Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko je Oliver Dulić, budući predsednik Skupštine ~ Čovek koji se nikad ne svađa  (Pročitano 18388 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Vlado ja naprimjer da sam zivio u NDH i da sam bio preksrten u katolike,pa sta mislis sta bi uradio kada bi prosla ta NDH,pa naravno vratio bih se u svoju vjeru, nije valjda da ti vjerujes da ako te netko prekrsti ti i ostajes u tome do kraja zivota,kao eto sada su me prekrstili i gotova prica,pa covijek opet u svojih 4 zida ce moliti se onako kako je se oduvijek molio...po tome ja mislim da je veoma velik broj se vratio opet u svoju staru vjeru...jer NDH nije trajala 50 godina...ali dobro necemo vise!
heh tiger logicno ti je razmisljanje, tako je bilo i pod turcima, ali je i dalje veliki broj Srba i Hrvata primio Islam i sada negiraju nase porijeklo. Nisi se sjetio djece. Imam citavu TV emisiju na kompu gdje gospodja svjedoci o njenom pokrstavanju za rvijeme prvog svjetskog rata. stotine i stotine djecaka i djevojcica je odvedeno na usvajanje iz Jasenovca, pokrsteno je i promjenjena su im imena.
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Najpoznatija je glumica Božidarka Frajt, srpsko potkozarsko dete, usvojeno iz dečjeg logora.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Vlado ja naprimjer da sam zivio u NDH i da sam bio preksrten u katolike,pa sta mislis sta bi uradio kada bi prosla ta NDH,pa naravno vratio bih se u svoju vjeru, nije valjda da ti vjerujes da ako te netko prekrsti ti i ostajes u tome do kraja zivota,kao eto sada su me prekrstili i gotova prica,pa covijek opet u svojih 4 zida ce moliti se onako kako je se oduvijek molio...po tome ja mislim da je veoma velik broj se vratio opet u svoju staru vjeru...jer NDH nije trajala 50 godina...ali dobro necemo vise!
heh tiger logicno ti je razmisljanje, tako je bilo i pod turcima, ali je i dalje veliki broj Srba i Hrvata primio Islam i sada negiraju nase porijeklo. Nisi se sjetio djece. Imam citavu TV emisiju na kompu gdje gospodja svjedoci o njenom pokrstavanju za rvijeme prvog svjetskog rata. stotine i stotine djecaka i djevojcica je odvedeno na usvajanje iz Jasenovca, pokrsteno je i promjenjena su im imena.
Samo Vlado nekako je razumiljvo to pod turcima da je isto tako vise ljudi preslo na Islam,jer su oni jebiga ipak bili 500 godina u Srbiji...
Jasenovac je uzasna stvar,i naravno da je toga bilo o cemu pricas..ali 30% jednog stanovnistva da je porijeklom Srpskog u to manje vjerujem.
Nema veze Vlado,bitno je kako se ljudi sada osjecaju,ja znam kao i ti da je vecina Bosnjaka iz neke mjesavine Hrvata i Srba a pomalo i neceg treceg i cetvrtog,ali dobro bilo je to nekada oni se neosjecaju tako vise, osjecaju se kao Bosnjaci,kao narod koji pripada Bosni,a Hrvati i Srbi vise gledaju u svoje maticne zemlje sto je sa jedne strane normalno,samo po meni nedoprinosi mnogo poboljsanju u Bosni gjde i zive i rade...

Ali odosmo mi sa Olivera na porijeklo naroda...ajde necemo vise o tome... Smile
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Brat broj 666

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2806
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6630
Samo Vlado nekako je razumiljvo to pod turcima da je isto tako vise ljudi preslo na Islam,jer su oni jebiga ipak bili 500 godina u Srbiji...
Jasenovac je uzasna stvar,i naravno da je toga bilo o cemu pricas..ali 30% jednog stanovnistva da je porijeklom Srpskog u to manje vjerujem.

Karakteristika islama je bila i ostala poštovanje prema drugim religijama . Islam Turaka i Bošnjaka ne mogu se meriti . A razlog zbog kojeg su većina Srba i Hrvata prešla u islam su ekonomski , te tu ne treba davati suvišne komentare .
Značajan broj Srba je asimilovan i pobijen ili proteran u Hrvatskoj , taj broj ni dan danas nije utvrđen , sa jedne strane mislim da su neosnovane tvrdnje nekih srpskih akademika da se radi o 1 000 000 srpskih stradalnika u Jasenovscu , ali i morbidne tvrdnje nekih hrvatskih političara u prvom mahu Tudjmana oko samo 30 000 . Koliko znam u Jasenovcu  je identifikovano oko 80000 srpskih žrtava , a s obzirom na vreme trajanja rata , uništene arhive , i mnoge druge logore taj broj bi trebao biti realan oko 500 000 .
Ko nije znao Miladin Dado Pršo trenuto najbolji hrvatski fudbaler  je Srbin . Smile
IP sačuvana
social share
Pol Pot , Idi Amin , Robert Mugabe , Avgusto Pinoče , Anastazio Somoza , Mao Cedung , Enver Hodža ...Svi se rađaju samo jednom al umiru mnogo puta .



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Apple iPhone SE 2020
BEOGRAD 27. 09. 2010
PRESS
Dobio ime po Dragojeviću!

Otac mi je Bunjevac, majka Srpkinja, a kad tome dodam da je moja supruga polu-Makedonka čiji je otac iz Bosne, onda u porodici imamo čitavu SFRJ

Oliver Dulić uspeo je do 35. godine da postane najmlađi predsednik u istoriji srpskog parlamenta. Jedan je od najmlađih ministara u Vladi, predsednik je Kadrovske komisije Vlade i kao „čovek od poverenja najvišeg vrha" uticajan funkcioner DS.

Uz to je lekar, sportista i brižan suprug koji nema problem da javno kaže da obožava svoju ženu. Od početka karijere prate ga kontroverze: šta je po nacionalnosti, koje je vere, ko stoji iza njega, ko ga gura...
- Rođen sam u Beogradu, gde su moji roditelji već živeli sa dva starija brata u stančiću od 15 kvadrata koji je kasnije postao moj studentski stan. Pošto nas je bilo mnogo na tako malo prostora moji su počeli da grade kuću u Bariču. Ali, ona se srušila zbog klizišta! Otac, izvrstan građevinski inženjer, dobio je ponudu da bira između Subotice, Mostara ili Splita. Izabrao je Suboticu i dobio veliki stan, posao za majku i izvrsne uslove za sebe. Tako sam, kao šestomesečna beba, postao Subotičanin - počinje Dulić životnu ispovest.
Kako smo postali „fratrovi"
Kaže da je Subotica izvrsno mesto za odrastanje i da je ta multietnička sredina učinila da se Dulići osećaju kao Jugosloveni i da oplakuju državu kad se raspala.

- Dulići su Bunjevci, a uz to obično ide crtica Hrvati. Moja majka je Srpkinja, a mi smo svi Jugosloveni! Samo onaj ko je živeo u takvoj sredini to može da razume. Kad tome dodamo da je moja supruga Andrea polu-Makedonka čiji je otac iz Bosne, onda imamo celu SFRJ. Zato se nas dvoje šalimo da će naša deca biti mali Jugosloveni. Moj otac je kršten u katoličkoj, a ja u pravoslavnoj crkvi, svojom voljom. Trebalo je da kumujem i venčam druga i pre toga su mene krstili u jednoj maloj pravoslavnoj crkvi u Vojvodini. Slava mi je Sveta Petka. Nemam problem da pričam o poreklu, ali me nervira kad u zemlji jednakosti moram da se pravdam nekome. A znate li da nas Duliće zovu i „fratrovi"! Neki naš pradeda bio je katolički sveštenik, ali nije mogao da se pomiri sa pravilima celibata i da odoli ženama, pa su ga najurili iz crkve. Od tada su Dulići „fratrovi" - priča Oliver.

Ima tri brata, devet godina starijeg Teodora, dve godine starijeg Modesta i dve godine mlađeg Igora. Otac ih je spartanski vaspitao.
Ime je dobio po omiljenom pevaču roditelja Oliveru Dragojeviću... iako je njegova majka bila nastavnik Oliveru Mandiću dok je radila u Beogradu. Za imenjaka Dragojevića veže ga jedna od najupečatljivijih slika iz detinjstva.

- Bili smo na moru i išli na koncert Dragojevića u Splitu. Imao sam dve godine i sećam se da je brat Modest pentrajući se po Areni pao! I sad pamtim njegovu raskrvavljenu glavu. Roditelji ne mogu da veruju da se toga sećam. Možda mi se tu i urezalo da treba da budem lekar - analizira dr Dulić.
Iz najmlađih, predškolskih dana pamti i prvu ljubav.

- Kao deca svi smo imali neke svoje fikcije, ljubavi koje su nam najlepše na svetu. Studirajući medicinu shvatio sam da je to zato što se tada razvijaju žlezde. Za mene je najlepša bila jedna Suzana zbog koje sam terao oca da me vodi do Kelebije da bih je video kako se igra. Kad sam ušao u pubertet, svake nedelje sam se zaljubljivao...
U osnovnoj školi bio je odličan, a u petom razredu je rekao da će biti lekar.
- Išao sam u srednju medicinsku školu i možete da zamislite koliko je devojčica bilo na jednog dečaka. Studirao sam u Beogradu, bio sam baš dobar student sa prosekom 8,7. Od treće godine imao sam sve desetke. Kao student noći sam provodio u Urgentnom centru, gde je radio dr Đorđe Bajec, moj mentor na hirurgiji. Ne znam kako me je politika otrgla od medicine. I kad me iznerviraju kažem 'idem da operišem'. Četvrtkom radim kao ortoped konsultant, imam pacijente, a neke je sramota da se skidaju pred ministrom - kaže Oliver.


Radimo na bebi
Po završetku fakulteta dobio je stipendiju u Norveškoj i priliku da se tamo trajno i vrlo dobro uhlebi. Ali, ljubav je bila jača...
- Kad sam završio školovanje, ovde se radilo za marku, dve. Radio sam i kao lekar u Hitnoj pomoći u Subotici i u to vreme sam upoznao Andreu. Zbog nje sam i ostao u Srbiji i ne kajem se. Znao sam da je to to i da je ona savršena za mene. Otišao sam u vojsku 2001, služio u kasarni „7. jul" u Beogradu, a ona me je čekala... Posle toga smo se venčali. Andrea je dve godine mlađa od mene, diplomirala je dizajnerski enterijer, podržavamo se, razumemo i volimo. Napredovao sam u medicini, u stranci, u državi, sve uz njenu podršku. Imamo brak kakav se samo može poželeti i sad radimo na bebi. Biće i to - kaže na kraju Dulić.


Izašao iz trole i ušao pravo u politiku
- Vraćajući se sa treninga vaterpola sa Banjice, izbace nas iz trole u ulici Kneza Miloša zbog protesta u zimu 1996, koji su počeli posle krađe na lokalnim izborima. Prošetali smo, pronašli drugare sa fakulteta i krenuli na proteste. Sledećih dana opet. Onda se namestila situacija da neko treba da održi govor u ime studenata. Niko neće, ja uzmem inicijativu i tako me proglase jednim od lidera protesta. Ja s jedne strane, a moj najstariji brat Teodor s druge strane, kao specijalac policije. Prsa u prsa! Udarali smo na kordon u kome je bio on. Majka je sve to dramatično preživljavala. Tada sam upoznao Đinđića koji me je učlanio u DS, dan pre nego što su ga smenili sa mesta gradonačelnika Beograda. Posle sam postao potpredsednik severnobačkog okruga, pa poslanik, predsednik Skupštine, sad ministar...


Lična karta
- Rođen 21. 01.1975. u Beogradu
- Osnovnu i srednju medicinsku završio u Subotici
- Medicinski fakultet u Beogradu
- Specijalizacija ortopedske hirurgije i traumatologije 2007.
- Predsednik Skupštine u maju 2007.
- U julu 2008. postavljen za ministra ekologije i prostornog planiranja
Danijela Isailović

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ajmo, droga, petarde, ulosci na komad!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 3545
Zastava Dry Valley Nis Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
SonyEricsson K510i
Samo Cak Noris i Anea smeju da dignu temu staru 3 godine.  Smile
IP sačuvana
social share
Najzad sam pobedio u fantaziji!!!

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Samo Cak Noris i Anea smeju da dignu temu staru 3 godine.  Smile

 Smile Smile Istina !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.