Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 15:13:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Karamanlis: Bez poziva Makedoniji  (Pročitano 16863 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b4
mob
SonyEricsson k800i i D820
Vidjeti cemo sljedecih dana...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
mob
Qtek 小米
Бакојани не верува во решение за името пред самитот на НАТО

Грција смета дека за една недела не може да се најде решение за името, јави Дојче Веле.

Грчката министерка за надворешни работи, Дора Бакојани, денеска во Словенија на средбата на шефовите на дипломатии на ЕУ, изјавила дека нема временски лимити и крајни рокови и дека ќе се продолжи со преговарање. “НАТО ќе биде овде и утре и задутре“ изјавила Бакојани.


Како што пренесува Дојче Веле, македонскиот министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, пак на Брдо кај Крањ, рекол дека сеуште има можности за компромис.
„Ние сторивме се‘ што можевме. Сега нашите грчки соседи и пријатели имаат шанса да покажат дали сакаат компромис или бараат причина за блокада“, изјавил Милошоски во Словенија.


Вчера, македонскиот премиер, Никола Груевски, најави дека консултациите во врска со последниот предлог на медијаторот Метју Нимиц за решение на спорот со името продолжуваат. Груевски по средбата на државниот врв со лидерите на политичките партии рече дека овој викенд ќе биде долг и не ја исклучи можноста и од нов предлог на Нимиц. Според македонскиот премиер, доколку се испостави дека референдум по ова прашање би бил пречка, за тоа би се гласало во парламентот.

-----------------------------------

Грци не желе никаква временска ограничења, значи трајаће то и даље, а не како неки медији тврде до краја марта.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
mob
Qtek 小米
Етнос: САД избрале две варијанти за име “Република Македонија – Скопје и “Република Нова Македонија“

Метју Нимиц треба да избира меѓу “Република Македонија – Скопје“ и “Република Нова Македонија“. Ова се одбележува во статијата на грчкиот весник “Етнос“. “Во последните 24 часа Америка води психолошка војна главно со Грција. Со неа се служат како самиот претседател Џорџ Буш, така и советникот за национална безбедност Стивен Хадли, кои во секој можен случај ја истакнуваат неопходноста од проширувањето на НАТО со приемот на Хрватска, Албанија и Македонија“ пишува весникот.

Истовремено , посочува изданието, тие покажуваат дека воопшто не ги земаат во предвид заканите на премиерот Костас Караманлис за наложување на вето.

“Во секој момент дипломатскиот притисок над Атина и Скопје за продолжување на преговорите и прифаќање на новиот предлог на Нимиц се засилува. Нимиц се очекува да го посети регионот пред средбата на врвот на НАТО“ пишува весникот.

Според информациите на “Етнос“, Американците поддржуваат две варијанти за името “Република Македонија – Скопје“ преведено на кирилица без загради, а со тире и Република Нова Македонија, кое се смета дека тешко би можело да се отфрли од страна на Грција.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 365
OS
Nepoznat
Browser
SAMSUNG-SGH-C160 1.0
Nebi me cudilo da se nazove ,,Republika Makedonaca i Albanaca,,
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Demonstracije "Makedonaca" u Beču
Subota, 29. mart 2008. 14:31    



Preko 130 Makedonaca demonstriralo je u Beču tražeći od međunarodne zajednice da im prizna ime "Makedonija", protiveći se svakom drugom predloženom nazivu.

Okupljanje, u organizaciji Makedonske kulturne zajednice, na inicijativu makedonskih građana, je počelo ispred ambasade Makedonije.

Predstavnici organizacionog odbora,predali su ambasadi Makedonije peticiju u kojoj zahtevaju da se zvanično Skoplje zalaže za ime Republika Makedonija, bez ikakvih prideva.

Učesnici demonstracija istakli su da je Makedonija više hiljada godina stara država, koja je uvek nosila to ime, te da ne vide razlog da sada država dobije novi naziv. Oni su podsetili da je još 1991.održan referendum na kojem su se građani jasno izjasnili za ime Makedonija.

Povorka demonstranata, koji su nosili makedonske i austrijsku zastavu, kao i brojne transparente na kojima je pisalo "Nismo Bugari, nismo Grci, već Makedonci", "Nećemo dozvoliti da nas prekrste", "Republika Makedonija", "Jedno je ime - Makedonija", potom se uputila ka ambasadi Grčke.

Tamo su organizatori bezuspešno pokušali da uruče peticiju, pa su, pošto niko nije želeo da im otvori vrata, odlučili da je pročitaju.

Oni su naglasili da Makedonija u NATO i EU može i treba da uđe samo pod svojim imenom "Makedonija", a ne pod novim nazivom.

Posle Ambasade Grčke demonstranti su nastavili šetnju ka austrijskom parlamentu, gde je austrijskih vlastima predata peticija sa molbom da se Beč založi za to da Makedonija zadrži svoj pravi naziv.

Posrednik UN u makedonsko-grčkim pregovorima za ustavno ime Metju Nimic predložio je ime "Republika Makedonija (Skopje)", koje bi se koristilo u međunarodnoj komunikaciji, kao rešenje za okončanje dugogodišnjeg spora između Skoplja i Atine.

(Tanjug)


Ја не знам што се Скопјанци буне, они ће се ионако још мало звати Источна Албанија или Јужно Косово!Нема сврхе да се буне, морталитет им је већи него у срба а шиптара фала Богу имају за извоз, дакле за само 5~10 година, Скопјанци ће бити мањина у БЈРМ, дакле нема сврхе да се боре и за шта!
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 30710
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
@Bambyle

Promeni potpis  Smile


I kada smo kod pitanja zasto se ko buni nije mi jasno zasto ste zapeli time "Kosovo je srce Srbije" i "Vojvodina srce Srbije" kada kako sto stvari stoje realna je samo jedna parola i to "Zemun srce Beogradskog Pasalaka".


Ja znam da je najlakse zaboraviti svoju brigu pricajuci o tudjoj, ali mislim da vam je vreme da se probudite. Jebi ga sto znas mozda je i Beograd deljiv  Smile
IP sačuvana
social share
Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар помеѓу народите - Гоце Делчев, Македонски револуционер

Свеста и чувството дека сум Македонец треба да стојат повисоко од се друго на светов - Крсте Петков Мисирков, Македонски просветител

 


Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Ми смо дељиви, али ви сте дељивији.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Па тебе смо чекали Цанко ланко, без тебе ми ова тема нема никаквог смисла!  Smile
Стари мој 100 година те нема, мислили смо да ћеш доћи на зимско окупљање а ти нас испалио!

Елем, поведите мало рачуна о то мало земље што имате, погледај шта нама шиптари урадише, мислиш да ће стати на Косову....хе хе хе
зна се ко је следећи, своју моћ су показали недавно кад су вам оборили владу, па је премијер пристао на све захтеве шиптара!
Немојте сад да се качите са Грцима, боље промените име у Република Скопје јер једино ћете очувати државу ако уђете у НАТО и ЕУ!
Или сте глупи ко Срби па ћете терати инат и попушити курчину, у том случају нема вас братко за 15 година, постаћете 3 Албанска држава у Европи!Мислим глупо је да се прегањате око тога, знамо ми да ви нисте антички македонци и знамо ми ,а и цео Свет,да су прави македонци грци, ви сте Словени и прихватите то мирно!Желим вам све најбоље али у овој игри ако терате инат пушите курчину 100%! Србији сигурно не треба још једна Албанска држава у окружењу а чињеница је да то полако постајете!Једини спас вам је да уђете у ЕУ и НАТО а ако то пропустите (а видим да хоћете) , увек можете да се вратите правој матици ~ Србији!(боље и то него да будете Велика Албанија) Smile

пс. ако ти се не свиђа мој потпис, ставићу овај!!!  Smile  Smile  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

n1171622473_30011624_8121.jpg
(11.9 KB, 266x175)
« Poslednja izmena: 29. Mar 2008, 20:18:56 od bambyle »
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 30710
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
@Teodora

Tu si u gresci. Kako i da se deli kod nas ostaju 3/4.

kako stoje stvari kod vas  Smile



@ Bambyle

Vidimo se valjda na naredno okuplanje, a sto se tice Grka ko ih j..e
IP sačuvana
social share
Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар помеѓу народите - Гоце Делчев, Македонски револуционер

Свеста и чувството дека сум Македонец треба да стојат повисоко од се друго на светов - Крсте Петков Мисирков, Македонски просветител

 


Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Citat
@ Bambyle

Vidimo se valjda na naredno okuplanje, a sto se tice Grka ko ih j..e

Ја волим Грке а волим и вас, зато ће ми бити много жао ако вас поједу шиптари!
Као што рекох у овој игри губите као Србија, шиптари неће стати на овоме! На жалост ваша влада ће признати КиМ а то ће бити печат на почетак новог пројекта на Балкану ~ Македонија Албанцима!Учите на нашим грешкама, немојте правити исте! Ви имате процентуално много више шиптара који су опаснији него што су били код нас! Сећаш ли се 2001?Сад ће ваша влада и пензију да дају тим терористима! Данас пензију за оне злочине и убијене војнике и полицајце а сутра ... држава бато! Исто су нама радили!
« Poslednja izmena: 29. Mar 2008, 20:25:34 od bambyle »
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 15:13:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.