Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Katolici obilježavaju obljetnicu smrti Ivana Pavla II.  (Pročitano 10548 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pustite nas krivoverne da zivimo u svojim zabludama
Nemojte na te krivoverne opet poslati armadu tenkova pod komandom bezboznih ubica.
Ako se u Crnoj Gori crkva odvoji od SPC oce li i oni biti krivoverni
Da li je Bugarin pravoslavac takodje krivoveran, jer i on ne pripada SPC koja je jedina pravoverna.
Ako je i Bugarin pravoveran zasto postoje dve crkve, a ne jedna - zbog razlicite nacionalnosti vernika? Zbog odanosti drzavi? Nacionalnost i drzava ne mogu biti iznad vere - ili je i to krovoverje koje nas muci zabludama.
Kako biti po volji pravoslavcu kome su bezbozne ubice draze od onih koji se krstu klanjaju, toboze su vas "branili" tesko veri koju ce takvi braniti, a i dalje se u takve uzdate kao "stub" odbrane. Sistem optuzbi protiv katolika koji je smisljen u kuhinji UDBE, pa se ti gotovo doslovno ponavlja.
Dar vere nemaju svi, vec samo oni koji to zaista prihvate, a ateisti to odlucno odbijaju, i onaj koji "opseda" crkvu bez prave vere takodje ne moze ta primiti, jer u sebi to odbija.
Bilo je u Vatikanu diskusija - svakom coveku darivati, onda je zakljuceno da vera nije ekser koji se silom moze ukucati. Pa svaki ateista bi bio besan kad bi mu se dar vere silom nametao, a i jedinim pravovernima je mnogo sta u mrznjama, takvi su pravoverni
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7

Ako je i Bugarin pravoveran zasto postoje dve crkve, a ne jedna - zbog razlicite nacionalnosti vernika? Zbog odanosti drzavi? Nacionalnost i drzava ne mogu biti iznad vere - ili je i to krovoverje koje nas muci zabludama.

Licno ne msilim da je ijedan hriscanin (pravoslavni, rimokatolici, anglikanci, protestanti), pa i uospte bilo0 koji jednobozac (judaista, musliman -- pored pomenutih hriscana) pravoveran.

Medjutim, iz kulturoloske istorije potpuno je jasno da Srpska pravoslavna crkva i Bugarska pravoslavna crkva nisu dve nego jedna crkva. Uvek bile i ostale. Jednako kao i Ruska crkva, Jerusalimska patrijarsija, Grcka arhiepiskopija, Rumunska crkva, itd. Sve je to ejdna pravoslavna crkva, samo organizovana po teritorijalnom principu (bas kao i rimokatolic i anglikanci/episkopalijanci).

Samo sto pravoslavni nemaju jednog na vrhu iznad svih patrijarha i arhiepiskopa, kao sto ni angliaknci/episkopalijanci nemaju jednog na vrhu, nego je kenterberijski arhiepiskop samo prvi medju jednakima, a rimokatolici imaju tog jednog na vrhu.

Ali to pitanje organizacije apsolutno nije imalo nikakve veze sa dogmom unutar svake od te tri crkve dok papa nije proglasen za nepogresivog -- a to se dogodilo tek krajem 19. veka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@Imaginelo

Tebe je neko povredio ili ti se nesto dogodilo, medjutim mesas mnogo neke stvari, pre svega komunizam i pravoslavlje, pogresno shvatas ucenje Crkve i jos toga sto sta.

Ko je ikada rekao da je SPC jedina prava i ispravna? Eto tipican primer kako ljudi izmisljaju, i onda naturaju drugima kako su oni to rekli!

U pravoslavne Crkve se pored Srpske jos ubrajaju i Ruska, Grcka, Bugarska, Rumunska, Gruzijska, Antiohijska, Carigradska, Jerusalimska, Aleksandrijska, Poljska, Ceska, Ukrajinska i Finska i sve od pomenutih pomesnih Crkva su autokefalne. Ali sve su zasnovane na jednoj veri u Hrista, na jednim dogmatima potvrdjenim na vaseljenskim saborima.

No sve ove Crkve se drze toga da je jedino pravoslavna vera ispravna i da vodi u vecan zivot. To je sam Hristos za sebe svedocio kada je rekao "Ja sam put, istina i zivot", i "Niko ne dolazi Ocu nego kroz mene". Postoje jasne istorijske cinjenicne koje govore ko se to od koga odvojio i ko je prekrsio dogmate potvrdjenje na 7 vaseljenskih sabora. Tvrditi kako su i ostale vere ispravne bilo bi besmisleno i dovelo bi u pitanje samo to verovanje koje se ispoveda a samim tim i zivot.

A te price kako je UDBA zakuvala mrznju protiv katolika, su izmisljenje. Jos za vreme krstaskih ratova u 11 i 12 veku papa je slao svoje krstase da pokore Vizantiju i da je pokatolice. Srbi su 500 godina stajali na braniku Evrope, braneci Evropu od najezde islama, a papa se nije smilovao da posalje vojsku da zajedno sa Srbima isteraju muslimane i Evrope, a znao je slati krstase da pokatolice Vizantiju. Daleko to u proslost ide, netrpeljivost izmedju pravoslavnih i rimokatolika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1726
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
...
Mozda ja jesam sustinski komunista (doduse prvi put sam "optuzen"za takvo sto), ali zelim da budem istinski hriscanin. Zelim da prerastem u pravoslavnog coveka, sto kod pape i katolika nije slucaj... Jedno je neverujuci a drugo krivoverujuci...
Nemam pravo da ... 'bacim kamen na tebe' jer si komunista pa to i ne činim.

Iskreno me zanima, kako pokušavaš da 'prerasteš u pravoslavnog čoveka'?
Kako misliš da postaneš 'istinski hrišćanin'?
I zašto?

Izvini ako mnogo zapitkujem; znatiželjan sam.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ekskluzivno pravo na davanje vecnog zivota - pa ko je taj "kopirajt" dao iskljucivo pravoslavnim crkvama, sa kim je taj "ekskluzivni" ugovor potpisan, a svi ostali su "piratske" verzije bez pravog kopirajta. Neko ko zivi tamo negde u Argentini i ima tu "nesrecu" da je potpuno udaljen od pravoslavnih crkvi, a i to je prost radnik na farmi koji nije fantasticno informisan. Njemu je uskraceno sve sto "samo" pravoslavci imaju, koliko god da je predobar i cist u dusi, bajo pa on nije pravoslavac i skapace ko pas. Onaj kome je pravoslavna crkva pet minuta od stana ne moze shvatiti kakvu ludu srecu ima.

Dogma o nepogresivosti pape - jos jedna UDBAska kuhinja koja se papagajski ponavlja (do automatizma!)
Papa je tom odlukom obavezan da bude apsolutno iskren, da ne pravi razliku izmedju onog sta misli i govori a ima pravo da precuti a i najiskreniji covek ce pogresiti, bar ponekad. Nepogresivi su lideri komunizma pa su se preplasili da dobojaju "konkurenta" u svojim glupim dogmama

Tzv "pravi" pravoslavci koji rado sklapaju savez sa neznaboscima ubicama ali su jako ostri prema katolicima i "istorijskim protestantima" (izraz vaseg svestenika) decenijska dresura UDBE vidno deluje na razmisljanje

Neko me je poivredio??? Ljudi koje vasi popovi tri put dnevno blagosiljaju mene zele da proteraju iz grada u kome sam rodjen i u kome zivim 40 godina. Treba biti lojalan drzavi u kojoj zivis, ali ta drzava prema meni nije lojalna i time se rusi osnova vlastite drzave, napravite konacno tu drzavu, a ja cu biti prvi koji ce za tu drzavu poginuti! "Drzavotvorni" narod koji nije u stanju da stvori barem osrednju drzavu u kojoj barem Posta radi kako treba. madagaskar ima drzavu, a vi je nemate, kad vam kazu da to uradite onda je to diktat Zapada PU PU

Zelite drzavu u kojoj ce ziveti iskljucivo Srbi??? Hajde da vam se zelja ispuni, 5 godina da se to operativno sprovede i KRAJ  SAd je na vama briga o Postama i tramvajima.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
Ja reko' mozda sam ,a ti kazes
Nemam pravo da ... 'bacim kamen na tebe' jer si komunista pa to i ne činim
i sad bi ja nesto treb'o da odgovaram na tvoju znatizelju.Ne,ne zapitkujes mnogo,ali ti necu odgovoriti jer znam sta sledi posle-tvoje dokazivanje mog pogresnog shvatanja,a za to zaista nemam,nemam volje...
Prozelitizam i ekumenizam su pravo lice katolicke "crkve" i ona na tome istrajava.Ako sam ja protiv toga nisam dobar hriscanin,jel'?Sve sto oni ponude,moras da prihvatis ili ce te zvati sizmatikom,nazadnjakom i konzervativcem...
A..da,iz one kuhinje koju pominjes je izasla i makedonska i crnogorska "crkva" i jos ponesto kao sto je crnogorski jezik,nesrpsko "podrijetlo",akademija...
uostalom ne znam zasto ovo i pisem,pomenuo sam da me slika preplasila,donekle u saljivom tonu,ali delom i stvarno jer,pa... moze se videti iz prilozene slike...u medjuvremenu dok sam ovo pisao je stigla nova poruka,ali ovu ipak necu menjati bez obzira sto su neke stvari jasnije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Besmislice.

Potpuno imbecilna ideja da ljudsko bice toboze moze da bude nepogresivo nema nikakve veze sa UDBA-om.

Cak i nemacki (delimicno pohrvaceni) rimokatolicki episkop u Djakovu Josip Juraj Strossmayer osudio je dogmu o papskoj toboznjoj nepogresivosti i do smrti odbijao da je prizna.


http://www.s8int.com/strossmayer.html



Dogma o nepogresivosti pape - jos jedna UDBAska kuhinja koja se papagajski ponavlja (do automatizma!)
Papa je tom odlukom obavezan da bude apsolutno iskren, da ne pravi razliku izmedju onog sta misli i govori a ima pravo da precuti a i najiskreniji covek ce pogresiti, bar ponekad. Nepogresivi su lideri komunizma pa su se preplasili da dobojaju "konkurenta" u svojim glupim dogmama



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mene zalosti cinjenica da kao katolik ne mogu u pravoslavcu naci sabrata u veri, ako nismo "rodjena braca" da smo barem "braca od tetke" interesantno da sam sa muslimanima vodio potpuno mirne razgovore o veri, dok tzv pravoslavci uvek imaju UDBA paket optuzbi cim se to spomene, strasno je zanimljiva cinjenica kako se ta UDBA cvrsto ukorenila samo kod Srba, kod svih ostalih se to istopilo ili u potpunosti usaltalo u nova vremena. Sad ta UDBA kreira i sebi podobnu veru kroz modifikovano pravoslavlje, imamo i religiju komada 1 a zgodno i dodje kao pobocna stranka koja na izbore ne izlazi. A tu su i lepi OBICAJI (da to su obicaji) koje je zgodno proslavljati. Niko od velikodostojnika SPC tome ne pruza otpor, a neki su se u toj prici "pronasli" Tako se pravoverni "od Apostola" pretvaraju u klub folklora, dekor i pobocni politikanti. "kad vidis popa uhvati se za dugme"

Svi koji su dovoljno stari znaju da su komunisticki rukovodioci NEPOGRESIVI a ko tu dogmu ne postuje ima posla sa UDBOM ali je jako zgodno za to optuzivati Papu. Egzibicije da bi se dokazalo da je i Slobo bio NEPOGRESIV i predodredjen za ulogu novog Tita. Taj NEPOGRESIVI je imao ceste kontakte sa vrhom SPC pa je i SPC tu NEPOGRESIVOST podrzavala, a i sad se upinju da to posthumno podrze.

IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
 Smile Smile Smile nemoj da spajas komunizam i pravoslavlje,mozda onaj bcaran(znas ko je) procita ovo pa si ga ugasio... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@imaginelo

Nisi nikada razgovorao sa pravoslavcem, nego bice da si razgovarao s nekim ko sebe etiketira kao pravoslavca.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.