Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 04:12:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Knowing ~ Kod sudbine  (Pročitano 8564 puta)
01. Avg 2009, 10:00:59
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Kod sudbine


Žanr: naučnofantastični triler, akcija, drama
Trajanje: 121 min.

Glavne uloge:   
Nikolas Kejdž (Nicolas Cage), Rouz Bern (Rose Byrne), Lara Robinson (Lara Robinson), Čendler Kenterberi (Chandler Canterbury)

Scenario:   
Rajn Daglas Pirson (Ryne Douglas Pearson), Džulijet Snouden (Juliet Snowden)

Režija:   
Aleks Projas (Alex Proyas)



SINOPSIS

Prilikom svečane ceremonije posvećene osnovnoj školi, grupa učenika zamoljena je da nacrta svoju viziju budućnosti. Njihovi crteži biće zapečaćeni u vremensku kapsulu i čuvaće se sledećih 50 godina. Međutim, jedna misteriozna devojčica je svoj papir ispunila na prvi pogled nasumično izabranim brojevima. Pola veka kasnije, nova generacija studenata ispituje sadržaj kapsule, a devojčicina zagonetna poruka stiže do mladog Kejleba Kostlera, čiji otac, profesor astrofizike Džon Kostler (Nikolas Kejdž), dolazi do neverovatnog otkrića: šifrovana poruka tačno u sekundu predviđa datume i koordinate najvećih katastrofa u proteklih 50 godina.

Nakon daljeg proučavanja, on otkriva da poruka predskazuje još tri velike nesreće, od kojih poslednja može biti pogubna po ceo svet. Džonovi napori da upozori vlasti nemaju odziva, a njegovi strahovi se povećavaju saznanjem da je njegov sin na neki način povezan s misterijom. Uz pomoć ćerke i unuke autorke poruke, Kostler započinje trku protiv vremena kako bi zaustavio krajnju katastrofu.

O FILMU

Oskarovac Nikolas Kejdž glumi u filmu "Kod sudbine", napetom naučnofantastičnom trileru globalnih razmera o profesoru koji dolazi do zastrašujućih predviđanja budućnosti i pokušava da spreči njihovo ostvarenje. To je ujedno i očajnička borba jednog samohranog oca da spase svoje jedino dete. Pola veka stara kodirana poruka jedne devojčice možda je jedina prepreka koja stoji na putu svetskoj katastrofi.

Od trenutka kada su čuli ideju za scenario, producenti filma su znali da imaju nezaboravnu priču. "Osam godina smo razvijali scenario", seća se producent Džejson Blumental. "Sve počinje vremenskom kapsulom zakopanom pedestih godina prošlog veka. Ona sadrži niz predskazanja. Ideja o vremenskoj kapsuli i predviđanjima bila je toliko intrigantna i jedinstvena da smo znali da posedujemo nešto na čemu ćemo izgraditi ostatak priče."

Priznati reditelj Aleks Projas radio je pet godina na razvoju koncepta. Odabran je za reditelja na osnovu jedinstvenog stila, koji je pokazao kroz prethodni rad, a njegova vizija daleko je premašila sve što su producenti mogli da realizuju "na papiru". Uneo je brojne naučne, duhovne i filozofske ideje koje su pomogle građenje priče. "Ovo je napet psihološki triler sa specijalnim efektima koji će vas oduvati", kaže Projas. "Ali je i više od toga. Ovaj film postavlja večno pitanje: koliko daleko biste išli da zaštitite svoje dete? Da li biste podneli i najveću žrtvu? Ljudi će definitivno pričati o tome nakon što izađu iz bioskopa."

Za Projasa, snimanje ovog filma značilo je traženje ravnoteže između vrhunske akcije i vizuelnih efekata uzbudljivog trilera i emotivnog razvoja njegovih likova. "Za mene je svaki film velik. 'Kod sudbine' ima jaku bazu emocija i međuljudskih odnosa. Uz to, ovo je priča o realnosti. Sve o čemu govorimo može se desiti". Glumac Nikolas Kejdž, koji glumi profesora Džona Kostlera, poredi ovaj scenario s kultnom američkom serijom "Zona sumraka" Roda Serlinga. "Scenario me je podsetio na jednu od epizoda i na snažna osećanja koja je budila ta serija", kaže on.

Za Kejdža je ovaj film bio neodoljiv. Prihvatio je da ga radi jer je dugi niz godina bio Projasov fan. Pri tom je bio zadovoljan i sa emotivne strane: "Kostler je neverovatno posvećen svom sinu, što se ne sreće često u filmovima. To je još jedan od razloga zašto sam želeo da uradim ovaj film". Rouz Bern tumači lik Dajane, žene čija je majka pre 50 godina napisala tajanstvenu poruku. "Moj lik je u jako složenoj situaciji. Ona ima veoma mračnu porodičnu prošlost i sada se ta prošlost obrušila na nju. Pokušava da pobegne od toga čitavog života, ali ne uspeva. To je neverovatno izazovna uloga i velika je odgovornost napraviti je stvarnom, snažnom i pokazati njen bol."

Bernova se slaže da je teško smestiti ovaj film u jedan određeni žanr, što vidi kao jedan od njegovih kvaliteta. "Priča se odvija zaista inteligentno. Vremenska kapsula je fascinantna. Ovo nije čist triler niti čist horor ili naučnofantastični film, već je ravnopravna kombinacija tih žanrova". "On ima moć da otvori ljudima oči", kaže Kejdž. "Skreće pažnju ljudi na probleme planete na koje na neki način možemo uticati. Ljudi oduvek razmišljaju o kraju sveta". "Filmovi sa apokaliptičnim temama naročito imaju odjeka među publikom zbog ekoloških problema s kojima se svet suočava", dodaje Bernova. "Čovekova potreba da shvati koliko ćemo još dugo biti na ovoj planeti je neprekidna. Ljudi to oduvek pokušavaju da otkriju. Bile to Maje, muslimani ili Indusi, svi imaju teoriju o tome šta će se dogoditi sa Zemljom."

O REŽISERU

Aleks Projas (reditelj)
Svoj prvi dugometražni film - "Spirits", napisao je, koproducirao i režirao 1989. Projas je završio film "Vrana" s Brendonom Lijem, koji je ostvario zapažen umetnički i komercijalni uspeh. Režirao je: "Grad tame" i "Garage Days". Najveći komercijalni uspeh do sada imao je njegov film "Ja, robot" iz 2004. godine.

O GLUMCIMA

Nikolas Kejdž (Džon Kostler)
Poznat je publici širom sveta kao jedan iz društva vrhunskih holivudskih zvezda. Upečatljiva uloga samoubilački nastrojenog alkoholičara u drami "Napuštajući Las Vegas" donela mu je Oskara 1995. Igrao je u filmovima: "Nacionalno blago", "Ghost Rider", "Ptičica", "Mandolina kapetana Korelija", "Zmijske oči", "Grad anđela" i "Ukradeno lice".

Rouz Bern (Dajana Vejland)
Jedna je od vodećih mladih filmskih zvezda Australije, uspešna i u svojoj zemlji i u inostranstvu. Godine 2007. pojavila se u naučnofantastičnoj akcionoj drami Denija Bojla "Sunce" uz Silijana Marfija, filmu Huana Karlosa Freznadilja "28 nedelja kasnije" s Robertom Karlajlom i crnoj komediji "Upravo zakopani".

Takođe, pojavila se u filmu Sofije Kopole "Marija Antoaneta", nezavisnoj drami "Mrtva devojka", kao i filmovima "Ratovi zvezda: epizoda 2 – napad klonova", "Wicker Park" Pola Mekgvigana sa Džošom Hartnetom i "I Capture the Castle" Denija Grina s Dilanom Mekdermotom, "Troja" Volfganga Piteresena s Bredom Pitom, Orlandom Blumom i Piterom O’Tulom. Filmska karijera Bernove započela je u Australiji sjajnom ulogom u kriminalističkoj drami "Dve ruke" uz Hita Ledžera.

Oficijelni sajt
Knowing (2009)

Premijera: 30. jul 2009. godine

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
The end mi je mnogo ruzan, ostalo je ok
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Kreacionistička propaganda.

Zaobići u široookom luku.
« Poslednja izmena: 02. Avg 2009, 18:32:03 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3881
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
Jel stvarno film toliko los film?
« Poslednja izmena: 02. Avg 2009, 18:38:04 od vandemon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2941
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Najbolje je da ga odgledaš i sam prosudiš.Meni je dobar,jedan od boljih filmova katastrofe ali ako si u "umetničkom klanu"filmskog dela bureka onda i ako ti se svidi verovatno nećeš smeti to da priznaš jer nećeš biti "in"u društvu  ako ne ispljuješ još jedan blockbuster od ko zna koliko $$ k Smile .
« Poslednja izmena: 02. Avg 2009, 18:43:33 od ivanmisa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Odgledao sam juce u 720p, ono sto sam ocekivao od filma to sam i dobio Smiley Volim filmove sa ovakvom radnjom zato mu i dajem 10/10 Wink (i bas me briga sto necu biti IN jer mi se svidja film  Smile )


The end mi je mnogo ruzan, ostalo je ok
Ruzniji kraj ima the mist...
« Poslednja izmena: 02. Avg 2009, 18:48:07 od milan91 »
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Odgledao sam juce u 720p, ono sto sam ocekivao od filma to sam i dobio Smiley Volim filmove sa ovakvom radnjom zato mu i dajem 10/10 Wink (i bas me briga sto necu biti IN jer mi se svidja film  Smile )

Cuo sam od par ljudi da ga je bas taj bolji snimak (720p) izvukao. Smile


Citat
ali ako si u "umetničkom klanu"filmskog dela bureka onda i ako ti se svidi verovatno nećeš smeti to da priznaš jer nećeš biti "in"u društvu  ako ne ispljuješ još jedan blockbuster od ko zna koliko $$ k

Ta prica je zavrsena... ako vam se nesto svidja, slobodno napisite... nece vas niko vise zbog toga "ispljuvati". Smile
« Poslednja izmena: 02. Avg 2009, 18:49:58 od Ziledin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Ne znam u kojoj sam ja ekipi. Smile Da l' u opuštenjacima ili ovim drugim... umetnicima. Smile
Ali moje subjektivno mišljenje kaže da bi trebalo preskočiti ovaj film. Mislim da je neviđena propaganda.  Smile
No dobro, odgledajte pa presudite sami...  Smile

I ja sam gledao u 720p... samo sam se još više iznervirao zbog toga jer mi je trebalo više vremena da ga skinem.  Smile
« Poslednja izmena: 02. Avg 2009, 18:50:07 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3881
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
Najbolje je da ga odgledaš i sam prosudiš.Meni je dobar,jedan od boljih filmova katastrofe ali ako si u "umetničkom klanu"filmskog dela bureka onda i ako ti se svidi verovatno nećeš smeti to da priznaš jer nećeš biti "in"u društvu  ako ne ispljuješ još jedan blockbuster od ko zna koliko $$ k Smile .
Valjda razumem o cemu pricas, ali ko je u "umetnickom klanu"?
Meni ako se film svidi nema potrebe da cutim jer mi nije bitno da li sam "in" u drustvu.
Nisam ti ja toliko strastven "pljuvac" blokbastera ili bilo kog filma, ako mi se ne svidi kazem to u skromnom obliku i produzim dalje...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Valjda razumem o cemu pricas, ali ko je u "umetnickom klanu"?
Meni ako se film svidi nema potrebe da cutim jer mi nije bitno da li sam "in" u drustvu.
Nisam ti ja toliko strastven "pljuvac" blokbastera ili bilo kog filma, ako mi se ne svidi kazem to u skromnom obliku i produzim dalje...  Smile

Rekao sam da je ta era gotova... necu da cujem vise reci o tome.

I ja sam gledao u 720p... samo sam se još više iznervirao zbog toga jer mi je trebalo više vremena da ga skinem.  Smile

Ne znam sta da ti kazem... Ja gledam obicne ripove, i sasvim mi je ok i audio i video. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 04:12:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.