Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 68
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko je Srbin? (ili stepen povezanosti pravoslavlja i srpskog identita)  (Pročitano 86400 puta)
04. Avg 2010, 17:11:51
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
U jednoj od tema smo otisli dosta u off toppic pa bih vam bio zahvalan da mi ovde odgovorite na sledeca pitanja, jer vi to znate bolje od mene:

1. ako usvojim crnca, dam mu ime Milutin i krstim ga u pravoslavnoj "svetosavskoj" crkvi da li je on Srbin?
2. ako dete ciji su roditelji srbi pravoslavci ne bude krsteno i kad odraste bude ateista da li je i tada Srbin?
3. ako je neko krsten a ne veruje u boga kad odraste i ne smatra sebe hriscaninom da li je on Srbin ili ne?

molim vas da mi odgovorte sa DA ili NE na ova pitanja.
« Poslednja izmena: 04. Avg 2010, 17:12:53 od framling »
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
ne
da
da
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Hvala Dulać. Tako sam i mislio. Neki drugi forumaši su u jednoj drugoj temi pokušavali da me ubede u suprotno.

Bonus pitanje:

4. ako je neko ciji su roditelji srbi rodjen u nemackoj npr. i tamo zivi, nije krsten i nema srpsko drzavljanstvo, da li je Srbin ili Nemac?

IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
formalno-pravno - Nemac.
Po nacionalnosti - Srbin.

Nema frke  Smile
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
4. ako je neko ciji su roditelji srbi rodjen u nemackoj npr. i tamo zivi, nije krsten i nema srpsko drzavljanstvo, da li je Srbin ili Nemac?

svaba
kad dodje da zivi u Srbiju onda moze biti Srbin,dotle neka ga duva svaba
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Alcatel One Touch
U jednoj od tema smo otisli dosta u off toppic pa bih vam bio zahvalan da mi ovde odgovorite na sledeca pitanja, jer vi to znate bolje od mene:

1. ako usvojim crnca, dam mu ime Milutin i krstim ga u pravoslavnoj "svetosavskoj" crkvi da li je on Srbin?
2. ako dete ciji su roditelji srbi pravoslavci ne bude krsteno i kad odraste bude ateista da li je i tada Srbin?
3. ako je neko krsten a ne veruje u boga kad odraste i ne smatra sebe hriscaninom da li je on Srbin ili ne?

molim vas da mi odgovorte sa DA ili NE na ova pitanja.
 Brate,mesas babe izabe,drzavljanstvo,veru....Haos ti je vangli,vidim... Smile  A ako usvojim jevreja"registrujem"ga,i krsim,sta je on,a?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
Svako ko se izjasnjava kao Srbin je Srbin tj svako sa srpskim drzavljanstvom  Smile . Kakve veze ima vera sa drzavljanstvom  Smile
« Poslednja izmena: 04. Avg 2010, 17:36:12 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
HTC One
Dok god se to dete iskreno oseca Srbinom odgovor je DA na sva tri pitanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 314
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.53
Dok god se to dete iskreno oseca Srbinom odgovor je DA na sva tri pitanja.

Ja bih se pre složio sa Dulaćom (ne, da, da).
Kada se kaže Srbin misli se na nacionalnost, kada se kaže državljanin Srbije onda nema veze sa nacionalnom pripadnošću.
Očigledno je da se pitanja odnose na nacionalnu pripadnost.

Kod bonus pitanja je situacija malo teža.
Svaki "melting pot" npr. SAD ili Australija, ima tu situaciju. Oni su to rešili konstatacijom državljanin-poreklom-iz...
Tako da je taj bonus: Nemac poreklom iz Srbije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung 
U jednoj od tema smo otisli dosta u off toppic pa bih vam bio zahvalan da mi ovde odgovorite na sledeca pitanja, jer vi to znate bolje od mene:

1. ako usvojim crnca, dam mu ime Milutin i krstim ga u pravoslavnoj "svetosavskoj" crkvi da li je on Srbin?
2. ako dete ciji su roditelji srbi pravoslavci ne bude krsteno i kad odraste bude ateista da li je i tada Srbin?
3. ako je neko krsten a ne veruje u boga kad odraste i ne smatra sebe hriscaninom da li je on Srbin ili ne?

molim vas da mi odgovorte sa DA ili NE na ova pitanja.

1. НЕ;

2. ДА;

3. ДА.


4. ako je neko ciji su roditelji srbi rodjen u nemackoj npr. i tamo zivi, nije krsten i nema srpsko drzavljanstvo, da li je Srbin ili Nemac?

То већ зависи од његовог личног осећаја, али тај са истим правом може себе сматрати Србином, као и Србин из Србије.
« Poslednja izmena: 04. Avg 2010, 19:18:33 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 68
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.