Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako zastititi sajt i jos jedno pitanje.  (Pročitano 2591 puta)
02. Apr 2005, 05:16:27
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 247
Kako zastititi sajt od hakera znaci da nebude samo kada dodjem da vidim sta ima novo da pise hakovan si, to pitam zato sto necu da budem hakovan.Kako da napravim neko dugme na kome ce da pise kolko imam posetilaca, to pitam zato sto hocu a vidim dali mi ide sajt.

ZA SFA:

Eto mislim da si zadovoljan.
Morao sam da napisem "jos jedno pitanje" zato sto nije moglo da mi stane "Kako da napravim neko dugme na kome ce da pise kolko imam posetilaca".
Trazio sam i po top temama i po googlu i nisam nista nasao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Top tema: Resursi za webmastere i pocetnike
Izmedju ostalog kaze i:
Citat
7. www.bravenet.com - besplatni counter, guestbook, etc i sl sadrzaji za sajt.

Google:
Keywords: Brojac poseta: [link] - 653 stranice
Keywords: Free counter: [link] - 34,400,000 stranica


A samo pitanje:
Kako da zastitim sajt? - a sajt ti je na free serveru gde nemas pristupa nicemu sem ftp-u + ti je sajt u html-u je potpuno besmisleno.
Sta ti tu imas da zasticujes uopste?
Na sigurnost servera ne mozes da utices, a html sam po sebi nigde ni na koji nacin ne sadrzi nikakve podatke koji nekom mogu pomoci da ti upadne na stranicu.
Jedino sto ti mozes da uradis je da koristis neki password koji nije previse lako provaliti na ftp-u, a to je nesto sto valjda i sam znas, i sto se ne odnosi samo na password za sajt nego i za internet konekciju, mail, forum .. uopste bilo koji pass. To bi ti kao neko ko savetuje ljudima kako da hakuju trebao da znas.

Sto se postavljanja pitanja tice
Samo od tebe zavisi da li ces u tih 60 karaktera postaviti kvalitetan naslov.
Counter - 8 slova
Brojac - 6 slova
Brojac poseta - 6 + 1 + 6 = 13 slovnih mesta
neko dugme na kome ce da pise kolko imam posetilaca - Otprilike -> 4 + 1 + 5 + 1 + 2 + 1 + 4 + 1 + 2 + 1 + 2 + 1 + 5 + 1 + 4 + 1 + 10 ~ 50 slovnih mesta


Napravis sajt sa Enersoft SiteGenWiz idiot friendly alatom koji pritom ni ne pravi nista narocito, sto se na oficijalnom sajtu moze videti : http://www.enersoft.ch/
Na sajtu pises iskljucivo ALLCAPS i to sa font size 5 crvenim slovima na crnoj pozadini.
Pola sajta ti ni ne radi kako valja
To ti je izuzetan start za sajt.

Sedi, nauci na pravi nacin kako se stvari rade, procitaj ono sto je ovde vec pisano, iscitaj linkove, pa napravi nesto iole dobro.

Za pocetak nabavi Macromedia Dreamweaver MX ili MX2004
Uputstvo na srpskom [download] [3.6 Mb]

Nauci ga lepo koristiti pa kad to savladas idi polako dalje prateci diskusije sto ovde, sto gledajuci druge sajtove.

U startu imas jako odbojan stav i ekstremno ruzno postavljas pitanja.
Da je pravljenje sajtova posao koji se moze nauciti za pola sata, svi bi ga radili i svi bi u njemu bili dobri.
Niko ti nece sesti i objasniti i nacrtati kako da nesto uradis od pocetka do kraja, niti za to ima potebe, niti iko normalan ima vremena da se tako bakce. Mozes da dobijes smernice, a one vec postoje, samo treba pogledati ono sto tebi najteze pada i procitati.
Siguran sam da si 1000x video da neki sajt ima brojac poseta. 99% njih su free servisi koji kad kliknes na brojac vode na sajt na kome je webmaster registrovao nalog. Na velikom broju i jasno pise i da je u pitanju brojac i ko je autor.
Isto tako da je zarada sajtom koju spominjes tako jednostavna , svi bi bili milioneri, a takvih je i napolju malo a kamoli u nekoj ovakvoj vukojebini od zemlje koja nikoga ko ima novca ne interesuje ni u realnom svetu a kamoli virutelnom.
Ovde ima dosta ljudi koji su spremni da pomognu, ali niko nece da gubi vreme na gluposti. Tebi je trebalo pola minuta da iskucas pitanje, meni bar 20ak da otkucam odgovor.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 247
E Sf neces valjda da se takmicimo u pisanju  
Moj site jeste "glup" ali ga nisam napravio onako javno probaj ga "googlovati" i neces ga sigurno naci.
Sajt sam napravio onako na brzaka sa sitegenwiz zato sto me je drustvo ismejavalo da neznam da napravim sajt(ismejavao me covek koji nezna sta je host Smiley)
Onda sto gledas source  
SF nezelim da budem neprijatelji Smile a uostalom ovo je tvoj forum i mozes da me "kikujes" kada hoces ali ja to nebi zeleo jel ti je dobar forum i treba najmanje kada postavis temu da ti neko odgovori za pola sata,sat...
Sto nije kod drugih foruma i tomi se jako svidja.
Ko je rekao da ja mogu da zaradjujem sajtom milione?
Nisam to rekao nego sam rekao koji je najbolji nacin da se zaradjuje sajtom(na to sam mislio 50eura 100eur mesecno)
Izvini ali ja nisam bas mnogo uskusan u pravljenju web-a(znas ono neznam da pravim java scripte,aplete i to)
 Smile
Takodje ako ti se nesvidja sajt "nekomentarisi na pogresnom mestu" nego
posalji pm ili slicno.
Izvini samo ponavljam tvoje reci  Smile
Sto se tice top teme na sajtu izvini nisam video.
A sto se tice googla nisam znao da se to zove brojac ili counter
U svakom slucaju sada pravim sajt preko Macromedia Dreamwarea MX 2004 pa cu da napravim neke animacije flahove i tako to  
Pa posle komentarisi ok?
Posto planiram za jedno desetak dana da pustim novi sajt(isti hosting)koji ce da bude mnoogo bolji reci mi samo ako nije probl kako da kada napisem tekst da iz njega ide vatra?
Izvini sto te mucim :|
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Moj site jeste "glup" ali ga nisam napravio onako javno probaj ga "googlovati" i neces ga sigurno naci.

Dovoljno je javan da ga ja znam.
Citat
Sajt sam napravio onako na brzaka sa sitegenwiz zato sto me je drustvo ismejavalo da neznam da napravim sajt(ismejavao me covek koji nezna sta je host )

Ti dalje ne znas da napravis sajt, samo mislis da znas Smiley
Tj sto je bitnije, oni misle da znas Smiley
Citat
SF nezelim da budem neprijatelji  a uostalom ovo je tvoj forum i mozes da me "kikujes" kada hoces ali ja to nebi zeleo jel ti je dobar forum i treba najmanje kada postavis temu da ti neko odgovori za pola sata,sat...

Ne zelim ni ja, ali me definitivno na to primoravas svojim ponasanjem.
Citat
Ko je rekao da ja mogu da zaradjujem sajtom milione?

Niko. Ali sam rekao da je to tako lako, mnogi bi, jer je u sustini daleko lakse napraviti dobar sajt nego napraviti dobar biznis.
Citat
Nisam to rekao nego sam rekao koji je najbolji nacin da se zaradjuje sajtom(na to sam mislio 50eura 100eur mesecno)

To je vise od polovine penzije mojih roditelja, tako da, to uopste nisu male pare, i za to treba mnogo dupe da se dere u ovoj zemlji kako "na netu, tako i na zemlji".
Citat
Izvini ali ja nisam bas mnogo uskusan u pravljenju web-a(znas ono neznam da pravim java scripte,aplete i to)

Niko to od tebe ni ne ocekuje, svako mora nekako da pocne.
Kao u fudbalu... imas igraca koji ce doci cutati i trenirati kao konj pitati samo kad nesto treba i izboriti se za reprezentaciju, i imas igraca koji ce da se non stop dere i pravi se zvezdom koji nikad iz svog sela izaci nece Smiley
Citat
Takodje ako ti se nesvidja sajt "nekomentarisi na pogresnom mestu" nego
posalji pm ili slicno.

Da sam hteo poslati detaljan komentar poslao bih ga, ovo je bilo samo letimican pogled.
Citat
Sto se tice top teme na sajtu izvini nisam video

Skrenuo sam ti paznju da pogledas
Citat
A sto se tice googla nisam znao da se to zove brojac ili counter

Krajnje je logicno.
U ostalom taj si natpis 100 puta do sada mogao videti na sajtovima koje si posetio.
Citat
U svakom slucaju sada pravim sajt preko Macromedia Dreamwarea MX 2004 pa cu da napravim neke animacije flahove i tako to

Tesko da ces u macromedia dw napraviti ikakav flash sem onih pre-made dugmica koji se nude.
Flash ima svojih korisnih strana, ali u sustini nije nista narocitno neophodan u 99% situacija.
Citat
Pa posle komentarisi ok?

Postavi u Oceni me, forum i iskomentarisacemo.

Obrati paznju.
Leksika i semantika html-a je ekstremno jednostavna, a posebno kad koristis graficki editor. Ono sto je bitno, je stil koji se koristi u startu, jer u sustini nisa nije pretesko za napraviti, a lepe stvari su obicno prilicno jednostavne.
Pogledaj kako su ljudi do sada radili i kako su prolazili na ocenjivanju
Nije problem sto me mucis.. mene i onako redovno jebu u zdrav mozak... moze se reci da i kad ne jebem imam redovan seksualni zvot.. problem je kako to radis...
Kad dodjes na cas voznje.. ne pitas prvo.. e dajte vi meni formulu, jebes jugo, necu ja to da vozim ja cu odma u 500 konja da sednem...

Sto se tice geksta sa vatrom.
Moraces da uradis slicicu, posto nema efekta koji to moze uraditi klasicnom tekstu
Postoji web alat koji moze da napravi animiran gif [pogledaj ovde]
Jedan od mnogih tutorijala kako to uraditi u photoshopu je i [ovaj]
Ako hoces nesto bolje : Google : keywords: burning text tutorial

Inace.. ne preporucujem ti to... napadno.. kicherica..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.