Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Knjiga: Da li postoje stvari koje ne postoje?  (Pročitano 12891 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Gramatika... semantika..... poslednje utociste ljudi bez argumenata...
A ovo je sta, haiku poezija ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 209
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Knjiga je genijalna, trebao bi da je pročita svako ko želi da razmišlja svojom glavom. Posebno je dobro pominjanje Džemsa Rendija, lika koji je javno ponudio milion dolara svakom onom ko dokaže da ima paranormalne sposobnosti... novac još nije isplaćen !
Inače, V.A. je pravi domaći razbijač mitova: ima on još jedan rad a to je "Kremansko proročanstvo: istorija jedne zablude". Naslov sve govori.
« Poslednja izmena: 18. Maj 2010, 20:48:13 od Rajevski »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Knjiga je genijalna, trebao bi da je pročita svako ko želi da razmišlja svojom glavom. Posebno je dobro pominjanje Džemsa Rendija, lika koji je javno ponudio milion dolara svakom onom ko dokaže da ima paranormalne sposobnosti... novac još nije isplaćen !
Inače, V.A. je pravi domaći razbijač mitova: ima on još jedan rad a to je "Kremansko proročanstvo: istorija jedne zablude". Naslov sve govori.
Ti smatras da postoji neko ko ne razmislja svojom glavom ?
Naravno da ne postoji nista paranormalno, bas kao sto ne postoje cuda. Da ja imam dovoljno novca, dao bi
milion dolara onome ko dokaze da Isus sin Josifov ( aka "Isus Hrist" ) postoji.
"Kremansko prorocanstvo:istorija jedne zablude" sve sto taj naslov govori je da mozemo da pretpostavimo da autor te knjige ima argumentovane dokaze da se nista sto su Tarabici prorekli nije desilo.

A naslov " Da li postoje stvari koje ne postoje ? " je retoricno oksimoronicno pitanje.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 209
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
EyepheelYU:
U svom kratkom i tužnom životu sam shvatio da ZAISTA postoje ljudi koji ne razmišljaju svojom glavom, tj. povodljivi su tj. čuju nešto i u to ubeđuju druge bez ikakvih dokaza. Svi njihovi argumenti se svode na "ja bih voleo da je to tako" i "reče mi jedan čovek". Upravo zato sam dao takav komentar jer je V.A. naveo niz primera iz prakse a koji se, takođe, dosta lako mogu proveriti.
Što se tiče druge knjige: autor nije našao nijedan primer javno objavljenog proročanstva (dakle štampa, knjige svejedno) koje se pojavilo PRE događaja o kome proročanstvo govori ! Ako to neko uspe, svaka mu čast...
ali takav se još nije pojavio.
« Poslednja izmena: 18. Maj 2010, 21:41:11 od Rajevski »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
EyepheelYU:
U svom kratkom i tužnom životu sam shvatio da ZAISTA postoje ljudi koji ne razmišljaju svojom glavom, tj. povodljivi su tj. čuju nešto i u to ubeđuju druge bez ikakvih dokaza. Svi njihovi argumenti se svode na "ja bih voleo da je to tako" i "reče mi jedan čovek". Upravo zato sam dao takav komentar jer je V.A. naveo niz primera iz prakse a koji se, takođe, dosta lako mogu proveriti.
Što se tiče druge knjige: autor nije našao nijedan primer javno objavljenog proročanstva (dakle štampa, knjige svejedno) koje se pojavilo PRE događaja o kome proročanstvo govori ! Ako to neko uspe, svaka mu čast...
ali takav se još nije pojavio.
Pa upravo nase glave koje nisu povodljive i koje ne veruju verovanjima nam objasnjavaju da su glave povodljivih njih navele da veruju verovanjima, i prihvataju ta verovanja kao da su ih oni stvorili.
Svakog vernika je njegova glava navela da veruje a ne samo verovanje koje je neko drugi kreirao.
S toga svako razmislja svojom glavom bez obzira sta ga je na to navelo.

A sto se tice postojanja, sve sto je u materiji - postoji, ali mi mozemo osetiti prisutnost nematerijalnog
odnosno duhovnog. Recimo ove reci koje ti sada citas, one ne postoje u materiji ali ti osecas njihovu prisutnost u svojoj glavi. Isto je tako sa svim ostalim frekvencijama koje covek oseca, ukus, miris, oblik, boja ...
( zvuk je malo kompleksniji )
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 209
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ova tema je , ako se ne varam, otvorena da bi se raspravljalo o knjizi "Da li postoje stvari koje ne postoje" ? Umesto toga, odosmo u filozofsku raspravu koja dokazuje da je svačije mišljenje tačno, tj. sve zavisi od ugla posmatranja ! E pa, ja se ne slažem !
EyepheelYU, moj bivši kolega je u periodu dok smo radili zajedno verovao u komunizam, zatim u Sai Babu a sada...šta misliš ? Naravno, trenutno je veeeliki pravoslavac ! (Mislim da je nepotrebno dodati kako me je svojevremeno ubeđivao da su komunizam i patriotizam ista stvar da bi se, par godina kasnije, to promenilo u pravoslavlje i srpstvo). Pa ? Dali ga je "njegova glava navela da veruje" ili je, prosto, pomodar, tj. okreće se kako vetar duva ?
« Poslednja izmena: 18. Maj 2010, 23:18:34 od Rajevski »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
LG G2
@rajevski
Imas jos jednu besplatnu knjigu za download zove se "Kremansko neproročanstvo"
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 209
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
@rajevski
Imas jos jednu besplatnu knjigu za download zove se "Kremansko neproročanstvo"


Hvala, već je imam !  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Ova tema je , ako se ne varam, otvorena da bi se raspravljalo o knjizi "Da li postoje stvari koje ne postoje" ? Umesto toga, odosmo u filozofsku raspravu koja dokazuje da je svačije mišljenje tačno, tj. sve zavisi od ugla posmatranja ! E pa, ja se ne slažem !
Apsolutno, to se upravo i radi, ti si naveo sta te je fasciniralo iz te knjige, a ja objasnjavam kako to nije nista fascinantno nego je samo pogresno vidjenje onoga sto se desava u stvarnosti. Nicije misljenje nije tacno,
tacna je samo istina koja vazi za sve. Misljenje je da "neko ne razmislja svojom glavom" a istina je da svako razmislja svojom glavom kada prati misljenje koje je kreirano u tudjoj glavi.
Znaci sa jedne strane imamo razmisljanje a kao deo tog razmisljanja imamo pracenje necega, afinitet prema necemu.
Istina ne zavisi od necijeg ugla posmatranja, istina je rec o onome sto postoji i to je jedan jedini ugao, nesto
ili postoji ili ne.
Citat
EyepheelYU, moj bivši kolega je u periodu dok smo radili zajedno verovao u komunizam, zatim u Sai Babu a sada...šta misliš ? Naravno, trenutno je veeeliki pravoslavac ! (Mislim da je nepotrebno dodati kako me je svojevremeno ubeđivao da su komunizam i patriotizam ista stvar da bi se, par godina kasnije, to promenilo u pravoslavlje i srpstvo). Pa ? Dali ga je "njegova glava navela da veruje" ili je, prosto, pomodar, tj. okreće se kako vetar duva ?
Naravno, to je dokaz da postoje ljudi koji imaju skrivene afinitete prema mnogim stvarima. Mozemo ih nazvati i
prioriteti.
Da li si ti zeleo da kazes da je to dokaz("argument") da tvoj bivsi kolega ne razmislja svojom
glavom ?   Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
 Da li postoje stvari koje ne postoje?


eyepheelYU, brate, priznaj da si je ti napisao  Smile
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.