Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pitajte ih da li su srećni u školi  (Pročitano 233 puta)
29. Sep 2005, 01:58:22
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pitajte ih da li su srećni u školi

Škola je tek počela. Međutim, nije suviše rano da pokušate da shvatite da li je vaše dete voli ili ne voli. To ne zavisi od rezultata koje postiže. Dečak koji dobija petice ne mora da bude zadovoljan. Možda daje sve od sebe da ne bi razočarao roditelje, a istovremeno je tokom časova uplašen. S druge strane postoje mališani koji ne postižu dobre rezultate, ali vole i svoje drugare iz odeljenja i učiteljicu. Dakle, trebalo bi da pratite druge signale.

Loš indikator je što ujutru odlaže da se obuče ili doručkuje i ima hiljadu izgovora. Osmotrite i kako se ponaša kada stigne u školu. Dete koje izgleda zadovoljno zato što ponovo vidi svoje drugare i odmah se priključuje grupi, verovatno školu doživljava kao pouzdano i lepo mesto. Ukoliko izbegava da se priključi drugima i ostaje uz mamu ili tatu do zvona, verovatno ima neke probleme. Možda sa drugovima iz razreda, koji ga zadirkuju što mu neki predmet ne ide dobro. Ili, zato što je stidljiv, zatvoren i ne zna da se brani.

Čak i strah od učiteljice koja mu je nepoznata, u detetu može da izazove odbojnost prema školi. Simptomi su rano buđenje izjutra i nedostatak apetita tokom doručka. Ukoliko je vaš mališan uzbuđen, tužan i tih jedino rešenje je da porazgovarate sa učiteljicom. Dete ima potrebu da zna da odrasli, to jest roditelji i učitelji imaju dobar odnos, da razgovaraju i sarađuju zbog njegovih interesa. Samo tako će se osetiti zaštićeno i shvaćeno. Dobra veza između mame, tate i učiteljice će mu omogućiti da prevaziđe prepreke.
I. S

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.049 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.