Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ponovo samoubistvo u Vojsci SCG?  (Pročitano 611 puta)
13. Okt 2005, 19:41:06
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple 15
Ponovo samoubistvo u Vojsci SCG?

13. oktobar 2005. | 11:09 -> 12:27 | Izvor: B92

Mladenovac -- Vojnik Milan Matić iz Obrenovca juče je nađen mrtav na stražarskom mestu u kasarni Bagremar u Mladenovcu.

Vojska Srbije i Crne Gore saopštava da je u vojnom objektu Bagremar na stražarskom mestu zatečen mrtav vojnik Milan Matić iz Prve oklopne brigade. Matić je rođen 24. aprila 1984. u selu Zabrežje kod Obrenovca, a na odsluženju vojnog roka bio je od 2. juna ove godine, navodi se u saopštenju i dodaje da je zatečen mrtav pri redovnoj smeni straže u sredu, 12. oktobra, oko 10.00.

Na uviđaj su izašli Nadežda Mijatović, dežurni istražni sudija iz Okružnog suda Beograd, i dežurni tužilac Vojnog odeljenja Okružnog javnog tužilaštva u Beogradu Goran Rosić.

Šef istražnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu Branislav Todić rekao je da se pretpostavlja da je vojnik izvršio samoubistvo, jer kod Matića nema vidljive ulazne rane, već samo izlazna rana na vratu. Matićevo telo je poslato na obdukciju na Institut za sudsku medicinu.

Vojska Srbije i Crne Gore je s 14 samoubistava na 100.000 vojnika na nivou svetskog proseka.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
Hm,opet samoubistvo?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple 15
Rodbina vojnika ne veruje u samoubistvo

Naš Milan je ubijen

- Moj brat Milan ne bi se ubio dan pred moj rođendan. On to meni nikada ne bi uradio. Čekala sam da dođe kući iz kasarne, a umesto njega došla je policija i rekla mami i tati da je mrtav - kaže za „Blic“ Milica Matić, četrnaestogodišnja sestra preminulog vojnika Milana.

Vojnik Milan Matić (21), iz sela Zabrežje nadomak Obrenovca, pronađen je u sredu oko deset sati mrtav u kasarni „Bagremar“ kod Mladenovca. Nesrećni vojnik nađen je na stražarskom mestu. Na odsluženju vojnog roka bio je od 2. juna. Po rečima šefa istražnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu Branislava Todića, po prvim pretpostavkama radi se o samoubistvu.

- Izvršen je uviđaj, a pretpostavlja se da je u pitanju samoubistvo jer kod Matića nema vidljive ulazne rane, već samo izlazna rana na vratu - naveo je Todić. Zamenik okružnog tužioca Irina Ilić kaže da da su istražni sudija Okružnog suda u Beogradu Nadežda Mijatović i dežurni tužilac Vojnog odeljenja Okružnog javnog tužilaštva Goran Rosić sa pripadnicima MUP-a uviđajem utvrdili da se radi o nasilnoj smrti. Ona je naglasila da će se tek iz obdukcijskog izveštaja saznati pojedinosti - da li je reč o samoubistvu ili o ubistvu.

- Moj Mića nikada ne bi digao ruku na sebe. On se nije ubio! Prošlog vikenda bio je na odsustvu. Bio je srećan i raspoložen. Izlazio i u grad sa drugovima, šalio se da mora da nađe devojku kada se vrati iz Vojske i da se ženi. Moj brat je ubijen - drhtavim glasom priča za „Blic“ Ivan Matić, Milanov stariji brat. Dodaje:

- Čak nam je pričao i kako mu je baš lepo u Vojsci. Kako je zadovoljan. Rekao je da treba da bude unapređen u čin razvodnika pa se čak poverio i da možda ostane da radi u Vojsci.

U kući Matića u obrenovačkom selu Zabrežje tuga. Okupila se rodbina, komšije. Neverica..

- On jednostavno nije bio takvo dete. Nikada se nije potukao u životu. Nije pio. Imao je prijatelje, ali nije lutao selom noću. Vredno dete je bio i, kadgod bi ga mi stariji nešto zamolili, uvek bi pomagao. On nije znao da kaže „ne mogu“ ili „neću“ - pričaju okupljeni. Povezuju ovu tragediju sa onom u Topčideru.

- Biće kao i za njih. I dan danas se ne zna ko ih je ubio - dodaju.

Majka Gordana sedi u ćošku sobe. Pogled uprt u tačku na zidu.

- Meni više nije bitno da li je neko kriv ili ne. Moga Miće, moga srca i duše više nema... Vojska me je zavila u crno. Ni dušmanina ne bih više poslala u vojsku. Bolje mi je da je u zatvoru bio nego u Vojsci. Ne bi se ovo dogodilo. E da mi je dete bar trunku bilo iskvareno - skrhana od bola priča majka Gordana.

Stric preminulog Slobodan Matić, zastavnik Prve klase u penziji, juče je zajedno sa ocem vojnika Živoradom dao je izjavu istražnoj komisiji.

- Milan nije izvršio samoubistvo. Rekli su mi da je nađen u sedećem položaju, ispaljen je jedan metak, a čaura mu je ostala na ruci. Na takvom stražarskom mestu, po mojoj proceni, pucanj ne može da se čuje danju. Ali neću nikakve sumnje da sada iznosim, sačekaćemo rezultate obdukcije - kaže stric Slobodan.

Kovčeg sa telom nesrećnog mladića dovezen je u porodičnu kuću oko 16 sati.



Izvor: Blic \ Bojana Jelovac
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
jos jedan...koliko ce ih jos biti i sta se uopste desava nikako mi nije jasno
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple 15
Vojnik nađen mrtav na straži, rodbina ne veruje da je digao ruku na sebe

Nikada nas neće ubediti da se ubio

Milana Matića (21) drugovi su zatekli u sedećem položaju ispod drveta. Puška mu je bila između nogu, a hitac je navodno opalio sam sebi u usta
BEOGRAD - Još jedna tragedija u Vojsci Srbije i Crne Gore potresa našu javnost. Još jedan vojnik pronađen je mrtav na stražarskom mestu. Milana Matića (21) prekjuče su vojnici koji su sa njim služili vojsku zatekli mrtvog u kasarni "Bagremar" u Mladenovcu. Kao i kod ranijih slučajeva, prve informacije sa uviđaja ukazuju da je reč o samoubistvu. Njegova porodica, međutim, ne veruje da je Milan digao ruku na sebe.

- Nikad nas niko neće ubediti da je to uradio sam. Svako ko ga je poznavao to zna - ponavljaju Milanovi najmiliji čiji je dom u selu Zabrežje kod Obrenovca juče ispunila tuga i bol. Njegova majka Gordana, brat Ivan (23), sestra Milica (14) i brojna rodbina i prijatelji sedeli su nemo u dvorištu njihove kuće. Iščekivali su Milanovog oca Živorada koji je otišao da preuzme telo. O tragediji su ih obavestili prekjuče oko 16 sati iz Obrenovačke kasarne.

- Milan je dobrovoljno otišao u vojsku. Vojni psiholog nam je juče pokazao njegove testove u kojima je kao zaključak navedeno da je bio potpuno spreman i izuzetno motivisan za služenje vojnog roka. Nije pio, ni pušio. Bio je potpuno zdrav. Ne bi se on nikad ubio. Nije imao nikakvog razloga - kaže njegov ujak.

Milanovi najbliži dodaju da je došao kući na vikend i bio s njima od petka do nedelje. Bio je potpuno normalan i ništa se čudno nije moglo primetiti na njemu. Kako kažu, čuvši za tragediju otišli su uveče u kasarnu. Nisu ih pustili da uđu unutra, ali su razgovarali s Milanovim drugovima iz vojske s kojima je bio na straži. I oni su kazali da Milan ničim nije pokazivao da bi mogao da se ubije. Kako su im rekli, niko nije čuo pucanj, a pronašli su ga prilikom smene straže.

- Njegova smena je počela u 8 ujutro i trebalo je da traje do 10 sati. Kako su nam rekli vojnici, obično se dočekuju na pedesetak metara od stražarskog mesta. Milan ih nije dočekao. Nastavili su dalje i zatekli ga u sedećem položaju ispod drveta. Puška mu je bila između nogu, a hitac je navodno opalio sam sebi u usta - priča jedan od rođaka i navodi da ih je ujutru, kad se dogodila tragedija, pozvao jedan njegov drug iz vojske i pitao ih da li su čuli šta se desilo Milanu. Potom im je rekao da saslušavaju sve vojnike i prekinuo vezu. Oni su odmah pozvali Milana na mobilni telefon, ali se niko nije javljao. Potom i vojnika koji im je javio, ali, kako kažu, on više nije smeo da priča.

Milan je bio u sastavu Prve oklopne brigade. Na odsluženju vojnog roka bio je od 2. juna u voždovačkoj kasarni, dok je povremeno davao stražu u "Bagremaru". Ovaj vojni objekat u kome je skladišteno oružje i municija zauzima sedam hektara površine, a u njemu je samo šest vojnika koji čuvaju stražu i njihov komandir. Generalštab Vojske Srbije i Crne Gore saopštio je da su uviđaj izvršili istražni sudija Okružnog suda u Beogradu Nadežda Mijatović i dežurni tužilac Vojnog odeljenja Okružnog javnog tužilaštva u Beogradu Goran Rosić. Po nalogu istražnih organa telo vojnika prebačeno je na Institut za sudsku medicinu Kliničkog centra u Beogradu. U saopštenju se ne navodi kako je Milan stradao, ali su juče u istražnom odeljenju Okružnog suda u Beogradu tvrdili da tragovi nesumnjivo ukazuju da je reč o samoubistvu.

Milan je, inače, bio pogonski tehničar. U Zabrežju za njega svi imaju samo reči hvale. Bio je miran i dobar i trudio se da pomogne roditeljima i bratu i sestri, pa je posle škole povremeno radio. Kako kažu njegovi najmiliji, dobrovoljno je otišao u vojsku, jer je želeo da je završi kako bi što pre mogao da nastavi život dalje.



Izvor: Glas Javnosti \ P. R.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.