Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kodeks ponašanja Delta Osiguranja ... misljenja?  (Pročitano 13370 puta)
19. Sep 2008, 01:40:28
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Kodeks ponašanja Delta Osiguranja

o Direktori su po pravilu u žurbi. Zato im pri susretu u hodniku ili kancelariji oslobodite prostor, izmaknite se ili zastanite.

o Prethodno pravilo naročito važi pri susretu sa Predsednikom HOLDINGA. U liftu ćete uvek dopustiti da on prvi stigne na sprat na koji se uputio, a Vi ćete se po njegovom izlasku iz lifta vratiti na sprat koji Vama odgovara.

o Obratite pažnju da pri ulasku i izlasku iz lifta pozdravite Predsednika, direktore i kolege i da u liftu ne okrenete leđa drugima, naročito ne pretpostavljenima.

o Ružno je (iako ne i zabranjeno) da posao napuštate tačno u minut. To izaziva gužvu ispred liftova i stvara utisak da »jedva čekate da odete«. Prekovremeni rad je više pravilo nego slučaj.

o Običaj je da se na posao dođe i subotom kako biste završili zaostale nedeljne poslove i kako biste u neformalnoj atmosferi porazgovarali sa kolegama. Subotom ne morate biti poslovno obučeni i ne morate doći tačno na vreme.

o Potrebno je da na posao dolazite odmorni i sveži da bi bili skoncentrisani i spremni za radne obaveze. Zato nije poželjno da radnim danom budete na ulici duže od 1 h posle ponoći.

Preuzeto iz Kodeksa ponašanja Delta osiguranja.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Типично за западни систем пословања. Ништа чудно.
Ко хоће велику плату, мора да се повинује правилима, и да запостави све остало у животу.
Другим речима - од јутра до сутра.
Имам другарицу, ради за Бајер, она се враћа кући у осам увече. За плату је нисам питала, није пристојно.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Na zapadu će te uzjahati koliko im dopustiš i platiti koliko tražiš. Zato je tamo najbolji stav drske samouverenosti. Ne sukoba nego tipa ja ovoliko vredim, daj mi opis mog radnog mesta, to nije moj poso nađi čiji je. U suprotnom svi od generalnog do tetkice pretovare deo svog posla na teglećeg službenika.

Inače posebno je dobro ne sretati se po hodnicima i liftovima sa rukovodiocima, a ako se sretneš žuriti kao oluja i nervozno cupkati u liftu gledajući na sat. Kad direktor pogleda u kancelariju (a one su ogromne sa boksovima) treba da te vidi kako nešto marljivo radiš, šta nije bitno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Пошто радно време школа и вртића није усаглашено са европским радним временом, силно ме занима на шта личи породични живот двоје људи који се враћају у 7, 8 увече кући и који притом имају децу.
Ко и кад кува тој деци? Ко и кад их прошета?
Пакао!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
LG 4X HD
Za pravila ponashanja u "Delti" se odavno pricha po gradu,mislio sam dodushe da su to nepisana pravila,sad vidim da su prilichno jasno definisana.
Nije to dobro,treba se znati neki red naravno  ali takva preterivanja sigurno loshe utichu na medjuljudske odnose u kompaniji.
Meni bi bilo teshko da radim na takvom mestu,u mojoj firmi vladaju potpuno neformalni odnosi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Arle to su odnosi u svim bankama, osiguranjima i berzama na svetu.

Teodora na zapadu ne postoji porodica. Oni taj opasni nukleus uzajamnih veza razbijaju u startu. Tamo često žena ne radi dok su deca mala, ali to ne znači da čuva svoju decu. Pošto se radi od 9 deca idu u vrtić, neki koji je usput roditeljima. Tamo ostaju ceo dan od jutra do večeri, tamo se hrane, tamo ih leče ako su bolesna. Jedno se ipak mora priznati, higijena je dobra i deca se ne razboljevaju masovno.

Odraslija deca idu u školu koja je tipa kampa, znači i oni su ceo dan u školi. Tamo uče, rade domaće, ručaju. Nastava nije iz komada nego ima pauze pa ako je pauza kraća onda se druže ili nekog maltretiraju, a ako je pauza duža uče i rade domaće. Kući se vraćaju uveče.

Odrasli rade do 17:30, tokom radnog vremena imaju pauzu za užinu. Kad završe rad odui u klafanu gde jedu i piju do 19. Ako su baš porodični ljudi odu u megamarket i kupe gotova jela i potrepštine za kuću pa kući. Kad se nađu bulje ko zombi u TV i spavaju. Nema života.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ја бих у таквој компанији добила ногу већ колико сутра.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Malo preterano za nekog ko nije formalista, ali nista eskremno. Na kraju krajeva ova pravila, sa par izuzetaka, mogu da se podvedu i pod uctivost...

IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia N97
Ovo mi vishe lichi na komunistichke firme. "Drugarice vash ljubavni zhivot daje losh primer radnom kolektivu." Smile
Ovde se praktikuje kapitalizam, ali onaj iz dvadesetih godina proshlog veka ... jer nam viri praziluk iz guze.
Ne morate ici daleko. Uporedite bilo koju srpsku kompaniju sa bilo kojim predstavnishtvom americhke kompanije. Kod nashih, poput Delte, radish kao konj a placen si smeshno u odnosu na profit koji donosish firmi i dovode te do tachke pucanja. Posledica toga je nezadovoljstvo radnika i velika fluktuacija. Samo se pitam koliko im treba vremena da shvate da je kvalitetan radnik zlata vredan. Sa druge strane, stranci, a i poneki nashi, ti daju target, a ti vidi kako cesh da ga rasporedish. Trebalo bi da si u kancelariji od 9 do 17, ali ni to nije sveto pismo. Sve u svemu, mnogo opushtenija atmosfera. Ko ne radi direktno sa klijentima mozhe da dodje obuche kako hoce.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Hmm... ako je u pitanju radna atmosfera+plata, ja bih radio u Google-u  Smile
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.