Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:52:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko sam ja? Ili o identitetu  (Pročitano 7439 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
U tome je i poenta, niko ne može i ne treba da ti kaže ko si ti, već to sam moraš da dokučiš. Smile Tekst nudi smernice kako da ne upadneš u uobičajene zamke pri odgovoru na to pitanje.
Dve potpuno kontradiktorne recenice, " niko nemoze da ti kaze kos i ti, ali tu je neciji tekst koji ti daje smernice. "
Covek je sve definisao i sve je odredjeno, pa samim tim i odgovor na pitanje " Ko sam zapravo ja ? ".
Odgovor koji je uzrocno posledicna stvarnost koja vazi za sve i aplikuje se na sve zive ljude bez obzira u kakvom su stanju, kakvu inteligenciju imaju, koje talente imaju, koje afinitete imaju.......
Nemoze stvarnost da bude da sam ja jedno a ti nesto drugo ako smo identicni po obliku zivota.
Citat: Sunshine Megatron
ovo je zanimljivo predavanje na tu temu. ko ima vremena da pogleda...
Sta je zanimljivo o predavanju o ideji " Mi smo niko " iz knjige od 700 stranica koju ni sam Thomas ne razume
a ostalim ljudima i da ne pricamo ?
On je niko, a nije sposoban da se izvuce iz okova egoizma koji mu nalaze da zaradjuje pare na osnovu te price.
Istina zvana " Ja sam niko " je temelj biblijske price o coveku, koju niko do sada nije uspeo da razume upravo zbog egoizma ( verovanja u " slobodnu volju " ). Cak ni smrt coveka nije u stanju da covek shvati da je svako
ko ide u grob od rodjenja pa do smrti  ustvari - niko i nista.
Iluzija zvana 'egoizam' pomesana sa iluzijom zvanom 'vreme' je najpotentniji narkotik zablude koji utice na coveka.
« Poslednja izmena: 01. Feb 2013, 18:48:32 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Motorola raspala
U tome je i poenta, niko ne može i ne treba da ti kaže ko si ti, već to sam moraš da dokučiš. Smile Tekst nudi smernice kako da ne upadneš u uobičajene zamke pri odgovoru na to pitanje.
Dve potpuno kontradiktorne recenice, " niko nemoze da ti kaze kos i ti, ali tu je neciji tekst koji ti daje smernice. "
Covek je sve definisao i sve je odredjeno, pa samim tim i odgovor na pitanje " Ko sam zapravo ja ? ".
Odgovor koji je uzrocno posledicna stvarnost koja vazi za sve i aplikuje se na sve zive ljude bez obzira u kakvom su stanju, kakvu inteligenciju imaju, koje talente imaju, koje afinitete imaju.......
Nemoze stvarnost da bude da sam ja jedno a ti nesto drugo ako smo identicni po obliku zivota.
Citat: Sunshine Megatron
ovo je zanimljivo predavanje na tu temu. ko ima vremena da pogleda...
Sta je zanimljivo o predavanju o ideji " Mi smo niko " iz knjige od 700 stranica koju ni sam Thomas ne razume
a ostalim ljudima i da ne pricamo ?
On je niko, a nije sposoban da se izvuce iz okova egoizma koji mu nalaze da zaradjuje pare na osnovu te price.
Istina zvana " Ja sam niko " je temelj biblijske price o coveku, koju niko do sada nije uspeo da razume upravo zbog egoizma ( verovanja u " slobodnu volju " ). Cak ni smrt coveka nije u stanju da covek shvati da je svako
ko ide u grob od rodjenja pa do smrti  ustvari - niko i nista.
Iluzija zvana 'egoizam' pomesana sa iluzijom zvanom 'vreme' je najpotentniji narkotik zablude koji utice na coveka.
jesi uopste odgledao ili si samo citao komentare sa youtube-a? meni je fascinantan njegov koncept "self-model" i "phenomenal self-model", ne znam kako bi to preveo na srpski. nisam nikad cuo nista slicno. moram to ponovo odgledati, davno bese kad sam to prvi put video
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Kada prosto pitas covjeka ko si...on pocne vrdati.Zatim pocne nake filozofije pricati...tako prosto pitanje na koje niko ne zeli odgovoriti,naravno mnogi smo pod maskama
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
jesi uopste odgledao ili si samo citao komentare sa youtube-a? meni je fascinantan njegov koncept "self-model" i "phenomenal self-model", ne znam kako bi to preveo na srpski. nisam nikad cuo nista slicno. moram to ponovo odgledati, davno bese kad sam to prvi put video
Odgledao sam tridesetak minuta klipa sto je vise nego dovoljno da se vidi da se tu radi o filozofu koji ni sam ne razume sta govori a da ne govorimo o njegovoj nezainteresovanosti da ga bilo ko drugi razume, a obican covek ponajmanje. To je " njegov koncept " " licnog modela " kojeg on prodaje za novac, a istina o onome sto mi zapravo jesmo, bas kao i istina o svemu drugom nemoze da se proda.
 Istina nema cenu, ona je neprocenjiva.
Rekao sam istinu o onome sto predstavlja "ja sam" kod svakog coveka, ona nemoze biti osporena ili prodata nekome za novac.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Motorola raspala
jesi uopste odgledao ili si samo citao komentare sa youtube-a? meni je fascinantan njegov koncept "self-model" i "phenomenal self-model", ne znam kako bi to preveo na srpski. nisam nikad cuo nista slicno. moram to ponovo odgledati, davno bese kad sam to prvi put video
Odgledao sam tridesetak minuta klipa sto je vise nego dovoljno da se vidi da se tu radi o filozofu koji ni sam ne razume sta govori a da ne govorimo o njegovoj nezainteresovanosti da ga bilo ko drugi razume, a obican covek ponajmanje. To je " njegov koncept " " licnog modela " kojeg on prodaje za novac, a istina o onome sto mi zapravo jesmo, bas kao i istina o svemu drugom nemoze da se proda.
 Istina nema cenu, ona je neprocenjiva.
Rekao sam istinu o onome sto predstavlja "ja sam" kod svakog coveka, ona nemoze biti osporena ili prodata nekome za novac.
ti znas najbolje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
U tome je i poenta, niko ne može i ne treba da ti kaže ko si ti, već to sam moraš da dokučiš. Smile Tekst nudi smernice kako da ne upadneš u uobičajene zamke pri odgovoru na to pitanje.
Dve potpuno kontradiktorne recenice, " niko nemoze da ti kaze kos i ti, ali tu je neciji tekst koji ti daje smernice. "
Da, tu je tekst čoveka koji je svoju karijeru, između ostalog, posvetio izučavanju problema identiteta, a da li ćeš da prihvatiš njegove smernice ili ne - na tebi je, niko te ni na šta ne tera i ne sili.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Da, tu je tekst čoveka koji je svoju karijeru, između ostalog, posvetio izučavanju problema identiteta, a da li ćeš da prihvatiš njegove smernice ili ne - na tebi je, niko te ni na šta ne tera i ne sili.
Onda je to klasican primer zivota koji ce se ugasiti pokusavajuci da resi neresivo. Problem identiteta tipa " ko i sta sam ustvari ja " ne postoji, posto su svi ljudi do sada ziveli u zabludi da su oni nesto sto nisu i da kontrolisu nesto sto ne kontrolisu.
On je samo sitna riba koja je za zivot zaradjivala prodavajuci bajke, u odnosu na milione onih koji su prodavali "smernice" koje vode u "vecni zivot" koje su sve naivne koji su te i takve "smernice" vodile u vecnu smrt.

Rekao sam objasnjenje stvarnosti ( a ne moje ) o tome sta je svako ljudsko bice, a samim tim i sta nije, sto stvarnost nemoze da ospori/negira.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.13

Onda je to klasican primer zivota koji ce se ugasiti pokusavajuci da resi neresivo. Problem identiteta tipa " ko i sta sam ustvari ja " ne postoji, posto su svi ljudi do sada ziveli u zabludi da su oni nesto sto nisu i da kontrolisu nesto sto ne kontrolisu.

Svi ljudi se tokom zivota odredjuju i traze svoj identitet. To nije nesto nekontrolisano vec samo potraga za sobom koju vrsi svako zivo bice tokom zivota...

A on samo daje smernice u toj potrazi. Ili ako cemo filozofski: sklanja sumu da bi videli puteve a na nama je koji cemo odabrati.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
ti znas najbolje...
Nemoj sad tako. Ako se radi o " identitetu ljudskog bica " onda to mora da bude definicija koju svaka osoba moze da shvati, a ne filozofske nebuloze koju ne shvataju ni filozofi koji ih iznose.
Citat: marko 284
Svi ljudi se tokom zivota odredjuju i traze svoj identitet. To nije nesto nekontrolisano vec samo potraga za sobom koju vrsi svako zivo bice tokom zivota...

A on samo daje smernice u toj potrazi. Ili ako cemo filozofski: sklanja sumu da bi videli puteve a na nama je koji cemo odabrati.  Smile
Svi ljudi su isti po vrednosti i imaju isti identitet. Taj identitet je isti i postoji samo " sada i ovde ", a ne da je
" danas jedno, a sutra nesto drugo ". Covek to moze da zna ili ne zna, a ne da za tim " traga ".
Identitet je zakon koji vazi za svaku osobu, a ne subjektivno misljenje, uverenje, ubedjenje, verovanje.
Sam si postavio post koji donekle objasnjava a vise se kontradiktira posto govori sta nismo a u isto vreme govori
o " karakteristikama i ulozi osobe " koje takodje nisu identitet.
« Poslednja izmena: 05. Feb 2013, 16:54:01 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.13

Svi ljudi su isti po vrednosti i imaju isti identitet. Taj identitet je isti i postoji samo " sada i ovde ", a ne da je
" danas jedno, a sutra nesto drugo ". Covek to moze da zna ili ne zna, a ne da za tim " traga ".

Ih, kad bi bilo tako i kad bi svi znali sta li su ne bi imali svi ti silni psiholozi i psihijatri posao. Smile A i taj koji ga ne zna on jednostavno traga za istim i da ga pronadje...

Druga stvar je, identitet se menja. Ne od danas do sutra ali vremenom. Ono sto si bio i ono u sta si verovao pre 10 godina mozda nisi sad. Identitet se gradi vremenom pa tako se poneki put jednostavno promeni u tom vremenu.

Citat
Sam si postavio post koji donekle objasnjava a vise se kontradiktira posto govori sta nismo a u isto vreme govori
o " karakteristikama i ulozi osobe " koje takodje nisu identitet.
Nije kontradiktoran, samo daje smernice i kaze da smo vise od posla koji radimo i nasih uverenja i da trebamo da gledamo malo slobodnije na te nase uloge jer tako dajemo sebi vise fleksibilnosti.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:52:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.