Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko bi mogao da bude novi ministar kulture  (Pročitano 6770 puta)
22. Jan 2007, 22:21:34
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Ko bi mogao da bude novi ministar kulture
Samo da ne bude političar

Premda zvanični rezultati izbora još nisu saopšteni, i na osnovu postojećih sasvim izvesnih podataka daju se naslutiti moguće (političke) slike i (ne)prilike u zemlji Srbiji. S obzirom na to, kao i na često nedovoljno uvažavan ili, tačnije, nedovoljno ozbiljno shvaćen resor kulture, upitali smo istaknute stvaraoce koga vide kao budućeg ministra kulture i, još važnije, šta od njega očekuju. Tačnije, šta je to što bi trebalo da uradi na polju kulture u Srbiji.

Đurđija Cvetić

Neizvesna je situacija. Nije nemoguće da DSS i radikali sklope koaliciju, jer Vojislav Koštunica je govorio o koalicionoj saradnji partija čije su platforme najbliže, a DSS je bliži radikalima nego Demokratskoj stranci. To me ne raduje. Dakle, teško mogu govoriti o budućem ministru. No, šta god bude bilo i ko god bude bio, pred njim je nimalo lak posao. Ova zemlja ima velikih problema kad je o kulturi reč. Nisu to samo pozorišta i muzeji. Kultura, primerice, podrazumeva i ne bacanje otpadaka van mesta određenih za to. Naravno da ministar lično ne treba da se bavi time, ali užasno je veliki posao u pitanju. Bilo ko da bude u toj poziciji, neće mu biti lako jer zasigurno neće raspolagati sredstvima dovoljnim za gro onoga što se od njega bude očekivalo i što bi trebalo da uradi. Verujte, nikom ko mi je prijatelj i ko mi je drag ne bih poželela da bude ministar kulture. A od budućeg ministra očekujem da se konačno donese zakon o pozorištu. Ističem to jer sam u toj oblasti, a smatram da bi u drugim domenima trebalo zakonski postaviti pravila igre.
Egon Savin

Teško je u postojećoj konstelaciji govoriti ko će biti ministar kulture. Lično bih najviše voleo da to ne bude političar, nego čovek od razumevanja za prirodu kulture i raznorodnu senzibilnost umetnosti, istinski sposoban i motivisan da nešto uradi, a ne samo da razvejava maglu.

Ono što je svakako neophodno jeste konačno doneti zakon o pozorištu i zakon o kinematografiji. Pa, mi još uvek radimo po pravilnicima iz Titovog vremena! I teško da uopšte možemo proceniti kolike i kakve sve neprilike iz toga proizlaze. A sad, ko bi to mogao biti... Mislim da bi Vida Ognjenović, po svemu onome što jeste i što je do sada radila, bila dobar ministar kulture. Možda bi to mogao biti i Nebojša Bradić. Vredni ljudi. Važno je da budući ministar bude čovek od reči, da bude agilan i energičan. Doduše, nikad se ne zna, teško je govoriti unapred, stvari se menjaju, a i ljudi kad dođu na ministarsku poziciju.

Isidora Žebeljan


Mislim da bi ministar kulture, svakako, trebalo da bude neko iz demokratske opcije.

E sad, to šta bi trebalo da radi... komplikovano je prilično. Imaće pune ruke posla. Neophodno je, urgentno, uspostavi sistem funkcionisanja u kulturi. Pre svega mislim na vrednosni sistem. Da se uspostavi nekakva hijerarhija u odnosu na elemente kvaliteta i što je moguće više marginalizuje uticaj političke pripadnosti i kriterijuma koji otuda dolaze. Takođe mislim da bi bilo veoma važno da bude koncentrisan na visoku kulturu, a ne na populističku. Konkretno, da omogući gostovanja vrhunskih inostranih umetnika ovde, kao i naših u inostranstvu. Dakle, da se uspostavi taj protok i konkurencija, a kad to zaživi, stvari će vremenom doći na svoje mesto. A, iako nije reč ni o otkriću ni o tajni, mislim da je nužno podsetiti koliko je kultura, uz sport, zapravo efikasna diplomatija.

Goran Paskaljević

Odmah da vam kažem da ja ne bih bio dobar ministar kulture. Već sam to govorio, jer je bilo nekih spekulacija. Nemam neophodne menadžerske afinitete koji su za to neophodni. Inače, smatram da, sem ozbiljnih menadžerskih sposobnosti, budući ministar kulture treba da bude obrazovan čovek koji govori strane jezike. Izuzetno je važno, čak neophodno, uspostaviti kriterijume i pravila koji će biti okosnica u kulturi i koja će podržati kvalitet i prave vrednosti. A ne burazersko deljenje novca kao što se to do sada često dešavalo. Diskreciono pravo ministra što se novca tiče ne treba da prelazi pet odsto, i to se odnosi na projekte od velikog, nacionalnog interesa. Naravno, što pre doneti zakon o pozorištu i zakon o kinematografiji.

Ako govorimo o političkom rasporedu snaga, mislim da se ne treba svađati. Dakle, demokratski orijentisane partije su dobile podršku i ako ne budu mogli da se dogovore, ako lične sujete nadvladaju saradnju, e onda, stvarno treba svi da glasamo za radikale. Prvi ja.


Svetislav Basara

Ne znam ko bi mogao biti ministar kulture. Pa, kako da znam kad se još ne zna ni ko će biti premijer. Ali, pre svega očekujem da će vlada napraviti nacionalni plan u kulturi, imajući pri tom na umu da kultura nije samo film i pozorište, a od ministra očekujem da ga sprovede u delo.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Tipujem na Bradica. Ne znam zasto, ali mislim da ce sledeci ministar kulture biti iz redova G17.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 178
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S5230
Olivera Ježina

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

16-1-NS-1-385.jpg
(49.42 KB, 385x232)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Pa gde Svetislav Basara?
nemam ništa protiv čoveka, čak mi je sasvim ok kao pojava, al' čovek se ne trezni  Smile
Goran Paskaljević moj tip
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 953
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia N70
U ovakvoj zemlji, ne bi me cudilo da bude Velja Ilic Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1.
« Poslednja izmena: 23. Jan 2007, 16:22:18 od sima01 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Sladjana Milosevic: zato sto je inteligentna, ima dobre organizatorske sposobnosti, predstavlja najbolji izdanak srpske urbane kulture i kontakte od Beogada do Los Angelesa. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
Nadam se da nece neki Lecic.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


I Express My Uniqueness

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11691
Zastava Lost Heaven
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Mislim da bi trebala da bude Zorica Brunclik!
IP sačuvana
social share




Euphoric Vibes Episodes
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tipujem na Bagzija, eventualno Legiju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Patriotizam je utočište za šljam

Zodijak
Pol
Poruke 1252
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Lečić je bio OK, ali bih voleo da to bude Rambo Amadeus. Smile
IP sačuvana
social share
Margaret Mead : Never doubt that a small group of thoughtful, committed citizens can change the world. Indeed, it is the only thing that ever has.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.