači od svog dečka, kriminalca. Monika Beluči je u fokusu ovog filma. Još jednom ima ulogu s naglašenom seksualnošću, ulogu prostitutke, posle filma "Malena". Ona balansira između dva muškarca, čineći film izuzetno zanimljivim.

Blijeova fasciniranost seksualno opsednutim karakterima potpuno se dopunjuje s izuzetnim smislom za humor i muzikom koju su komponovali majstori opera. Ne očekujte vulgarne scene bezumnog seksa, već dovitljive i smešne seksualne aluzije. Film se bavi mnogim predrasudama i željama i, naravno, prirodom istinske ljubavi i sreće s različitim stepenima ostvarenja.

Premijera: decembar 2007. godine

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 30. Jul 2025, 20:01:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.