Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:20:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kanadska viza  (Pročitano 2756 puta)
22. Apr 2014, 22:14:53
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 478
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
Nokia N97 mini
Skoro je poceo da se reklamira kod nas ovaj sajt canadianvisa.org

prijavio sam se i dobio obavestenje da ce me neko kontaktirati. Posle par dana, pozvao me je ljubazan zenski glas da odradi intervju. Pricao sam ko sam, sta sam, cime se bavim, gde sam radio, sta sam zavrsio. Sve vreme me pita da li sam svestan svega, da li zaista zelim u Kanadu, da li se slazem sa uslovima itd..

Malo sam slabiji sa engleskim, ali sam 95% razumeo sve sto mi govori..Uglavnom apliciranje kosta 300$, a ostatak para koji kasnije treba da se da je izmedju 3-5000$

Pricali smo nekih dobrih pola sata, zvala me s nekog kanadskog broja i prosledjivala koleginicama koje su kao bile zaduzene za neka podpitanja. Na kraju, posto sam se kao slozio sa svime, doslo je vreme i za apliciranje. Morao sam da spelujem tacno svoje ime i prezime, a onda mi je trazila broj moje kreditne kartice. Tu sam zastao.
Kad sam pitao zbog cega, rekla je kao da treba aplicirati za dalje i da to kosta 300$. Pitao sam da li mozemo kasnije da nastavimo, da se ja prvo posavetujem, proverim itd, kaze - ne moze se prekidati razgovor, mora sad..  Smile

Onda sam pitao: kako ja da znam da oni nisu neka falsh agencija i da hoce samo pare da uzmu?
Ona: pogledajte nas sajt, obezbedjen je, ima domen .org, siguran je kao vladini i bankarski sajtovi (spominjala neke safe security protokole, tako nesto)
Ja: ok, da li mogu da posetim prvo kanadsku ambasadu i raspitam se o svemu ovome?

E, tada me je ljubazna Julija prosledila kod svoje supervizorke koju sam isto pitao.

Ona: mi nemamo veze sa kanadskom ambasadom jer radimo nezavisno od njih, tek posle njih posecujete. Da li ste vi zaista ozbiljni da dodjete u Kanadu? Mi ne dajemo podatke s vase kartice nikome, siguran smo sajt (i opet pocne o onim safe protokolima)

Tada sam ukapirao da je to neka agencija koja vrbuje ljude za 300$.

Ja: znate sta, briga mene za protokole, ja NE ZELIM da dajem 300$ nekome kome oci ne vidim
Ona: razumem sve, evo sad cu vam poslati mail kao dokaz

I u toku razgovora posalje mi mail sa stranicom gde se ukucavaju podaci za kreditnu karticu. Domen njihovog maila je od istoimenog sajta. Naravno, posto sam internet frik i sretao sam milion ovakvih sajtova gde traze lovu, iako je sajt profi uradjen i sve, ipak nisam mogao da prelomim i dam podatke, iako mi je kartica prazna   Smile Smile

Ljubazno sam se zahvalio i rekao da se ipak ne slazem sa uslovima i da odustajem. Posle malo neckanja i ona se zahvalila i rekla ako se predomislim, da se javim preko tog telefona ili maila.


Tako da, ne znam da li sam se ispalio ili ne, da li su zaista stvarni ili je neka scam organizacija. Rekla mi je na pocetku izmedju ostalog, da su Kanadi sad potrebni radnici, da daju vize na osnovu vasih fakultetskih profila itd..Sajt se reklamira na facebooku, ima sponzorisanu reklamu koja stalno iskace od pre skoro nedelju dana.

Da li je neko imao iskustva s ovom "kompanijom"?  Smile
« Poslednja izmena: 22. Apr 2014, 22:19:17 od kentaur_bg »
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:20:46
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Kanadska viza

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.