Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji programski jezik je finansijski najisplativiji?  (Pročitano 14482 puta)
Ucesnik diskusija


Lood 100%

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 123
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung 
Klasa je skup objekata sa zajedničkom građom i ponašanjem. Ona određuje strukturu objekta određivanjem varijabli koje su sadržane u svim instancama klase i određuje ponašanje objekata preko metode instance koje izražavaju ponašanje objekata. U objektno orijentisanom programiranju klase mogu izražavati sličnosti između objekata koji imaju zajedničke neke, ali ne sve delove strukture i ponašanja. Te sličnosti mogu biti izražene pomoću  nasleđivanja i polimorfizma.
Citat
Makar ga pozivao i preko forme direktno on ga nece naslediti na drugoj formi vec ce ostati jedinstven samo za prvu.
- - - - -
Moze to kroz klase da se provuce ...znam,al to nije nasledjivanje......
Jedna klasa može naslediti deo ili svu strukturu i ponašanje druge klase (nadklase, podklase). Podklasa može da dopunjava strukturu i ponašanje klase koju nasleđuje, a  može i zameniti nasleđeno ponašanje.
IP sačuvana
social share
When you assume, you make an ass out of u and me.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7
Teorija mi nista ne znaci,zamolio sam te za konkretan primer....
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 147
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Druze moj nesto se mi ovdje ne kontamo pravo.

Sto se tice onog problema sa formama, napravis jednu formu kakvu vec hoces i onda ne moras vise nista kucati, ako neces cak je nasljedjivanje formi uradjeno vizuelno(ako koristis Visual Studio 2005) uradi ovo:
Project/Add Existing Item i sa Dialog Boxa izaberi Inherited Form. I ta nova forma ce imati vec sve kontorle i sav kod koji je imala i ona iz koje si je nasljedio. A ni u kodu nije tesko samo iza imena nove klase(i forma je klasa) dodas :imeBazneKlase. U kodu svim propertisima bazne klase pristupas sa kljucnom rijeci "base".

A ovo sto se tice drzanja rezultata querija u memoriji, pa to je tako samo ako koristis ove vizuelne metode. Tada sav kod koji VS sam generise koristi DataSet i DataTable klase koje zaista rade to sto si ti rekao, drze podatke u memoriji. Ja to licno ne koristim, ali ako se spustis koji korak nize naci ces nekoliko klasa kao sto su DataConneciton, DataCommand i DataReader.
Kada njih koristis ti fakticki ne drzis nikakve podatke u memoriji vec citas direktno iz baze dok trebas, a onda zatvoris konekciju.(ovo sve vazi ako koristis Ado.Net) tebi bi kao korisniku C++ trebao biti blizi  ODBC, ali i tamo je isto upotrebljena ova varijanta citnja direktno iz baze tako da ne opterecujes memoriju.

A ako cemo korak dublje tu su vec i Stored Procedure, Indexi tako da se fakticki sav posao obavi u serveru na kom je baza.

IP sačuvana
social share


Biće jedno sokoćalo u koje će ljudi gledati i vidjeti šta se dešava na drugom kraju svijeta.
                                        Mitar Tarabić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7
Da definitivno se nerazumemo..........al bar pokusavamo  Smile

Ne koristim dataSet vec godinama........u PB je baza integrisana u sam jezik.Medjutim ponekad ubacimo i Oracle...mada to nije bitno.Tip nasledjivanja se mi nerazumemo.Kad govorim o tome ne mislim na kopiju postojece vec samo delove koda jedne kontrole sa jedne forme koja se implementise kroz dva koraka na drugu formu,a radi isti posao.
Na primer imao si formu Komintenti i uradio si kompletan code za listanje baze po kucanju.Znaci sta kucas u tom trenutku ti cupa iz baze date rezultate.Elem,napisao sam je jednom i nikad vise.Kada god radim neki upit koristim bas taj deo koda.Ne znam lupam sad "Svi komintenti koji su izmirili obaveze do zavrsnog godisnjeg obracuna" ...i dalje koristim ono sa forme1 na formi 10....samo prevucem code i vezujem ga za druge paralele.

To je nasledjivanje osobina,a ne celog koda.........znaci ti ga uvek kopiras ali on i dalje radi istu stvar.nema kombinovanja code1 + code2.....code3 ..itd..
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 147
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pa dobro druze, ako ti to znas da radis onda super.
Meni bi licno bilo logicno da neki tako dio koda koji se cesto ponavlja stavim u neku funkciju i da je pozivam kada mi zatreba.

A cime se ti bavis, je li radis negdje?
IP sačuvana
social share


Biće jedno sokoćalo u koje će ljudi gledati i vidjeti šta se dešava na drugom kraju svijeta.
                                        Mitar Tarabić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Samsung S7
Citat
Meni bi licno bilo logicno da neki tako dio koda koji se cesto ponavlja stavim u neku funkciju i da je pozivam kada mi zatreba

E to je ono o cemu pricam.Zasto sam rekao brdo memorije treba za iole ozbiljnu aplikaciju.Ako stavis u funkciju ona je u memoriji , a izvrsava se kad je pozoves.To u C## tako i samo tako moze da radi,sto meni apsolutno neodgovara.Kad sam pricao o nasledjivanju o tome sam i mislio,a ne o "napunpavanju" ,jer po toj logici samo napunpavanje i moze da odradi deo posla.
U PB-u si napravio pretragu po kucanju kao sto sam rekao za tabelu klijenti, on sluzi samo da ti generise string koji ti tada kucas i izbacuje na ekran.E sad ajde da ne bih ponovo kucao taj deo koda na formi10 ,a treba mi samo klijenti koji nisu izmirili obaveze do nekog datuma.Sta ti tada radis?Ne radis SQL za ponovo kucaj i trazi ,nego ga samo nasledjujes sa forme jedan i dodajes text1.text za unos datuma.Gde on automatski krene da cita kod sa forme jedan koji izlistava klijente po kucanju,a i pri tom radi novi kod sa te forme gde si mu generisao SQL za izlistavanje po datumu.
Nasledi code sa forme1, u formi10 dodaj sta je jos potrebno saberi ta dva koda .....i dobijas rezultat.
To je ono sto sam ja podrazumevao da je nasledjivanje,a ne kopija iste forme.

Citat
A cime se ti bavis, je li radis negdje?
Programer........u Logitechu. Smile
« Poslednja izmena: 23. Jan 2008, 13:45:26 od Herros »
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 147
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Programer........u Logitechu. Smile

O pa masala, u nekom predstavnistvu u Srbiji ili neka outsorsing firma koja radi za njih ili sta?
IP sačuvana
social share


Biće jedno sokoćalo u koje će ljudi gledati i vidjeti šta se dešava na drugom kraju svijeta.
                                        Mitar Tarabić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7
Programer........u Logitechu. Smile

O pa masala, u nekom predstavnistvu u Srbiji ili neka outsorsing firma koja radi za njih ili sta?

Njihovom predstavnistvu.........mada to sad nije tema. Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.