Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Karma i reinkarnacija iz ugla astrologije  (Pročitano 18376 puta)
08. Feb 2007, 20:26:18
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
Jedina grana astrologije koja nije uopće proučena na ovom forumu je karmička astrologija. Istina je doduše da gospodin Branko smatra da karma ne postoji no to nije razlog da pokušamo temeljem dokaza i argumenata izučavati i onu zadnju, najmlađu granu astrologije koja je usko vezana za karmu.

Izvorno je potekla iz hinduizma i budizma, gdje se smatra da svaka duša na putu do svoga savršenstva mora proći put pročišćenja, tj KARME, da bi se oslobodila svih grijeha i težine ovog života i da bi se mogla uspinjati putem svjetla prema savršenstvu.

Suprotno mnogima, tragove same reinkarnacije, koja ide redovito iz karmu može se pronaći i u samoj Bibiliji , za one koje to zanima gdje to mogu naći u Bibliji preporučujem da pročitaju članak: http://www.share-international.net/hrv/arhiv/ezoterika/reinkarnacija_i_karma.htm

Ono što je najvažnije u cijeloj priči je povezati astrološke simbole i u njima naći ključ naše karme.

Karma, teret koji nosimo iz prošlih života u ovaj život je sadržan u planeti Saturn te u južnom čvoru. Nadalje, Mjesec kao planeta koja označava našu dušu nam također govori o našim prošlim karmičkim iskustvimaa posebice nam daje informacije o tome planeta od koje Mjesec odlazi.

Kao i u svim oblastima astrologije, i u ovoj postoje diferencijacije u pristupu.

Kako pogledati svoj prošli život ?

Jedan od načina za to je da 12. polja natalne karte uzmemo kao karmičko 1. polje u prošlom životu.

Druga teorija zastupa stajalište da 1. polje nakon sjevernog čvora predstavlja prvo karmičko polje.

Treća teorija smatra da nije moguće vidjeti pojedini život, već da se može iskustvo gledati samo kao sveukupno na način da se ono polje u kojemu se nalazi južni čvor uzme kao polazište, tj. kao 1. polje
.

Posebna oblast karmičke astrologije je sinastrija.

Ništa se ne događa slučajno pa ni susret dvoje ljudi nije slučajan. On je uvjetovan dugom iz prošlosti ili snažnom vezom koja je vezivala dvoje ljudi i ona se sada mora dovršiti, mora se nastaviti tamo gdje se stalo.

Detaljno ću kasnije navesti sve aspekte, no za početak bih naglasio da na čvrstu karmičku povezanost ukazuju:

Sunce konjukcija južni čvor
Mjesec konjukcija južni čvor
aplikativni aspekt prema Saturnu
Saturn u konjukciji sa bilo kojom unutarnjom planetom
Sunce i Mjesec kada padaju u 12. polje druge osobe
.

Mislim da je ovo dovoljno za početak kasnije ću navesti ostatak.

Ovaj tekst sam pod nickom Vindex objavio na jednom drugom forumu kojemu  ne mogu navesti ime zbog reklame.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


za mene ti je ljubav zabranjeni grad

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 12827
Zastava podgorica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Samsung versus
meni je 12 polje pocinje u lavu,a sunce je u III u skorpiji
pvro polje pocinje u djevici,a tu je i mars u vagi
Juz.cvor se nalazi u skorpiji u III
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Karma je nesto poput uzroka postojeceg, proslo u odnosu na sadasnje, naravno za one koje veruju u mogucnost tog proslog kao svesnog stanja; nesto sto nosimo kao pecat, zig po kome prepoznajemo trenutna zbivanja ili naslutimo neka buduca; uz pomoc nje mozemo odgovoriti na pitanja na koja tesko nalazimo realan,logican odgovor; nije teska za razumevanje, ali je potrebno pronaci je u sebi, prihvatiti je i usmeravati po svojim snovima i zeljama, jer sami kreiramo svoju sudbinu, sami biramo put do odredjenog cilja, a taj cilj je mozda negde zapisan...

Kao vladara karme u horoskopima se najcesce gleda Saturn, onaj odgovorni, cesto tumacen kao zloslutni Saturn koga se pribojavamo i najteze prihvatamo; dalje je tu Mesec (tumacen kao dusa coveka), kao nosilac karmickih uspomena, secanja iz davnina; ne mozemo zaobici meseceve cvorove koji su "kljucevi" karme, onog sto pokrece to proslo, sudbinsko koje nas prati; takodje i IV kuca moze dosta pomoci u tumacenju karmickog jer govori o nasem poreklu, neke okolnosti kojima smo praceni jos iz "prethodnih" zivota i naravno XII kuca, koja mozda najbolje opisuje "prosli" zivot...

+ Mesečevi čvorovi u karmičkoj astrologiji

Oni su dve strane Duse,da bi smo bili srecni potrebno je da uspostavimo njihovu ravnotezu i da sledimo poruke cvorova koje dobijamo na osnovu njihovih polozaja.

Severni cvor je odlazak u nesto bolje,izlazak Duse,ono cemu bi smo trebali da tezimo u ovom zivotu,pravi put.Odnosi se na glavu,intelekt,uzok,buducnost i misiju u ovom zivotu.

Juzni cvor predstavlja ulazak u nesto,odnosno telo u kome zivimo.Upravlja telom,posledicom,okolnostima,prosloscu i karmom.To je skup svih nasih inkarnacija i svih saznanja i iskustava.

Prirodan polozaj SMC je na 3 Bika,što je stepen egzaltacije Meseca,dok je priroda JMC na 3 Skorpije,mesto egzaltacije Plutona.

Kazu da je osa cvorova kicma,SMC predstavlja glavu-Zmajeva glava,tj.vrh kicme,dok je JMC Zmajev rep.
« Poslednja izmena: 09. Feb 2007, 02:40:25 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Baby, did you forget to take your meds?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 242
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 6oo1
Meni svi pri pogledu na kartu kazhu da imam veliki "karmichki teret" hehe Smile
Dobro, to nije ni chudo, s obzirom na moju 4. kucu, pa SMC, pa Mesec u 12. - meni je dusha josh uvek 'tamo daleko....' 
IP sačuvana
social share
See you at the bitter end....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
"Mjesec konjukcija južni čvor..."
kako odrediti ko je kome tu ' duzan'?
imadoh skoro moj Mesec konj. njegov JMC..u toj kombinaciji ja sam stradala,zestoko,sto bi valjda znacilo da sam ja njemu ostala nesto duzna  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Baby, did you forget to take your meds?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 242
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 6oo1
Ha! Pazi ovo m28.......

Kada Mesec jedne osobe padne na Južni čvor druge osobe, izvesno je da su imale porodičan odnos, a osoba čiji je Mesec u pitanju mogla je biti majka onoj drugoj. U zavisnosti od aspekata i dispozitora, videćemo da li je odnos bio dobar ili loš.
  Smile
IP sačuvana
social share
See you at the bitter end....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
Ovo je posve točno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Živi kako možeš, kad ne možeš onako kako hoćeš.

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Kakva prošlost povezuje dvoje kada Mesec jedne osobe pada u 12. polje druge osobe, ili kada su im mesečevi čvorovi u konjukciji?

IP sačuvana
social share
To je to
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 278
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Netscape 7.2
mob
Apple 
Moji roditelji imaju konjunkciju Juznog cvora sa Venerom; odlicno se slazu, vole se i 23 godine su u braku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
Hvala ti na tvojem doprinosu...ovo je važno pogotovo zato što mnogi astrolozi karmičku astrologiju odbacuju kao glupost.

Hvala philomela  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 278
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Netscape 7.2
mob
Apple 
Moj bivsi decko (s kojim sam provela 3, 5 godine) i  ja smo tesko povezani karmom. To se vidi i u  nasim natalnim kartama.
On i ja imamo konjunkciju Venere i Juznog cvora ali i gomilu drugih stvari koje su doprinule da smo morali da se razidjemo da se ne bi ubili, zato sto je bila tolika povezanost medju nama, kao da nas je neko prokleo.
Njegovo Sunce je u 7. kuci u Biku,  Lav kojim Sunce vlada je u 10.kuci.
Moje Sunce je u 10.kuci u Strelcu, Lav mi je ukljesten u 7. kuci.

Njegov Mesec je u Biku u 6. kuci, mojom 6. i 7. kucom vlada Mesec.
Njegov Saturn je u Skorpiji u 1.kuci, mojom 1. i 12. kucom vlada Saturn.
On je podznak Skorpija, njegov Pluton je u Skorpiji u 12. kuci, a suvladar Skorpije Mars je u Blizancima u 8. kuci. Moj Mars je u Vodoliji u 1.kuci.
Moj Pluton je u Skorpiji u 9.kuci (-kojom meni vlada Vaga), a njegov Pluton u Skorpiji u 12.kuci (-kojom vlada Vaga takodje)... itd.
Inace moj Severni cvor ima konjunkciju sa njegovom Venerom, sekstil sa njegovim Jupiterom i trigon sa njegovim Uranom, njegov Severni cvor ima opoziciju sa mojim Merkurom.
Njegov Mars je u konjunkciji sa mojom Kironom, moje Sunce sa njegovim Saturnom, Saturn i Uran i Venera i Pluton su nam u konjunkciji, moja tacka Fortune je u konjunkciji sa njegovim Plutonom, imamo konjunkciju Plutona  itd itd.

Verujem u karmu i reinkarnaciju i sasvim sam sigurna da smo imali neki zajednicki dug  iz proslog zivota.
« Poslednja izmena: 25. Feb 2007, 00:46:04 od philomela »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nadam se da cu sada imati vise srece. Moj Severni mesecev cvor (Zmajeva glava) se nalazi na 3 stepenu Bika, inace mog podznaka, pa me zanima vase tumacenje.

Zaboravila sam jos jednu vaznu stvar, a to je da se Zmajev cvor ili Severni mesecev nalazi u 12 kuci.

[edit by montenegrina: Koristi opciju izmeni!]

« Poslednja izmena: 25. Feb 2007, 12:26:26 od montenegrina »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 278
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Netscape 7.2
mob
Apple 
Nadam se da cu sada imati vise srece. Moj Severni mesecev cvor (Zmajeva glava) se nalazi na 3 stepenu Bika, inace mog podznaka, pa me zanima vase tumacenje.

Zaboravila sam jos jednu vaznu stvar, a to je da se Zmajev cvor ili Severni mesecev nalazi u 12 kuci.

[edit by montenegrina: Koristi opciju izmeni!]

To sto ti je u 12.kuci znaci da treba da se bavis sobom, da se bavis unutrasnjim stvarima.
Postoji opasnost da preterano analiziras, da imas visoke zahteve, mnogo si uredna, zelis da si perfektna i dosta radis (?)
Posto ti je u Biku, to znaci da treba da ti bude cilj da steknes licne stabilne vrednosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Hvala vam puno. Imam jos jedno pitanje, a to je isto u vezi sa Zmajevom glavom na 3 stepenu  Bika u 12 kuci. Astrolog kome sam verovala (nije medju zivima) mi je rekla da taj polozaj govori o velikoj sreci, a i Saturn iz 12 kuce na 12 stepenu Ovna u trigonu sa Jupiterom na 9 stepenu Lava u 4kuci. Sve se dosta sporo desava u mom zivotu, ali kad se dese stvari koje iscekujem budu postojane.Saturn ima dva kvadrata sa Suncem i Merkurom u 3kuci u Raku, da li to moze da ugrozi, na neki nacin, moje zdravlje?
Puno vas pozdravljam i hvala jos jednom!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
profoto, sad sam se setila...u ovoj temi  http://forum.burek.com/index.php/topic,131853.0.html  imaš 3 knjige iz karmičke astrologije, fantastične. Skini ih i naći ćeš odgovore na sva pitanja  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.