Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Katolici obilježavaju obljetnicu smrti Ivana Pavla II.  (Pročitano 10546 puta)
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1721
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Uh,al' si navalio...Pa nema tu neke velike nauke u smislu da moras da budes,sto kazu ameri,rocket scientist da bi bio hriscanin.Drzis zapovesti,postis kad je propisano, ispovedas se i pricescujes,molis se Bogu,ne svadjas se s ljudima niti im mislis zlo,pokusavas da trpis nepravdu itd...(ne mora redom... Smile )Nisam siguran dal' me pitas zbog mene samog,da bi
video dal' sam "utvrdio gradivo"jer ti je cudno sto se ovako ponasam a zovem se hriscaninom,ili te interesuje zbog tebe.Ako je zbog tebe,kupi onaj najobicniji crkveni kalendar-tu pise kratko i jasno,ne moz' da omane... Smile .Sustina je da nije tesko razumeti sta ti treba da bi postao novi covek,al je problem sto se onom starom ta ideja nimalo ne svidja... [smilie=frisko40.gif]
Ma, pitam iz puke znatizelje!
Jes, ja sam ti kriterijum dal' si 'utvrdio gradivo'!
 Smile
Svija mi se sta si napisao.
A narocito slicica:
[smilie=frisko40.gif]
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
Oh,u redu...pozdravljam te i izlazim iz off-a... :yes:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Odakle panicni strah pravoslavaca da ce biti pokatoliceni? Nijedan katolik ne zivi u strahu da ce biti preveden u pravoslavlje. Coveka je lako ubiti, ali njegova ubedjenja mozes promeniti samo ako je nesiguran u ono sto veruje.

Odavno sam svestan da je za UDBU svaki katolik neprijatelj, vera i znanje kao najveci neprijatelji svakog komunistickog poretka. Ako se tome dodaju i tzv "gradjani" eto prilike za intervenciju.

Interesantno je kako neko ko tvrdi da je hriscanin moze mrznju smatrati kao deo vere. Onda tu mrznju brizljivo neguje i zaliva. Svaka mrznja coveka degradira o ometa ga da sebe izkradi kao valjano ljudsko bice.
Ja svoje neprijatelje nisam mrzeo, sprovodio sam mere da ih eliminisem ili neutralisem (u slucajevima kad su me direktno ugrozavali)

Borba da se dobije drzavljanstvo zemlje u kojoj je katolicka crkva jedan od stubova drustva, pa se onda sa stecene pozicije to isto napada
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Citat
Odakle panicni strah pravoslavaca da ce biti pokatoliceni? Nijedan katolik ne zivi u strahu da ce biti preveden u pravoslavlje

Za 1000 godina od raskola, Rim nije uspeo pokatoliciti istok ni za centimetar, iako i dan danas ima pretenzije ka tome. Jos uvek se nije ispuno san nijednog pape da poseti Rusiju. Sta mislis zbog cega se ruski patrijarsi opiru doalsku pape? Misli malo o tome. Dakako da nemas strah, jer pravoslavlje se nikada nije naturalo kao rimokatoicizam. Nemaju ni pravoslavni strah, jer da ga imaju odavno bi se krstili sa pet prstiju. Zato i ima samo 200 miliona pravoslavnih naspram 1.2 milijarde katolika. Prihvati to kao cinjenicu. To znaju i ptice na grani.

Citat
Odavno sam svestan da je za UDBU svaki katolik neprijatelj, vera i znanje kao najveci neprijatelji svakog komunistickog poretka. Ako se tome dodaju i tzv "gradjani" eto prilike za intervenciju.

Trebam li ja ovu besmislicu nazvati mrznjom? Sto pravoslavlje izjednacujes sa komunizmom, i samim tim nipodostavas sve nevine zrtve komunisticke diktature, koji se nisu hteli odreci pravoslavlja za rad "boljeg zivota" u komunistickom matriksu. Razlikujes li ti mrznju od negativne kritike!?
« Poslednja izmena: 06. Apr 2006, 00:02:25 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
Odakle panicni strah pravoslavaca da ce biti pokatoliceni? Nijedan katolik ne zivi u strahu da ce biti preveden u pravoslavlje. Coveka je lako ubiti, ali njegova ubedjenja mozes promeniti samo ako je nesiguran u ono sto veruje.
Pa ovo je genijalno!Jel to aluzija na 3P.Pobiti,proterati,pokrstiti.Kazes da su Srbi bili slabi u veri pa su ih ustase lako pokrstavale...mozda...ali su ih jos lakse ubijale i proteravale...
Otkud kod katolika panicna reakcija kad god se pomene pravoslavlje.Zasto stalno imaju potrebu da nesto objasnjavaju pravoslavnima.
To da nijedan katolik ne zivi u strahu da ce biti preveden u pravoslavlje-to si u pravu,situacija je od pamtiveka obrnuta...Jel ti ovo poznato...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

znak nad kojem su ustase davali zakletvu.jpg
(28.98 KB, 305x445)
« Poslednja izmena: 05. Apr 2006, 23:52:19 od iljushin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja znam sta je pravoslavni vernik, a zivim u Beogradu u kome je prava retkost sresti takve ljude. Zbog tog masovnog odrodjavanja od vere nikako ne mozete optuziti Papu ili Ustase, to je zavisilo od oluke vas samih i zelje da se prihvati nesto drugo. Upravo su Srbi odrodjeni od pravoslavlja vrsili pritisak (i ubijanja) onih koji su tome hteli da ostanu verni. Nije Ustasa dosao u Sumadiju da jase pravoslavnog popa, vec su to radili sami Srbi, Mnoge stare pravoslavne crkve koje su prezivele Turke i brojne ratove su na kraju srusene od samih Srba, i za to nemojte kriviti bilo koga drugog. Lepi stari manastiri na Fruskoj Gori koji su razoreni (i monasi pobijeni) od strane Srba. Znam da ce mi na ovo biti odgovoreno propagandnom patkom kako su to uradile Ustase.

Stara pravoslavna crkva u samom centru Zagreba nije nicim oskrnavljena "ni tada ni sad" sto se nemoze reci za bogomolje u Beogradu! Poistovecivanje nacije i vere je tipicno za Srbe, i odricanje prava svima drugima da imaju bilo sta nalik veri, a pri tome su od vlastite vere potpuno otudjeni svodeci je na "tradiciju" i "obicaje"

Mozda ste vi svoju pravoslavnu veru "prevazisli" stvarajuci "nesto bolje" onda to "necto bolje" cuvajte i unapredjujte.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Ja nisam ni rekao, da je ikada rimokatolicizam uspeo odroditi pravoslavne a da se to odrazi na narod. Pa zato sam ti i gore napisao da za 1000 godina Rim nije uspeo ni za centimetar pokatoliciti istok. Pa tako je i sa Srbima. Bilo je reci o tome je li Ivan Pavao II negativna licnost, i ja sam samo otisao na primer beatifikacije Alojzija Stepinca, a naveo sam pokatolicavanje/ili smrt Srba kao primer da je i Stepinac cinio zlo. Nisam nikako rekao da je Stepinac time ugrozio pravoslavlje. Taman posla!! Jedinu svetu, sabornu i apostolsku Crkvu, istocnu pravoslavnu nece nadvladati ni vrata pakla prema obecanju Gospodnjem. (Mt 16,18). A ti si odmah presao na drugu temu, kako se Srbi plase pokatolicavanja....


Ti mnogo volis da brkas stvari. Tamo gde treba da priznas da su UDBAsi rusili, kao kod tiha crkava i manastira, ti porices i kazes to su Srbi. A gde UDBa nema veze sa vezom, kao sto je slucaj sa pravoslavnom Crkvom, ti porices i to i kazes to je jedno te isto. Kontriras samome sebi.

I kao sto jedan Jevrej ne moze zamisliti jevrejstvo bez Boga, tako ni Srbin ne moze zamisliti srpstvo bez pravoslavlja. Jer Srbi su svoj identitet stekli tek kroz pravoslavni hriscasnku veru. Srbi su bas kao i Jevreji, narod iskljucivo verske tradicije. A da ima njih koji su sveli veru na tradiciju i obicjae to stoji, ali jedina sveta saborna i apostolska Crkva je jos uvek ona koju je osnovao Gospod na temelju vere koju je Petar ispovedao, i to tako jos uvek stoji, i stajace u vek vekova.
« Poslednja izmena: 06. Apr 2006, 01:14:08 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam jednom davno otisao u pravoslavnu crkvu da se pomolim za jednu devojku koja je pocela da gubi dusu, a smatrao sam da pomoc treba da dobije od vere kojoj po poreklu i krvi pripada. To sam otprilike i objasnio popu.

Eto nisam "alergican" na pravoslavlje, samo me uvek iritiraju oni za koje se iz aviona vidi da nisu vernici, a zele da tim pravoslavljem manipulisu zarad licnog profitiranja (ne mislim na costu)

Ne dovodim ja u vezu UDBU i pravoslavlje, samo vidim da su iz faze otvorenih progona presli u fazu manipulacije, sto je jos gore.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
U svakom slucaju tema nije to sto je rimokatolicka crkva uvela budalastu ideju o papskoj nepogresivosti -- i to pre jedva 140 godina -- koju su i sami rimokatolici odbbijali da prihvate kao istinitu, nego je tema to da je Wojtyla podrzavao bombardovanje Srba u Republici Srpskoj, a kasnije i u Srbiji (tj. pokrajini Srbije Kosovu i Metohiji) radioaktivnom municijom.

Takodje tema je to da je kao mlad covek Wojtyla radio kao prevodilac bas u fabrici hemikalija koje su proizvodile otrov kojim su u Auschwitzu istrebljivani Jevreji. Nija valjda imala u Poljskoj neka druga firma kojoj je trebao prevodilac...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
Eto nisam "alergican" na pravoslavlje, samo me uvek iritiraju oni za koje se iz aviona vidi da nisu vernici, a zele da tim pravoslavljem manipulisu zarad licnog profitiranja (ne mislim na costu)
He,he,nego na...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.