Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 15:46:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Karl Marks i Satana  (Pročitano 31448 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Nekoliko zamerki.
- Raslojavanje je uvek postojalo, čak se i u prvobitnim zajednicama znalo gde je kome mesto. Kriterijum je bio sirova snaga. Uvek su postojale alfe koje su dobijale veći deo kolača. Danas je ekonomski faktor potisnuo fizički, ali u suštini je to isto. Moć je uvek bila cilj, menkali su se samo načini na koje se do nje dolazi.
- Pohlepa nije izum modernog čoveka, ona je česta karakteristika i kod životinja (majmuna npr. poznata je zamka za njih koja to koristi).
- Potreba za akumulacijom, odnosno sakupljanjem i čuvanjem je takođe prastari instinkt i zasniva se na osećaju sigurnosti. Imaš više, nećeš da gladuješ. To je dugo je bio preduslov za opstanak.

Prevazilaženje tih instikta je nužno za stvaranje besklasnog društva zasnovanog na jednakosti i ravnopravnosti. Nažalost to je teško izvodljivo u datim okolnostima pošto opšta nesigurnost i neizvesnost stimuliše njihovo ispoljavanje.
Dakle da bi tako nešto ostvarilo potrebna je dugotrajna reforma na globalnom planu. Ona treba biti usmerana na postepenom izjednačavanju razlika u svetu, postizanje visokog stepena blagostanja i nestajanju razlika koje bi to kočile (religije npr.). Promena mora biti postepena, takva da se jedva oseti. Krupni zahvati na postojeće odnose raspodele odveli bi nas u tešku krizu. Revolucije dakle ne dolaze u obzir.

Pošto volja za tim ne postoji i kako su različitosti prevelike, često i nepomirljive jasno je da u doglednoj budućnosti od toga nema ništa.

Novo društvo se može roditi i iz haosa koji će nastati raspadom ovog sistema i sveopšte borbe za resurse. Ali pravac u kome svet može da krene nakon takvih dešavanja je nepredvidljiv. Možemo lako da završimo u nekom sistemu zasnovanom na nacističkim, rasističkim, verskim ili nekim drugim principama. U haosu se ne zna koja će struja prevladati, zato se on mora izbeći.

Što se tehnologije tiče, siguran sam da se sputava njen razvoj. Zbog bogaćenja velikih kompanija neke tehnologije nisu još zaživele.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.110
Ako imas drustvo koje pociva na konkurenciji, svakako da ce se razviti monopol/oligopol i tu ne pomazu nikakvi pisani zakoni. Jednostavno, monopol je srce sistema, monopolista pise zakone.

Nekoliko zamerki.
- Raslojavanje je uvek postojalo, čak se i u prvobitnim zajednicama znalo gde je kome mesto. Kriterijum je bio sirova snaga. Uvek su postojale alfe koje su dobijale veći deo kolača. Danas je ekonomski faktor potisnuo fizički, ali u suštini je to isto. Moć je uvek bila cilj, menkali su se samo načini na koje se do nje dolazi.
Ok, slazem se. Ne negiram da ce odredjena doza kompetitivnosti uvek (uslovno receno) postojati.
Ne znam da li si procitao, napisao sam "...odnosno da, rad energija i utroseno vreme ne predstavlja garant egzistencije. Samim tim, neko dobija veci, a neko manji deo kolaca, a to je parazitiranje....".
Zbog cega bi ti (ili ja) krao vodu, ako zivis ispod vodopada? Besmisleno je...

Znaci, ako svaka celija drustva bude samoodrziva, citava koncept razumevanje drustva se menja.

Liderstvo se formira u vremenima oskudice, kada pojedinac ili manja grupa, koji se dobro snalaze u datim uslovima (uslovima oskudice), potcinjavaju grupu sebi.

Citat

- Pohlepa nije izum modernog čoveka, ona je česta karakteristika i kod životinja (majmuna npr. poznata je zamka za njih koja to koristi).

Majmuni u Zoo vrtu se ponasaju drugacije od majmuna u prirodi. U zoo vrtu imaju obezbedjenu hranu, tako da je sukob oko hrane minimalan.

Citat

- Potreba za akumulacijom, odnosno sakupljanjem i čuvanjem je takođe prastari instinkt i zasniva se na osećaju sigurnosti. Imaš više, nećeš da gladuješ. To je dugo je bio preduslov za opstanak.
Tacno. Pitanje: Da li jos uvek imamo potrebe da se tucemo oko hrane i vode? Da li je nedostatak hrane danas logican splet dogadjaja ili se hrana namerno baca, kako bi joj se odrzala cena? Rasmilimo o tome!

Citat
Prevazilaženje tih instikta je nužno za stvaranje besklasnog društva zasnovanog na jednakosti i ravnopravnosti. Nažalost to je teško izvodljivo u datim okolnostima pošto opšta nesigurnost i neizvesnost stimuliše njihovo ispoljavanje.
Mislim da si se pogresno izrazio. Ne mozemo prevazici insinkte. Dva coveka u pustinji ce se sigurno potuci oko case vode. To je insinkt za prezivljavanjem. Mozemo da eliminisemo faktore koji dovode do aktivacije odredjenog instinkta.

Citat
Ona treba biti usmerana na postepenom izjednačavanju razlika u svetu, postizanje visokog stepena blagostanja i nestajanju razlika koje bi to kočile (religije npr.). Promena mora biti postepena, takva da se jedva oseti. Krupni zahvati na postojeće odnose raspodele odveli bi nas u tešku krizu. Revolucije dakle ne dolaze u obzir.

Nasilje je ono sto sistem zeli. Ne mozes nasiljem srusiti konotrolni sistem. Zato sto kontrola (u smislu drustvenog uredjenja) jeste nasilje!!

Zagovornik sam R/evolucije svesti. Ne mozes biti srecan ako je vecina oko tebe nesrecna.
Ako se osecas dobro u drustvu u kom velika vecina pati, onda si sociopatska licnost, a takvi vode svet.

Citat
Pošto volja za tim ne postoji i kako su različitosti prevelike, često i nepomirljive jasno je da u doglednoj budućnosti od toga nema ništa.
Sve je na nama. Promena nece doci ako nista ne radimo na tome. Kad ce doci i da li ce doci, zavisi od ljudi i njihovog razumevanja realnosti, mogucnosti koje posedujemo.

Citat
Novo društvo se može roditi i iz haosa koji će nastati raspadom ovog sistema i sveopšte borbe za resurse. Ali pravac u kome svet može da krene nakon takvih dešavanja je nepredvidljiv. Možemo lako da završimo u nekom sistemu zasnovanom na nacističkim, rasističkim, verskim ili nekim drugim principama. U haosu se ne zna koja će struja prevladati, zato se on mora izbeći.
Najjace oruzije sistema je princip podele i vladavine. Bilo da se radi o podeli na nacionalnom, religijskom, rasnom, politickom, ideoloskom, ekonomskom, socijalnom, drustveno-korisnom i-ko-zna-kakvih-tu-podela-sve-ima, princip je jasan....okupiraj ljudima misli i stavove, drzi ih u dnevno politicko-ekonomskim sukobima i mozes ih usmeravati na stranu koja odgovara.

Jedan argument koji sve pokazuje: Kada bi mogao, jel bi se zalagao da u tvojoj porodicu uspostavis takmicenje (kapitalisticki model) kao model zivljenja? Koliko bi vasa porodica opstala pre nego sto neko nekog ne upuca? Zamislite to ludilo! A posle se pitamo, zasto je svet u krizi!? Svet je u krizi jer fasisticka ideologija kapitalizma dominira, van svake realnosti i osecaja za prirodu i coveka.
« Poslednja izmena: 09. Jun 2013, 18:56:25 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Da se nadovežem krtatko na Aleksov post.
Gledao sam nedavno  u okviru dana evropskog filma u Niškom kulturnom centru Nemački film (čini mi se da se zvaše Vreme koje dolazi), koji govori o svetu u bliskoj budućnosti. U njemu je razvijeni deo evrope podigao zidine od ostatka sveta. Ulaz je zabranjen, ko izađe nema prava da se vrati. Ali ni unutra nije sjajno, ljudi žive u kampovima, bore se za preostale zalihe hrane, terorizam cveta.
Preporučujem da se pogleda.

Cao Makros ,

Taj scenario zvuci vrlo slicno poput Sci Fi knjige od Izadore Bjelice " Poslednji Hriscanin" .
« Poslednja izmena: 12. Jun 2013, 16:00:23 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
To čak deluje i logično. Stanovništvo u Africi i Aziji raste nenormalno. Hrana nikad nije bila skuplja, pijaće vode je sve manje.
Situcija je sve gora, pitanje je kada će postati nepodnošljiva i kad će krenuti masovne migracije.
Oni koji imaju moraju čuvati svoje resurse, tako da zidine deluju logično.
Dve najveće opasnosti po meni:
- Nestanak nafte. To će između ostalog jako uticati na prehrambenu industriju. Masovna proizvodnja i transport hrane će se usporiti, tako da će mnoge oblasti u svetu biti pogođene glađu.
- Otapanje lednika na Himalajima koji napajaju velike azijske reke od kojih zavisi između 1- 2 milijardi ljudi.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 109
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.110
Naravno da je besklasno drustvo utopija i mora da ima neka hiearhija u drustvu,rad,red i disciplina.Demokratija u teoriji je ekstra stvar ali u praksi je danas nemoguca jer mi kao civilizacija,rasa,nismo smo jos evoluilari do tog stadijuma jer prvo moramo da uklonimo kukolj od zita pa tek onda da napredujemo kao rasa i civilizacija.HRIST FOREVER,EUROPE FOREVER,GOT MIT UNS 88,33.
« Poslednja izmena: 12. Jun 2013, 21:44:15 od Ace Makedonski »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2178
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 8536.25
 Smile niste smeli, niste....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.110
Postoje istrazivanja o tome koja pokazuju da je nafta obnovljivi izvor energije : ) Koliko je verovati tome, ne znam. Meinstrim mediji o tome uglavnom mudro cute, ne govore ni u prilog ni protiv ne/odrzivosti nafte kao energenta.


William Engdahl - Mitovi, laži i ratovi za naftu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Čitao sam o tome pre par godina.
Sećam se da je bila tema na nauci o nafti na Marsu i Titanu. Na moje pitanje otkud fosili na tim objektima, pošto je nafta produkt organske materije, lightsoft je nabacio druge poglede na poreklo nafte.
Pokušao sam da nađem temu ali bezuspešno.
Sad šta znam. Te teorije govore jedno, sa druge strane ponašanje država upućuje na drugo, da je ima sve manje. Trka za kontrolu nalazišta uveliko traje.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Dragi Makrose ,

Moras prijatelju malo da potkrepis tvoje znanje o elementima ,
Nema tu Zive i Nezive materije kako ih je jedan tu od nasih sagovornika nazvao na jednoj drugoj temi ,
Uvredio sam ga i ismejao sam mu se zbog komentara i svojearogantnosti a posle mi je bilo zao ,
Dozvoli da ti objasnim ,
Pogledaj najnoviju tablicu Hemijskih elementa ,
Elemente delimo na Organske i Neorganske samo da bi ih lakse klasifikovali u nauci i to je sve .
U Ovih 4.6 % atomske materije koja postoji u nasem univerzumu elementi su svuda isti i svudasu zastupljeni ,
Sa vremenom cemo verovatno otkriti jos neke nove ,od kada sam ja bio u skoli pre tridesetak godina pa do danas dodato je bar desetak novo otkrivenih elemenata .
Organskim elementima zovemo one koji u sebi imaju i sadrze atom ugljenika ili carbon a neorganskim one koji ga nemaju .Ta podela je cisto filozofske prirode i prava ostra granica stvarno ne postoji .
Tako da organska materija nije samo produkt fosila ,drugim recima kad neko kaze mi ljudi i zivot na ovoj planeti smo "Carbon Based Life Form " to je samo zbog zastupljenih elemenata u nasem telu .

Organska Hemija proucava reakciju sastojaka koji sadrze ugljenik i vodeonik ali cak i oni eksperimentisu sa kombinacijama neorganskih silikona i tako dalje .
Cak sta vise verovatno ti je poznato da je uspesno kreirana prva sinteticka ziva celija .
Na Titanu postoje citava mora tecnog Hidrogena ,Hemijska atmosfera je sasvim podnosljiva za ljude ,
mogao bi da dises sasvim normalno verovatno bi prosao samo sa glavoboljom .
Ono sto nas jebe na Titanu je temperatura od -275 C stepeni .
Ali ako je verovati projektu Lucifer moguce je eksplozijom projektila sa 375 kg bogatog plutonijuma izazvati 
hemijsku reakciju na Saturnu i upaliti ga mnogo lakse nego Jupiter i stvoriti malo Sunce U kom slucaju
Titan bi onda bio u takozvanoj zlatnoj lokni sa temperaturom slicnoj na zemlji i tereformiranje bi bilo relativno lako.
Naravno to je sve teorija plus malo matematika na kojoj rade entuzijasti u slucaju ako se u buducnosti
nesto dogodi nasem suncu i ako bi morali da napustimo zemlju .
Vece su sanse da ce covek sam da sjebe situaciju na ovoj planeti .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 15:46:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.