Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko je kriv za prazne odnose Hrvatske i Srbije  (Pročitano 2557 puta)
08. Nov 2008, 21:00:32
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Predsednik Hrvatske Stjepan Mesić izjavio je u subotu u Zagrebu da se ne smeju zatvarati oči pred činjenicom da odnosi između Hrvatske i Srbije stagniraju.

"Ne mogu poreći da su svi kanali komunikacije i dalje otvoreni, ali oni su prazni", rekao je Mesić na regionalnoj konferenciji Igmanske inicijative u Zagrebu.

Prema njegovim rečima, istina je da se održavaju redovni, rutinski kontakti između Zagreba i Beograda, ali nedostaje diskusija o međusobnim odnosima i o situaciji u regionu.

"A to je više nego potrebno, pogotovo danas, kada atmosfera u regionu podseća na rane devedesete godine prošlog veka", kazao je predsednik Hrvatske.

Komentarišući izjavu predsednika Hrvatske Stjepana Mesića o lošim odnosima Hrvatske i Srbije, ministar inostranih poslova Srbije Jeremić je rekao za TV B92 da je to posledica odluke hrvatskih vlasti.

Šef diplomatije Srbije složio se da bi odnosi Zagreba i Beograda trebalo da budu na višem nivou, ali je naveo da je Hrvatska tužila Srbiju za genocid i da se imovina Srba i srpski kapital u Hrvatskoj tretiraju na neodgovarajuć način.

"Hrvatska je priznala jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova i u međunarodnim forumima i u SB UN najglasnija je u podršci kosovske nezavisnosti i primene odbačenog plana Martija Ahtisarija", rekao je Jeremić.

Prema rečima Jeremića, Srbija je pokazala "dobru volju" za unapređenje tih odnosa i vratila ambasadora u Zagreb, ali Hrvatska, kako je rekao, ne uzvraća ni na koji način i "ponaša se prema Srbiji neadekvatno postizanju dobrosusedskih odnosa u regionu".

Jeremić je izrazio nadu da će Hrvatska "odlučiti da predstane sa takvom politikom", ističući da istorija odnosa dve zemlje nije laka i da je "Hrvatska izvršila etničko čišćenje Srba, a srpska strana u '90. tim bila angažovana na način koji nije u skladu sa dobrosusedskim odnosima".

Mesić je kazao da nije pesimista, ali je dodao da mora da upozorava na stvari koje podsećaju na blisku proslost, kako se greške iz te prošlosti ne bi ponavljale.

"Ne mogu da zatvaram oči prema onome što se dešava u našem neposrednom susedstvu, niti mogu umanjivati značaj tih događanja. Ono što čujem i što vidim nije dobro ni za Bosnu i Hercegovinu ni za region", poručio je Mesić.

Naveo je da budućnost regiona leži u njegovoj stabilnosti i pridruživanju Evropskoj uniji, i ocenio da u tim procesima veliku ulogu mogu da odigraju i nevladine organizacije.

On je podržao apel Igmanske inicijative da se organizuje samit zemalja Zapadnog Balkana i rekao da je uvek spreman za takav samit.

"S obzirom da sve zemlje regiona teže da postanu članice EU, bilo bi korisno da u takve razgovore uključimo i EU, jer sve što se desi na jugoistoku našeg kontinenta, reflektuje se i na njegov ostali deo", rekao je Mesić.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
daleko im lepa kuca  Smile

I treba da ostanu takvi kakvi jesu Wink
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
LG Frizider
Slazem se, treba izbusiti dno da postane nemoguce napuniti ih...........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
100 godina smo se "odnosili" ....vrijeme je da odmorimo  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Mesić izjavljuje, ma nek se udavi u kupusnoj kaci đubre neviđeno. ne bi me čudilo da se istragom ubistva Pukanića dođe i do Mesića.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia E
more ovaj mali Jeremic postade malo dzangrizalo sta vise pocece da mi se svidjaju njegovi nastupi Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Jbge, hrvati bi da se opuste malo, al džabe ... nema od tog posla ništa. Ja mislim da čovek treba da bude lud/glup ko Vuk Drašković pa da veruje u neke komšijske odnose sa RH. Neće se oni smiriti dok ima živog Srbina. To je linija vodilja hrvatske državotvorne ideje, bez diskontinuiteta. Postoje samo periodi kad iskorenjuju Srbe i periodi kad se odmaraju u spremaju za sledeće istrebljenje. To je ovaj period i sad ide ta priča "ko nas zavadi" i kao oće da se druže. Oni su mi tu jasni, ali su mi nejasni ovi naši jugonostalgičari koji izgiboše za Hrvatima i RH, ..bali ih oni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Postoje samo periodi kad iskorenjuju Srbe i periodi kad se odmaraju u spremaju za sledeće istrebljenje.

nazalost , tako je . mada mene vise brine srpski optimizam ..
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Gušti su gušti.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1742
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
SonyEricsson G 502
Citat
To je ovaj period i sad ide ta priča "ko nas zavadi

Točna definicija ide" Ko nas bre zavadi"..
I btw mi smo totalno opušteni od kad smo se opustili od sfrjota!!
Kao i ostale republike koje se opustiše od sfrjota!!!
IP sačuvana
social share
Potpuno legitimno u Kninu, Srbi bili na svojoj zemlji i rusili balvane na svojim ulicama, ne vidim u cemi je problem.....

Onako im samo kazu: pamet u glavu ili vam pustamo Srbe s lanca. (by shkorpion
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Impossible is nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 880
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia N95
Pa zar nije taj ne sretni bradonja rekao da sa priznanjem Kosova odnosi susednih zemalja ce se poboljasati.


IP sačuvana
social share
С вером у Бога, за Краља и Отаџбину! Живела Краљевина Србија!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.