Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Karamelizovan crni luk - malo iznenadjenje na tanjiru :)  (Pročitano 4919 puta)
07. Jan 2012, 20:27:40
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
Browser
Opera 11.52
Ovih dana sam otkrila 24 kitchen.... Znam znam.... Dugo mi je trebalo... Elem, ima jedna zena koja ima super znanje ali meni uvek ta njena emisija dugo traje tako da mi bas ne drzi paznju sve vreme... Ali upadnem na nesto sjajno sto je spremala sa crnim lukom.... Naravno, nista od recepta ali zato postoji moj prijatelj google.... Elem, iscackam recept.... I evo ga moja verzija... (mere su odokativno, posto se ja istih nikad ne pridrzavam)...

Daklen...

- Ocistila sam 3 onako vece glavice crnog luka. Prepolovila i sekla uzduzno po sredini (onako kao sto secete ako hocete da bude lepo vidljiv luk u salati)

- u malo dublju serpu (gledati da ne bude sa lepljivim dnom) zagrejala ulje i maslac (tacnije neku omega mazalicu za sendvice) - gledati da to bude 'nako izdasno, necemo da se luk zalepi, potamni pre vremena i zagori i tako to  Smile

- sipala luk u serpu, naravno mesala sve vreme.... ja imam ringlu na 1,2,3.... nakon ubacenog luka smanjila sam ringlu na 2 i tako drzala sve vreme spremanja....

- posle 10 min dodala kasicicu soli i kasiku zutog secera

- recept kaze povremeno mesati ali posto sam prvi put pravila moje "povremeno" je bilo prilicno cesto  Smile

- kuvati tako jos 30 min (recept kaze da se nakon toga smanji vatra i da se mesa jos neko vreme ali ja sam ocenila da mi je luk nakon 30 min za moj ukus ok pa sam nastavila sa procedurom)

- nakon tih 30 min dodato malo crnog vina, min-dva mesano i sklonjeno sa ringle  Smile

Posluzeno uz svinjske snicle, salatu od boranije sa belim lukom i domacim hlebom

Slicice

faze u procesu rada Smiley





na kraju, sa dodatim vinom Smiley



posluzeno  Smile






IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Apple iPhone SE 2020
Sledeci put kada budes pravila, donosim mafine...  Smile

« Poslednja izmena: 07. Jan 2012, 20:45:47 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
dogovor pao  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Cim sam videla naslov znala sam ko je pravio i sta si gledala  Smile

Znaci dopada ti se ukus, moracu to da napravim Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
znas me  Smile

ja volim luk.... pa mi prvo bilo malko neobicno da ga jedem slatkastog.... ali se odlicno uklopio sa mesom... i ono sto je super... uopste nema tezak ukus... kako vec ume da bude kod onih "preliva" od pecenja i sl.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Taj isti karamelizovani luk Rudolf je stavio u preliv za picu. Tacnije to mu je bila osnova za teksasku picu. Moracu to da proverim. Smile Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.