Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko su grobari a ko navijaci partizana?  (Pročitano 10258 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 11401
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jednostavno,ako volis partizan ,normalno je da ne volis vecitog rivala,najveceg neprijatelja. . .to je ono sto daje draz svemu. . .Niko ne osporava zvezdine kvalitete,ali da zvezda i partizan nisu najveci rivali,i da ne postoji mrznja,ne bi to bilo to. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 356
Zastava Singidunum
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Siemens c72
Kad je prvenstvo u pitanju sasvim je normalno da Grobari navijaju za neki klub koji igra protiv Zvezde, a isto tako i obrnuto (jednostavno koncept prvenstva je takav da ako neko hoce da bude prvi on pored svojih pobeda mora i da ceka neki kiks protivnika). A kad su u pitanju utakmice u evropskim takmicenjima tu je stvar malo drugacija, meni bar uopste nije interesantno da gledam da li Zvezda gubi ili dobija, u sustini me i ne zanima. Dakle, nije bas neka fora da se ljudi loze zato sto ce njihov rival da najebe u nekoj evropskoj utakmici, ali isto tako nije bas ni fora da se glumi nekakav patriotizam pa da se navija za vecitog rivala samo zato sto je to kao u "interesu" srpskog fudbala.

A sto se tice konkretne teme, mislim da je u startu (tj. u naslovu) napravljena greska. Dakle, ako je neko navijac Partizana (navijac u pravom smislu te reci) onda je on automatski Grobar. To da li je neko clan ekipe ili je u "solo" varijanti i nije toliko bitno (bitno je da ide na utakmice, navija kako treba tj. da ne peva na "playback", postuje odluke koje vaze za celokupnu tribinu, promovise ideju grobarstva,...). To je to o navijacima, sto se tice onih ostalih tu postoji vise grupacija: simpatizeri (ljudi koji odlaze relativno redovno na tekme ali nisu u navijackom fazonu i uglavnom idu na istok ili zapad), foteljasi ili salonski navijaci (oni koji redovno prate desavanja u klubu ali uglavnom preko medija, na utakmice skoro da i ne idu, a ako i odu to je uglavnom neka od "vaznijih"), oni koje ni klub ni fudbal uopste ne zanima (ali kad ih neko pita oni kazu za koga navijaju), i na kraju "penzioneri" (tj. oni koji su u jednom periodu bili navijaci ili simpatizeri ali su iz nekog razloga prestali da idu na utakmice, neki od njih se ponovo vrate na tribinu a neki ne). Za velike klubove (kakvi su kod nas Partizan, Zvezda, i recimo Vojvodina) su bitne sve grupacije (a najvise navijaci, jer bez obzira sta mnogi misle o navijacima ipak klub ne moze bez njih i oni najvise daju svom klubu). Sto se tice manjih klubova tu je situacija vec drugacija, neki manji klubovi akcenat stavljaju iskljucivo na simpatizere (na primer Hajduk Kula) dok neki drugi gotovo i da nemaju simpatizere vec samo navijace (na primer Rad). Medjutim, treba reci da kako vreme bude odmicalo navijacka scena ce sve vise slabiti (ne samo kod nas nego i sire). Jednostavno procesi koje je prvobitno zapocela UEFA polovinom 90-ih su poceli da slabe navijacku scenu, represivni zakoni koje sprovode drzave u Evropi takodje slabe navijacku scenu. A ono sto mozda i najvise unistava navijace su pokvareni klupski funkcioneri (bilo da su to funkcioneri klasicnih privatizovanih klubova na zapadu ili drzavnih klubova kakva je situacija kod nas), jednostavno tim ljudima nije stalo ni do kluba ni do navijaca (jedino na sta oni misle su pare).

Izvinjavam se ako je u pojedinim delovima bilo offtopic, mada mislim da nije s obzirom da je i poenta teme odnos navijaci-simpatizeri (tj. u nasem slucaju oni koji su 100% protiv uprave, i oni koji kazu da jesu samo to bas i ne pokazuju na pravi nacin).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 892
Zastava Царевина Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Samsung U900
jimy page......tebe mogu opisati jednom prostiom recenicom.......ti si glup covek! Smile
IP sačuvana
social share
Од Солуна града до Уралских гора,
Од Уралских гора до Тихога мора,
Тканина је једна светиње и славља,
Непрекидни појас светог Православља
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
winter_demon je sve lepo rekao ali se nebi složio oko podele na simpatizere i navijače...
po meni svi navijači koji dolaze na utakmice bilio na jug,sever,istok ili zapad su pravi navijači, samo što su neki više a neki manje vatreni...simpatizeri su oni koji ne dolaze na utakmice i kojima je sve jedno da li će njihov tim pobediti ili ne ili bolje rečeno nikad se nebi iznervirali zbog poraza svog kluba...
što se tiče ovog prvog ''gledanje u tuđe dvorište'' naravno da je svakom navijaču partizana drago kada izgubi zvezda bilo sa kim da igra, a tako je isto i kod njih kada mi izgubimo...za mene je isto da li će zvezda izgubiti od voždovca ili hajduka iz splita ili milana...njihove utakmice ne gledam i ne pratim ali sigurno je da je lepo kad pročitam u novinama ili na teletextu da su izgubili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 11401
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
e bas to pokusavam kad se navijaci Partizana i zvezde ne bi radovali porazima ovih drugih onda taj rivalite ne bi bio toliko izrazen. . .a sto se tice si mpatizera i navijaca ne mora da znaci da je  neko ko ide samo na jug veci navijac partizana ili vise voli partizan od onoga ko ide na istok. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 356
Zastava Singidunum
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Siemens c72
Pogresno ste vi mene razumeli (tj. delimicno pogresno) oko navijaca i simpatizera. Pod terminom simpatizer nisam smatrao nista lose, svakako da i ta grupacija maksimalno voli i podrzava svoj klub, cak sam napomenuo da je za svaki veci klub bitno da pored klasicnih navijaca ima i simpatizere. Jednostavno, razlike izmedju navijaca i simpatizera ocigledno postoje i one se ogledaju u nacinu na koji jedni ili drugi podrzavaju klub (a posto te razlike postoje onda je normalno sto postoje i imena tj. termini za razlikovanje tih grupacija, cisto radi prakticne upotrebe). Mada, moram da priznam da taj termin simpatizer ume da zvuci dosta potcenjivacki, medjutim meni to svakako nije bila namera. A ovo sto je dzux_de_lux opisao kao simpatizere to svakako postoji, i ja sam ih takodje pominjao (samo sto su kod mene oni treca grupacija tj. "foteljasi" i cetvrta koja i nema ime).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 11401
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ok.onda se razumemo,ali vecina ljudi kaze da su simpatizeri oni koji ne idu na utakmice,zato te nisam shvatio. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Tema kao tema me ne interesuje ali samo da pojasnim razliku izmedju simpatizera i navijaca.
Simpatizer koje god vrste oce da ode na tekmu i ide kad god moze ali mu nije sve podredjeno tome, simpatizer nikad ne bi usao u sukob sa murijom ili sa navijacima drugih klubova, znaci volim svoj klub, a sta radi "stoka" (navijaci=huligani) bas me boli kobas.E bas ti simpatizeri su partizanovci.
Dok su grobari oni koji sve podredjuju grupi, tribini, svom imenu na ulici i tribini, tima je mozda i pobeda partizana u drugom planu ali je tribina navijanje cekicanje u prvom.E to su grobari.


I samo da se nadovezem na jos nesto, sto se tice represivnih mera Uefe, i slabljenja navijackih pokreta.
isfurace se novi fazon i kod nas, nikakav problem nije da ja WD ili bilo kome drugom preko nekog sredstva komunikacije posaljem poruku evo veceras za tucu na ruke sa sabljama nije ni bitno u nekoj sumetini, i tako ce se ljudi gaziti, mada nece biti drazi.A fudbal ce propasti, navijaci nikad ne, jer dok nas ima koji mozemo da prevalimo preko usta da je protivnicka grupa lepo i dobro odradila tekmu, koji cemo se zaletati na 5 puta brojnije koji cemo ici golim rukama na pendrke, do tada navijanje nije umrlo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 11401
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
Obaveza  svakog navijaca je da pruza maximalnu i bezuslovnu podrsku svom klubu.Ti si pomesao navijanje i huliganstvo tj. navijace i huligane. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Grobari su firma navijaca partizana, proslo je vreme kada je svaki kurta i murta mogao reci ja sam grobari ili delija, razvio se identitet grupa...ovu su navijaci u ekipama u grupama ili grupi(grobari delije), a oni su pravi navijaci..
A simpatizeri su ljudi koji se ne cimaju...toliko
« Poslednja izmena: 18. Nov 2006, 18:58:29 od mrly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.