Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: koji je najbolji comunity builder?  (Pročitano 3283 puta)
03. Jan 2008, 00:24:42
Svakodnevni prolaznik


Svi smo NASI samo JASI !!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 398
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson t68i
koji je najbolji comunity builder?
Na internetu vidim da ima dosta onih koji kazu da je to dolphin..a ima i onih koji kazu da se bezi sto dalje od njega jer je bugovit...
Znam da ima vise Cbuildera ali koji je najveci njegov konkurent i zna li neko sajt gde mogu da vidim neki review za delphina? trazio sam ali nisam nasao nista malo ozbiljnije na tu temu..
hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Ako nesto pravis ozbiljno, onda je logicno da sam napises ono sto ti treba...
CMS-ova je mnogo, pluginova i mogucnosti sa dalju izgradnju takodje... Virtual Communities
Postavlja se samo pitanje - cemu to?
Ako ce to biti samo jedan od 1000 istih sajtova... nema svrhe da se pravi...
Ako ima nesto sto ce biti specificno, sedi sa onim ko bi trebalo tu specificnost da napravi pa nek pregleda i utvrdi sta je najbolje...
Generalno... ne mislim da ijedno all in 1 resenje moze zavrsiti dobar posao.. ono nudi mnogo stvari od kojih ni jedna ne radi sve sto bi trebalo, onako kako bi zeleo...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Lood 100%

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 123
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung 
Ja mislim isto kao i SF. Ako misliš da napraviš nešto sa tim community sajtom onda bolje napiši sam sve što ti treba. Sve ostalo je "već viđeno". Ako nisi toliko iskusan i želiš bilo šta za početak onda ti ja preporučujem Joomla CMS + Community Builder komponentu. Mislim da ni jedno drugo rešenje nema toliku podršku ni toliko mogućnosti. Pored toga novi Dolphin je kvalitetan ali jako zahtevan i komplikovan. Skoro toliko dobar je Izabi (stara Alicia). Sve ostalo što je džaba je loše. Za neki ozbiljan posao preporučujem ti da, ili platiš neki dobro napisan ili platiš nekog da ti to napiše a ako želiš da imaš community sajt čisto reda radi onda je sve jedno šta si izabrao i kako si ga uradio.
IP sačuvana
social share
When you assume, you make an ass out of u and me.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 6131
Takodje mislim kao i SF... Kakvi free CMS-ovi, kakvi pluginovi?! Sednes i pises sam, krenes sve bas onako kako tebi za tvoj projekat odgovara.

Pazi, ja sam poceo istu stvar i u pocetku razmisljao kao i ti, ali sam brzo zakljucio da gotovo resenje nije i najbolje resenje, tako da sada skripte pisem sam. Zavrsio sam vec oko 40% posla i planiram da ceo projekat zavrsim za oko 3 meseca. Sada mi vec treba template, ali izgleda da cu platiti dizajnera, jer niti imam vremena za dizajniranje, a ni dovoljno znanja, znam sta hocu ali ne i kako to da izvedem.

Sigurno ce tako biti bolje nego da koristis gotovo resenje. Naravno, ne mora da bude, ako sve ocajno napises i to bude zahtevno do bola, ali to je tvoj problem... Znaci, ja se ne bih ni u kom slucaju zadovoljio gotovim a pogotovo ne free resenjem!
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Svi smo NASI samo JASI !!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 398
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson t68i
u potpunosti se slazem kad kazete da ako planiramo da pravim nesto ozbiljno ne uzimamo nista for free.
napisao sam dolphin zato sto u njemu vidim vecinu stvari koju planiramo da ostvarimo i vidim da se konstantno poboljsava.
ovo sto planiramo da napravimo ne radim sam,radim sa jos nekim drugovima sa kojima kada sklopimo znanje mozemo nesto da napravimo.
ne bezimo ni od toga da ulozimo novac i da platimo ono sto ne znamo da uradimo ali to samo kada smo sto% sigurni da sami ne mozemo da naucimo i uradimo kako treba,jer svesnimo da ono sto bi smo hteli da napravimo mora da bude tehnicki savrseno i ni malo jeftino.
Sada smo u fazi nalazenja najboljeg "alata,programa kako vec"  koji dalje planiramo da temeljno "savladamo" i dalje prilagodimo nasim potrebama, i u tome ja vidim dolphina kao osnovu kojeg dalje treba uskladjivati, poboljsavati.
ne znam koji je najveci community napravljen u dolphinu,najveci koji sam nasao je sa njihovog sajta: http://www.boonex.us/
Sa linka koji je napisao SF koliko vidim najbolji je DZOIC Handshakes http://www.dzoic.com/  za pravljenje community-ja u CMS-u

Ideja imamo dosta koje nisu nigde vidjene i to nam je najveci razlog,adut zbog kojeg smo se upustili u pravljenje,nadamo se vodeceg sajta na nasim prostorima Smile malo maste Smile mada ako se namucimo i izguramo do kraja  Smile moze dosta dogurati

Sa izborom najboljeg nacina krece faza "ucenja" i prilagodjavanja koja bi trajala nekoliko meseci.
Ne zurimo nigde i radimo temeljno i ne planiramo da radimo polovicno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Sedi lepo pa napravi precizan plan sta planirate da radite...
Pogledajte koje vam resenje to nudi.. idealno, koja vam dobra i priznata resenja to nude, jer oslanjanje na samo jedan alat za sve, kao sto rekoh nije dobro...
I onda krenite u realizaciju deo po deo...
U lokalu, dok ne budete zadovoljni, pa organizujte neki beta testing pa pustite...
Iskreno mislim da je greska raditi nesto takvo, ali ako mislite da imate prodju, slobodno...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Svi smo NASI samo JASI !!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 398
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson t68i
za probu u lokalu se podrazumeva
posto je vreme praznika..vecina nas je na "odmoru" pa je meni ostalo da nadjem resenja koja cemo analizirati.
resenja koja sam nasao su:
dolphin
CMS:DZOIC Handshakes (DZOIC kao najbolji component)

sada samo trazim resenja koja cemo posle 10.jan analizirati
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Lood 100%

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 123
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung 
I Dolphin i Dzoic su ok rešenja. Pretpostavljam da si ih isprobao i da ti je sve jasno. Ali meni baš i nije. Oba rešenja su jako slična u jednoj stvari: skoro su apsolutne replike MySpace-a. E pa moje pitanje za tebe je sledeće: Šta će vam novi MySpace pored postojećeg. Kada sam ranije napisao da se slažem sa SF-om mislio sam i na to da je besmisleno napraviti nešto što postoji već u 100000 verzija. Bez uvrede, ali mislim da je uzaludno trošiti nekoliko meseci na razvoj "još jednog" MySpace community sajta osim ako niste spremili gomilu novca za ozbiljan marketing. Naravno, ako želite da napravite taj sajt čisto iz ličnog zadovoljstva onda vam želim svu sreću.
IP sačuvana
social share
When you assume, you make an ass out of u and me.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Svi smo NASI samo JASI !!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 398
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson t68i
@amanvise
slazem se sa tobom ali zivot nije crno ili belo Smile da je bas tako svi bi vozili jednog mercedesa i ne bi imala nijedna druga marka Smile
Moje licno misljenje u vezi myspace jeste da ako ga ima na naski Smile i da ima 10000manje clanova i da nije mnogo "dosadan,jednostavan" sigurno bih se uclanio u njega pre nego u myspace.
Sajt koji se nadamo da cemo napraviti jeste slican myspace-u ali imamo dosta ideja koje nigde nisu vidjene i za koje se nadamo da cemo biti prepoznatljivi.

sto davno neki pametan covek rece:
"Nije sve crno ili belo IMA i sivo" Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Svi smo NASI samo JASI !!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 398
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson t68i
Nasao sam i neke nase sajtove:
http://www.karike.com/
http://www.upoznajmojsvet.com/  je napravljen u dolphinu

Moje neko miljenje o ovim sajtovima jeste da su uradjeni polovicno,cak i manje.
karike su mi mnogo pretrpane ne znas sta pre da gledas,dizajn je druga prica..
Umsvet je radio neko koji je jedva cekao da zavrsi i nije se potrudio da promeni,cak koriste i neregistrovanu verziju za koju kazu da su oni napravili..nista nisu uradili Smile

Ono sto mi budemo radili ce se dosta razlikovati od ovoga i bice uradjeno do kraja,ili nece postojati Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.