Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:27:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji su smiptomi astme  (Pročitano 5784 puta)
20. Nov 2007, 14:40:30
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Apple iPhone SE 2020
Koji su smiptomi astme
Autor: | 20.11.2007 - 06:00

Astmu izaziva upala disajnih puteva. Tokom napada astme, disajni putevi postaju stegnuti i otečeni. Ovo smanjuje mogućnost disanja i može da izazove škripanje u grlu. Neki ljudi čak dišu isprekidano tokom ovih napada. Ipak, najtipičniji simptom je kašalj.

Napad astme može da traje jedan minut ali i nekoliko dana, čak može da postane i opasan ako se disajni putevi mnogo suze.
Simptomi astme mogu da budu aktivirani supstancama koje izazivaju alergije, to jest alergenima. U ove takozvane okidače astmatičnih napada spadaju i prašina, prisustvo insekata u kući ili stanu (kao što su bubašvabe, mravi...), ili polen. Takođe, svi ovi simptomi mogu da se jave i kada nastupi neka respiratorna infekcija, hladan vazduh, dim cigareta, kao i drugi zagađivači, zatim stres, određena hrana ili lekovi protiv alergija. Na primer, aspirin, kao i drugi nesteroidni antizapaljenski lekovi, kod nekih osoba izazivaju astmu.
Kod mnogih ljudi koji boluju od astme postoji porodična istorija ove bolesti.

Opšti simptomi

-obično se javi iznenada
-dolazi u epizodama
-pogoršava se uveče
-pogoršava se kada je vreme hladno
-samo od sebe nestaje
-smanjuje se nakon konzumacije nekog od lekova koji otvaraju
disajne puteve
-kratko, disanje koje se pogoršava tokom fizičke aktivnosti

Ozbiljni simptomi
-veoma teško disanje
-plava boja na usnama i licu
-uznemirenost tokom isprekidanog disanja
-ubrzan puls
-znojenje
-dezorijentacija tokom napada astme

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Linux
Browser
Epiphany 2.20
Posto moje pitanje ima veze sa ovom temom ovde cu ga postaviti Smiley
Iako je prvo bila upala grla i virus, posle ponovne posete lekaru nesto je krenulo po zlu, dobio sam inhalaciju i dobio uput da odmah idem u ATD...
Tamo sam izvrsio pregled, i dobio lekove i berodual... Iako nemam nikakvih problema sa disanjem morao sam da uzimam, sutradan isao da vadim krv i kaze to je upala pluca.Pre neki dan sam opet bio i nisam uspeo da uradim spirometriju i dobio sam da uzimam i dalje berodual i pulmicort i da dodje opet za 3 nedelje.
Sad da li neko ima iskustva sa pulmicort-om? Dobio sam uputstvo za upotrebu ja uradim sve sto treba ali uopste ne osecam nikakav miris ili ukus toga, uopste i ne znam da li sam udahnuo ono sto treba. Smile
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 3Gs
Sad da li neko ima iskustva sa pulmicort-om? Dobio sam uputstvo za upotrebu ja uradim sve sto treba ali uopste ne osecam nikakav miris ili ukus toga, uopste i ne znam da li sam udahnuo ono sto treba. Smile

Nemoj da me drzis za rec, ali mislim da tako treba da ne bi nadrazivalo jos vise disajne puteve..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Linux
Browser
Epiphany 2.20
Pa ovaj berodual se barem oseca na nesto Smiley tj. bolje reci grozan je, povraca mi se...  Smiley 1
Po meni nema nikakvog smisla ovu uzimati ali ajde... Ja iskreno ne osecam nikakvu promenu i posle berodual-a i posle ovog pulmicort-a.
Nista hvala to me je jedino zanimalo...  Smile
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Promeni pulmologa. Leci te pogresno, jer tebi ne treba aerosol, pogotovo ne Berodual.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Linux
Browser
Epiphany 2.20
Gde da nadjem pravog?? Ova mi izgleda sasvim ok, vidim ima i razne diplome, sve pokaceno po zidu  Smile Ali dzaba to ako je sve to pogresno...
Brat od strica ima astmu od 6 meseca i kad sam zvao strica da ga pitam o uzimanju berodual-a, prvo sto me je pitao jeste da li mi je bilo bolje kad sam dobio inhalaciju, i kad sam uzeo taj berodual...ali meni nije nista bolje, nemam nikakvih problema sa gusenjem da bi to koristio.
On mi je preporucio privatnog lekara kojeg su oni jedva nasli i koji je mog brata skoro izlecio, mozda bi trebalo da ipak odem kod njega?
Jedino sto mi se desava i desavalo se jeste taj kasalj(krenulo pre 2 nedelje), ali kad to iskasljem ja ne mogu da izbacim...
« Poslednja izmena: 21. Nov 2007, 01:09:17 od milan91 »
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Klinicki centar ima odlicno odeljenje pulmologije, ja sam jako davno poslednji put bila na spirometriji, pa se ni  ne secam doktora koji me je pratio, a i bio je toliko mator, da verujem da je zavrsio u medjuvremenu sa praksom.

Ono sto ja mogu da procitam iz tvog posta je da su ti rekli da imas upalu pluca. Upala pluca svi znamo sta je i upala pluca leci se jakim antibioticima ili inekcijama i mirovanjem. Trebalo bi da snimis pluca i sa snimkom odes kod lekara da se utvrdi sta je konkretno, jer snimak ne laze.

Kazes da nemas gusenje (asmaticno gusenje je kada gust, brasnast i tvrd spazam ne moze da prodje kroz disajne puteve grla jer su suzeni, pa je potrebna inhalacija u vidu aerosola ili dugorocno inhaliranje ne bi li se bronhije prosirile i omogucile spazmu da izadje a tebi da prodises).

NIje mi jasna tvoja recenica: "ali kad to iskasljem ja ne mogu da izbacim".

Jel to znaci da ti iskasljes slajm ili ne mozes da ga iskasljes? Ako ga iskasljes znaci da je sazrio i da ces ga vremenom skroz izbaciti kroz kasalj. Ako ne mozes da ga iskasljes potrebni su ti anti-spazmolitici koji ce da omeksaju taj slajm i razvodnje ga da bi ga lakse izbacio. Ali posto ti nemas gusenje i otezano disanje, nije ti potreban aerosol vec ti je potreban samo neki anti-spazmolitik koji ce taj slajm da razbiju. Tebi ne treba nista da ti siri disajne puteve, samo da ti omeksa spazam.

Svi oko mene imaju iste simptome kao ti, ovaj trenutni virus sto hara ima karakteristican kasalj koji je dugotrajan, moja keva kaslje vec tri nedelje i cale takodje. Ako ti utvrde da je zaista upala pluca, onda trazi inekcije i odmaraj, pa kad isprimas inekcije i odes na kontrolu trebalo bi da vise nemas nikakvih problema sa suvim kasljem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Linux
Browser
Epiphany 2.20
Mogu da ga iskasljem slajm ali ne mogu da izbacim... Nije ni sigurno da imam upalu pluca, izgleda se to uopste ni ne zna.. Ja sam isto ocekivao da ce uraditi barem snimak pluca ali od toga nista.Ja sam uzimao antibiotike i rekla je da dodjem u ponedeljak (to je bilo prekjuce) da vidi stanje i da vidi da li sam za inekcije ili ne.Bio i rekla kao malo se poboljsalo stanje i nije za inekcije... I od tada ne pijem vise antibiotike vec sam dobio berodual i pulmicort i to je to.

Razumem te sve, i ja to pokusavam da objasnim kevi ali to je izgleda dzaba.Danas je bila po opravdanje u dom zdravlja(nisam imao zivaca da opet idem...) i ta moja doktorka je rekla ako ne osecam poboljsanje posle uzimanja pulmicort-a da dodjem da mi onda da drugi lek koji cu dobijati putem inhalacije.
Berodual i ne uzimam jer stvarno ne mogu da podnesem onaj ukus...

Ova u ATD je rekla da dodjem za 3 nedelje na kontrolu, da uradim spirometriju, i da opet uradim alergo test.Iako sam joj rekao da sam radio i da sam alergican na polen i prasinu.Stvarno ne znam sta da radim, ono sto primecujem jeste da manje kasljem, imam manje slajma koga nekad i uspem da izbacim.Videcu jos nekoliko dana kako ce biti pa cu videti sta da radim.
Tebi mnogo hvala  Smile
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:27:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.