Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:42:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako žene biraju muškarce?  (Pročitano 9546 puta)
26. Avg 2010, 16:32:29
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Reč je o uobičajenom iskustvu; jedna, inače u drugim prilikama inteligentna i osetljiva osoba, neočekivano se do ušiju zaljubi u neku totalno neočekivanu personu. Ali, kakav je to "faktor X" koji vas navodi da se zagledate u nekoga i kažete - to je pravi ili prava?

Ako ste žena, deo odgovora se možda nalazi u nesvesnom upoređivanju koliko izabranik vašeg srca liči na vašeg oca, ne toliko fizički koliko po naravi, inteligenciji i temperamentu. Do ovakvog zaključka došla je psiholog Linda Butrojd koja je predvodila tim istraživača sa britanskog Univerziteta Darham.

Ona je dokazala da će žena koja je u detinjstvu imala dobre odnose sa ocem u 90 odsto slučajeva izabrati partnera koji je fizički i mentalno najsličniji njenom ocu. Istraživači su tragali za dokazom za "roditeljskim seksualnim pečatom", nekom vrstom "seksualne naklonosti" žene prema osobama koje poseduju neku od osobina njenog oca.

U toku istraživanja grupi žena pokazane su fotografije lica muškaraca i zatraženo je da ocene njihovu privlačnost. Sklop lica je ocenjivan prema gotovo idealnim proporcijama a zatim upoređivan sa licem oca dotične žene. Od žena je takođe zatraženo da ocene svoje odnose sa očevima, posebno u vreme odrastanja, koliko su vremena provodile s njima i koliku su ulogu očevi igrali u njihovom odrastanju.

Istraživanje je, zapravo, bilo neka vrsta nastavka ranijih ogleda psihologa Tamaša Berečkeja u kojima je pokazano da supruge osećaju netrpeljivost prema svekrvama - ako su njihovi muževi bili "mamini ljubimci" kao deca. Fenomen "roditeljskog seksualnog pečata" koji pokazuje simpatije i ljubav ali i netrpeljivost, primećen je i kod mnogih životinja a posebno je izražen kod zebri ali i ptica zeba.

Nema sumnje da će biti žestokih reakcija na najnovije rezultate istraživanje u kojima će se obiolato koristiti reči "Frojd" i "Edip". Ali, primećuje se u napisu u časopisu Nju sajentist, biće i značajnih koristi od otkrića o ovim "pečatima".

Naučno istraživanje je ipak jedno, a svakodnevica nešto sasvim drugo. Teško da neko može da dokuči koliki je broj žena koje su životnog saputnika odabrale upoređujući idealne proporcije sa licem oca a zatim sa licem partnera a onda sve to "izmiksirala" da bi dobila - muža...

Izvor: SrbijaNet
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Zanimljivo je to..čovek kog sam najviše volela fizički ne sliči mom ocu, ali kad malo bolje razmislim, ima neke karakterne crte koje sam volela kod svog oca.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 1395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
znam za ovo odavno. ili npr.ako je zena imala agresivnog oca, ona ce traziti  momka koji je suprotan njenom ocu ali ce vremenom da joj to dosadi (navikla se na dreku, viku). tako je bar jedan dobar psihijatar rekao pre neko vece. toliko je pametnih stvari pricao i toliko dobro poznaje zene (pre svega), da to nije normalno za jednog psihijatra Smile steta sto mu nisam zapamtila ime (prvi put sam ga videla i cula).


a sta je sa muskarcima? da li i oni traze devojku koja je slicna njegovoj majci po karakteru ili temperamentu?

i sta je sa devojkama ciji su roditelji razvedeni pa zivi samo sa majkom?
« Poslednja izmena: 26. Avg 2010, 19:44:18 od macka26 »
IP sačuvana
social share
U se i u svoje kljuse!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
mob
Nokia 
Citat
ili npr.ako je zena imala agresivnog oca, ona ce traziti  momka koji je suprotan njenom ocu ali ce vremenom da joj to dosadi (navikla se na dreku, viku)

Tacno, mpj otac je bio jako agresivan i ja sam dugo mislila da mi prijaju tihi i smireni momci dok nisam shvatila da su mi jako dosadni i da me vise privlace i uzbudjuju galamdzije tj oni uvek raspololozeni za svadju i prgavi , uzas  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
onaj ko te trpi, razume i podrzava u svim sranjima kroz koje prolazis mora da bude dobar izbor. Fizicki izgled godinama postaje sekundaran, hemije ili ima ili je nema ... da radi, da ima koliko-toliko normalna primanja, da nije lenjivac i pametnjakovic, da ne trazi "da se uda", vesela inteligentna osoba sa smislom za humor i da bude svestran. Stvorenje navike bi bilo najbolji izbor, ali danas je tesko sresti takve osobe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 978
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
Ih, moguće da je ovo istraživanje za nekoga tačno, ali meni baš ne važi...
Čak sam prekinula sa jednim predivnim momkom, nije mi bilo jasno zašto, a onda sam shvatila da me užasno podsećao na oca... Ili to može da radi samo na nivou podsvesnog.

Fenomen "roditeljskog seksualnog pečata" (...) primećen je i kod mnogih životinja a posebno je izražen kod zebri ali i ptica zeba.
Išli su od vrste do vrste životinja i upoređivali... ma daj...  Smile
« Poslednja izmena: 14. Sep 2010, 00:32:15 od :o) »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
mob
Nokia 
Citat
onaj ko te trpi, razume i podrzava u svim sranjima kroz koje prolazis mora da bude dobar izbor

I obrnuto  Smile , super receno  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


narcis

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 41200
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
mob
HTC desire
Chovek za koga sam bila na zalost udata, lichio je na sve ono shto sam mrzela kod mushkaraca, ali ne odmah, vec posle odredjenog vremena, lichio je i na mog oca, pio je, nije vodio rachuna o svom izgledu, varao me itd, a sve sam to prezirala, odgovor na pitanje je - birala sam srcem jer sam bila zaljubljena i slepa  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
mob
Nokia 
Chovek za koga sam bila na zalost udata, lichio je na sve ono shto sam mrzela kod mushkaraca, ali ne odmah, vec posle odredjenog vremena, lichio je i na mog oca, pio je, nije vodio rachuna o svom izgledu, varao me itd, a sve sam to prezirala, odgovor na pitanje je - birala sam srcem jer sam bila zaljubljena i slepa  Smile

Nisi bila zaljubljena toliko koliko si razmisljala o tome sta mrzis i ne zelis pa si samim tim to i privukla. Nikad ne treba da razmisljamo o tome sta necemo vec da se koncentrisemo sta zelimo i sta nas cini srecnim. Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


narcis

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 41200
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
mob
HTC desire
 Smile

josh uvek ne znam neki put shta zelim,ali odlichno znam shta ne zelim i toga se drzim, jer sada ja vodim igru u pravcu u kome meni odgovara  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:42:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.