Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Know how: Kako napraviti sam 3.5mm adapter za Nokiu!  (Pročitano 5305 puta)
07. Dec 2006, 15:28:04
Zvezda u usponu


ZDR :D

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1466
Zastava Novi Sad/Subotica
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Nokia N80 + 1GB
Pozdrav burek people!  Smile

Pre par dana sam razmisljao  Smile kako bih mogao od obicnih Nokia slusalica da napravim adapter za bilo koje slusalice! Jedan od razloga, je nedostatak  budzeta za takve sitnice, a i zelja da se napravi nesto korisno!  Smile

Stoga sam se bacio na posao i uspeo  Smile
I naravno to zelim da podelim sa vama, posto sigurno i medju vama ima nekih koji su to pozeleli, a nisu uspeli da nabave ili poruce,ili nestalo kinte...  Smile

Jedini minus kod ove kucne radinosti je taj sto kad vas neko pozove na mobilni, mobilni ce vam zvoniti redovno, ko bez headseta, znaci javljanje na telefon ce se vrsiti klasicno bez tih slusalica (posto mikrofona nema)

E ovako, prvo morate da nabavite zenski 3.5 mm dzek za kabel, on kosta u obliznjim elektro radnjama oko 25, 38, do 50 din, moja preporuka je da kupite i neki do 200 din, ako naidjete...jer sto kvalitetnije to bolje, iz tog razloga sto se desi da ovi kineski dzekovi nerade bas kako treba  Smile

Od alata je potrebno da imate lemilicu, kalaj, i pasta za lemnjenje, skalpel i mali krstak odvijac (srafciger)! I veliku zelju za rad!  Smile

E sad cemo u par koraka sve da prikazemo...

Korak 1.  Skinete masku sa slusalica tamo gde se nalazi mikrofon, i videcete ovakvu semu zica ( slika dole)





Oznaka zica:

Desni + (Braon zica, SPRP)
Levi +   (Plava zica, SPLP)
Minus - ((SPRN i SPLN)
- Vazno je ove dve spojiti i zalemiti na mesto gde se lemi masa)

Sad jedna Nokia caka, da bi ovo sve radilo potrebno je spojiti tzv. kontakt zice, a to su zice (GND i ACI), njih treba medjusobno spojiti i izolovati od ostalih, jer bez njih nismo nista uradili!  Smile

ostale zice mozete da isecete, posto vam nece sluziti...

Slika 2




Da predjemo sve jos jednom!

Iseci signal sa mikrofonom od kabela, navuci zastitu(feder) od dzeksne, zalemiti zice sledecim redom:
Znaci  desni + (SPRP) se lemi na jedan od signala za zvucnik tj. slusalicu,
a levi+ (SPLP) se lemi na drugi signal za zvucnik
MINUS - zice se leme na mesto za masu (SPRN i SPLN)
A kontakt zice se spoje medjusobno i izoliraju od ostalih,
pa se nakon ovoga zavrne dzek, i stvar je konacno gotova!

Pri lemnjenju obratiti paznju!!! , iz tog razloga sto moze da se desi da vam ne radi!   Smile , a ako se to desi onda predjite sve jos jednom!

JA sam uspeo, i radi mi preterano, ustedeo sam recimo 25 eura, posto bih mozda morao da upgredujem firmware i da kupim AD-15 adapter(15 eur)!
A ovako me ovakav adapter izasao 50 din!  Smile COOL  Smile

Jos neke slicice...









(01. May 2007, 10:37:19)
« Poslednja izmena: 07. Dec 2006, 18:26:28 od sviki »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ZDR :D

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1466
Zastava Novi Sad/Subotica
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Nokia N80 + 1GB
Radim, na jos jednom prototipu, u pitanju je logitechov proizvod...ako uspe, postavicu i njegovo uputstvo sa slikama... iskreno vise mi se svidja taj logitech-ov konektor koji ide u telefon, iz tog razloga sto cvrsce stoji u telefonu...
Ali nije ni ovo lose!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 939
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.02
mob
LG Nexus 4
Svaka cast. Smile
Mozes li mi reci da li se zvuk jace cuje nego na njegovim standardnim sluskama?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ZDR :D

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1466
Zastava Novi Sad/Subotica
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Nokia N80 + 1GB
@qwerty, pa naravno da se jace cuje, toplo preporucujem da kupite neke malo bolje sluske marke koss ili sennheiser!  Smile

Ja sam ih testirao na koss jakom modelu, i extra je! basovi i visoki se extra cuju sve  Smile glavu! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
sviki sve je to lepo samo mi se ne svidja ovaj zenski 3.5mm ta zlatna boja  Smile ono bas seljacki,mogao si da nadjes neki crni lepse bi izgledalo  Smile Inace o ovome je vec bilo reci koliko se ja secam  Smile ali ovo je odlicna tema,sve pohvale
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ZDR :D

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1466
Zastava Novi Sad/Subotica
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Nokia N80 + 1GB
@milan91, zlatni sam stavio zato sto je mnogo bolji provodnik od srebrnog ili crnog ko sto ti kazes, meni nije bitno kako izgleda, vec kako radi...ali ni sa tim nisam zadovoljan, zato sto je kineske proizvodnje (seljacki  Smile), pa cu naruciti neki nemacki dzek... Smile



@Cigla tel., druze uz svo postovanje, ja nisam naisao na tu temu niti sam se trudio preko drugih foruma da je nadjem, ako je ovo topic visak na ovom forumu, izbrisi je slobodno...meni nista ne znaci, ja sam sebi napravio, samo sam zeleo da to drugi urade...ako im treba naravno... Smile
« Poslednja izmena: 08. Dec 2006, 10:24:00 od Mikele »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone
ljudi, nemojte temu puniti cestitkama......
ako vas zanima nesto konkretno vezano za pravljenje adaptera, pitajte, a ako nemate, nemojte puniti temu cestitanjem, uradite to preko pm-a....
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
sviki,jeste zlato bolji provodnik ali ti to sto imas ipak nije od pravog zlata tako da li ces da stavis crni ili zlati sve jedno je.
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ZDR :D

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1466
Zastava Novi Sad/Subotica
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Nokia N80 + 1GB

@milan91, pa naravno da nije od pravog zlata za 38 din. ali rekao sam da cu se truditi da nabavim neki mnogo kvalitetniji, zato sto su ovi krdzavi, a plastican bi se brzo s*ebo zato sto bi mu se onaj deo koji sluzi za krivljenje kabela brzo ofucao i puko, a kod metalnog to nije slucaj.E jos samo da kupim sennheiser sluske i sve ce biti tuto kompleto!  Smile

Rekao sam da radim na jos jednom prototipu, prednost kod tog konektora je ta sto je logitech ostavrio cvrstu vezu telefona i konektora, ali je stedeo na kabelu! tako da je taj kabel jako tanan, i ako bi se stavio metalni konektor mogao bi lako da se otkine!
Probacu da promenim ili ojacam kabel, ali ce to biti tesko, a ako bi se to uradilo to bi bio blindiran spoj izbedju sluski i telefona...ne bih moglo tako lako da se ofuca od koriscenja... Smile
« Poslednja izmena: 08. Dec 2006, 20:26:57 od Mikele »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
HTC desire s
E sorry ljudi sto upadam ovako u vasu raspravu ali jel moze nas izumitelj da snimi sa necim kako to sve radi da ja to cujem i vidim kako izgleda Smile a u svakom slucaju Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.