Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 02:28:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko sada kosi ,a ko vodu nosi ?  (Pročitano 7870 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Učenici ili studenti, koji se zabavljaju - jasno da su oboje izdržavana lica - treba ravnopravno da dele troškove.
Zašto bi roditelji muške dece imali veće troškove nego roditelji ženske dece?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Ja sam pricala o odraslim ljudima koji zaradjuju  Smile

A sto se tice dece ... ne treba se mesati u njihove raspolaganje novcem ...ukoliko decko zeli da devojcici plati izlazak- ja kao mama bih bila ponosna na svog sina.
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Odrasli ljudi koji zarađuju bi već trebalo da budu u braku, ili tako ozbiljnoj vezi u kojoj se troškovi dele.
Čašćavanje može da prođe samo prvih dva,tri dana.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Odrasli ljudi koji zarađuju bi već trebalo da budu u braku

Trebalo bi  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
Zašto bi roditelji muške dece imali veće troškove nego roditelji ženske dece?

zato sto manje brinu.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
LG 4X HD
Citat
Ako ti je jedini problem ko ce platiti hotel, ti si onda srecan covek.  Smile
Smile  ma hotel nije problem, problem je shto koleginice ne zovu...'bem ti emancipaciju  Smile

Citat
Za sve postoji resenje: podela racuna na ravne casti.
To jeste moguce reshenje...samo...ni zene ni mushkarci to ne zele.To se pretvara u neki poslovni odnos, samo fali rachunovodja. Mislim, da se razumemo, nije uopshte stvar u novcu, pricha je malo bezveze otishla u tom pravcu.
Citat
Inace, kod mene zene imaju vece plate nego muskarci. Njima to nije problem jer je zalog dve decenije usavrsavanja. Medjutim, muskarcima je to problem. Sta vise, ja sam se nasla u situaciji da mi se nesto kao sefu ne saopsti jer sam zena. Smiley
Ja sam pristalica toga da se svako plati onoliko koliko vredi , uzimajuci u obzir i koliko je osoba svesna da vredi.
Citat
Il sam to samo ja?
Pa, sudeci po marijicinom postu, jesi samo ti. Moguce je i da je moja procena da bi se vecina zena pre slozila sa njenim stavom nego sa tvojim, pogreshna?

Citat
Odrasli ljudi koji zarađuju bi već trebalo da budu u braku, ili tako ozbiljnoj vezi u kojoj se troškovi dele.
kod tebe je sve jasno, zavrshi shkolu, zaposli se, venchaj se...stvarno nisi nimalo emancipovana. Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Zašto bi roditelji muške dece imali veće troškove nego roditelji ženske dece?
To sto su troskovi razliciti, ne znaci da su dominantno manji ili veci za jednu ili drugu stranu. Muska deca zele jedno, zenska zele drugo. Momak je spreman da zivi sa jednim parom patika i cipela, dvoje farmerki i tri majice da bi mogao sebi da priusti neke druge stvari, dok vecina devojaka zbog garderobe, cipela, tasni i slicnih stvari zapostavlja ovaj drugi deo price.

U ostalom davno sam rekao, a dosta ljudi se slozilo...
Smatram potpuno normalnim da mlad covek ima bezbrizan zivot koji finansiraju roditelji dokle god svoje obaveze izvrsava na pravi nacin...
Ako je dobar student, redovno daje ispite, ponasa se normalno, nema ni jedan razlog zasto bi, ako to situacija ne zahteva, on (ona, nebitno) remetio svoj zivot nekim poslom da bi uskocio da pomogne.
Kazem ako situacija to dozvoljava... ako je u porodici materijalna situacija teska, onda treba da se ukljuci onako kako moze, ali hajde da uzmemo za primer da ta porodica ima pristojna primanja, relativno normalan zivot za nase pojmove, a da je "izdrzavano lice" normalna i skromna osoba.

Problem nastaje ako taj mladi covek ne ispunjava svoje obaveze vec parazitira... ali to je na porodici da resi.

Takodje... ne postoji spisak pravila da neka zajednica dvoje ljudi funkcionise savrseno... a kamoli u slucaju vise ljudi...
Ako oboma odgovara da samo on radi, problem ne postoji...
Ako oboma odgovara da samo ona radi, problem ne postoji...
Ako oboma odgovara da ni jedno od njih ne radi, problem ne postoji...
Oni su mikrokosmos koji ima svoja pravila, i u koji niko ne treba da se mesa...

Ja volim da castim ljude sa kojima mi je lepo...
Za mene je to mali gest koji mi znaci...
Bilo da je u pitanju devojka, prijatelji, porodica...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Apple iPhone SE 2020
E, dragi moj SF... i decaci su se promenili... sto se tice garderobe...
Trebalo je juce da vidis copor u Delta City-u Smiley))

Citat
Ja sam pristalica toga da se svako plati onoliko koliko vredi , uzimajuci u obzir i koliko je osoba svesna da vredi.

Pa, zamisli situaciju... muskarac i zena imaju slicno obrazovanje (ona fakultet, ona visu), ona je njemu sef... razlika u plati je minimalna, dok je razlika izmedju nje i njenog sefa drasticna... Stvar je u tome sto je ona potpuno odgovorna za rad citavog odeljenja i po starom dobrom obicaju, ona to odeljenje nosi na svojim ledjima... Ostali zaposleni su samo zaposleni i jedva cekaju da smugnu kuci...
Njen sef je odgovoran za nju i sve njene radnike i servsere, znaci... obim posla nije znacajnije veci, a ima potpuno odresene ruke... Smiley
E, sad... da li je pravedno da je razlika u plati tolika? Smiley

BTW. Ovo je primer iz veselih godina SFRJ kada je, nacelno, ravnopravnost bila zastupljena... AFZ i sl...

Inace, u cemu je problem sa platama... u tome sto su oni ne samo merilo rada, vec i postovanja odredjene licnosti... Automatski dobijas signal da si ti manje vredan... Smiley

« Poslednja izmena: 03. Maj 2009, 09:45:53 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Evo jedne ilustracije o realnom stanju kod nas....

Žene u Srbiji manje plaćene


Žene u Srbiji su često manje plaćene od muškaraca koji obavljaju isti posao, a diskriminacija postoji i prilikom zapošljavanja i odabira kandidata za radno mesto, zaključeno je na okruglom stolu "Radna prava žena u Srbiji" održanom u Beogradu.



"Statistika ukazuje na to da sve više žena radi u najslabije plaćenim privrednim granama i uslužnim delatnostima, uz primetan rast razlike u zaradama između muškaraca i žena", rekla je savetnica u Razvojnom fondu za žene pri UN (UNIFEM) Birna Torarinsdotir.

Prema podacima UNIFEM-a, nedovoljna plaćenost žena je više izražena u prosveti i zdravstvu gde su žene zaposlene u velikom broju.

UNIFEM ukazuje i da su u naročito nepovoljnom položaju samohrane majke. Žene se mnogo češće nego muškarci suočavaju i sa starosnom diskriminacijom. Poslodavci izbegavaju da zapošljavaju žene koje imaju više od 40 godina, pa one ako izgube posao, teško uspevaju da pronađu novo radno mesto.

UNIFEM zbog toga Srbiji sugeriše da omogući što efikasniju primenu zakona i nacionalnih strategija u oblasti prava žena.

Direktorka Uprave za ravnopravnost polova Natalija Mićunović podsetila je da je Srbija nedavno usvojila Strategija za unapređenje položaja žena, a uskoro će doneti i akcioni plan koji će predvideti konkretne mere u toj oblasti.

"I u vreme krize treba ulagati u ljudske resurse. Zbog toga će i u 2009. godini akcenat biti na edukaciji žena i obuci koja će im omogućiti lakše zapošljavanje", navela je Mićunović.

Pomoćnica vojvođanskog sekretara za rad, zapošljavanje i ravnopravnost polova Aneta Beretić istakla je da se žene teže zapošljavaju od muškaraca, a lakše ostaju bez posla.

"Poslodavci često krše odredbe Zakona o radu, tako što prilikom razgovora za posao žene pitaju da li su udate, imaju li decu ili ih planiraju", kazala je Beretić.

Izvor: B92
« Poslednja izmena: 03. Maj 2009, 12:18:47 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ako je za utjehu, u cijelom svijetu su zene generalno placene manje.
Jebiga, koliko su se borile da dobiju pravo glasa, toliko ce proci i prije nego im se zakonski ujednace plate.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 02:28:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.