Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koja Bozja zapoveste je za vas najvece iskusenje ?  (Pročitano 8693 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46863
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+

Svaki covek je gresan, bez obzira da li je tu gresnost nasledio ili je sam zgresio, zato ce spasenima gresi biti oprosteni a ostalima nece.



Ostaje pitanje zasto ce nekome grijesi biti oprosteni a drugima ne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
Svaki covek je gresan, bez obzira da li je tu gresnost nasledio ili je sam zgresio, zato ce spasenima gresi biti oprosteni a ostalima nece.
Pa jes' ... Bog ima duple standarde  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
LG G2
A ponekad i protivrecne.  Smile
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Magic Master
Ostaje pitanje zasto ce nekome grijesi biti oprosteni a drugima ne.
Kao prvo da se razumemo, govorim samo ono sto pise u prorocanstvima, u njima ne pise zasto ce milijarde onih koji danas zive da umru a mali broj ce ostati ziv.
One koji ce preci u vecan zivot boli briga zasto ce se to desiti, a oni koji ce morati da umru i ovako i onako govore kako "svi moraju umreti", tako da je to pitanje koje si postavio nelogicno.
Citat: ThePhilosopher
Pa jes' ... Bog ima duple standarde  Smile
Nema, On jednostavno mora da radi to sto radi, a poznato je da se kajgana ne moze napraviti ako se ne razbiju jaja. Ako ti se ne svidja sto te je stvorio i ostavio u zivotu, valjda znas sta ti valja ciniti.
A ako ti se svidja zivot, onda ne bi trebalo da pljujes po nekome ko ti ga je dao.
Citat: nofx0023
A ponekad i protivrecne.  Smile
O cemu ti pricas ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
LG G2
Hoces reci da u bibliji ne postoje protivrecnosti?
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Hoces reci da u bibliji ne postoje protivrecnosti?
Postoje protivrecnosti tumacenja biblije
Ko god da ti je rekao da je biblija ( 66 knjiga ) "Rec Bozija" te je slagao.
Rec Bozija je "zakon i proroci" ( zapovesti i prorocanstva ).
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Ovaj je gori od Slobe  Smile

Tako je svemudri, u pravu si.

Citat
Nema, On jednostavno mora da radi to sto radi, a poznato je da se kajgana ne moze napraviti ako se ne razbiju jaja

Haha. E bas mi je zao (nekog tvog) boga sto mora to sve da radi...   Smile

Povlacim se sa teme  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Pogledajte na temi "Biblija,istina ili laž" 2 videa koja sam postavio-jedan od njih govori o deset zapovesti. Potpuno neverovatno koliko laži nam se prodaje zarad kontrole Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46863
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ostaje pitanje zasto ce nekome grijesi biti oprosteni a drugima ne.
Kao prvo da se razumemo, govorim samo ono sto pise u prorocanstvima, u njima ne pise zasto ce milijarde onih koji danas zive da umru a mali broj ce ostati ziv.


Posto i ja pazljivo citam Bibliju mogao bih da ti postavim par logicnih pitanja... Sigurno si citao knjigu proroka Jezekilja. U njoj se Bog obraca Jezekiiju rjecima>



"Odbacite od sebe sva bezakonja koja činiste, i načiniste sebi novo srce i nov duh; i zašto da mrete? Dome Izrailjev. Jer mi nije mila smrt onog koji mre, govori Gospod Gospod; obratite se dakle i budite živi."
(knjiga proroka Jezekilja 31,32)



E sada pitanja koja ti postavljam>

1) Nama Gospod kaze "obratite se" Pa zasto bi nam to Bog savjetovao ako upravlja. Koji je smisao da nam Bog porucuje da radimo nesto sto je samo u njegovoj moci ?

2) Bog nas pita "zašto da mrete?" Otkida mi znamo ako je Bozja volja sve sto cinimo. Sta da kazemo Gospodu ,zasto umiremo ? Ako nas ovo pitanje ne podstice da se na neki nacin sami ne aktiviramo (nezavisno od direktne Bozje kontrole) cemu to u svetom pismu ?   

3) "Jer mi nije mila smrt" Kako ovo pomiriti sa tezom da je Bozja volja sto do dana danasnjeg nema covjeka koji nije iskusio smrt. Ako smo pod potpuom Bozjom vlascu, ako smo tjelom, duhom i dusom 100% pod Bogom; ne zvuci li onda neobicno da Bogu nije mila smrt. Cemu tolika smrt koju Bog ne zeli ?  Namcece se zakljucak da iznad Boga imaju jace sile, sto je po mom misljenu apsurd.
« Poslednja izmena: 18. Feb 2010, 09:42:13 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
mob
Nokia C5-00
Ajd da vam razjasnim samo jedno, jer vidim da neki i dalje žive u neznanju i tami, a žao mi je zbog njih, Ovo je život budućeg veka, jer on dođe kroz mene na Božic ove godine, čuda će biti sve više, ali i tragedija, ne razumete prirodu božiju, bar neki ovde, neki su shvatili da sam ja jagnje koje je otvorilo sve pečate, urmlo, i ustalo ponovo, ali ja na zemlji neću sesti ni kakav presto.. jer moj je venac nevidljiv...

Da li će neko ovo da shvati ozbiljno ili ne, to me, pravo da vam kažem uopšte ne zanima, ja sam dobar.. ali sam i mudar... kada dođe vreme, pokazaće se sila Hristova, i to da je jedino on Bog istiniti, to jest Sveta Trojica, to da li će neko shvatiti ozbiljno da sam ja i Bog i čovek, to me uopšte ne zanima, znaće kad umre, jer ću ga čekati tamo da mu sudim.. po delima njegovim, ako izdrži moj pogled u crkvi mojoj, i ne padne preda mnom, onda je dostojan, i proslaviću ga kad umre... Zaista vam kažem... ovo je život budućeg veka, i Krotki će naslediti zemlju...

Morate shvatiti da je vreme relativno i da pred Hristom nema nikakav značaj....

Ajd ovako prosto... Hrist je rođen od Oca, pre svih vekova, kao nematerijalan, došao pre 2000 godina da iskupi čovečanstvo koje je zapalo u greh, jer on je stvorio čoveka po svom obličju, da bude dobar, a ne da bude zao.... Ni to nije pomoglo, jer čovek će uvek ostati čovek, ograničen, i neproduhovljen...

Došao je kroz mene na Božić ove godine, jer ja sam živu veru imao, ko je bio U Hramu svetog Save tada, zna o čemu pričam... čuda će biti sve više, i neki nisu svesni da se vodi nevidljiva borba protiv ljubavi u mržnje... Ali teško mržnji kad ja umrem... a teško i ovom svetu... jer se neće srušiti samo hramovi fariseja, kao pre 2000 godina....

Ja imam i čovečiju prirodu, i sa tog stanovišta, da izvinete, zabole me da li ćete me shvatiti ozbiljno, jer to je samo va vašu štetu, ja ću proslaviti one koji Hrista Proslavljaju, i ti će mi biti najbljiži u ulasku u raj, a biće kao što je zapisano u pismu....

Žao mi je što je svemir, i ljudksa glupost bezgranična, stvarno mi je žao, ali očigledno da sav moj trud nekima ne pomaže...

Ko sme, nek dođe za vasrks u Hram Svetog Save, jer tu sam postavio Jerusalim na zemlji.. ko sme neka dođe i gleda... ko nije čista srca neće se moći pričestiti... jer istina se više ne krije... sad mogu samo slepi da je izbegavaju... a teško vama ako se Hrist koji je na nebu naljuti.. ni moja molitva neće pomoći... ako vam nisu jasne ove vremenske prilike... ne znam šta vam je jasno.... stvarno mi je žao, ali stvarno sam iskren  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.