Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko su žene ubice koje je pomilovao predsednik Srbije  (Pročitano 7903 puta)
27. Nov 2004, 11:20:25
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ko su žene ubice koje je pomilovao predsednik Srbije Boris Tadić i šta ih je navelo da dignu ruku na osobu s kojom su živele i imale decu s njima
Prvo žrtve, pa ubice muževa

Ti ćeš da me učiš kako da se ponašam, sve ću vas pobiti. Napiću se vaše krvi - vikao je on, uzeo nož, prislonio detetu na vrat. M. je samo čula vrisku: Mama, ubi me tata.
Onda je ona uzela nož. Kad je videla detetu krv na usnama, izgubila je razum. Zamahnula je nožem i ubola ga u predelu ramena leve ruke. On se okrenuo prema njoj i rekao: Tek sad ću da te masakriram. Pošao je prema njoj s nožem u ruci i srušio se pored zida.
- U tom trenutku više ga se nisam bojala, bilo mi je svejedno da li će me ubiti, plašila sam se samo da ne povredi decu. Vremena za dilemu nije bilo, sekunde su odlučivale

Pre nego što je posetio Savetovalište za borbu protiv nasilja u porodici predsednik Srbije Boris Tadić je potpisao pomilovanje za tri žene koje su ubile svoje muževe posle dugogodišnjeg zlostavljanja. Njihove priče ne odskaču od "standarda" - godinama su trpele nasilje, dok se jednog trenutka nisu suprotstavile - ubistvom.

Bez podrške roditelja

Jedna od pomilovanih, izvesna M, danas ima 48 godina. Tri godine je provela u zatvoru zbog ubistva na mah, a 13 posle izvršenog dela. Ubila je muža s kojim je za 19 godina braka stekla - dvoje dece. Dok ih nije rodila, život sa njim je bio podnošljiv jer je bio u granicama patrijarhalnog odnosa - poslušna žena i muž-šef. Posle rođenja drugog deteta, on se sve više okretao alkoholu i počeo da tuče sve redom - i nju i decu.

- Tražila sam podršku od roditelja, ali su me oni nagovarali da budem uz njega. Razvod za njih nije dolazio u obzir. Ne znam koliko sam puta zvala policiju i ne znam koliko puta sam čula odgovor: Gospođo, to nije naš problem. Kad neko padne mrtav, javite nam! Razmišljala sam čak i da se ubijem, jer izlaz nisam videla, priča M, kojoj je pomoć i podršku pružilo Viktimološko društvo Srbije.
   
      

Slučaj Izete Ličine

Jedan od najmonstruoznijih ubistava koji je potresao našu zemlju, a koji je počinila žena, dogodio se 28. novembra 2001. godine u selu Ličine na Koritskoj visoravni. Izeta Ličina (42) ubila je supruga Sadika, udarivši ga dva puta sekirom u vrat dok je spavao. Zatim je raskomadala telo, odvojila glavu, ruke i noge od trupa i zakopala ih u unapred iskopanoj rupi u obližnjoj štali. Posle deset dana, leš su pronašli članovi Sadikove porodice. Unutrašnji organi nikada nisu nađeni. Jedan od najzanimljivijih obrta na suđenju Izeti bila je optužba porodice Ličina na račun Danskog saveta za izbeglice - da je od Izete kupio Sadikove organe i delove tela. Predstavnik ove organizacije saslušan je na suđenju, ali ovako teška optužba nije dokazana. Izeta je osuđena na 15 godina zatvora.
      
      
      
   

Jedina svetla tačka u životu bila su joj deca, a nije znala kako da ih sačuva od muževljevog besa. Teško je osećala posledice dugogodišnjih batina - lom leve noge, prelom tri leđna pršljena, dva naprsla rebra, opekotine od gašenja cigareta na grudima, posekotine od noža, udaranje glavom o zid...

Noć uoči tragedije njega nije bilo do tri sata ujutro. Kad je M. posle dužeg lupanja pustila muža da uđe, prvo joj je razbio nos pesnicom, a zatim nastavio da je besomučno tuče dok nije pala na pod. Devojčica je zavrištala moleći oca da pusti majku.
- Ti ćeš da me učiš kako da se ponašam, sve ću vas pobiti. Napiću se vaše krvi - vikao je on, uzeo nož, prislonio detetu na vrat. M. je samo čula vrisku: Mama, ubi me tata.

Sekunde odlučivale

Onda je ona uzela nož. Kad je videla detetu krv na usnama, izgubila je razum. Zamahnula je nožem i ubola ga u predelu ramenog dela leve ruke. On se okrenuo prema njoj i rekao: Tek sad ću da te masakriram. Pošao je prema njoj s nožem u ruci i srušio se pored zida.
- U tom trenutku više ga se nisam bojala, bilo mi je svejedno da li će me ubiti, plašila sam se samo da ne povredi decu. Vremena za dilemu nije bilo, sekunde su odlučivale.

Druga abolirana žena je izvesna M. D, koja je je dobila četiri godine za ubistvo muža u sudskom procesu koji se vodio pred Okružnim sudom u Zrenjaninu. Prvostepeni sud je odredio kaznu zatvora od pet godine, a Vrhovni je preinačio u četiri. Presuda je postala pravosnažna 7. 2. 2002. godine. M. D. je bila u pritvoru od 24. 3. 2001. godine, a kaznu je izdržavala u Kazneno-popravnom domu u Kruševcu.

Treća je K. V. koja je osuđena u Okružnom sudu u Beogradu i više podataka o njoj nismo uspeli da saznamo.
T. Kaluđerović

   
      

Žene na izdržavanju kazni u srpskim zatvorima

Prema našim saznanjima, u zatvorima u Srbiji se nalazi nekoliko žena, koje su ubistva izvršile u neposrednoj vezi sa nasiljem koje su trpele, a za koje nisu dobile odgovarajuću pravnu zaštitu i pomoć društvene zajednice:
1. Tatjana T. osuđena zbog ubistva na kaznu zatvora od 9 godina (Okružni sud, Novi Sad). Vrhovni sud je preinačio na 7 godina zatvora. Na izdržavanje kazne stupila je 18. 7. 2001. godine, a kazna ističe 9. 2. 2006.
2. Snežana Đ, Okružni sud u Pirotu, ubistvo (čl. 47. st. 1), 10,5 godina u obnovljenom postupku (prvi put je bila osuđena na 12 godina), presuda nije pravosnažna. U pritvoru je od 12. 11. 2000. godine.
3. Dušanka Č. osuđena zbog ubistva na 7 godina zatvora (Okružni sud Pančevo). Vrhovni sud je potvrdio presudu. Na izdržavanju kazne je od 4. 10. 2001, a kazna joj ističe 8. 8. 2008.
4. Radmila A. osuđena zbog ubistva na mah na 4 godine zatvora (Okružni sud Beograd). Odluka o kazni je preinačena od strane Vrhovnog suda Srbije na 3 godine i 6 meseci. Krivično delo je izvršeno 6. 1. 1998. godine. Bila je u pritvoru od 6. 1. 1998. godine do 25. 5. 1998. Postupak pred Vrhovnim sudom trajao je dve godine. Na izdržavanju kazne se nalazi od 18. 10. 2001. godine.
5. Verica M. osuđena zbog ubistva na 8 godina zatvora (Okružni sud Pirot) zbog ubistva iz čl. 47 st. 1 KZ RS. Vrhovni sud je preinačio odluku o kazni na 9 godina zatvora. Bila je u pritvoru od 10. 8. 2000, a zatim je 7. 3. 2001. upućena na izdržavanje kazne pre pravosnažnosti presude.
6. Muzafera R. presudom Okružnog suda u Novom Pazaru osuđena je na kaznu zatvora u trajanju od 8 godina zbog izvršenja krivičnog dela ubistva iz čl. 47 st.1 KZ RS. Presudom Vrhovnog suda potvrđena je presuda Okružnog suda.
7. Biljana J, Okružni sud u Beogradu, ubistvo na mah, 5 godina, presuda doneta 29. 1. 2002, u pritvoru je od 8. 6. 2000, odnosno skoro 3 godine.
      
      
      
   
   
      

Ubijaju "emotivno"

Stručnjaci tvrde da motivi i načini "ženskog" ubistva vremenom ne mutiraju. Kao što se može videti i iz samih naslova na stranicama crne hronike, ovi zločini najčešće su počinjeni nad partnerom ili nekom osobom iz porodice. Stoga se može zaključiti da su ubistva koja počine žene uglavnom emotivne prirode, tj. motivisana su visokim stepenom emotivnog naboja.

Kod nas se na ovaj radikalan korak najčešće odlučuju udate žene, a žrtve su najčešće muževi. Ubistvo koje ona počini najčešće je rezultat osećaja bezizlaza zbog dugogodišnjeg bračnog maltretiranja.

Jedan od tipičnih primera ubistva supruga je i slučaj koji se pre nekoliko godina dogodio u Beogradu. Biljana Janković ubila je supruga Dragoslava u njihovom stanu. Kada je Dragoslav oko ponoći otišao da spava, Biljana mu je smrskala glavu sa nekoliko udaraca macolom. Biljana u početku nije priznavala ubistvo, ali je kasnije izjavila da se odlučila da usmrti supruga zato što je dugo godina fizički i seksualno zlostavljao.

Sličan slučaj dogodio se u Novom Pazaru 2002. godine. Muzafera Rizvanović ubila je sekirom muža Behrama u njihovom stanu, dok je Behram bio u dubokom snu i pod uticajem alkohola. U istrazi se branila da nije mogla da izdrži maltretiranja supruga koji je mnogo pio i pretio joj ubistvom. Sama se predala policiji, kojoj je potom rekla da se ne kaje, ali da žali što nije imala pištolj, pa je muža morala da ubije tupim delom sekire.

Žene ubice uglavnom su srednjeg imovnog stanja i neosuđivane, i veoma mali broj njih su alkoholičarke i narkomanke. Gotovo uvek se same prijavljuju policiji, osim u slučaju razbojništva i čedomorstva, kada, pak, gotovo uvek skrivaju ubistvo. Ono što je takođe zanimljivo je da žena ubija uglavnom sama, bez saizvršioca. Ubistva najčešće počine na spavanju ili u vreme popodnevnog odmora i s leđa, kada žrtva ne očekuje napad.

To čine bilo čim što im se nađe pri ruci - pištoljem, nožem, šipkom, macolom, a veoma često sekirom. Takođe veoma interesantno je da je prvi udarac koji zadaju fatalan, što znači da je udarac promišljen i da direktno ugrožava život, pa su povrede uglavnom u predelu glave i grudnog koša.
P. Rosić
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
a ko je pomilovao ubicu(e) Ace Radovica na derbiju na stadionu Partizana ?????

KO ?
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
Citat: SerbianFighter

- Tražila sam podršku od roditelja, ali su me oni nagovarali da budem uz njega. Razvod za njih nije dolazio u obzir. Ne znam koliko sam puta zvala policiju i ne znam koliko puta sam čula odgovor: Gospođo, to nije naš problem. Kad neko padne mrtav, javite nam


 Smile
 Smile
 Smile


ja bih ovde roditelje koknula! kakav mi je to otac, ili majka koji me nagovaraju da budem sa nekim ko maltretira mene i moju decu???
moje dete neko da maltretira mogla bih zubima oko da mu iscupam.

panduri... no coment.
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli...

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 28108
mob
SonyEricsson X10 Mini Pro
sarmice, isto sam i ja htela da napisem. Kada sam procitala bas taj deo teksta, najezila sam se... a i policajci su se pretrgli.... mogli su malo da se potrude Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 377
slazem se s vama...stvarno je nenormalno ponasanje i roditelja i policije.
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Kad ja tamo, a ono, medjutim.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1733
Zastava u kuci
I shta se desilo sa Izetom Licina  Smile:  Smile:  Smile:

Nije valjda pomilovana  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in
waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the
frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses
and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed
ervey lteter by it slef but the wrod as a wlohe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
A, meni nije jasno zasto je M osudjena kad je ubistvo pocinila u krajnjoj nuzdi i/ili samodbrani?
I da, kako to da zene dobijaju tako visoke kazne zatvora kada su imale olaksavajucu okolnost (nasilje u porodici) ? A istovremeno kriminalci izlaze posle par meseci i slobodno setaju gradom, postaju uvazeni gradjani, etc.
Nije valjda da se ovdasnje drustvo plasi zena?  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Kad ja tamo, a ono, medjutim.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1733
Zastava u kuci
Znash,Anea, od zena se ne ocekuje tako neshto (mislim na neka okrutna ubistva), ipak su one majke i nije im u prirodi da su "ratoborne", i onda kad se neshto tako desi...
Vjerovatno da bude opomena ostalim zenama  Smile





Ma zezam se , naravno  
IP sačuvana
social share
Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in
waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the
frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses
and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed
ervey lteter by it slef but the wrod as a wlohe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Citat: Anea
Nije valjda da se ovdasnje drustvo plasi zena?  Smile


aha Smiley ....
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, mozda si i upravu Smiley Ipak smo mi vecina  :twisted: Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.