Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Koji glumac je najbolji Šerlok Holms?
Jeremy Brett
55.8%  (24)
Robert Downey Jr.
16.3%  (7)
Benedict Cumberbatch
27.9%  (12)
Ukupno glasova: 43
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji glumac je najbolji Šerlok Holms?  (Pročitano 7389 puta)
16. Jan 2014, 19:20:30
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Mnogo glumaca je igralo Šerloka Holmsa, ali ko je najbolji? Šerlok Holmsa je jedan od najpoznatiji karaktera u modernoj istoriji, i pojavljivao se u filmovima više nego bilo ko drugi lik. Najmanje 78 glumaca se oprobalo u oživaljavanju ovog lika sa neverovatnom moći dedukcije, i svako je uneo svoju "manu" ulozi. Neka imena će Vas iznenaditi: Tom Baker, John Cleese, Peter Cushing, Charlton Heston, Christopher Lee, Roger Moore, i čak Leonard Nimoy.

Najbolji glumac Šerloka Holmsa je prilično subjektivan prikaz, ukusi zavise od osobe do osobe. Naravno, ne pada mi napamet da idem kroz svih 78 glumaca koji su se oprobali u ovome već ću odabrati one za koje ja mislim da su uboli srž ove franšize. Možda nisam previše kompetentan da procenjujem, pa ste tu vi da mi pomognete.

Dakle:

1. Jeremy Brett



"Bret je zloban i saosećajan Šerlok, nadahnuto besomučan energijom u jednom trenutku dok u drugom pada u letargiju. Kombinuje svoj smisao za humor sa povremenom ranjivošću kojom je ovaj glumac dao svoj izraziti pečat. Spektar emocija i mimika može da prikaže u jednoj jedinoj sceni, a kamoli u epizodi, što čini Breta možda najboljim Šerlokom svih vremena."

2. Robert Downey Jr.



"Iako, do sada, postoje samo dve avanture Šerloka Holmsa: Sherlock Holmes iz 2009.-te i Sherlock Holmes: A Game of Shadows iz 2011.-te, ovo je više nego dovoljno da Roberta stavimo u top 3 izvodjenja ovog najpoznatije konsalting detektiva. Sa jedva primetnim engleskim akcentom, golorukim boksovanjem, mačevanje i rušenjem pola grada Londona, prikazom Šerloka Holmsa na granici psihoze definitivno prvi put prikazano na velikom ekranu. Robert je prikazao Šerloka kao fantazija anti-heroja, moderna američa prerada."

3. Benedict Cumberbatch



"Šerlok kao nikada do sada, definitivno. Prikazan u moderno sadašnje vreme stvoreno je nešto jedinstveno i posebno. Benedict Cumberbatch kombinuje likove poput Sheldon iz The Big Bang Theory, izvesnog Time Lord-a, nekog lika iz Johnny Depp filmografije (vi izaberite koga) i stvara mrzovoljnog genija koji gaji odredjenu antipatiju prema ženama, nedostatak društvenih običaja i neograničenu malaksalost što ga čini jednostavno neodoljivim."


Izvolite
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
LG Frizider
Od ponudjenih, 1. Jeremy Brett. Mada nisam nesto preterano pratio Serloka kao temu i sve adaptacije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
za mene je klasika, bazil retbun



a od ponuđenih definitivno bret, i dauni i kumberbambač su mi previše moderni, mogli su ladno da glume nekog drugog detektiva, nego su hteli da zarade na imenu šerloka holmsa... majkl kejn je bio zanimljiv kao nesposobni šerlok holms u bez traga sa kingslijem kao votsonom, fina parodijica Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.1
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Uf.. tesko...

Da probamo obrnutim redom...

5. Robert Dauni Dzunior
4. Dzoni Li Miler
3. Bazil Retbon
2. Dzeremi Bret
1. ovaj Kjukumber ili kako li vec... Smiley

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
zar ima mesta raspravi  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Ocekivao sam malo i elaboracije na temu s obzirom kako sam je otvorio Smiley Dajte malo argumenata...!

[moram da primetim da moj favorit Bret za sada vodi]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
zar ima mesta raspravi  Smile


+1

може кључ  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
argumenti, pa bret je jedini glumio šerloka holmsa, ova dvojica glume sebe i igrom slučaja se zovu šerlok holms (dauni naročito, većeg narcisa nisam dugo video na filmu)... a kumberbambanač čak ni ne liči na detektiva, neka fora kao sa tvajlajtom, vampiri/holmsovi za mlađu žensku publiku...
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Dzeremi Bret. Jedini koji je i stvarno nekako najpriblizniji onome iz romana. Daunijev mi se ne svidja dok je Kamberatov sjajan i stvarno prilagodjen novom vremenu. Ali jeste daleko od knjiga. Tako da jedini autentican je Bret.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.