Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 35 36 38
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji je smisao raja, ako postoji naravno?  (Pročitano 34759 puta)
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Apple 
Biblijski tekst je fikcija ,nista drugo nego pokradene price od mnogih drugih kultura ,adaptirane da zadovolje potrebe naroda koji je pisao,

Biblijski tekstovi poput jasnog opisa lokacije raja na zemlji su zasnovani na stvarno postojecem mestu i stvarnoj geografskoj lokaciji .

Hipi tumacenja za Rajom kao stanjem svesti u nekakvom blagostanju u bilo kojoj religiji su puka zelja i nada za one koji nemaju to u stvarnom zivotu i koje je zivot takoreci zgazio .

« Poslednja izmena: 11. Nov 2015, 19:27:44 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
tako je
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.11.1
Browser
Safari 601.2.7
mob
I-mate 30 Pro
Biblijski tekst je fikcija ,nista drugo nego pokradene price od mnogih drugih kultura ,adaptirane da zadovolje potrebe naroda koji je pisao,

Biblijski tekstovi poput jasnog opisa lokacije raja na zemlji su zasnovani na stvarno postojecem mestu i stvarnoj geografskoj lokaciji .

Hipi tumacenja za Rajom kao stanjem svesti u nekakvom blagostanju u bilo kojoj religiji su puka zelja i nada za one koji nemaju to u stvarnom zivotu i koje je zivot takoreci zgazio .




 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 42.0
mob
Nokia Luvmya 520
Biblijski tekst je fikcija ,nista drugo nego pokradene price od mnogih drugih kultura ,adaptirane da zadovolje potrebe naroda koji je pisao,
Postojanje coveka, naroda i svega onoga sto se ljudima desava a napisano je u bibliji je fikcija ?!?
Kakve veze ima ko je sta pisao ? Kakve potrebe zadovoljava biblija kod pripadnika bilo kog naroda koji ne vidi potrebu u citanju biblije ?  Kako biblija ( njeni pisci ) moze da ima zaslugu ili odgovornost za bilo sta ?!?
Citat
Biblijski tekstovi poput jasnog opisa lokacije raja na zemlji su zasnovani na stvarno postojecem mestu i stvarnoj geografskoj lokaciji .
Malopre si rekao " da je biblijski tekst - fikcija ", a sada odvaljujes nebulozu da na ovoj Planeti postoji mesto ciji ulaz cuvaju andjeli i u kojem postoji drvo spoznaje dobra i zla, drvo zivota ( ciji plod obezbedjuje besmrtnost ) i zmija koja obozava da prica sa zenama. Smehotresna olimpijada se nastavlja....
Citat
Hipi tumacenja za Rajom kao stanjem svesti u nekakvom blagostanju u bilo kojoj religiji su puka zelja i nada za one koji nemaju to u stvarnom zivotu i koje je zivot takoreci zgazio .
Ignorisanje stvarnosti u kojoj je covekova svest jedini dokaz postojanja stvarnosti je temelj tvoje zablude.
Ne postoji religija koja prodaje pricu o stanju covekove svesti, sve religije prodaju pricu o postojanju coveka koji nije ovo sto jeste.
Sve religije prodaju lazi koje kristalno jasno razdvajaju ovaj zivot coveka od onoga koji prodaju kao " ono sto ce da se desi svima koji veruju u te bajke ", tako da su svi apsolutno svesni da u svojim zivotima nemaju to u sta veruju da ce jednog lepog dana - imati.
A to sto ti obozavas da pljujes po zivotima drugih ljudi je samo opis tvog stanja svesti, bez obzira da li to neko ko na to treba da obrati paznju vidi ili ne.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Prvo da objasnimo ljudima da ima dva koncepta Zemaljski Raj na Zemlji gde je covek stvoren i Nebesko Carstvo u kome je novi Jerusalim gde ce biti primljeni svi oni vernici koji budu preziveli unistenje ove zemlje . 
Sa obzirom da je novi Jerusalim u obliku kutije dva puta dva kilometra ,nece biti bas puno zasluznih hriscana .
Prema Bibliji Nikakav drugi Raj ne postoji ,
prema pravoslavlju tzv novi jerusalim je ista ova planeta, preobražena zajedno sa svojim stanovnicima u neku nepromenjlivu materiju. i postoji privremeni raj za duse od licne smrti do poslednjeg suda.

u ostatku teksta si pisao o lilit i jos po necemu. kombinujes tradicije? ako je tako morao bi da navedes sta je iz koje
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.17
mob
Samsung S8 Plus
Citat
i postoji privremeni raj za duse od licne smrti do poslednjeg suda

 Smile


Nikad mi nece biti jasno zasto ljudi komentarisu nesto o cemu nemaju pojma
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Nikad mi nece biti jasno zasto ljudi komentarisu nesto o cemu nemaju pojma
sto se mene tice raj ne postoji
a to sto sam napisao pise u pravoslavnom katihizisu.
sta uopste pokusavas da kazes?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Linux
Browser
Chrome 46.0.2490.64
mob
Samsung S8 Plus
Nikad mi nece biti jasno zasto ljudi komentarisu nesto o cemu nemaju pojma
sto se mene tice raj ne postoji
a to sto sam napisao pise u pravoslavnom katihizisu.
sta uopste pokusavas da kazes?

Ok, to je tvoj stav i ja nemam problem sa tim. Ali ovo o pravoslavnom ucenju da duse idu na privremeno mesto...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
Apple 
E ljudi uzmite malo pa sami trazite dokaze za recene stvari  ,dosta serviranja mrvica ,
  svako nek kaze njegovo misljenje al ne budite dosadni ,par reci treba daq bude dovoljno za bilo ciji search engine .

Biblija ima jasnu referencu da se cetri reke ulivaju u bastu raja i one su imenovane i ako danas par njih nepostoji njihovo postojanje jke dokazano satelitskim snimcima "starih tokova" . Basta Raja se nalazila na teritoriji persijskog golfa koji je danas pod vodom .Prica o potopu i iskusenju je jasno opisana u sumerijskim tekstovima pisanim daleko pre biblije .



Sto se tice Lilit prve Adamove zene postoji veliki broj hriscanskih tekstova koji nije uvrsten ,

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Biblija ima jasnu referencu da se cetri reke ulivaju u bastu raja i one su imenovane i ako danas par njih nepostoji njihovo postojanje jke dokazano satelitskim snimcima "starih tokova" . Basta Raja se nalazila na teritoriji persijskog golfa koji je danas pod vodom .Prica o potopu i iskusenju je jasno opisana u sumerijskim tekstovima pisanim daleko pre biblije .
da, zemaljski vrt iliti eden. spominju se cetiri reke koje izviru tamo, od kojih su dve prema lingvistima tigar i eufrat a druge dve ne mogu da se odrede. sve u svemu mitolosko, imaginarno mesto
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 35 36 38
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.