Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:28:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako učiti astrologiju?  (Pročitano 2422 puta)
17. Jul 2004, 00:47:25
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
KAKO UČITI ASTROLOGIJU


“ Kako učiti astrologiju? ” pitanje je i večna dilema mnogobrojnih ljubitelja astrologije širom sveta. Posto živimo u potrošačkom dobu u kome su ljudi stekli naviku da jednostavno kupe ono sto im treba, logično je da će se svaki  ljubitelj astrologije zaputiti u dobro snabdevene knjižare s namerom da kupi ono sto mu nedostaje – astrološko znanje sažeto u astrološkim knjigama. Sa godinama koje protiču, baveći se astrologijom, skoro svi ljubitelji astrologije postaju ozbiljni zavisnici te predivne nauke. O njihovoj “ zavisnosti “ o astrologiji govori nam i broj knjiga iz astrologije koje zauzimaju vidno i važno mesto na policama za knjige.
Glad za astrološkim znanjem ( čitaj knjigama ) tera ih da bar jednom mesecno obidju sve značajnije knjižare u mestu njihovog boravka, ne bi li nasli onu pravu knjigu koja ce im pomoći da skoče na viši nivo astrološkog saznanja. Medjutim, posle nekoliko godina obilaženja svih važnijih knjižara i gomilanja knjiga na policama, jedino što ljubitelj astrologije stiče je svest da je jako malo dobrih knjiga koje su zaista poučne i koje mogu da pomognu da se napreduje na viši nivo astrološkog saznanja. Kao i na početku, postavlja se pitanje “ Kako učiti i naučiti astrologiju…? “

Pošto je i autor ovog teksta prošao sličan put kao i mnogobrojni ljubitelji astrologije širom sveta, ovim tekstom želim da vam “ odam tajnu “ kako je lako i jednostavno učiti astrologiju.
Šta sam ja uradio ? Jednostavno sam doneo odluku da ne kupujem astrološke knjige i da sam, posmatrajući život očima astrologije, učim tu božanstvenu nauku. Naime, pošto sam oduvek bio ubedjen da je astrologija egzaktna nauka, da smo svi mi ljudi samo nebeske marionete  koje žive život zadat i odredjen položajem planeta u trenutku našeg rodjenja, svakodnevno sam pratio kretanje planeta na nebeskom svodu i proučavao kako se to ispoljava u mom životu; isto tako proučavao sam kako se kretanje planeta ispoljava na opštem planu – u našoj zemlji, ali i u drugim zemljama.
Dakle, neophodno je znati gde se planete nalaze na nebu, kao i detaljno, fotografsko poznavanje ličnog horoskopa.
Na primer, pre nedelju dana, u odnosu na trenutak pisanja ovog teksta, otisao sam po ćerku koja pohadja drugi razred osnovne skole; medjutim, nisam uspeo da je  “ pokupim “ iz škole jer su imali dopunski čas. Učiteljica je bila uvidjavna i ponudila mi je da sednem zajedno sa djacima i da tako sacekam kraj casa i moju cerku. Dok sam sedao u stolicu, u trenutku sam se nasmejao, jer sam se prisetio da tog dana čak 4 planete ( Sunce, Mesec, Merkur i Venera ) tranzitiraju moje natalno treće polje, koje simboliše osnovno obrazovanje, dakle osnovnu školu! U osnovnu školu, posle toliko godina “ ubacio “ me je tranzitni Mesec, koji od svih planeta najviše utiče na dnevne dogadjaje, kao i vladar mog ascendenta Merkur ( moja ličnost ). Pošto mojim petim poljem ( moje dete ) vlada Saturn, a Saturn vlada matematikom, to je bio čas matematike. Na kraju časa učiteljica mi je pričala da se pravi akcija da svaki roditelj nešto uradi ili priloži da se sredi učionica. Pošto u podrumu ( Škorpija ) imam akvarijum viška ( u mom horoskopu Neptun – akvarijum, u Škorpiji – podrum , nalazi se na 2. stepenu – dva akvarijuma, jedan u podrumu ), ja sam ponudio da donesem akvarijum i da ga potpuno opremim. U trenutku dok sam izgovarao ove reci, opet sam se u sebi nasmejao, jer je tog trenutka vladar mog Ascendenta, Merkur, tranzitirao moj natalni Neptun – akvarijum. Odmah potom, posto sam dopratio ćerku do kuće, otisao sam do prijatelja koji se bavi akvaristikom gde sam kupio ( Merkur ) svu opremu za akvarijum ( Neptun ) koja mi je nedostajala za potpunu opremu akvarijuma. Pošto Neptun znači i izgubiti, dok sam se vracao kući biciklom, iz korpe bicikla mi je ispao jedan deo opreme, tako da se ispunio i negativni deo tranzita vladara Ascendenta preko Neptuna – izgubiti nešto. Nekoliko dana ranije, kada je Venera tranzitirala natalni Neptun, izgubio sam ( Neptun ) buket cveća ( Venera ) na potpuno isti način – ispao je sa bicikla a da to nisam primetio. Normalno, sa bicikla, jer se natalni Neptun ( izgubiti ) nalazi u mom 3. polju ( saobraćaj, prevozno sredstvo, bicikl,…).


Dakle, šta bih ja na primer, da nisam siguran u svoje znanje, u znanje astrosimbolike, mogao da naučim iz ove priče : da sam imao dilemu da li osnovnu školu opisuje treće ili peto polje, kako stoji u raznim knjigama, sada bih bio siguran da 3. polje simbolizuje osnovnu skolu; da akvarijum simboliše Neptun; da Neptun znači izgubiti; da Venera simboliše cveće…
Poenta cele ove priče je da kroz dogadjaje iz ličnog života sagledate sta je šta, da na taj način dodjete to tačnih, definisanih saznanja o astrosimbolici, jer ćete samo na taj način steći i neophodnu sigurnost koja tako nedostaje mnogobrojnim astrološkim znalcima.
Isto tako, treba proveravati sebe, svoje znanje. Na primer, ja često sebi zadajem astro – zadatke: pre nekoliko dana dok je Mesec, koji najviše utiče na dnevne dogadjaje, tranzitirao znak Jarca, ja sam se zaputio u postu, da pošaljem svoju drugu knjigu mojim čitaocima. Kako  sam krenuo u postu ( Blizanci ) znao sam da cu tamo zateći gomilu starih ljudi. Tranzitni Mesec kroz znak Jarca je potencirao energiju znaka Jarca – starost; tranzitni Saturn, vladar znaka Jarca tranzitirao je znak Blizanaca – pošta. Dakle, samo treba spojiti osnovnu simboliku Jarca – starost i Blizanaca – pošta, pa ćete sa lakoćom doci do prognoze – duže zadržavanje, čekanje ( Saturn ) u pošti ( Blizanci ) zbog obilja starih ljudi ( Saturn, Jarac ). Tačnost vaših prognoza takodje vam daje neophodnu sigurnost.


Tokom leta mogli smo da pratimo svetsko prvenstvo u fudbalu. Kao što znamo, svetski prvaci postali su Brazilci. Na kraju meča, posle njihove pobede protiv Nemaca, desilo se nešto što je potvrdilo tačnost mog mišljenja da su Brazilci, kao nacija, u svom genetskom horoskopu rodjeni u znaku Device sa podznakom Riba. Brazil na svojoj zastavi, koja simboliše njihovu državu ( Sunce ) ima zrno kafe – kafom vlada Merkur, vladar znaka Device. Podznak jedne države opisuje imidž nacije, ono po cemu je neka nacija poznata u svetu; Ascendent takodje opisuje i teritoriju države.
Brazil je poznat, na prvom mestu, po karnevalu u Riju – karnevalima, maskiranjem svakako vlada Neptun. Brazil je poznat po najvećoj prašumi – Amazonu; svim divljim, neistraženim  predelima vlada znak Riba. Brazil je poznat po fudbalu – Venera koja vlada fudbalom, u znaku Riba je egzaltirana, ima najjače dejstvo, pa su Brazilci najbolji fudbaleri. A šta se to desilo na kraju finalne utakmice sto je potvrdilo moje misljenje da su Brazilci rodjeni sa podznakom Riba? Posto je sudija odsvirao kraj utakmice, svi brazilski igrači su došli na centar igrališta koji je obeležen krugom ( Venera ), svi su klekli na teren i molili su se Bogu – dakle, ponašali su se u skladu sa njihovim Ascendentom u znaku Riba – religija, Bog…


Ovakvih primera ima zaista mnogo – pratite kretanje planeta; posmatrajući život naučićete astrologiju, jer astrologija je nauka koja se bavi svim aspektima naših života…

Nikola Stojanović
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 26
Astrologija je nauka koja nam govori o nasoj bliskoj buducnosti,buducnost sami odredjujemo a astrologija nas samo navodi na to sta tog dana treba da uradimo.Tj ako smo nesto procitali to ce ostati u nasoj potsvesti i mi cemo to uraditi nesvesno i eto ispunjenje nase buducnosti.A ako nista nismo procitali vodjeni smo nasim osecajem a to je  deo astrologije.

Svako je astrolog sebi pa prema tome to svako moze da postane....

Samo koncentracija i zelja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:28:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.