Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:16:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kiril na prestolu Ruske crkve  (Pročitano 1022 puta)
28. Jan 2009, 07:53:01
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Sabor izabrao vođu najveće pravoslavne crkve
Kiril na prestolu Ruske crkve
Autor: T. Trikić | 28.01.2009. - 07:26

Mitropolit smoljenski i kalinjingradski Kiril izabran je juče za šesnaestog patrijarha moskovskog i cele Rusije na Pomesnom saboru Ruske pravoslavne crkve u Moskvi. Novi patrijarh izabran je sa 508 glasova u odnosu na protivkandidata, mitropolita kaluškog i borovskog Klimenta, koji je osvojio 169 glasova. Tokom Sabora, mitropolit minski i slucki Filaret, treći kandidat izabran na Arhijerejskom saboru održanom tokom vikenda, povukao je svoju kandidaturu.

Filaret, egzarh Belorusije, pozvao je svoje pristalice da glasove daju mitropolitu Kirilu, koji je od imenovanja za čuvara patrijaršijskog prestola, posle smrti patrijarha Aleksija Drugog, važio za favorita.
Mitropolit Kiril je na Arhijerejskom saboru dobio trostruko više glasova od rivala, mitropolita Klimenta, 97 naprema 32, dok je mitropolit Filaret dobio 16 glasova.
Iako su imali pravo da predlažu dodatnog kandidata, učesnici Pomesnog sabora su odustali od toga, pa su u završni krug glasanja ušla samo dvojica kandidata.
Ko je birao patrijarha
(uvećaj)
Dramatično finale izbora patrijarha počelo je juče u podne po moskovskom vremenu u hramu Hrista Spasitelja u Moskvi. Sabor je otvoren svečanom molitvom u kojoj su učestvovali svi delegati Sabora, od arhijereja do laika, a raspoloženje delegata ukazivalo je na to da drugog kruga glasanja neće biti.
Prvi put je Pomesni sabor održan kod oltara, čime je naglašeno da se izbor novog patrijarha odvijao uz Božju pomoć. Mitropolit Kiril, koji je vodio molitvu sa arihijerejima odevenim u episkopske mantije, zamolio je Božji blagoslov za izbor poglavara crkve. U hram je uneta najveća hrišćanska svetinja - čestica rize Gospoda. Istovremeno, prvi put u istoriji hrama ispred oltara postavljeno je 17 stolova sa stolicama. Mesta u centru zauzeli su arhijereji, a ona bliže zidovima sveštenici i laici. Kraj izlaza su postavljene glasačke kutije. Prvo plenarno zasedanje Sabora bilo je otvoreno za medije, a druga dva su bila zatvorena.



Po okončanju molitve, mitropolit Kiril je pročitao Povelju Arhijerejskog sabora o sazivanju Pomesnog sabora RPC, nakon čega je Sabor proglašen otvorenim. Delegati su potom izabrali predsedništvo Sabora. Pročitane su i poruke, među kojima je bila i ona od Dmitrija Medvedeva, predsednika Rusije. U pismu, koju je pročitao Sergej Nariškin, šef predsedničke administracije, izraženo je uverenje da će crkva i država nadalje sarađivati u „očuvanju međuverske sloge u Rusiji i jačanju ideala dobra, mira i pravednosti”. Nariškin je posebno istakao da će rad Pomesnog sabora odrediti dalju sudbinu RPC i da „pravoslavci čitavog sveta… očekuju mudre odluke” učesnika. Reč je potom ponovo uzeo Kiril, koji je ukazao na to da Sabor pored izbora patrijarha, treba da da ocenu poslednjih 18 godina, koje su bile „period drugog pokrštavanja Rusije”. Ilustrujući razmere duhovnog preporoda, koji je pripisao patrijarhu Aleksiju Drugom, on je naveo podatke da je uoči Pomesnog sabora 1988. RPC imala 76 eparhija i 74 arhijereja, 6.893 parohije i 6.674 sveštenika i 22 manastira, a da je krajem prošle godine imala 157 eparhija, 203 arhijereja, 29.263 parohije, 27.216 sveštenika i 804 manastira.
Posle pauze za ručak, počelo je drugo plenarno zasedanje Sabora na kojem su usvojeni dnevni red, program i preporuke zasedanja. Delegati su zatim utvrdili proceduru izbora patrijarha. Treće plenarno zasedanje počelo je u 17.30 po moskovskom vremenu.

Diplomata i pastir
Dojučerašnji čuvar patrijaršijskog trona, Kiril važi za „drugo lice” Ruske pravoslavne crkve kao najaktivniji jeromonah u javnosti. Već trinaest godina vodi emisiju na Televiziji „Reč pastira”, a od 1989. predvodi Odeljenje za spoljne odnose RPC, što je ravno položaju šefa diplomatije. Kiril je rođen kao Vladimir Mihajlovič Gundjaev 20. novembra 1946. u Lenjingradu u svešteničkoj porodici u Sankt Peterburgu. Završio je duhovni seminar i akademiju, a tokom 10 godina bio je rektor Lenjingradske duhovne akademije. Bio je predstavnik Moskovske patrijaršije pri Svetskom savetu crkava u Ženevi, učestvovao je u radu mnogih konferencija i manifestacija. Poznat je po obrazovanju i širokoj erudiciji, a naročitu pažnju poklanja pitanju dijaloga crkve i društva. Otvoreno komunicira sa medijima. Autor je više od 600 publikacija i počasni je doktor teologije nekoliko inostranih akademija i počasni član ruskih akademija i profesor univerziteta. Aktivno je učestvovao u ujedinjavanju Moskovske patrijaršije sa Ruskom pravoslavnom crkvom u inostranstvu i uspostavljanju odnosa RPC s Katoličkom crkvom.

Desetovekovna tradicija
Ruski narod je zvanično primio hrišćanstvo 988. godine u vreme vladavine kneza Vladimira. Ruska pravoslavna crkva, najveća u pravoslavnom svetu, dobila je autokefalni status 1448. Od 1589. crkva ima patrijaršijsku upravu, a prvi patrijarh bio je Jov. Položaj patrijarha je ukinut 1721. i odlukom cara Petra Prvog uveden Duhovni kolegijum, kasnije preimenovan u Sveti rukovodeći sinod. Patrijarh je ponovo uveden odlukom Sveruskog pomesnog sabora 28. oktobra (11. novembra) 1917. Zvanje patrijarha u RPC je doživotno, što znači da je on do smrti obavezan da služi crkvi, čak i ako je teško bolestan, prognan ili zatočen. U 20. veku RPC je imala petoricu patrijarha: sv. Tihona, Sergija, Aleksija Prvog, Pimena i Aleksija Drugog koji je preminuo 5. decembra.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
auuuu kakva je ovo Vatikanska namještaljka bila,bezveze što je ovaj novi patrijarh, moj favorit je bio patrijarh Kliment
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Kiril nastavlja politiku pokojnog Aleksija Drugog
Ruski patrijarh prijatelj Srbije
Autor: T. Trikić | Foto:BETA AP | 29.01.2009. - 05:00


Odnosi Ruske i Srpske pravoslavne crkve nakon izbora novog ruskog patrijarha biće veoma bliski kao i do sada, a može se očekivati i njihovo dalje poboljšanje, kaže za „Blic” otac Vitalij Tarasjev, predstojnik podvorja Ruske pravoslavne crkve u Beogradu. Novoizabrani patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril, doskorašnji mitropolit smoljenski i kalinjingradski, inicijator je niza dosadašnjih apela RPC za zaštitu srpskog stanovništva na Kosovu, a otvoreno je upozoravao na opasne posledice jednostranog proglašenja nezavisnosti južne srpske pokrajine. Kiril je blizak sa Borisom Tadićem, predsednikom Srbije, kao i sa mitropolitom crnogorsko-primorskim Amfilohijem.

Naš sagovornik objašnjava da je novi patrijarh kao doskorašnji šef odeljenja za spoljne odnose Moskovske patrijaršije umnogome kreirao politiku Ruske pravoslavne crkve prema sestrinskim crkvama i uticao na dobre odnose sa Srpskom pravoslavnom crkvom.
„On je kreirao odnos RPC prema Srbiji i Srpskoj crkvi i prema najbolnijem pitanju za Srbe, problemu Kosova”, kaže otac Vitalij i podseća da je samo u periodu kada je Aleksije Drugi bio patrijarh, Kiril pet puta boravio u Srbiji.
„Tokom bombardovanja Jugoslavije 1999. novi patrijarh je dvaput dolazio u Srbiju da iskaže svoju podršku: jedanput sa patrijarhom Aleksijem Drugim, a drugi put u okviru neformalne međunarodne grupe koja se zalagala za prestanak akcije NATO”, navodi naš sagovornik.
On ističe da Kiril ima prijateljske odnose sa predsednikom Tadićem, s kojim se više puta susretao, te da ima odličan lični kontakt sa Amfilohijem.
Nepune dve godine pre nego što je Priština jednostrano proglasila nezavisnost, Kiril je upozorio da bi eventualna nezavisnost Kosmeta izazvala višedecenijske negativne posledice po Evropu i „stvorila potpuno novu situaciju” oko takozvanih nepriznatih država na postsovjetskom prostoru. Novi patrijarh je u više navrata ukazivao na to da će „posledice biti tragične u slučaju da Kosovo dobije nezavisnost”, jer će na tom prostoru ostati potencijal za neprijateljstvo i mržnju.
Kiril se 23. marta 2007. sastao sa patrijarhom srpskim Pavlom, kada je rekao da RPC čvrsto i dosledno podržava odnos sestrinske SPC prema rešavanju pitanja Kosova i pružio uveravanja da se narod Rusije nikada neće saglasiti s rešenjem koje ne bi prihvatio narod Srbije i Srbi na Kosovu. Dva dana posle jednostranog proglašenja nezavisnosti, 19. februara 2008, Kiril je poručio da RPC podržava poziciju SPC, saoseća sa nevoljama srpskog naroda i upozorio da bi otcepljenje Kosova od Srbije moglo da izazove lančanu reakciju.
Otac Vitalij ne očekuje da će dolazak novog patrijarha doneti bitniju promenu orijentacije RPC ni u svim drugim oblastima delovanja, budući da je Kiril kao blizak saradnik Aleksija Drugog i do sada učestvovao u njenom formulisanju.
„To se odnosi i na stav prema zapadnim hrišćanima, s kojima vodimo dijalog. Kad se reše neka bolna pitanja u odnosima RPC i Vatikana, može doći do nekog značajnijeg pomaka u odnosima”, navodi ruski sveštenik.
Kiril je i autor dva važna saborska dokumenta RPC, koja postavljaju teološke smernice te crkve: osnova socijalne koncepcije RPC, usvojene 2000, i osnova poimanja dostojanstva, slobode i ljudskih prava, koje je Arhijerejski sabor usvojio u junu prošle godine.
Kao važan momenat u izboru Kirila za patrijarha, otac Vitalij ističe činjenicu da mu je glas dalo više od 70 odsto učesnika Pomesnog sabora RPC. To je, po njemu, znak ne samo da je u RPC postignut konsenzus oko ličnosti novog patrijarha već i da u njoj nema podela, kako se često tvrdi na Zapadu.

 
Čestitka Tadića
Boris Tadić, predsednik Srbije, čestitao je mitropolitu Kirilu izbor za novog ruskog patrijarha. „Uveren sam da ćete mudrim delima, putem razumevanja i ljubavi, uspešno voditi pravoslavni ruski narod, razvijajući dobre odnose sa sestrinskom Srpskom pravoslavnom crkvom i srpskim narodom koji je u vama, u najtežim trenucima, uvek imao vernog prijatelja i duhovnog zaštitnika”, naveo je Tadić. Novi patrijarh je primio čestitku i od pape Benedikta XVI, koji je naveo da je srećan što je novi patrijarh čovek sa kojim je održavao bratske odnose i izrazio nadu da će biti nastavljen „započeti zajednički put zbližavanja”. Svoje čestitke Kirilu uputili su i Dmitrij Medvedev, predsednik Rusije, premijer Vladimir Putin, Viktor Juščenko, predsednik Ukrajine, i Viktor Janukovič, lider najveće opozicione partije.


 Put do trona patrijarha

Sveštenikov sin
Rođen je 20. novembra 1946. godine u Lenjingradu kao Vladimir Mihajlovič Gundjajev, u svešteničkoj porodici. Završio je Lenjingradsku duhovnu akademiju 1969. i iste godine se zamonašio i dobio crkveno ime Kiril. Arhiepiskop smoljenski i vjazemski postaje 1984, 1989. arhiepiskop smoljenski i kalinjingradski, a 1991. unapređen je u mitropolita.
Teolog i naučnik
Deset godina bio je rektor Lenjingradske duhovne akademije. Autor je više programskih dokumenata RPC i više od 600 publikacija.
 Javna ličnost
Od 1994. vodi duhovno-prosvetiteljsku emisiju „Reč pastira” na Prvom kanalu Ruske televizije. Često istupa u medijima i učestvuje u polemikama.
Diplomata
Imenovan je za predstavnika Moskovske patrijaršije pri Svetskom crkvenom savetu u Ženevi 1971. Od 1989. vodi odeljenje za spoljne odnose Moskovske patrijaršije, kreirajući odnose RPC sa drugim crkvama i njenu međunarodnu aktivnost.
Odnosi sa Vatikanom
Sa papom Benediktom XVI, susreo se 2005, 2006 i 2007, ali ostaje pri stavu da nema promene odnosa dok Katolička crkva ne odustane od prozelitizma.
Ujedinitelj
Pripisuje mu se glavna zasluga za postizanje pomirenja između RPC i Ruske pravoslavne crkve u inostranstvu, koja se posle osam decenija
17. maja 2007. vratila pod okrilje RPC.
Mirotvorac
Za vreme bombardovanja Jugoslavije dvaput je boravio u Beogradu, u znak podrške srpskom narodu. Više puta je upozoravao na težak položaj Srba na Kosovu.
Kritike
Konzervativno krilo RPC optuživalo ga je za preterani liberalizam i ekumenizam, kao i za težnju da modernizuje crkvene obrede. Na Zapadu su ga, pak, kritikovali kao lidera ruske neokonzervativne misli i obnovitelja ideje Moskva - Treći Rim.
Podrška Kremlja
Uživa poverenje predsednika Dmitrija Medvedeva i premijera Vladimira Putina. Smatra se da je Kremlj dao prećutnu podršku njegovom izboru za patrijarha.
Hobi
Novi ruski patrijarh voli skijanje, skijanje na vodi i brzu vožnju.
Izbor za patrijarha
Za vršioca dužnosti patrijarha izabran je 6. decembra, dan posle smrti patrijarha Aleksija Drugog. Za 16. patrijarha izabran je 27. januara osvojivši 508 od 677 glasova.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Ustoličen patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril
Autor: Beta | Foto:Reuters | 01.02.2009. - 10:47  12:51

U hramu Hrista Spasitelja u Moskvi jutros je ustoličen 16. patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril, javljaju agencije, dodajući da je ceremoniji ustoličenja prisustvovalo oko 4.000 ljudi.

 
Među prisutnima bili su i predsednik i premijer Rusije, Dmitrij Medvedev i Vladimir Putin sa suprugama, kao i udovica bivšeg predsednika Borisa Jeljcina Naina. Ustoličenju su prisustvovali i predstavnici pravoslavnih crkava, među kojima i mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, kao i predstavnici drugih konfesija u Rusiji.
Ceremoniju je direktno prenosila i ruska televizija.

Novi patrijarh moskovski i cele Rusije je nakon ustoličenja rekao da se zalaže za jačanje odnosa svih pravoslavnih crkava i za dijalog crkve i društva, "umesto propovedi". Predsednik Medvedev je na kraju ceremonije rekao da će dolazak Kirila na mesto patrijarha doprineti daljem razvoju pravoslavlja u Rusiji i razvoju dijaloga između države i crkve.
"To je ogroman događaj u životu naše zemlje, u životu svih pravoslavnih naroda. To je događaj koji otvara novu epohu razvoja pravoslavlja u našoj državi i nadamo se da će stvoriti nove uslove za potpuni, solidarni dijalog između RPC i države", kazao je Medvedev.
Prema njegovim rečima, danas kada se Rusija razvija i kada u svetu postoji mnogo protivurečnosti, "zajednički rad" crkve i države biće neophodan, u ime "razvoja države i svih pravoslavnih naroda".To je, naime, prvi put u novijoj istoriji Rusije da je novom patrijarhu lično čestitao šef države.

Kiril, koji važi za predstavnika liberalne struje u crkvi, Sveti arhijerski sinod je izabrao na zasedanju u utorak tajnim glasanjem, u kojem je dobio 508 glasova od ukupno 700.
Novi patrijarh je rođene 1946. godine u porodici sveštenika. Završio je Lenjingradsku duhovnu akademiju. Od 1998. bio je arhiepiskop smoljenski i kalinjingradski, a od novembra 1989. je član Svetog sinoda.
Dobitnik je mnogih crkvenih i državnih nagrada i nosilac mnogih naučnih zvanja.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Ustoličen patrijarh
Kiril za jedinstvo pravoslavaca
Autor: T. T. | Foto:Reuters | 02.02.2009. - 07:46


Novi šesnaesti patrijarh Ruske pravoslavne crkve ustoličen je juče u Hramu Hrista Spasitelja u Moskvi na ceremoniji kojoj je prisustvovalo oko 4.000 ljudi, među kojima i državni vrh Rusije, uključujući predsednika Dmitrija Medvedeva i premijera Vladimira Putina.

Svečanosti, koju je direktno prenosila ruska televizija, prisustvovali su i predstavnici drugih crkava, a delegaciju Srpske pravoslavne crkve predvodio je mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije.
Ritual, neznatno izmenjen od drevnih vremena, počeo je tačno u devet časova po lokalnom vremenu uz 15-minutno zvonjenje zvona sa svih pet kula hrama. U pratnji dvojice najstarijih mitropolita, stalnih članova Svetog sinoda RPC, Kiril je doveden do oltara gde je triput sedao na patrijaršijsko mesto u centru oltara uz uzvike „Aksios!”, što na grčkom znači dostojan.
Primivši sva odličja patrijarha, odeždu sakos, široku traku omofor i patrijaršijsku mitru na glavi, Kiril je održao svoju prvu liturgiju, a zatim uputio i prvu poslanicu pastvi, u kojoj je pozvao na očuvanje jedinstva crkve i približavanje ljudi Bogu.
On je ukazao da je jedan od zadataka patrijarha briga za „jedinstvo vaseljenskog pravoslavlja” i uverio je da će uvek biti otvoren „za dijalog sa sestrinskim crkvama i zajedničke napore koji bi pomogli da se ojača i poboljša svepravoslavna saradnja i postigne veća koordinacija pastirskih i misionarskih napora”.
Ruski predsednik je čestitao Kirilu, rekavši da je njegovo ustoličenje veliki događaj koji će, kako se nada, dovesti do „punog dijaloga i solidarnosti između Ruske pravoslavne crkve i države”. Novi patrijarh je naglasio da bi odnosi s vladom trebalo da počivaju na ustavnoj osnovi prema kojoj su crkva i država odvojene.
Nekadašnji predsednik Odeljenja za spoljne crkvene veze Moskovske patrijaršije, mitropolit smoljenski i kalinjingradski Kiril (62), ranije je govorio u prilog jačanju veza s Rimokatoličkom crkvom i jedan je od retkih visokih zvaničnika RPS koji se sastao sa papom Benediktom XVI. Novi poglavar RPC izabran je na Pomesnom saboru u Moskvi 27. januara, kao naslednik patrijarha ruskog Aleksija Drugog, koji je preminuo 5. decembra prošle godine. Za njega je glasalo 508 delegata, što je više od 50 odsto od 701 učesnika sabora, dok je za drugog kandidata, mitropolita kaluškog i borovskog Klimenta, glasalo 169 delegata.

Otac patrijarha bio u logoru na Kolimi

Otac patrijarha Kirila (Gundjajeva) Mihail, i sam sveštenik, u vreme Staljinove diktature još kao student u Lenjiingradu, današnjem Sankt Peterburgu, našao se na udaru službi bezbednosti koje su ga 1934. uhapsile pod optužbom da je spremao atentat na vođu. „Ako ne budeš priznao garantujem ti streljanje bez suda”, rekao je islednik Mihajlu. „Kako bi lenjingradski student mogao da izvrši atentat na vođu koji živi u Moskvi okružen jakim obezbeđenjem”, odgovorio je Mihail. Pošto je odlučno odbio da potpiše priznanje dobio je „samo” tri godine logora na Kolimi.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:16:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.