Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko ce biti sledeci patrijarh? Ko je vas favorit?  (Pročitano 5177 puta)
15. Dec 2009, 02:22:01
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia ????
iznecu svoje misljenje o vladikama koji bi mogli da imaju uticaja na celu situaciju oko izbora (smatram da mogu to da sebi priustim jer imam dosta kontakata sa ljudima koji su izuzetno u toku sa trenutnim desavanjima u vecini eparhija)...

Amfilohije - trenutni blagi favorit, tezak ekumenista (uprkos tome sto se u novinama pise da je predstavnik nacionalisticke struje, u to mozete da mi poverujete jer je crkva jedna od retkih institucija u kojoj novine nemaju vise od nekoliko "insajdera"), jako dobar biznismen, izuzetno prljav politikant, zalaze se za gregorijanski kalendar iako je julijanski najtacniji od svih crkvenih, predstavnik grcko-vatikanske struje. Poslednjih par godina "v.d" Patrijarha kog je drzao u kucnom pritvoru. Pomocu b92 se obracunao sa Artemijem(*).

Irinej backi - poznato je da je blizak vlasti, prilicno politicki aktivan. Ono sto je njegova najveca mana je to sto on ima biskupsku titulu! Naime, papa je njemu poklonio biskupski prsten prilikom posete Vatikanu... e sad, ako bi ti papa to poklonio (pod uslovom da ti je na ovaj ili onaj nacin drag poklon), ti bi ga okacio na zid i ispod napisao "poklonijo mi papa!", dok Irinej taj prsten jako cesto nosi na sednicama Sabora.

Grigorije - o ovome bi mogle da se pisu knjige, "proizvodjac" vina (koje kupuje u rinfuzu, na cisterne), izdaje stanove, gradjevinski investitor. Igra fudbal, nosi prasetinu na plazu, pece pecenje sa drustvom uz casicu. Lider americko-masonske struje, najgora moguca opcija.

Vasilije Kacavenda - dosli smo u takvo stanje u zemlji i u Svetoj Majci Crkvi da je ovaj episkop zapravo najbolje resenje od svih visokokotiranih iz prostog razloga sto je on u stvari NAJMANJE ZLO! Jedini od favorita koji ne bi menjao veru ali jeste kriminalac, poseduje kule i gradove, uglavnom na tudje ime, pa je u principu kod njega najveci problem to sto mu je, ipak, previse stalo do ovozemaljskog.

Artemije - moj omiljeni, necu o njemu da pisem, dovoljno je samo osvrnuti se na prethodne dogadjaje... Da li neko pamti da se neki dogadjaj vise pominjao na b92 (*) od afere Crna Reka jos od atentata na djindjica? 7 meseci su oni napadali zbog nekoliko prebijenih narkomana (sa kojima se btw, ne moze drugacije ni pricati), dok su roditelji sticenika sastavili peticiju za ponovno stavljanje rehabilitacionog centra u funkciju... Pa dobro bre ljudi, ko svojoj deci zeli bolje od njihovih roditelja?! Roditelji su ih slali u Crnu Reku jer je to jedino mesto gde su mogli da se izlece, uprkos brojnim tretmanima koje su posecivali i placali masne pare "modernim" privatnim klinikama!
Zasto sam ovo napisao? Manastir i rehabilitacioni centar Crna Reka se nalaze pod pokroviteljstvom eparhije rasko-prizrenske ciji je episkop upravo Artemije, a taj isti Artemije je neki mesec pre toga odbio da da blagoslov Dzozefu Bajdenu prilikom posete Decanima (koji su pod njegovom jurisdikcijom) iz totalno razumljivih razloga, a onda je Sinod (na cijem je celu Amfilohije, prim.) ponistio i demantovao tu odluku! Prosto, u pitanju je cist politicki obracun...

ostali clanovi Sinoda: Hrizostom bihacki - amfilohijev, obezbedjuje mu vecinu u Sinodu, Hrizostom zicki - grigorijev, no comment

Filaret milesevski - udbas, komunista, on je taj koji je Pahomiju dao alibi, ne vredi trositi reci...

rezime: Postoji nemali broj vladika koji ne pripadaju ni jednoj struji, a koji su uistinu posteni i mudri duhovnici (neke od njih i licno poznajem). Jefrem banjalucki je pokusavao da ih ujedini u jednu jaku grupu koja bi izvela SPC na pravi put, medjutim morao je da se povuce zbog starosti, a tu ulogu je preuzeo Longin (episkop za Kanadu i Ameriku Mitropolije novogracanicke). Cilj je okupiti pod Artemijevo vodjstvo Justina timockog, Nikanora banatskog, Lavrentija sabackog itd.

necu davati argumente za svoje tvrdnje, izneo sam samo cinjenice koje sam cuo iz vise proverenih izvora

toliko od mene za sad

p0z
« Poslednja izmena: 15. Dec 2009, 02:24:12 od S Baldrick »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ko god od Vladika u svom dosadasnjem sluzenju bogu ima 20% smirenosti i
ljudskosti kao pokojni Patrijarh Pavle moze ga zamijeniti.
Sa prostora (vidjam ih) Republike Srpske cisto sumnjam da imaju i 1% toga.
Audiji osmaci i kilogrami zlata nisu neka poruka o suzdrzanosti ovozemaljske
pohlepe.Da ne pricam kako kod jednog konobar na osvestenju crkve mora
da stoji sa lijeve strane i dosipa pice inace ovaj nece nista okusiti,valjda mu
ispod casti da sam sebi donalije.
Iskreno se nadam da su Irinej Backi ili Artemije bolje sluge bogu i bolji
primjer narodu.Nasima u RS vlast je otvorila vec 1992 godine vrata pa su
se srodili sa luksuzom i sada su poprilicno smijesni u svom propovijedanju o
ovozemaljskom izbjegavanju ne cistih misli i djela.
Prote i popovi su uglavnom primjereni ljudi za razliku od Vladika.
Tesko da neko moze postici kod obicnog naroda ono sto je postigao
Patrijarh Pavle,bog da mu dusu prosti.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
може да буде ко год хоће...од мене динар неће видети Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
LG Nexus 5
[off obrisan]

Mali podsetnik:

Ovo je Srpski Nacionalisticki forum, dakle, nije latinski, austrougarski, talibanski, nego srpski.

Svaki sledeci post koji sadrzi video snimke ili slike na kojima se nastoji da se omalovazi pravoslavna crkva, srpska istorija ili bilo koji srpski velikan, istorijska licnost, bice obrisan, a clan ce dobiti opomenu pred iskljucenje. Buduci da ovde dolazi dosta provokatora, koji iza sebe vec imaju zestoku istoriju udaljavanja sa foruma, upozoravanja ce izostati, odmah cu preci na dodelu banova.

[Hint:]

Postavljajte linkove na izvore tekstova. Znam da je to veoma slozena operacija ali pokusacu da objasnim da mogu svi da shvate/skuze/skontaju...

Dakle, kopirate tekst, recimo sa sajta "Novosti". Obavezno linkujte ka izvoru. To se radi ovako:

Kod:
[b]Izvor[/b]: [url=Ceo link sa kojeg ste kopirali neku vest(to je ona gomila slova, brojeva, znakova koja vam se pojavljuje u adress bar-u vazeg browser-a)]Novosti[/url]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Нису нас сломиле ове тешке године...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12392
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 1100
Мислим што се нас Светосавских националиста тиче а и читавог Православног рода ствар је јасна,било ко да дође дошао је по Божијој промисли,ми несмемо сумњати у Божији суд и само Бог зна ко ће бити следећи Патријарх,сетите се само покојног Патријарха Павла,који није био ни на ширем списку потенцијалног новог Патријарха,па је успео да се дође у тај завршни круг где су их остали тројца,извлачењем папирића изабран је Патријарх Павле и то у својој 76 години,коме се тада чинило да тај старац направити овако нешто да му на опело дође преко милион људи...Немојмо се оптерећивати,и немојмо сумњати у Божију промисао...
IP sačuvana
social share
у суштини,овај документарац је за зле људе,нацисте,геноцидни шљам и сличне креатуре...кокота,топла препорука за тебе Smile
од мене ...нула испод земље
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Мислим што се нас Светосавских националиста тиче а и читавог Православног рода ствар је јасна,било ко да дође дошао је по Божијој промисли,ми несмемо сумњати у Божији суд и само Бог зна ко ће бити следећи Патријарх,сетите се само покојног Патријарха Павла,који није био ни на ширем списку потенцијалног новог Патријарха,па је успео да се дође у тај завршни круг где су их остали тројца,извлачењем папирића изабран је Патријарх Павле и то у својој 76 години,коме се тада чинило да тај старац направити овако нешто да му на опело дође преко милион људи...Немојмо се оптерећивати,и немојмо сумњати у Божију промисао...

Jedino ispravno.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1489
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
Irinej Niski / Mislim da jedino njegovim izborom necemo imati podelu na dve struje, koja neminovno dovodi do cepanja crkve (iskustvo Grcke)
IP sačuvana
social share
Ja kroz selo idem za mnom vicu babe ev`e ide onaj sto zivi za dzabe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1272
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
iznecu svoje misljenje o vladikama koji bi mogli da imaju uticaja na celu situaciju oko izbora (smatram da mogu to da sebi priustim jer imam dosta kontakata sa ljudima koji su izuzetno u toku sa trenutnim desavanjima u vecini eparhija)...

Amfilohije - trenutni blagi favorit, tezak ekumenista (uprkos tome sto se u novinama pise da je predstavnik nacionalisticke struje, u to mozete da mi poverujete jer je crkva jedna od retkih institucija u kojoj novine nemaju vise od nekoliko "insajdera"), jako dobar biznismen, izuzetno prljav politikant, zalaze se za gregorijanski kalendar iako je julijanski najtacniji od svih crkvenih, predstavnik grcko-vatikanske struje. Poslednjih par godina "v.d" Patrijarha kog je drzao u kucnom pritvoru. Pomocu b92 se obracunao sa Artemijem(*).

Irinej backi - poznato je da je blizak vlasti, prilicno politicki aktivan. Ono sto je njegova najveca mana je to sto on ima biskupsku titulu! Naime, papa je njemu poklonio biskupski prsten prilikom posete Vatikanu... e sad, ako bi ti papa to poklonio (pod uslovom da ti je na ovaj ili onaj nacin drag poklon), ti bi ga okacio na zid i ispod napisao "poklonijo mi papa!", dok Irinej taj prsten jako cesto nosi na sednicama Sabora.

Grigorije - o ovome bi mogle da se pisu knjige, "proizvodjac" vina (koje kupuje u rinfuzu, na cisterne), izdaje stanove, gradjevinski investitor. Igra fudbal, nosi prasetinu na plazu, pece pecenje sa drustvom uz casicu. Lider americko-masonske struje, najgora moguca opcija.

Vasilije Kacavenda - dosli smo u takvo stanje u zemlji i u Svetoj Majci Crkvi da je ovaj episkop zapravo najbolje resenje od svih visokokotiranih iz prostog razloga sto je on u stvari NAJMANJE ZLO! Jedini od favorita koji ne bi menjao veru ali jeste kriminalac, poseduje kule i gradove, uglavnom na tudje ime, pa je u principu kod njega najveci problem to sto mu je, ipak, previse stalo do ovozemaljskog.

Artemije - moj omiljeni, necu o njemu da pisem, dovoljno je samo osvrnuti se na prethodne dogadjaje... Da li neko pamti da se neki dogadjaj vise pominjao na b92 (*) od afere Crna Reka jos od atentata na djindjica? 7 meseci su oni napadali zbog nekoliko prebijenih narkomana (sa kojima se btw, ne moze drugacije ni pricati), dok su roditelji sticenika sastavili peticiju za ponovno stavljanje rehabilitacionog centra u funkciju... Pa dobro bre ljudi, ko svojoj deci zeli bolje od njihovih roditelja?! Roditelji su ih slali u Crnu Reku jer je to jedino mesto gde su mogli da se izlece, uprkos brojnim tretmanima koje su posecivali i placali masne pare "modernim" privatnim klinikama!
Zasto sam ovo napisao? Manastir i rehabilitacioni centar Crna Reka se nalaze pod pokroviteljstvom eparhije rasko-prizrenske ciji je episkop upravo Artemije, a taj isti Artemije je neki mesec pre toga odbio da da blagoslov Dzozefu Bajdenu prilikom posete Decanima (koji su pod njegovom jurisdikcijom) iz totalno razumljivih razloga, a onda je Sinod (na cijem je celu Amfilohije, prim.) ponistio i demantovao tu odluku! Prosto, u pitanju je cist politicki obracun...

ostali clanovi Sinoda: Hrizostom bihacki - amfilohijev, obezbedjuje mu vecinu u Sinodu, Hrizostom zicki - grigorijev, no comment

Filaret milesevski - udbas, komunista, on je taj koji je Pahomiju dao alibi, ne vredi trositi reci...

rezime: Postoji nemali broj vladika koji ne pripadaju ni jednoj struji, a koji su uistinu posteni i mudri duhovnici (neke od njih i licno poznajem). Jefrem banjalucki je pokusavao da ih ujedini u jednu jaku grupu koja bi izvela SPC na pravi put, medjutim morao je da se povuce zbog starosti, a tu ulogu je preuzeo Longin (episkop za Kanadu i Ameriku Mitropolije novogracanicke). Cilj je okupiti pod Artemijevo vodjstvo Justina timockog, Nikanora banatskog, Lavrentija sabackog itd.

necu davati argumente za svoje tvrdnje, izneo sam samo cinjenice koje sam cuo iz vise proverenih izvora

toliko od mene za sad

p0z
Argumenti za tvoje tvrdnje su ociti!To je politicko opredjeljenje koje je ocigledno protiv sadasnje vlasti.
Za izbor Patrijarha nije uctivo kalkulisati stranackom opredjeljenoscu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Nokia ????
ne

idi malo po manastirima i slusaj...

@tozijaner
Slazem se, Irinej niski bi mogao biti dobro i kompromisno resenje, on zaista ne pripada nijednoj struji...
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1272
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
ne

idi malo po manastirima i slusaj...

@tozijaner
Slazem se, Irinej niski bi mogao biti dobro i kompromisno resenje, on zaista ne pripada nijednoj struji...
Ja po manastirima slusam molitve!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.