Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Ko pobedjuje na lokalnim izborima u Srbiji?

Glasanje završeno: 18. Sep 2004, 22:40:21

1.Srpska Radikalna Stranka
42.9%  (6)
2.Demokratska Stranka
28.6%  (4)
3.Demokratska Stranka Srbije
0%  (0)
4.G 17+
14.3%  (2)
5.Neka druga stranka
14.3%  (2)
Ukupno glasova: 14
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko pobedjuje na lokalnim izborima u Srbiji?  (Pročitano 8413 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zacudila bi se da sps i dalje ima vise clanova nego kompletan ex DOS glasova Smiley Vlast je cudna stvar, ljudi je obozavaju Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
ZA tih 50e sam čuo na TV, momci koji su lepili neke lažne plakate PSS-a, kada su uhvaćeni, priznali su da im je g17 platila po 50e za to. Inače za lepljenje plakata ovde u Novom Sadu ne znam, ali proveroneo znam da su za ubacivanje letaka u sandučiće platili "firmu" koja to radi, pošto mi jedan drugar tako zaradjuje za dzeparac (tom prilikom je pola zavrsilo u konteneru Smiley). Ako imaju svoje aktiviste volontere, sto onda oni nisu to odradili?

I šta kažeš, da je Labus srpski nacionalista? Ne znam, ja stvarno nisam primetio...možda se promenio odkada mu je onaj vodokotlić pao na glavu... Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 251
veoma je bitno da gradonacelnik ne bude lik koji ce da predstavlja svoju stranku, vec da predstavlja sebe kao pojedinca koji dolazi na to mesto spreman da pomogne svojim sugradjanima. covek koji dolazi na takvu poziciju treba da ima iskustvo, da li je iz te ili te stranke to nema veze ako misli da pomogne ucini nesto bolje.  bitno je da je sposoban. likovi koji u svojim propagadnim materijalima obecavaju kule i gradove LAZU, jer je ne moguce izgraditi most za godinu dana, ili pricati sa svim stanovnicima mesta o njihovim problemima, ili zaposliti ceo grad to su preterivanja i to govore neiskusni kandidati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Mislim da ce radikali i demokrate dobro da prodju, dss znatno slabije, nadam se da ce g17 nestati na lokalu, ali treba racunati na Bogoljuba, posebno u unutrasnjosti. Pojedini lideri tamo gde su jaki - Batic u Obrenovcu, Palma u Jagodini i sl.
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 251
ja se nadam da ce iz vranja konacno otici sps-ovci koji su upropastili grad
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
PSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSST!!!
Izborna tisina Smiley
Olovku u ruke...I crtajte Smile  Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
a pre neki dan na kosu dosli ovi iz novobeogradskog DS.a i krenli da nas vrbuju da glasamo za njih..nas 10 tamo na kosu a ja jedini punoletan :-))) i tu bio njih 5-6 svi lezerno obuceni samo jedan upicanjen... i ovaj jedan od potrcka vidi ja najmatoriji i pridje i kao da li zelis da upoznas predsednika opstine ja kazem nemam bas neku nesavladivu zelju da to uradim... on kao pa zasto.. ja pa vidite na sta lici ovaj nas blok, na sta lici ovaj teren i tu mu ja spustim za sve gluposti koje su uradili... oni se pokunje i odu... danas novi kosevi postavljeni :-))))
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
DO 17 ČASOVA GLASALO 23,9% BEOGRAĐANA | 09:05 -> 18:21 | Izvor: B92

   
Beograd -- Predsednik Gradske izborne komisije Goran Kljajević saopštio je da je do 17,00 časova u Beogradu izašlo 23, 88% glasača.

Predsednik Upravnog odbora CeSID-a Zoran Lučić, kaže da je izlaznost birača na izbore u Beogradu do 14 časova  najniža u poređenju sa svim dosadašnjim izborima koje je ta organizacija pratila: "Odziv iznosi 16,4%. On je malo veći u centralnim opštinama, a malo manji u prigradskim opštinama. Da bi ga uporedili sa ranijim izborima, i u prvom i u drugom krugu do 14 časova glasalo je 24,3% birača, a sada 16,4. Najmanje je birača izašlo do 14 časova na izborima 2003. godine, kada je glasalo 18,7%. Tada je konačni odziv bio 38,8%".

Lučić navodi da nisu  nepravilnosti nisu zabeležene: "Nemamo nikakvih informacija o tome da postoje nekakve nepravilnosti. Ako nešto bude bilo, to ćemo saopštiti".

Birališta su otvorena do 20 časova.

Građani Srbije biraju odbornike i predsednike opština, odnosno gradonačelnike, kao i poslanike u vojvođanskom parlamentu, na period od četiri godine. Prethodni lokalni izbori održani su 24. septembra 2000. godine po većinskom jednokružnom modelu, dok se za predsednike opština i gradonačelnike nije glasalo direktno na izborima.

Izbori se održavaju po proporcionalnom modelu, sa cenzusom od tri odsto, dok se gradonačelnici i predsednici opština biraju po većinskom dvokružnom modelu. Portparol CeSID-a Marko Blagojević objašnjava objašnjava razliku između dva sistema.

"Osnovna razlika je u tome što smo do sada birali između više ljudi, više kandidata, više ličnosti, koje su nam se tokom predizborne kampanje predstavljale svojim imenom i prezimenom, svojim kvalitetima i manama. Sada ćemo, kada budemo glasali za skupštine opština i skupštine gradova, odlučivati između više stranaka, odnosno između više stranačkih lista", kaže Blagojević.

U najvećem broju opština, građani glasaju na dva glasačka listića - za listu za odbornike i za predsednika opštine. Građani Vojvodine biraju poslanike pokrajinskog parlamenta, odbornike za skupštine opština i predsednike opština, a Novosađani i gradonačelnika Novog Sada. U Beogradu nema direktnih izbora za predsednike opština, već samo za gradonačelnika.

Po rečima Marka Blagojevića, zbog primene proporcionalnog izbora sistema, za prebrojavanje glasova biće potrebno nešto više vremena. "Potrebno je glasove koje su dobile stranke, preko jedne formule koju predviđa izborni zakon, preračunati i na taj način broj glasova pretvoriti u broj mandata. U 20 sati ćemo dati procenu konačnog odziva. Očekujem da ćemo već oko 21 sat imati preliminarne rezultate izbora i za gradonačelnika Beograda i za Skupštinu grada. Dakle, videćemo koje su to stranke ušle u Skupštinu grada i koliko bi mandata mogle da osvoje", kaže Blagojević.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
Pobedio moj kandidat Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
U drugom krugu Bogdanović i Vučić
Beograd, 19. Septembar - Prvi preliminarni rezultati Centra za slobodne izbore i demokratiju (CeSID), na osnovu obradjenih podataka sa polovine posmatranog uzorka, pokazali su da je na lokalne izbore u Beogradu izašlo 34,4 odsto birača, te da će gradonačelnik biti izabran u drugom krugu u koji su ušli Nenad Bodganović iz Demokratske i Aleksandar Vučić iz Srpske radikalne stranke, izjavio je predsednik Upravnog odbora CeSID-a Zoran Lučić. On je na konferenciji za novinare u beogradskom Medija centru saopštio da je Bogdanović dobio 33,1 odsto glasova izašlih birača, a Vučić 29,2 odsto. Prema Lučićevim rečima, mali su izgledi da dodje do promene rezultata do kraja prebrojavanja glasova. Treći na listi po osvojenim glasovima je Zoran Drakulić sa 14,7 odsto, a za njim slede Nebojša Čović (6,1 odsto), Jasmina Mitrović Marić (5,5), Žarko Obradović (3,7), Branka Bošnjak (2,8), Dragan Kojadinović (1,6) i Slobodan Vuksanović sa 1,4 odsto glasova. Lučić je napomenuo da su ovi razultati potpuno u skladu sa istraživanjima javnog mnjenja uoči izbora. On je takodje procenio da se može očekivati da i rezultati izbora za odbornike u skupštinama opština i Skupštini grada Beograda budu slični ovima, jer su gradjani uglavnom glasali slično za sve nivoe vlasti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.