Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko li je prijateljstava, kumastava, drugarstava upropasteno zbog politke ???  (Pročitano 1712 puta)
29. Sep 2007, 11:32:26
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
                                Politka je *urva - govorili su nasi stari.
          Politka je djavolska rabota -ona rusi mostove medju ljudima, kvari prijateljstva,raskida  kumstva,
                           svadja drugare,razvodi supruznike,  cepa porodice.

U ovim vremenima od raspada SFRJ na politickoj sceni su se desile mnoge svadje izmedju kumova, dojucerasnjih partijskih kolega i prijatelja. Poslednji isad na Skupstinskom odboru izmedju Batica i Jaksica -dojucerasnjih partijskih prijatelja je pokazatelj kako politika unistava ono sto ne bi trebala.
Da li treba toliko biti ostrascen politikom da bi se sve ovo dogadjalo ili treba biti manje ostrascen i politicki tolerantniji pa da se zaobidju ovako ruzne stvari???????
Evo jednog clanka za pocetak koji analizira ovaj fenomen u Srbiji a pokazuje narav nasih ljudi kada udju u politiku:

Šta je Velja Ilić naučio od majke Nenada Čanka

Politika u Srbiji kvari prijateljstva, pa i lideri LSV-a i NS-a, koji su nekad jedan drugog zvali bratom danas razmenjuju pretnje zatvorom. Ipak, interes spaja i posvađane, pa sad u vladi sede i Dinkić i Đelić i Ilić i Đilas 
 
Marko Jakšić i Vladan Batić, nekada partijske kolege, danas poslanici vladajuće Demokratske stranke Srbije i opozicione Liberalno-demokratske partije, posle nedavnog sukoba u skupštini Srbije najverovatnije neko vreme neće govoriti. Ali u višestranačkoj Srbiji to nije vest još od kada su se početkom devedesetih posvađali kumovi Vuk Drašković i Vojislav Šešelj. Uostalom, ima i novijih i drastičnijih primera. Nekadašnji saborci iz petooktobarske revolucije Velimir Ilić i Nenad Čanak stigli su dotle da jedan drugom prete zatvorom.

„Ne verujem da će Ilić da se kandiduje za predsednika republike, jer ako ne bude ministar može da se kandiduje samo za dugogodišnjeg robijaša”, izjavio je pre nekoliko dana Nenad Čanak, predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine.

Ilić, sada ministar za infrastrukturu, odgovorio je da bi policija morala da se pozabavi separatističkim poduhvatima svog nekadašnjeg „prijatelja” i „brata” Čanka.

Politika pokvari i najbolja prijateljstva, ali i spoji nemoguće. Ponekad su loši odnosi samo predstava za publiku, baš kao što se i neki političari osmehuju jedni drugima samo kad su uključene kamere. Poznato je da su mnogi poslanici neprijatelji samo za skupštinskom govornicom. Izvan skupštine interesi ih spajaju. Neki će posle oštre rasprave zajedno otići na ručak, ali neki i pored zajedničkih interesa, neće zajedno ni kafu popiti.

Ilićev sukob sa, na primer, Draganom Đilasom, iz Demokratske stranke, ne spada u isti koš kao onaj sa Čankom. Sa Čankom je on „rujno vino pio”, sa Đilasom – nikada. Sa ovim drugim se tako prepirao u TV duelu, da su mediji ocenili da je umalo došlo do fizičkog obračuna. Pljuštale su takve uzajamne optužbe da se činilo da javni tužilac neće imati kud, nego da pokrene istragu. I ništa. Zbog viših ciljeva (formiranja vlade) Ilić i Đilas su se nekako pomirili. Nisu postali prijatelji, ali sarađuju. Ni nekadašnji prijatelji i članovi iste ekspertske grupe G17 plus Božidar Đelić i Mlađan Dinkić, koji su se takođe pre nekoliko godina ozbiljno posvađali pred televizijskim kamerama, nisu obnovili prijateljstvo, ali jesu saradnju. U istoj vladi.

S druge strane, ne čini se da je trenutno na vidiku neki viši cilj zbog kojeg bi Ilić i Bojan Kostreš, predsednik Skupštine Vojvodine, mogli da izglade odnose posle nedavnog oštrog televizijskog duela, koji je počeo pričom o ugovoru o koncesiji za autoput Horgoš–Požega, a završio se razmenom „komplimenata” tipa: „narkoman”, „izdajnik”, „budala” i „lopov”. Ilić i Kostreš posle emisije rastali su se bez reči. Ipak, u srpskoj politici nikada ne treba reći nikad, jer neprijateljstva ponekad traju samo do novih izbora i novog rasporeda snaga u skupštini.

Ilić otkriva da je Čanka nedavno sreo na ulici. „Zagrlio me i rekao – burazeru sve je u redu. Posle je u nekoj televizijskoj emisiji opet loše govorio o meni. Ne razumem ljude koji se tako ponašaju. Ali, to je tako”, kaže Ilić za „Politiku”.

Ilić se nije družio ni sa Đilasom, ni sa Kostrešom, ali sa Čankom jeste. Šta se to dogodilo da jedan drugog više ne nazivaju bratom?

„Nenad Čanak i Vladan Batić stalno tako nešto izjavljuju o meni. Ne mogu da razumem da toliko mrze Vojislava Koštunicu. Jer, posle mog zbližavanja sa njim dolazi do ovakvih njihovih izjava o meni”, kaže Velimir Ilić.

– Koalicije su sastavni deo posla. A oni izlaze u medije sa svakakvim izjavama, i koče razvojne projekte bez ikakvog pravog razloga. Stalno kritikuju. Ne mogu ni da shvatim takav način rezonovanja u vezi sa koncesijama. Oni misle da je tu puno kriminalnih radnji, ali kada su proučili materijal videli su da toga nema – objašnjava Ilić.

„Bilo je mnogo primedbi i na moju fakultetsku diplomu i magistraturu. Pa Čankova mama mi je predavala na univerzitetu. Bio sam dobar đak. Kada sam magistrirao na kragujevačkom Univerzitetu (na Tehničkom fakultetu u Čačku – prim. a.) prisustvovali su novinari. Dobio sam mnoge nagrade i ovde i u svetu. To su napadi radi napada. Nije mi to jasno”, kaže Ilić.

Ilić kaže da se on nikada nije ni sa kim razišao. „Oni su mene pitali što sam sa Vojom. A ja nikada nisam pitao Batića, koji je ravnogorac, zašto je sa Čedom”.

Nenad Čanak kaže da se između njega i Ilića nije desilo ništa privatno. „Privatno imam iste simpatije. Bili smo na istom poslu 2000. godine. Tada nije bio opterećen izvršnom vlašću. Ali, već u septembru-oktobru te godine, odmah posle izbora, ljudi koji su učestvovali u 5. oktobru podelili su se na one koji su za promene sistema i one koji su za personalne promene. Ja sam bio u prvoj grupi, on u drugoj. Tu je došlo do razlaza”, kaže Čanak napominjući da je Koštunica svoj položaj iskoristio da ponudi utočište onima koji su bili poraženi.

Čanak kaže i da sve što je rekao Iliću u vezi sa školom bila šala. Ali, da nema šale oko koncesija za autoput, jer je to „apsolutno netransparentno upravljanje tuđim parama”.

Milan St. Protić, istoričar i učesnik u petooktobarskim dešavanjima, kaže da je politika borba za vlast, a vlast je najveći porok koji menja ljude. „Prijateljstva u politici nisu prava, pogotovo ako su stvarana dok su akteri bili na vlasti. Primer za to su Cezar i Brut. Dok smo bili uličarska opozicija, daleko od vlasti, odnosi su bili prijateljski, ali kako su moći postajale veće, dolazilo je do sukoba zbog sujete i ambicija.”

Protić kaže da je u politici nemoguće izgraditi prava prijateljstva. „Propadaju čak i prijateljstva koja su stvorena pre političke karijere, jer je politika bolest od koje ljudi obolevaju. Neke političare ne mogu da prepoznam, a retki su oni koje virus vlasti nije zarazio, pa ostanu srdačni. Jer, vodi se stalna bitka ko je prošao bolje i ko je na boljem položaju. Posle 5. oktobra nastala je groznica kod nekih da li će ostati bez položaja, a kod nekih su ambicije bile enormno velike”.

Protić priznaje da je primetio da se i sam menjao dok je bio na vlasti. „Olakšali su mi kad su me smenili. Intimno želeo sam priliku da se ratosiljam toga i da budem onaj čovek s kojim sam mogao da živim. Osećaj da vladate nad drugim ljudima je neverovatno zavodljiv, pa sam se sam osećao skoro kao bivši narkoman. Okolina primećuje vaše ponašanje, jer otkazujete druženja i izvinjavate se”. Vlastoljubivost nije naša specifičnost. Poznati su sukobi Karamanlisa i Papandreua u Grčkoj, a kod nas Nikole Pašića i Stojana Protića koji su se razišli posle 40 godina, kao i Karađorđa i Obrenovića što se završilo smrću jednog aktera. Segolen Roajal, kandidat za predsednika Francuske se rastala od muža sa kojim ima četvoro dece, a sukob je eskalirao čak dotle da više ne mogu da budu ni u istoj partiji. Potreba za ličnom afirmacijom i ostvarenje samog sebe kroz ogledalo dovode i do raskida najvećih prijateljstava.”

Bilo bi, međutim, pogrešno zaključiti da bivši prijatelji postaju neprijatelji kada dođu na vlast. Istorija opozicionih partija za vladavine Slobodana Miloševića prepuna je raskida prijateljstava, koji su često dovodili i do stvaranja novih partija.
 

« Poslednja izmena: 29. Sep 2007, 11:33:58 od stami4 »
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Mozda je bolje pitanje koliko je politika trpjela zbog raznih kumovsko-rodovsko-plemensko-mafijaskih saveza... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 838
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung ZV - 10
Citat
Politka je djavolska rabota -ona rusi mostove medju ljudima, kvari prijateljstva,raskida kumstva svadja drugare,razvodi supruznike,cepa porodice.

Напознатије што се десило је свађа између Драшковића и Шешеља.Срушено је кумство између њих.Туга....
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
To sto pliticari se medjusobno zakrve na noz izmedju sebe kao deo politicke predstave za narod je jedna stvar.
Ali najtuznije je sto je kod nas ostrascenost jednom strankom velika. Ide se do idolopoklonstva lideru na vlasti ili najvecem opzicionaru.
Medjutim politika je za njih zanata- kao za stolara pravljenje stolice, pekara mesenje hleba -politicko mprepuvcavanje je za politicare deo scenskog nastupa.
narod na zalost to preozbiljno shvata i uzima zdravo za gotovo politicare i onda dolazi do veoma velikih lomova medju -komsijama, kumovima, brat sa bratom ne razgovara zarad pollitike a cak zanma i brakove koji su rastureni zarad politickih neslaganja supruznika.
Ne zna ciovek sta je ovde u takvoj situaciji najtuznije. Da nije tuzno bilo bi za msehjanje i za orden za glupost svima ostrascenima.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
To su za mene totalne budale i idioti. Politicko opredeljenje nikada kod mene nije igralo nikakvu licnu ulogu. Najbolji ortak mi je radikal i u zivotu ga se ne bih odrekao zbog politike. Mislim alo...
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Retki su takvi kao ti. Ostrascenost politikom postaje "bolest" u Srbiji.
Licno gledam kakav je ko covek a da li je u nekoj partiji, da li je lekar, fudbaler, rukometas, kosarkas, inzenjer,sa druge strane zakona ili u vrhu lokalne vlasti pa i vise,.......nebitno,
Bitno mi je u zivotu kako je postupao prema meni i onda se nadje zajednicki jezik.
Prijatelj je prijatelj bez obzira na politicku pripadnost isl.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Ja moram reći da se često sprijateljim privatno sa političkim neistomišljenicima koji su u stanju da svoje stavove pretvore u konstruktivnu debatu, znači potpuni kontraprimer.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Motorola V3i
Uh da mozes misliti kako su oni svi posvadjani i kako se samo ne vole.

Sto je neko dao dobar predlog Wink Da se postave kamere u skupstini, ali ne samo onih par u sali, vec svuda: u kantini, po poslanickim klubovima, kaficu... pa da se napravi reality show od toga, da vidis kako se oni "ne podnose" i sl. Eee... a da vidite cene u kantini i kaficu... ne mozete da potrosite 500 dinara za ceo dan, pa da ne znam sta jedete i pijete.
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.