Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko će igrati u „Poslednjem krugu u Monci 2“  (Pročitano 10569 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
POSLEDNJA KLAPA U MONCI
Zbog čega se još ne snima spektakularno najavljivani film "Poslednji krug u Monci 2"?

Snimanje nastavka kultnog filma "Poslednji krug u Monci" neće biti održano, barem ne u dogledno vreme. Ostvarenje režisera Luiđija Perelija, koje je spektakularno najavljivano kao "najbolji film koji će biti snimljen u Srbiji", nikako da počne sa snimanjem, iako je prva klapa pompezno pala još početkom januara. Od tada je sve naprasno stalo, a bučno najavljivana Monika Beluči nedavno je nestala i sa spiska glavnih uloga u "Monci 2" (izvor: www.imdb.com).
Orhan Dragaš, direktor "Komora sistema", producenta "Monce 2", tvrdio je da će se snimanje nastaviti sredinom februara, pa početkom marta, pa 27. marta... Stigao je maj, a kamere i dalje stoje pogašene.
- Snimanje će se obaviti po planu, a razlog kratkotrajnog odlaganja je to što smo angažovali Filipa Gravina, poznatog italijanskog scenaristu i poznavaoca balkanske mafije. On razvija scenario po motivima Dušana Prelevića, a u filmu će, kao novost, biti tretirano i evoluiranje srpske mafije - tvrdio je Dragaš, uprkos svim spekulacijama da od filma nema ništa.
- Pošto nismo prošli na konkursu kod "Eurimaža", sada nam se ne žuri - kaže Orhan Dragaš, dok Dragan Brajević, njegov saradnik u "Komora sistemu", dodaje da je navodno "reditelj stavio neke primedbe na scenario, koji se sada dorađuje kako bi bilo zaista remek-delo", i tvrdi da će film definitivno biti snimljen.
Prema informacijama koje Press poseduje, "Monca 2" nije ni konkurisala za sredstva kod "Eurimaža" (Evropski fond za sufinansiranje filmova), jer su u konkurenciji bila samo tri domaća ostvarenja - "Ako zrno ne umre" Siniše Dragina, "Mamaroš" Mome Mrdakovića i "Zavet" Emira Kusturice.
Dušan Prelević, autor scenarija za prvi i drugi deo "Monce", kaže da nije upućen u to da li su producenti konkurisali kod "Eurimaža" i da ni sam ne zna zbog čega se film još ne snima.
- Niko me od te čuvene prve klape nije pozvao čak ni telefonom, tako da pojma nemam šta se događa. Kusta mi je učinio što se pojavio na početku snimanja i hvala mu na tome, a kada će se snimanje nastaviti, ni ja ne znam. Svašta se prdelo po novinama, spominjali su se nekakvi koscenaristi i još koješta, ali ako neko nešto bude želeo da promeni u filmu koji sam ja napisao, moraće prvo sa mnom da se konsultuje - zaključuje nekrunisani kralj urbanog Beograda.
Ni glavnom protagonisti filma Draganu Nikoliću nije jasno zašto ne počinje snimanje:
- Ne znam šta se dešava. Nisam se sa producentima čuo telefonom prilično dugo. Čekam da mi se jave - kaže za Press Gaga Nikolić, koji je u "Monci 2" trebalo da igra glavnu ulogu, lik Urketa.
I na kraju jedna dobra vest za sve iskrene filmofile - pošto je, pored desetak svetski poznatih imena, kao jedan od epizodista najavljivan i Silvio Berluskoni, postoji mogućnost da će on, sada kada je dobio "otkaz" na mesto premijera Italije, prihvatiti ponudu da zaigra u "Monci 2".
(A. D. - S. J.)

Dragan Kojadinović: Razumem ih, al' vratiće pare

Ministar kulture Dragan Kojadinović kaže da još uvek ima razumevanja za producente Monce, ali dodaje da će u slučaju prestanka snimanja morati da vrate novac s kamatom:
- Da bi se snimio kvalitetan film, potrebno je oko milion evra. I ovo što mi iz budžeta pomažemo filmadžije samo je inicijalna kapisla, to nije ni 10 posto od vrednosti filma. Inače, postoje rokovi za svaki film koji dotiramo, i ukoliko ne budu snimljeni do kraja tog roka, producenti će morati da vrate sredstva koja smo im dali, i to u uvećanom iznosu. To važi za sve filmove, pa tako i za "Moncu 2" i njihove producente - kaže Kojadinović.

Uzeli od države dva miliona, rok za završetak - kraj 2006.

U izjavi za Press Ana Vučetić iz Ministarstva kulture Republike Srbije kaže da je država do sada pomogla "Moncu 2" sa dva miliona dinara:
- Prve nedelje nakon otpočinjanja snimanja uplatili smo im 50 posto od donacije, što iznosi 2 miliona dinara. U međuvremenu su nas obavestili da su privremeno odložili snimanje, pa im nismo uplatili ostatak. Inače, ugovorom je predviđeno da nas oni obaveštavaju o toku snimanja, a ugovorom je predviđeno i da se film završi do kraja budžetske godine, to jest do 31. decembra 2006. - kaže ona za Press.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.