Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Katastrofalan pad prodaje PC računara, Win 8 najveći 'krivac'?  (Pročitano 5655 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Citat
(sve neki fotografi u pm)

I onda stavi na "auto" i samo škljoca ... to može i sa pocketom Smiley Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Danas su desktopi potrebni samo gejmerima i grafickim dizajnerima, pa i u tom drugom slucaju polako opada potreba... posebno za cist dizajn jer je mnogo prirodnije koristiti tablet nego desktop...
Imam sve sem tableta... i kad moram da sednem za desktop, zaista mi je muka... a zahvaljujuci laptopu i smartphonu sam bukvalno sa plaze resavala neke trenutne probleme...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Pa,da,jbg... ko što rekoh - svi su danas brokeri na Tokijskoj berzi,pa moraju stalno da budu na mreži...

No,dobro,slažem se da laptop dobro dođe kad čovek putuje negde.To da.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Citat
Danas su desktopi potrebni samo gejmerima

то смо већ потврдили Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa,da,jbg... ko što rekoh - svi su danas brokeri na Tokijskoj berzi,pa moraju stalno da budu na mreži...

No,dobro,slažem se da laptop dobro dođe kad čovek putuje negde.To da.

Cuj, da ne postoji potreba za brzim i lakim oblicima komunikacije, www bi i dalje bio na nivou laboratorijskog eksperimenta...

Laptop mi omogucava da sve sto mi je vazno za posao i zabavu bude na istom mestu u svakom trenutku bez drndanja sa VPN ili nekom remote varijantom.

Ja npr. ne gledam TV, tako da kada idem na spavanje ponesem sa sobom laptop i pustim seriju ili film, sama kontrolisem svoje vreme i ugadjam svojim potrebama...

I ne, ja nisam broker na berzi, ali ja zelim lako i brzo da pristupam informacijama...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
To nije bio napad na tebe,nego osvrt na neke imbecilne trendove koji su se uhvatili u poslednjih par godina.

Tebi kao administratoru Bureka,razumem da je često potreban pristup mreži.I razumem i to da laptop dobro dođe na odmoru.

Ali ono što neću razumeti su ova nova foliranja sa smart poslužavnicima.Em zato što ovde svi balave za njima i kupuju ih čim skupe kintu,a onda kukaju kako teško žive,em što ih često uzimaju osobe koje pojma nemaju da ih koriste(najčešće klinke),em što je to dogurano dotle da ljudi sad postaju zavisnici od pristupa mreži.Dakle,ne mislim na zavisnost od interneta u onom ''starom'' smislu,nego na ovaj novi oblik,da ljudi više nisu u stanju ni da hodaju gradom ako nisu prikačeni na mrežu,ili ako im na glavni nisu kacige od slušalica od kojih ne čuju ništa oko sebe.
Svi su postali opsednuti mrežom,wireless-om i glupavim aplikacijama koje ničemu ne služe.Mogu da se kladim da već i kod nas ima gomila bolida koji se osećaju ''golo'' i osakaćeno čim hodaju gradom a nisu prikačeni na neku mrežu,ili još gore - ako im je smart poslužavnik ne daj Bože na popravci.

Došlo se dotle da odeš u kafić sa drugovima da bi na jbnom smart poslužavniku gledao klipove sa Youtubeta. To se meni desilo. Sedim s ortacima,i jedan krene da me smara sa nekim smešnim klipovima. Reko j*bo te Youtube, to mogu i kući da gledam,ovde sam došao da posedim i popričam,ne da visim po netu koji imam i kući.


A i to ''brzo i lako pristupanje informacijama'' je u neku ruku sviranje,jer su ljudi tako navikli da imaju sve na tacni,ko da su bebe,a neretko i da imaju pristup neproverenim i lažnim informacijama.No,dobro,to je već druga tema.

Ono što hoću da kažem je da većina ljudi sa tim smart glupostima pokušava da glumi face,brokere i biznismene,a u stvari 90% njih pojma nema da ih koristi,kao i to da se svi kolektivno pretvaramo u velike bebe koje jednog dana neće moći ni do frizera da odu bez upotrebe mreže i neke skupocene ''smart'' gluposti.

P.S. A došli smo i do ovoga.
« Poslednja izmena: 15. Apr 2013, 13:44:02 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.43
ali njihova se cena dodaje ceni računara.

IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Nokia 1800
Danas su desktopi potrebni samo gejmerima i grafickim dizajnerima, pa i u tom drugom slucaju polako opada potreba... posebno za cist dizajn jer je mnogo prirodnije koristiti tablet nego desktop...

Pa sad...  Smile
Šta je sa audio inžinjerima (potrebna je odlična zvučna, dobar procesor, dosta memorije)? Šta je sa ljudima koji se profesionalno bave audio/video obradom? IT tehničari (potreban je komp koji ima dobar multitasking, održavanje servera, monitoring sistema sa 20+ kompova i plus u isto vreme da radi skype i igrice  Smile )? A 3D modelovanje i inžinjering (potrebno je brdo memorije i odlična grafička karta, a poželjna su 2 ekrana od kojih bar 1 treba ta bude izuzetnog kvaliteta)?
Mislim, to sve pričam o ljudima kojima je to posao punog radnog vremena. Za neke od njih znam da su spremni otprilike isto toliko para da izdvoje samo za stolicu u kojoj će da sede pošto ceo dan sede i bitna im je udobnost.

A naravno tu su i ljudi koji prosto hoće veliki ekran ili možda žele mogućnost user-friendly nadogradnje kompjutera i zamene komponenata? Laptop ako se pokvari šalješ ga u servis, a svako ko je odrastao uz PC-eve i zna da koristi google, može sam da uradi dijagnozu potencijalnih problema sa kompom i naravno otkloni problem sam, bez plaćanja servisa, ili ako je samo jedna komponenta u pitanju a istekla je garancija, onda se zameni samo ta jedna komponenta... Nadogradnja na svake 2-3 godine ili zamena starih komponenata je posebna priča. Tu su sad i SSD-ovi. Sad (kod nas sad, zapravo odavno) kad se provalilo da su HDD-ovi bili bottleneck napretka, biće navala SSD-ova, a zbog novih proizvođača i tehnologije proizvodnje cene će samo da padaju...

A baterije laptopova će samo imati kraći i kraći životni vek... Tako mi bar izgleda trendline u poslednjih 5 godina, mada istina, nikad nisu bili jeftiniji pa zato i jesu bolja opcija za ''obične'' korisnike.

Ali tvrdim da desktop sigurno neće zamreti. Bar ne u skorije vreme.
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.28.10
mob
I-mate 30 Pro
pa bilo je i vreme
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kako moze OS da bude krivac? Znaci da su napravili neko cudo koje bez razloga trosi resurse porasla bi prodaja? Odavno je komp postao modni detalj. Ljudi imaju para ali vole da im se izvlace kreativno.
« Poslednja izmena: 15. Apr 2013, 23:12:39 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.