Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:46:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ко добија а ко губи ?  (Pročitano 8631 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 74
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
SonyEricsson k750
pozzz za temu super je  Smile ali ateisti to nikada nece shvatiti.

ma da, ala si nam rekao  Smile
IP sačuvana
social share
pining' for the fjords
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Fortes fortuna iuvat!

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 402
Zastava Negde iznad duge.......je sreća
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 2700
Mislim da, ako si vernik, ne treba da zagovarash takav nachin zivota (kao shto je zena koja je verovala i nije uzivala u zivotu)... Zivot treba ziveti, uzivati, ali u Boga verovati i kloniti se onoga shto je zabranjeno..... Chovek moze uzivati u mnogim stvarima....... ne mora da zivi kao ta bogatashica shto ne veruje da b bio srecan... Treba da bude srecan na ovom svetu i na onom drugom kada umre! (a bice srecan ako bude verovao u Boga!) - oni koji iskreno veruju, sigurno ne mogu ziveti loshe!  Smile
IP sačuvana
social share
PlayBoss
Pogledaj profil WWW Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Skeptik,cinik & slobodni mislilac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
mob
SonyEricsson w200
Шта ти имаш а немају људи који верују у Бога? По чему си ти бољи од њих? Taxtex ништа лично, само бих волео то да разумем.

Svaki pravi ateista mora da odgovori na ovo pitanje.
Mi,ateisti,imamo mozak i aktivno ga koristimo.Ne kazem da ga vernici nemaju,ali ga izgleda slabo (ili nikako) koriste.Da ga koriste,ne bi slepo prihvatali ono sto pise u "svetim" knjigama,ili ono sto "sveti" ljudi govore,nego bi razmislili o tome,i svaka religija bi se jednostavno rasprsla,jer more nelogicnosti u religijama ne moze da izdrzi ni povrsnu analizu.
Ali,dzabe ja to vama govorim,vama je mozak ogranicen,jer verujete da postoji stvar koja se ne sme ispitivati,ni analizirati.
Inace,pricica je bez veze.Ja,licno,zivim punim plucima,ne mislim da je skromnost vrlina,ali se ne podsmevam siromasnijima od sebe.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mi, ateisti,imamo mozak i aktivno ga koristimo. Ne kazem da ga vernici nemaju, ali ga izgleda slabo (ili nikako) koriste. Da ga koriste,ne bi slepo prihvatali ono sto pise u "svetim" knjigama,ili ono sto "sveti" ljudi govore,nego bi razmislili o tome,i svaka religija bi se jednostavno rasprsla, jer more nelogicnosti u religijama ne moze da izdrzi ni povrsnu analizu.
Ali,dzabe ja to vama govorim,vama je mozak ogranicen, jer verujete da postoji stvar koja se ne sme ispitivati, ni analizirati.
Inace,pricica je bez veze.Ja,licno,zivim punim plucima,ne mislim da je skromnost vrlina,ali se ne podsmevam siromasnijima od sebe.
Poštovani neistomišljeniče neograničenog mozga.  Smile

Ne znam ko je bio taj ko ti je rekao da vernik ne sme ispitivati ili analizirati svet oko nas,
ali nije bio u pravu. Naprotiv! "Pridjite i vidite kako je Blag Gospod" je jedna od pesama
koje vernici pevaju a koja opisuje iskustveno (da ne kažem organoleptičko) življenje.

Pa i verovanje u Hrista Vaskrsloga podrazumeva - poverenje a i sam znaš kako se
ono u nekoga (makar to bio o Dobro Bog) sporo i oprezno stiče.

Sa druge strane, slagao bih te kad bih rekao da živim život punim plućima, jer
u Beogradu to nije preporučljivo!  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Skeptik,cinik & slobodni mislilac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
SonyEricsson w200
Mislim da si ti,i nehotice,svojim postom potvrdio moje stavove.
« Poslednja izmena: 29. Jan 2008, 22:08:28 od Saruman »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Saruman, mozda ipak nesto fali tvom zivotu, ono sto mislis da bi te sprecilo da zivis punim plucima. Ako si ateista i ne verujes u Boga mogu da razumem, ali da li verujes u vecni zivot posle ovog zivota? Sta ako postoji i nema spasa od njega, nema spasa od samog sebe? Mozda u tom vecnom zivotu nema nicega od onoga sto ti omogucava da zivis punim plucima kako kazes. Kako ces se spasiti tog prokletstva? Da provedes citavu vecnost uzivajuci u svakom trenutku svog postojanja potrebna je istinska vera. Ako je nemas sada mogu da razumem, tesko je doziveti je potpuno, a ako delimicno poverujes moze da stvori nesigurnog i labilnog coveka od tebe. Medjutim, na onom svetu je potrebna i moracemo se suociti sa njom, inace ne znam, mozda cemo moliti Boga da nas terminira. A sta ako On ne postoji? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mislim da si ti, i nehotice, svojim postom potvrdio moje stavove.

Ako pod ovim podrazumevaš da medju verujućim ljudima ima glupih i neobrazovanih,
kao i onih što ne koriste svoje intelektualne potencijale 100% - onda si u pravu!
Ja sam jedan od tih. Ima i onih vernika koji odudaraju od ovakvog tvog gledišta,
ali ja nisam jedan od njih. A hteo bih biti, veruj mi!

Nego, primetio sam ovaj potpis kod tebe:
"Ilarion za predsednika, Pahomije za premijera, teokratiju u Srbiju, pa svi zajedno u ..."

Da li grešim ako sada mislim da ti nisi ateista već - antiteista?
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Skeptik,cinik & slobodni mislilac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
mob
SonyEricsson w200
@ nemam pojma: Mislio sam da covek,cim ne veruje u boga,automatski smatra crkvu besmislenom.Takav je bar moj slucaj,bez obzira kojim me terminom definisali.
A potpisu je vreme da se promeni,posto su obojica osudjeni,ako se ne varam.Jos da skinemo Vostanicu,koji u vladi bas cuva tu religioznu komponentu, i na pravom smo putu.
@Luke Jackson: Ne daj se zavarati,mene nista ne sprecava da uzivam punim plucima u zivotu,i ja to i radim.A "onaj" svet,na kom bih eventualno imao problema zato sto nisam vernik,jednostavno ne postoji,i za to postoje sasvim jednostavni dokazi.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
@ nemam pojma: Mislio sam da covek, cim ne veruje u boga, automatski smatra crkvu besmislenom.
Verovatno si zaboravio da se sa tobom nebi složili npr. oni ateisti koji su arhitekte, ili oni nevernici koji su psiholozi
ili oni bezbožnici koji su kulturolozi ili istoričari....
Ali ako svet oko sebe meriš po sebi - onda jesi u pravu.  Smile
Takav je bar moj slucaj, bez obzira kojim me terminom definisali.
Nedorečen kakav jesam, učinio sam da ovako reaguješ. Tja, nije mi to prvi put.  Smile
Naime, nije mi cilj da tebe (ili ikoga) definišrem jer mi to zvuči nekako ... ograničavajuće!
(Ja te, kao, definišem i ti si, kao, to i samo to, i tačka! Nikad nećeš biti ništa drugo!)
Lično verujem da je svaki čovek oslobodjen za slobodu a ne za ... robijanje svojim emocijama ili navikama ili predrasudama.
Te tako i ti - ako primetiš kod sebe da si anti_________ (šta god već, pa i anti-teista), šta će ti to?
Jedni su bili inSpirisani da Evandjelja pišu, drugi da ih dožive i proglase svetima, treći da ih čuvaju i sačuvaju
(po cenu progonstva ili smrti) - svi ovi zajedno da iskuse opitom, u praksi, to što je zapisano u Evandjeljima, a ti ...
Ti bi da se sve to ... kako da kažem? Da se sve to anulira!
Rušenjem tudje kuće ne zida se svoja, oprosti mi na ovoj banalnoj paraboli.  Smile
ALi, slobodan si i pametan si čovek.  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Skeptik,cinik & slobodni mislilac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
SonyEricsson w200
Koji polemise sa podjednako pametnim ljudima. Smile Smile
Najvise na svetu volim kad neko zna da argumentuje svoje misljenje! Smile Pa,kad krene rasprava Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:46:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.