Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji fakultet bih trebao upisati?  (Pročitano 15029 puta)
27. Feb 2010, 19:30:10
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Pozdrav svima, uskoro treba da donesem neke odluke pa rekoh da se informišem pre toga. Trenutno se premišljam i smatram da je najbolje da čujem od ljudi koji se već bave nekim od tih poslova kako je u toj branši, recimo, koje osobine zahteva? Šta je najteže u tom poslu?

Trenutno razmišljam o tri opcije:

1)Stomatologija


Šta studenti stomatologije a i sami stomatolozi misle o ovoj branši? Kakvo je studiranje, koliko je teško upisati? Koliko je stresno sa obzirom da je prisutna stalna izloženost ljudskom bolu? Koje se osobine cene, koje mane su apsolutno nedopustive?

2) Informacione tehnologije

Koliko znam ima ovaj smer pri ETF-u, a i na FON-u, pa u čemu je razlika? Šta se konkretno radi sa diplomom IT stručnjaka, koji je opseg poslova? Kakvo je stanje na tržištu?

3) Mediji/PR/

Ovo je ujedno i grana(e) o kojoj sam najmanje obavešten, ali koja me lično najviše privlače. Naime, moje najbolje osobine su to što brzo razmišljam, snalazim se u nepredvidjenim situacijama, nemam strah od kamere niti bilo kakvog eksponiranja i znam da pričam.
Meni to deluje kao savršeno za posao nekog voditelja/PR-a/političara. Medjutim, ne znam koji fakultet tačno ide za to, i kakve su uopšte šanse da se nadje posao kao neki voditelj, kako je teško da se probije kao političar. Takodje, u ovom segmentu nemam nikakve veze. Tražio bih od vas da me uputite na neke opcije koje dolaze u obzir kao i u neke osnovne stvarri o ovome.

Hvala unapred svima!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
2) Informacione tehnologije

Koliko znam ima ovaj smer pri ETF-u, a i na FON-u, pa u čemu je razlika? Šta se konkretno radi sa diplomom IT stručnjaka, koji je opseg poslova? Kakvo je stanje na tržištu?
koliko ja znam,na ETFu se vise uce same strukture racunara i informacionih sistema,sa akcentom na tehnicku stranu.
a za IT smer na FONu znam sigurno da se daleko opsirnije bavi time,jer obuhvata i marketing i upravljanje informacijama,kao i racunarima.drugim recima,smer koji coveka uci svemu sto mu treba za poslove koji obuhvataju kompjutere ili informacione sisteme.upravljanje,odrzavanje...
Citat
Šta se konkretno radi sa diplomom IT stručnjaka, koji je opseg poslova?
ono sto se meni svidja jeste sto ima jako sirok dijapazon.ljudi koji zavrse taj smer se razumeju podjednako dobro i u hardware i u software,i u programiranje,i u informacione sisteme,marketing i upravljanje istima... sto znaci da postoje razne,a zanimljive mogucnosti zaposlenja posle.

sto se tice potraznje,iako je sirok dijapazon,mislim da je u zadnje vreme potraznja opala.no,uvek ima sansi da se nadje nesto(pritom ne mislim na posao odrzavanja kompova u nekom podrumu  Smile ,naravno,nego na nesto konkretno...)

samo,moram da ti kazem da nije nimalo lak smer.ima dosta matematike,dosta teske,i dosta duge(ja mislim cak 5 semestara) i dosta programiranja.

to je ono sto mogu da ti kazem za sad,iz prve ruke...

Citat
političara
sto se tice novinarstva,za to ti je najbolji Fakultet politickih nauka.mada,ja bih to odma batalio.novinarstvo je ovde neisplativo,osim ako nisi medju najboljima(ili najlukavijima...  Smile),a politika...poltika je tek corsokak sama po sebi.
politicari se ovde uglavnom sastoje iz dve grupe ljudi-1.onih koji zele i mogu da urade nesto korisno,ali,zbog trutova i lopova,kojima ne odgovara da je neko bolji od njih,nemaju prilike za to,te ceo zivot provedu u senci,
i,mojih omiljenih-2.trutova  Smile,koje nije briga ni za sta,ama bas ni za sta,osim za svoje dupe i svoje pare,koje dobijaju samo za to da sede u SKupstini,lade jaja i medjusobno glumataju neke predstavem,pritom uopste ne vodeci racuna o samoj drzavi,vec samo o tome da im slucajno ne "promakne" neko sposoban,pa uradi nesto korisno za zemlju,te da oni ispadnu lencuge.  Smile
i tako ti je uvek i svuda.i nece se jos dugo promeniti.
takodje,i sam narod je problem,posto ne bira ljude na osnovu kvaliteta i sposobnosti,nego po politickoj liniji,po tome ko je kome zet,ko je ciji prijatelj,ko je sta obecao,ko izgleda lepse,ko je veci nazovi-patriota,itd,itd...

tako da sto se tice politike,ako ne nameravas da
1.budes lazov i lopov ostatak zivota ili
2.provedes ostatak zivota trpeci tudja sranja i zamerke,zato sto obavljas svoj posao kako treba, bolje batali to.
(umeo sam ja sve to bolje da srocim,i krace,al,jbg,umoran sam sad,a i sem toga,samo se malo skoncentrisi na domacu politiku i njene aktere,i tacno ces shvatiti sta ti pricam...)
za novinarstvo,kao sto rekoh,tu mozda i ima neke vajde,al,posto nisam skroz upucen,da ti ne pricam ja o tome,bolje pitaj @coolrunnera za to,posto znam da je on zavrsio FPN.  Smile
naci ces ga na istom ovom forumu.
« Poslednja izmena: 28. Feb 2010, 00:57:12 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
odradi jungov test licnosti pa cemo da divanimo...
http://forum.burek.com/jungov-test-t11181.html
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
odradi jungov test licnosti pa cemo da divanimo...
http://forum.burek.com/jungov-test-t11181.html
i sta ce to da mu kaze,majke ti?
da je ne znam kolko osecajan,ne znam kolko intuitivan i slicno...
jaka stvar.
sad sam odradio taj test,i uopste nije nikakvo verodostojno merilo.
sem toga,u Srbiji nije bitno samo da li volis posao koji bi da radis,vec i da li mozes da ga radis,i da li ima leba od toga.a ja ne vidim kako ce ovaj test tu da pomogne.
meni se srecom pa potrefilo da bas ono cim se bavim,ima i perspektivu i isplativost,ali,za mnoge ljude ovde je sasvim neizvesno da li ce raditi sta vole (najvise) i za koliko.
« Poslednja izmena: 28. Feb 2010, 01:58:41 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
@hkj: Koliko je potrebno predznanje što se tiče programiranja, čuo sam iz druge ruke da je mnogo nezgodno ako imaš malo predznanja ili se po prvi put susrećeš sa tim?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
@hkj: Koliko je potrebno predznanje što se tiče programiranja, čuo sam iz druge ruke da je mnogo nezgodno ako imaš malo predznanja ili se po prvi put susrećeš sa tim?
stvarno ne mogu sa sigurnoscu da ti kazem,ali ja mislim da ako imas ikakvo predznanje iz programiranja,da uz malo truda,mozes da ispratis i ovo sto se radi tamo.
jer,iako se programski jezici,obim posla i nacin rada razlikuju medju sobom,princip ostaje isti.ako znas kako razmislja masina pri radu u na primer-Delphiju,i naucis to dobro,snaci ces se i u komplikovanijim programima,ako radis postupno.
evo,i mi na nasem faksu,koji uopste nema veze sa programiranjem,kompjuterima,ili elektrotehnikom,takodje imamo programiranje,ali,posto se radi postupno,u Visual Basicu,koji je i stvoren za ucenje programiranja,nije tesko.

tako da ne mogu da ti kazem kako je na FONu,i koliko ti predznanja treba,ali,mislim,vecina fakulteta uvek to rade skroz ispocetka,kao da studenti nikada ranije nisu videli neki program,tako da mislim da uz malo truda moze da se isprati svo gradivo.jer,kao sto neki vec mozda znaju,tako ti je to sa programiranjem-kad naucis jedan konkretan programski jezik kako treba,i generalno-nacin kako se radi,kako masina razmislja,lako ti je da posle ucis i druge.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Batali.... učlani se u stranku... muvaj, laži, kradi, podmeći... jebeš fakultet, to je za budale... veruj mi...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.107
mob
Nokia 
Politikom se bavi ako zelis da pomazes ljudima i ako imas znanja i ideje da to ostvaris, a ne da bi lagao i krao  Smile

Inace ja bi ti uvek preporucio da se bavis nekim opipljivim zanimanjem, a ne nekim izmisljenim gde kao nesto radis, a u stvari nista ne radis. To znaci pod 1. ili pod 2. Ako te zanima voditeljstvo i slicno onda znaj da ti za to pre svega treba debela veza pa tek onda sve ostalo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Pogledaj Into the Wild.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC One
Mislim da je prvo i osnovno razumeti da se na FPN ne skoluju politicari vec politikolozi. Politicari kao sto vidite mogu da budu svi zivi, sa skolom ili bez nje. Na FPN se uci politikologija - nauka, a najmanji broj politicara ima zavrsen FPN, bas zato sto ljudi sa FPN-a prvo odvajaju nauku i politiku, a drugo sto dobro znaju da ovo sto se kod nas naziva politikom i politicarima nema veze sa pravom politikom.

Stoga molim da ubuduce ne poistovecujete politikologe i politicare, niti FPN smatrate skolom za politicare.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.