Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko dugim se Vama cini jedan sat realnog vremena?  (Pročitano 9821 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.26
Ajde Bulma Hard2Understand, ja cu da sprovedem te testove. Samo mi reci koliko taj program zauzima mesta, jer je moj jadni komp, pun do gushe. I nadam se da nema nesto da mi napravi frku, jer onda nece biti prijatno Smile

Inace vreme je stvar koju ne razumemo uprkos silnim istrazivanjima i hiljadama godina. Postoje bica koja zive max. jedan dan, a to je njihov citav zivot. Van nasih zivotnih brzina, postoje one neshvatljivo brze i dogadjaji neshvatljivo kratki, kao i oni neshvatljivo spori i dugi. Mi te procese ipak donekle shvatamo, ali da li je to shvatanje tacno i ispravno... sigurno nije kompletno, a, uostalom, i ono sto kao bas znamo, uopste neznamo, itd.

Odgovori mi pa da vidimo dalje. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 44
Browser
N Nepoznat
Zauzima 496KB kad se raspakuje (oko pola megabajta)

Totalno je neprimetan po sistemske resurse (nikako ne koci moj 300Mhz racunar sa dual boot-om (Win98/WinXP)

Kad se pokrene i kad pocne da mu radi stoperica - to prijavi u "baloncicu" u donjem desnom uglu ekrana (kao onaj baloncic kada ubodes USB memory stik).

Nakon tog obavestenja program ostaje nevidljiv (nema opcije da izadjes iz njega niti da mu zaustavis ili manipulises tajmerom (a i zasto bi?) sem mozda da mu izbijes proces pritiskom na Ctrl+Alt+Del)

Tokom ovog vremena (dok je program nevidljiv, dok radi u pozadini) mozete koristiti racunar nesmetano za sta god ga Vi vec koristite (pokretanje zahtevnih igara u full-screen-u moze prolongirati vreme tajmera u pozadini, pa zato - ako je moguce da NE pokrecete zahtevne igre u full screen-u tokom trajanja ove probe...)
Edit: Tajmer ce i u tom slucaju izmeriti ist vremenski interval, samo ce pojava baloncica sa obavestenjem s tim u vezi kasniti - do trenutka kada Vasa igra bude zavrsena...

Po isteku merenja vremenskog intervala program opet u baloncicu javlja da je probni vremenski interval istekao, moli Vas da odgovorite na pitanje koliko (u minutama) se on Vama cinio, daje Vam KONTROLNU REC (u baloncicu) koju treba da prilozite zajedno sa Vasim odgovorm na postavljeno pitanje, i automatski otvara ovu stranu Burek Foruma (verzija programa uploadovana na prvu stranu ovog posta) ili moju FaceBook Public stranicu (verzija programa uploadovana na DepositFile server) gde treba da upisete Vas odgovor (misljenje o trajanju vremenskog intervala kao i kontrolnu rec).

U kontrolnoj reci je sakriveno tacno trajanje vremenskog intervala (potrebno za usporedbu sa subjektivnim).
Program ne generise stalno isti vremenski interval (napravio sam ga da varira, a za to mu sluzi kontrolna rec) kako bi eksperiment, nadajmo se bio svrsishodniji s tim u vezi (kad bi stalno merio tacno jedan sat - ispitanik bi mogao da bude pod uticajem u vezi njegovog trajanja, ovako je nadajmo se sve ostalo subjektivno...)

Jedna napomena (koju sam bio i ranije pomenuo) uzdrzite se da program pokrenete iznova dok mu predhodna "vremenska sesija" ne bude zavrsena. Pokretanje vise od jednog "tajmera" u pozadini (windowsovim taskovima) moze da zaustavi (blokira) tajmer (koji nije predvidjen za multitasking sa samim sobom). Znaci "drzite se" samo jednog dvoklika na _startuj.bat fajlu.

Program je sastavljen u vidu standardnog BAT fajla za WinXP, koji poziva odredjeni CORE BAT fajl, koji opet poziva tri prilozena EXE fajla zavisno od potreba programa (Notifu za kreiranje baloncica, Hstart za skrivanje CORE bat fajla gde je stoperica..) Jednostavno ne sadrzi nista zlonamerno (nikako mi ne ide u glavu ideologija da bi moj softver bio zlonameran?!) a testiran je zadnjih 20-tak sati i radi bez ikakvih problema na prilcno slaboj masini... Tako da ne vidim razlog da bude ikakvih problema na jacim masinama (?)
Jedino - ne znam (nisam probao) kako ce i da li ce raditi na Win7-mici...

Bilo bi pozeljno da pristupite ovom eksperimentu u opustenom stanju duha. Bez ikakve anksioznosti ili napetosti, bez tenzija ili jakih emocija. Znaci - u onom Vasem svakodnevnom subjektivnom psihickom stanju.
Sta hocu da kazem pod ovim jeste ako ste bas DANAS dobili recimo Vas novi veliki plasma TV - onda se suzdrzite da danas isprobavate ovaj program! Vas subjektivni osecaj protoka vremena moze biti "promenjen" usled uzbudjenja od primera radi novog TV-a u ovom primeru Smiley

Takodje bilo bi pozeljno da barem deset ljudi (to je kao apsolutni minimum) isprobaju ovaj program...
Nista ne sprecava jednu osobu da ga proba vise puta (samo da ga ne pokrece paralelno pre zavrsetka postojece sesije) i da vise puta kaze svoje misljenje (pri tome program ce mu generisati razlicite vremenske intervale za probu). (Ovo bi takodje bilo zanimljivo, ako je osoba zainteresovana).

Ukoliko ugasite ili restartujete racunar - program se prekida i nece se automatski nastaviti u narednoj Windowsovoj sesiji (morate ga ponovo pokrenuti).

Instaler: nema. Program je spreman za pokretanje na _Startuj.BAT fajlu odmah nakon sto ga unzipujete.

Uninstaler: nema. Ako ga ne zelite - samo prebrisite folder gde ste ga unzipovali.

Program ne menja sistemske fajlove niti Windowsov registry.

Zdravorazumski je lagan, prostodusan i jednostavan za upotrebu.

Oni koji su posebno radoznali - mogu kliknuti DESNIM dugmetom na neki od CORE fajlova pa izabrati opciju EDIT. Bat fajl ce im se otvoriti u Notepadu ili slicnom tekstualnom editoru, pa mogu i da vide kako je program ustrojen i sta radi!

« Poslednja izmena: 10. Feb 2012, 12:16:01 od Bulma Hard2Understand »
IP sačuvana
social share
Citat: 3maj001 link=topic=546785. msg9659669#msg9659669 date=1306349037
а ако то не буде довољно . . .  BulmaHard2Understand ће гарантовано бити јединствен . . .   :mrgreen:
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.46
mislim da je trajalo nekih 56 minuta  Smile kontrolni kod nisam stigao da vidiim posto je brzo nestao..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 44
Browser
N Nepoznat
E, kontrolni kod, odnosno zavrsni baloncic treba da stoji neograniceno dugo (dok ga ti ne zatvoris na njegov "X") osim ako u medjuvremenu nije bio screen saver ili neka druga slicna aktivnost...
ISKLJUCITE SCREEN SAVER I HIBERNACIJU tokom trajanja ove probe.

Bez kontrolnog koda malo mi to znaci...
Da li si voljan da probas ponovo?

Edit: vidim da koristis Windows7, znaci radi i na "7-ci", drago mi je da to vidim Smiley

« Poslednja izmena: 10. Feb 2012, 14:19:50 od Bulma Hard2Understand »
IP sačuvana
social share
Citat: 3maj001 link=topic=546785. msg9659669#msg9659669 date=1306349037
а ако то не буде довољно . . .  BulmaHard2Understand ће гарантовано бити јединствен . . .   :mrgreen:
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
@Ilija

Pa u tome je stvar ne utice na stvarnu. A u stvarnom, brzi je puls, pa ga ne mozes uporedjivati sa osecajem kada je bio sporiju u duploj jedinici vremena. Smiley Jbg, nase stelovanje. Dok se prestelujemo na novi osecaj. Smiley

Ma to su subjektivnosti koje su zeznute. I sama subjektivnost o realnom vremenu je toliko rastegljiva da je izlisno o tome govoriti. Jes' da se postavlja pitanje zasto imamo tu iluziju vremena i zasto smo toliko vezani i sagledavamo je kao linearno ?

 Smile
« Poslednja izmena: 10. Feb 2012, 14:39:09 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 44
Browser
N Nepoznat
   Pozdrav svima, izgleda da je zavrsni baloncic suvise kratko stajao na ekranu tako da korisnik nije imao dovoljno vremena da procita kontrolnu rec koju treba da prilozi zajedno sa svojim odgovorom.

   Pa - sada sam to korigovao, te Vas molim da preuzmete OVU verziju programa s tim u vezi.

http://depositfiles.com/files/gaq6z57uz

   Uradjena korekcija je u smislu da na kraju vremenskog intervala sada pruzi obavestenje i u "baloncicu", ali i otvori taj tekst i u Vasem Notepadu (iz Notepada vam sigurno nece moci da "utekne" obavestenje tako brzo kao iz "baloncica") Smiley

   Takodje - ako mogu da zamolim administratora da ovaj link ili attacment stavi za download i u okviru moje prve poruke u ovoj temi (cisto da olaksam ljudima koji se mozda odluce za probu a ne stignu procitati sve do pete stranice ovog posta) Smiley

   (Link ka DepositFiles-u i fajl prilozen ovde na forumu je ISTI fajl)

Pozdrav svima!

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
TimePassNew.zip (239.31 KB)
IP sačuvana
social share
Citat: 3maj001 link=topic=546785. msg9659669#msg9659669 date=1306349037
а ако то не буде довољно . . .  BulmaHard2Understand ће гарантовано бити јединствен . . .   :mrgreen:
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 44
Browser
N Nepoznat
Neverovatno - oni sutci na Krstarici mi prebrisali (ovu) temu na (njihovom) forumu!
Mislim stvarno??!

Edit:
Evo kako izgleda "zavrsni" baloncic Smiley
http://www.dodaj.rs/f/T/6k/ZfDF1yc/timepassnew.jpg


« Poslednja izmena: 12. Feb 2012, 21:32:42 od Bulma Hard2Understand »
IP sačuvana
social share
Citat: 3maj001 link=topic=546785. msg9659669#msg9659669 date=1306349037
а ако то не буде довољно . . .  BulmaHard2Understand ће гарантовано бити јединствен . . .   :mrgreen:
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7.3
Browser
Safari 534.53.10
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
Neverovatno - oni sutci na Krstarici mi prebrisali (ovu) temu na (njihovom) forumu!
Mislim stvarno??!

упамтили те од раније ...

А и Бурек ти је дефиниција демократије ... мада понекад нагиње ка анархији   Smile
« Poslednja izmena: 12. Feb 2012, 21:32:17 od 3maj001 »
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.46
mob
Apple iPhone SE 2020
Molim... i onda kazu da mi nismo tolerantni...

Eat your hearts out, haters!
« Poslednja izmena: 12. Feb 2012, 21:35:39 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.