Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 354
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji Automobil Kupiti? Savjeti, Pitanja i Odgovori  (Pročitano 360781 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Netscape 4.0
mob
HTC Tattoo
Masa ljudi kod nas nema pare za noviji automobil,prosek starosti automobila je oko 15 god,a za 2000-2500 ne možeš da kupiš bolji auto od golfa 2(i da te služi siguno 4-5 godina).Moze za te pare da se uzme malo mlađi auto od nekog drugog proizvođača ali održavanje za dvojku je stvarno jeftino.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
@diletant ne ljutimo se..svako ima pravo na svoje mišljenje..
ja vozim punta GT iz 1995 i ima 261.000km a ja ga imam 7mj i sam njime napravio 10.000km i nisam imao nikakvih problema sa motorom a i mehaničar kada ga je malo bolje pregledao je odmah rekao da je motor u vrhunskom stanju,skoro pa ko nov Smile
a to zato jer su ga dvije vlasnice prije mene imale a su ga redovno servisirale i čuvale kako treba!ko šta ga ja mazim i pazim i brinem o njemu!ja vjerujem u to da svaki auto bilo koje marke ako je uredno servisiran i ga se čuva kako treba može bez problema napraviti 500.000km!!pa i mnogo više!naravno da ako ti kupiš rabljeni i ako se prethodni vlasnik o njemu nije brinuo da če ti se stalno nešto kvariti!!pa to je normalno!
ovo je bilo moje skromno a i vjerujem realno mišljenje! Smiley

samo nemojte misliti da ja štedim po gasu kada kažem da ga čuvam! naravno da ga stiskam i vozim ponekad ko lud,ali tek nakon minimalno 10min lagane vožnje kada je motor dovoljno ugrijan!
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Netscape 4.0
mob
HTC Tattoo
Volim ovakve rasprave bez dizanja tenzije i bez uvreda :DZa održavanje automobila su skroz u pravu, možeš da kupiš najbolji automobil na svetu,ali ako ga je stoka vozila i održavala kupio su krš.Tako možeš da se prevariš i da stekneš pogrešan utisak o vozilu.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
samo nemojte misliti da ja štedim po gasu kada kažem da ga čuvam! naravno da ga stiskam i vozim ponekad ko lud,ali tek nakon minimalno 10min lagane vožnje kada je motor dovoljno ugrijan!
Vjeruj mi da autu godi brza voznja (ne sad izivljavanje ali solidan tempo)....Ako se vozi na malim obrtajima dug period auto se razlijeni Smile
Primjer ti je....2 istia auta,istog motora , isto presli a jedan ide kao lud a drugi puz golac Smile

@diletant nemoj pogresno da me razumijes.... Vozio sam svabska auta. U pravu si kad kazes da je zavrsna obrada bolja , da su upotrijebljeni kvalitetniji materijali. U principu sve je kvalitetnije...ali....
Ne poredimo tristaca i golfa 4..... Talijanska vozila su poprilicno uznapredovala sto se tice kvaliteta. Nije sve savrseno , imam zamjerki ali kad ti kazem za 4 godine koliko vozim ovaj auto ( 90 000 km sam presao) ja sam zadovoljan.
 Bilo je tu kvarova , sitnijih , nista strasno....u ostalom to je i normalno. Kakav bi to bio auto kad se ne bi kvario?? Smile
 Brava nikada nece biti kvalitetna kao golf 3 ali je zato ljepotica u odnosu na golfa. i.....
Nema i. Puno sam mlatio. Ko sta voli nek izvoli Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Netscape 4.0
mob
HTC Tattoo
Auto ne može da se ulenji to si priče majstora,razmišljaj logično-imaš dva nova identična automobila i sa svakim pređeš po 200000.Jedan si vozio normalno dok su drugi vozio oštro,oba automobila su isto održavana i posle 200000 garantujem da je ovaj što je vožen pažljivo u boljem stanju tj.da su cilindri,klipovi i karike manje pohabani.Kod motora nema šta da ulenjiš
to je mehanika i elektronika ili radi ili neradi.Tu priču sam čuo od mnogih,ali niko nije uspeo da mi logino objasni
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
Auto ne može da se ulenji to si priče majstora,razmišljaj logično-imaš dva nova identična automobila i sa svakim pređeš po 200000.Jedan si vozio normalno dok su drugi vozio oštro,oba automobila su isto održavana i posle 200000 garantujem da je ovaj što je vožen pažljivo u boljem stanju tj.da su cilindri,klipovi i karike manje pohabani.Kod motora nema šta da ulenjiš
to je mehanika i elektronika ili radi ili neradi.Tu priču sam čuo od mnogih,ali niko nije uspeo da mi logino objasni

prica o "ulenjavanju" motora je prica za malu djecu.pa nije covjek da se uljeni Smile
alfa romeo i njema sestra fiat su uvijek radili tkz. visokoturazne motore.ti motori su se u prosjeku vrtili uvijek do 8 000,radni obrtaji motora,u prevedenom jeziku najbolja snaga se osjeti na tim istim visokim obrtajima.to je cijela stvar.iz tih razloga imamo jednog punta koji je prava mala gradska zujalica.onaj ko se brine o vozilu na pravi nacin ima vecu vjerovatnocu da ce ga vozilo sluziti duzi niz godina!
 
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
a šta se tiće brava, je dobio velike pohvale od velikog autointernetportala u HR
pročitajte!

http://www.autogodine.hr/rabljeni/2006/01/09/fiat_bravo_1_6_sx_1997_-_130_300_km/
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
Masa ljudi kod nas nema pare za noviji automobil,prosek starosti automobila je oko 15 god,a za 2000-2500 ne možeš da kupiš bolji auto od golfa 2(i da te služi siguno 4-5 godina).Moze za te pare da se uzme malo mlađi auto od nekog drugog proizvođača ali održavanje za dvojku je stvarno jeftino.

opet ponavljam nije nimalo jeftin nego je nashe trzhishte preplavljeno falsifikatima od delova! deo koji ti platish 10 eura nemac plati 50 ali ga nemac promeni jednom a ti 5 puta dok si vlasnik tog golfa. to su takozvana "nasha posla" samo da prodjemo jeftinije. Evo navescu ti jedan primer kada sam ja svojevremeno trazhio hladnjak za audi 80 jaje. Nashao sam turski, bugarski, italijanski i belgijski ali nigde nisam uspeo da nadjem originalan nemachki hladnjak. Ovi plagijati su se kretali od 60 do 90 eura. Na kraju sam morao da sacekam 10ak dana da mi po porudzbini stigne originalan deo koji je koshtao oko 150 eura. Zatim slichna situacija za audi 80 model b4. Homokinetichki zglob koshta 47 eura (onaj koji svi ugradjuju pa chak i u daleko skuplje modele) dok originalan kako su meni rekli u servisu koshta oko 250 eura uz opasku da sam ja lud ako stavim originalan. Naravno nisam bio lud i stavio sam onaj od 47 eura iz razloga shto mi servis na njega daje garanciju na 100.000 predjenih kilometara. Ovo su samo dva u nizu primera koji ne idu u prilog tome da je nemac jeftin za odrzhavanje ako mu stavljash iskljuchivo originalne delove.

Citat
u servisu kod kojeg dovlacim moja auta,svaki pasat,golf IV,bora,audi koji se gore radi,pod radi podrazumjevam redovan servis presli su po 400000 i vise km.svi motori su tdi,svaki je uvezen u bosnu iz njemacke i svakome je vracena kilometraza na oko 180k.apsolutno po kvaliteti prvo mjesto wv,jest da je precjenjen al ipak kapa dole

japanci iz te generacije prelaze i daleko vishe od 400.000km bez generalne i mnogo su pouzdaniji od vw pa se mi retko odluchujemo za njih jer su nam "skupi" za odrzhavanje shto opet nije tachno jedini je problem shto turci ne prave ili bar ne prave toliko delova kao za golfa. Smiley
« Poslednja izmena: 08. Jan 2007, 10:51:04 od twice »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress

japanci iz te generacije prelaze i daleko vishe od 400.000km bez generalne i mnogo su pouzdaniji od vw pa se mi retko odluchujemo za njih jer su nam "skupi" za odrzhavanje shto opet nije tachno jedini je problem shto turci ne prave ili bar ne prave toliko delova kao za golfa. Smiley
Citat
kad pogledas postotak vozila na balkanu,ipak meni se cini da je neuporedivo vise njemaca od japanaca.istina,japanci prave izuzetno dobra vozila,pogotovo motore.stvar je u tome u ovlastenom servisu.wv mreza daleko je rasprostanjenija od npr. toyota-e.iz tog razloga,mehanicari,dijagnosticari bolje su upuceni u njemacke modele nego japanske,onda sto se tice dijagnostike automobila proizvedenih od 98 pa nadanje,svaki malo bolje opremljen servis najprije uzima VAG dijagnostiku,najprije se na njoj opucava,pa onda bosch kts,isto tako.sve ovo ti govori iz kojeg razloga ljudi se odlucuju za njemacka auta.
naravno da japanska vozila prelaze normalno 500k,al govorim o potrosnom materijalu,znanju nasih mehanicara o japanskim motorima i td.
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
to sve stoji ali nikako ne osporava kvalitet i pouzdanost japanskih automobila naprimer. ako je suditi po mentalitetu naroda sa ex yu prostora onda uopste nema potrebe za drugim proizvodjachima osim VW a ni za drugim modelom osim golfa dizela  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 354
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.