Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 02:56:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko sam ja? Ili o identitetu  (Pročitano 7429 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Ih, kad bi bilo tako i kad bi svi znali sta li su ne bi imali svi ti silni psiholozi i psihijatri posao. Smile A i taj koji ga ne zna on jednostavno traga za istim i da ga pronadje...
Psiholozi i psihijatri imaju posao zato sto ljudima nije jasno sta je identitet pa krecu u " lov na divlje guske "
koji samo moze da ih dovede u zabludu.
Citat
Druga stvar je, identitet se menja. Ne od danas do sutra ali vremenom. Ono sto si bio i ono u sta si verovao pre 10 godina mozda nisi sad. Identitet se gradi vremenom pa tako se poneki put jednostavno promeni u tom vremenu.
Ne menja se. Ti si od rodjenja osecaj prisutnosti koji se zove " Marko ... ", bas kao i svako drugo ljudsko bice.
Kada bi ljudi shvatili sta je njihov identitet i da su "jedno" sa svakim drugim ljudskim bicem nebi tragali za onim sto nije identitet preko leseva drugih ljudi. Kao sto rekoh svi ljudi imaju istu vrednost - zivot, a ne da je jacina egoizma dokaz identiteta.
Ako ja govorim neistinu, onda ti to objasni i nastavi da tragas za " svojim identitetom "...
Citat
Nije kontradiktoran, samo daje smernice i kaze da smo vise od posla koji radimo i nasih uverenja i da trebamo da gledamo malo slobodnije na te nase uloge jer tako dajemo sebi vise fleksibilnosti.
Klasicna kontradiktornost. Ako nismo ( samo to sto si naveo, a ima toga jos ) za cim onda tragas
" vremenom i kakvoj promeni u tom vremenu " ?
Sta je tvoja uloga ako nije sve to nabrojano ?
Dajes sebi "fleksibilnost" a zelis da strogo definises " svoj identitet " ?
( kako ti uopste tako nesto zvuci logicno ? )
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.13

Ne menja se. Ti si od rodjenja osecaj prisutnosti koji se zove " Marko ... ", bas kao i svako drugo ljudsko bice.

True, samo sto nisam i sa 20+ godina osoba kojoj je zivotna opsesija da jede, spava i ispusta telesne tecnosti u Pampers.  Smile

Citat
Kada bi ljudi shvatili sta je njihov identitet i da su "jedno" sa svakim drugim ljudskim bicem nebi tragali za onim sto nije identitet preko leseva drugih ljudi.
To je istina, samo sto ne dolazi tako svako do identiteta i ne ide svaciji put tim smerom.

Citat
Klasicna kontradiktornost. Ako nismo ( samo to sto si naveo, a ima toga jos ) za cim onda tragas
" vremenom i kakvoj promeni u tom vremenu " ?
Sta je tvoja uloga ako nije sve to nabrojano ?
Dajes sebi "fleksibilnost" a zelis da strogo definises " svoj identitet " ?
( kako ti uopste tako nesto zvuci logicno ? )
Pa da si pazljivije procitao tekst video bi upravo ovo sto sam rekao a to je da iako jesi te stvari nisi samo te stvari vec i nesto sire i kako je bolje reci mesto "Ja sam dobra osoba" formulaciju "Ja sam osoba koja se trudi da cini dobre stvari" upravo zbog te fleksibilnosti. Kod ove prve si rigidan, u ovoj drugoj si vec fleksibilna osoba koja se trudi da cini dobro. Ne menja nista previse a nisi iskljuciv. Ili pogledaj npr. ovaj primer...

Citat
Mi nismo okolnosti – prošle ili sadašnje. Umesto “Ja sam dijabetičar”, možemo reči “Imam dijabetes”, a umesto “Ja sam švorc” – “Bilo bi dobro kad bih imala više novca.” Velika je razlika u tome da li ćemo reći “Ja sam onesposobljen” ili “Postoje izvesna ograničenja koja me ometaju”. “Ja sam produkt disfunkcionalne porodice” nema istu težinu kao “Proveo/la sam svoje detinjstvo u porodici koja je bila disfunkcionalna.” Ovde je reč o okolnostima, dobrim ili lošim, a one su kao takve do izvesne mere promenljive. Otpisivanje sebe kao dijabetičara, švorc, onesposobljenog i tome slično može nas voditi u opravdanje zašto ne menjamo stvari koje možemo promeniti ili nam dati odličan izgovor za “ušuškanost” u naučenu bespomoćnost.
Kod jedne dajes sebi izgovor i otpisujes se, kod druge vec ces se mozda pokrenuti pa izmeniti te okolnosti. Cisto formulisanje a opet moze da promeni neke stvari u nasem razmisljanju na zivot...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
True, samo sto nisam i sa 20+ godina osoba kojoj je zivotna opsesija da jede, spava i ispusta telesne tecnosti u Pampers.  Smile
Identitet je ime osobe koja je prisutna, a ne " prica " o toj osobi.
Citat
To je istina, samo sto ne dolazi tako svako do identiteta i ne ide svaciji put tim smerom.
Identitet ili postoji ili ne postoji, do identiteta se ne dolazi, i potpuno je irelevantno da li neko to shvata ili ne.
Citat
Pa da si pazljivije procitao tekst video bi upravo ovo sto sam rekao a to je da iako jesi te stvari nisi samo te stvari vec i nesto sire i kako je bolje reci mesto "Ja sam dobra osoba" formulaciju "Ja sam osoba koja se trudi da cini dobre stvari" upravo zbog te fleksibilnosti. Kod ove prve si rigidan, u ovoj drugoj si vec fleksibilna osoba koja se trudi da cini dobro. Ne menja nista previse a nisi iskljuciv. Ili pogledaj npr. ovaj primer...
Kao sto rekoh, identitet nije opis nego zakon po kojem jedna osoba/zivo bice postoji ili ne, i tu nema nikakve
" fleksibilnosti ".
Citat
Kod jedne dajes sebi izgovor i otpisujes se, kod druge vec ces se mozda pokrenuti pa izmeniti te okolnosti. Cisto formulisanje a opet moze da promeni neke stvari u nasem razmisljanju na zivot...
Kod identiteta jedne osobe nema " okolnosti, izgovora, otpisivanja, pripisivanja, razmisljanja, nerazmisljanja... "
identitet je formulisan kao ime prisutnosti osobe.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14

Identitet je ime osobe koja je prisutna, a ne " prica " o toj osobi.

U tom kontekstu da, u kontekstu o kome se prica, identitet je daleko vise od samog imena...

IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
U tom kontekstu da, u kontekstu o kome se prica, identitet je daleko vise od samog imena...
U kontekstu o kome se prica 'identitet' je zloupotrebljen za subjektivno misljenje o onome sto coveka predstavlja.
Svakog dana covek je drugaciji u odnosu na ono sto je bio " juce ", tako da se ni nemoze govoriti o necijem identitetu.
Covek, kao i svako drugo zivo bice moze biti samo jedno, a ne mnostvo razlicitih definicija.
" Ja sam osoba koja se trudi da cini dobre stvari. " nije neciji identitet nego je necije subjektivno misljenje.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14

U kontekstu o kome se prica 'identitet' je zloupotrebljen za subjektivno misljenje o onome sto coveka predstavlja.

U kontekstu u kome se prica identitet je ono sto ti jesi. Skup tvojih licnih stavova i uloga. Menja se ali je daleko od toga da je "od danas do sutra"...

Citat
" Ja sam osoba koja se trudi da cini dobre stvari. " nije neciji identitet nego je necije subjektivno misljenje.
Nije neciji identitet sam po sebi ali je njegov deo  jer predstavlja njegov licni stav. To sto je osoba koja se trudi da radi dobre stvari znaci da ga to u nekoj meri odredjuje kao pojedinca tj. odredjuje i deo njegovog identiteta. Ceo identitet je skup, to sto je "dobra osoba" je samo deo toga...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
U kontekstu u kome se prica identitet je ono sto ti jesi. Skup tvojih licnih stavova i uloga. Menja se ali je daleko od toga da je "od danas do sutra"...
Svaka nova informacija sa kojom dolazis u kontakt ili stara koju si zaboravio te svakog momenta ( a ne dana,.. godine.. ) cini drugacijim od prethodnog stanja, tako da zabluda da je bilo sta sem imena koje ima tvoj osecaj prisutnosti - predstavlja tvoj identitet vodi u potragu bez kraja.

Ti slobodno nastavi da verujes da je tvoj identitet za tebe i sve koji sa tobom dolaze u kontakt " to sto jesi, odnosno skup licnih stavova i uloga "

Citat
Nije neciji identitet sam po sebi ali je njegov deo  jer predstavlja njegov licni stav. To sto je osoba koja se trudi da radi dobre stvari znaci da ga to u nekoj meri odredjuje kao pojedinca tj. odredjuje i deo njegovog identiteta. Ceo identitet je skup, to sto je "dobra osoba" je samo deo toga...
Tebi ocigledno niko nije rekao da si ti za njega - covek kao i svaki drugi, sto je osnovni razlog zasto ti nemozes da shvatis sta je tvoj identitet i identitet svakog drugog coveka.

Nazalost jedini sam koji je morao da komentarise neuropsihijatriju tipa "  Niste domaćica, već majka koja (trenutno ili ne) ostaje kod kuće kako bi se brinula o svojoj deci. Niste ni bankar, već čovek koji trenutno radi u banci. Niste ni plesač. Vi ste osoba koja pleše. I kada, jednoga dana, više ne budete obavljali posao koji sada obavljate, vašim izborom ili ne, i dalje ćete vi biti – vi. ". koja se tebi toliko dopada i nisi sposoban da shvatis
da si ti - ti, bez obzira sta ti mislis o sebi ili sta drugi misle o tebi.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14

Ti slobodno nastavi da verujes da je tvoj identitet za tebe i sve koji sa tobom dolaze u kontakt " to sto jesi, odnosno skup licnih stavova i uloga "

To nije verovanje, vec cinjenica. To sto ti mislis da je nesto drugo je tvoja stvar...

Citat
Tebi ocigledno niko nije rekao da si ti za njega - covek kao i svaki drugi, sto je osnovni razlog zasto ti nemozes da shvatis sta je tvoj identitet i identitet svakog drugog coveka.
Ja nikada nisam rekao da nije. To sto mene odredjuje moja uloga i stavovi ne znaci da ne postoji niko drugi sa slicnim ili istim ulogama i stavovima. Zato se ljudi i povezuju u grupe sa ljudima slicnih stavova i interesovanja jer su deo necega slicnog i onda deluju kao grupa...

Citat
Nazalost jedini sam koji je morao da komentarise neuropsihijatriju tipa "  Niste domaćica, već majka koja (trenutno ili ne) ostaje kod kuće kako bi se brinula o svojoj deci. Niste ni bankar, već čovek koji trenutno radi u banci. Niste ni plesač. Vi ste osoba koja pleše. I kada, jednoga dana, više ne budete obavljali posao koji sada obavljate, vašim izborom ili ne, i dalje ćete vi biti – vi. ". koja se tebi toliko dopada i nisi sposoban da shvatis
da si ti - ti, bez obzira sta ti mislis o sebi ili sta drugi misle o tebi.
To je obicna psihologija, daleko je to od neuropsihijatrije. Opet ne razumes sta znaci "smernica" niti ono sto ti pricah za rigidnost i slobodu prilikom uloga, tako da stvarno nemam potrebu da se objasnjavam sa nekim ko mi prica da je identitet samo ime. Pozdrav. Smile Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
To nije verovanje, vec cinjenica. To sto ti mislis da je nesto drugo je tvoja stvar...
Cinjenica je da je identitet ime jedne osobe i taj identitet se ne menja od rodjenja do smrti :
" That is to say, the necessary and sufficient conditions under which a person at one time and a person at another time can be said to be the same person, persisting through time. "

Ali tebi verovanje da ti imas znacaj koji prevazilazi tvoje postojanje zatvara i oci i usi pa cinjenica o identitetu koja vazi za sve ne dopire do tvog uma.
Citat
To sto mene odredjuje moja uloga i stavovi ne znaci da ne postoji niko drugi sa slicnim ili istim ulogama i stavovima. Zato se ljudi i povezuju u grupe sa ljudima slicnih stavova i interesovanja jer su deo necega slicnog i onda deluju kao grupa...
Tako je, ljudi koji sebe izdvajaju izvan originalne grupe se nazivaju - sekte, i ti pripadas sekti egoista koji su utripovali da su po svojim " ulogama i stavovima " iznad ili drugaciji od drugih smrtnika.

Sta je potrebno da tebi objasni da su stvarnost i istina zakoni koji vaze/deluju isto za sve ljude ?
Citat
To je obicna psihologija, daleko je to od neuropsihijatrije. Opet ne razumes sta znaci "smernica" niti ono sto ti pricah za rigidnost i slobodu prilikom uloga, tako da stvarno nemam potrebu da se objasnjavam sa nekim ko mi prica da je identitet samo ime. Pozdrav. Smile Smile
Razumem da su stvarnost zakoni koji vaze za sve ljude, psihologija je u najvecem delu sastavljena od nametnute doktrine subjektivnih pretpostavki koje ne predstavljaju istinu o coveku.
Ne objasnjavam ti ja da je identitet - ime, to ti prica svaka druga racionalna informacija ukljucujuci bilo koji
legitimni identifikacioni dokument.....
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 02:56:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.