Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji programski jezik je finansijski najisplativiji?  (Pročitano 14495 puta)
09. Jan 2008, 16:18:42
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 313
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k-750i
Nadam se da na ovom podforumu ima strucnih ljudi koji bi mi mogli reci koji vid programiranja(internet aplikacije,ili aplikacije za drugi vid upotrebe),koji programski jezik,je finansijski najisplativiji..nadam se da ste razumjeli pitanje..unaprijed zahvalan....

[Edit by SerbianFighter: Teme sa naslovima tipa: Hitno, Pomoc, Problem, Da li i slicne, treba maksimalno izbegavati! Naslov teme mora da odgovara njenom sadrzaju i da ga barem delimicno opisuje. Konsultujte se sa Pravilnikom Burek Foruma]
« Poslednja izmena: 09. Jan 2008, 16:42:34 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Trenutno verovatno java, J2ME programeri su najbolje placeni...
Mada ne bih sebe vodio time, koji god programski jezik ako uzmes i usavrsis imas sansu da nadjes dobar, lepo placen posao...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 313
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k-750i
hvala vlasnik foruma Smile...ako jos neko ima neko misljenje neka kaze
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Lood 100%

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 123
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung 
Onaj koji znaš!
IP sačuvana
social share
When you assume, you make an ass out of u and me.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 354
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Onaj koji najbolje znas valjda.  Smile

U poslednje vreme vidim da se dosta trazi i ASP i .Net programeri.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 147
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja sam licno dijete Microsofta tako da ti toplo preporucujem C# i Visual studio razvojno okruzenje u kom imas integrisan i Visual Web developer. Veci dio posla ti je vec odradjen za neke standardne situacije, ali ako budes htjeo da budes inventivan i uradis nesto na svoju ruku tada ces se napatiti, ali nije sve tako crno jer je dokumentacija vrlo dobro odradjena i ima mnogo foruma i dosta ljudi voljnih da pomognu.

Vrlo je zanimljivo to sto sada sa zananjem .NET-a nisi ogranicen samo na Windows os, razvojem Mono projekta programi su prenosivi i na Linux.

A ako preferars PHP postoji dodatak VS.php koji integrise podrsku za php u Visual studio zajedno sa debagiranjem.
IP sačuvana
social share


Biće jedno sokoćalo u koje će ljudi gledati i vidjeti šta se dešava na drugom kraju svijeta.
                                        Mitar Tarabić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Ja bih glasao za ASP i to za VBScript varijantu.  Razlog je to što se uz Windows XP Pro dobija IIS, koji je potreban za izvrsavanje skriptova, sam jezik se lako uci, pogotovo za one koji znaju VB, a i lako je povezivanje sa bazom. . .  Mogao bih da preporucim jos i Javu, zato sto je to jedan od novijih jezika, pa je potraznja za programerima takve vrste sve veca. . .  Nadam se da sam pomogao
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 147
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja sam se predomislio i povlacim svoj prijedlog upustis u vode ASP.Net-a. A evo i zasto. Da bi se bavio bilo kojom Microsoftovom tehnologijom moras dobro poznavati objektno orijentisano programiranje, a to ces tesko savladati samostalno pomocu knjiga. Mozda se neko nece sloziti samnom, ali govorim ti iz iskustva, moga, ali i jos nekih ljudi.

Zato preporucujem da krenes sa PHP-om. On je sturkturni jezik, to ti mozda ne znaci nista, ali vjeruj mi glavna poenta nije u tome koji jezik je najtrazeniji nego koji ces ti moci da savladas.

Za Javu vazi sve sto sam rekao i za ASP.net, to je Objeknti jezik i ne pokusavaj da ga savladas, ako nemas nekoga sa iskustvom kome se mozes obratiti.

Ali kojim god putem da krenes ove stvari ces morati da naucis:html(xhtml), JavaScript(nevezano za Javu) i XML.(tj ako krenes putem Web programiranja)
IP sačuvana
social share


Biće jedno sokoćalo u koje će ljudi gledati i vidjeti šta se dešava na drugom kraju svijeta.
                                        Mitar Tarabić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7
Joj........kakva prica,jos bolje kakva tema..... Smile Smile

Programski jezik je Alat.
Koji ces koristiti to sam treba da procenis(Dal ces da seces drva sekirom ili motornom testerom) ,a ipak ga na kraju iseci to je stvar izbora.Svaki programerski alat ima svoje vrline i mane,okrenuti netu ili stand alone aplikacijama.
Za svaki ti treba poznavanje logike programiranja,baze podataka,sistem nasledjivanja,odlicno znanje engleskog jezika,matematika,struktura organizovanosti,projektovanje,analitika.......pa tek na kraju sintaksa nekog alata.

1.Smisli sta hoces da radis.
2.Napravi grubi koncept
3.Prikupi potrebne podatke
4.Ispisi na papir i iscrtaj
5.Zakljuci projekat
6.Obezbedi dovoljne mere ispravke   +- 15%


3 meseca kasnije

7.Sakupi tim(ako ti treba)
8.Odredi start
9.Kreni da radis.......



Dal te jos uvek interesuje koji programski jezik je dobar ili nacin na koji se neki program modelira?
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Nemoj da plasis lika, bre!!! Teorija o programiranju je ono sto tera ljude od programiranja... Ako hoces da pomognes, kazi mu koji je jezik po tebi najbolji, a ne tu da mu drzis predavanja.


Za takve stvari sluze veoma skupe knjige  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.